"Pick me" vajb devojke

Namerno izmisljen termin koji je uzet iz jedne epizode Grejs Anathomy, od strane zena da bi se pljuvalje druge zene.

Ta scena, iako ljigava, losa i pateticna, kao i cela ta serija; pokazuje jednu tragicnu i ljudsku osobinu, koja je kroz umetnost opisivala najdublja muska osecanja jedno milion puta. Kada se ta osobina stavi u zenski kontekst, kao sto je lepo i treba to opisati; odmah se nadju lokalne Jelene Karleuse i Vedrane Rudan da kazu neko svoje misljenje klinke iz sedmog razreda osnovne skole o tome, sa sve 'Ja sam kraljica/carica/boginja koja ne moli' glupostima.

Samo kroz zenski narativ se ta ljudska osobina pretvara u nesto negativno.

Hajde kada to misle ove klinke, ali kada to krenu da misle zene od 50+ godina, deluju kao nezrele balavanderke, iako su matore.
ček, to je odatle?
kad Meredit kaže pick me, choose me, love me
i to se vidi kao nešto loše.. msm stvarno
meni je način na koji je Meredit volela Dereka i način na koji se borila i izborila za njega, primer prave ljubavi
a ljudi sad od toga ovde prave nešto negativno.. muški mozak, atenšn hor i tako to
kako ste samo došli do toga

ček, to je odatle?
kad Meredit kaže pick me, choose me, love me
i to se vidi kao nešto loše.. msm stvarno
meni je način na koji je Meredit volela Dereka i način na koji se borila i izborila za njega, primer prave ljubavi
a ljudi sad od toga ovde prave nešto negativno.. muški mozak, atenšn hor i tako to
kako ste samo došli do toga
Ja uopste nisam gledao sve to, ali taj izraz je uzet iz te scena, ali mu je pridodato znacenje ne toliko iz te scene, nego nesto mnogo negativnije.

Ako gledamo recimo Merilin Monro kako se ponašala, nema većeg pick me utiska barem kako mi se čini. nežna, krhka, želi da se dopadne da se svidi.. ali to nije za kritiku. što bi mene bilo briga za drugu ženu kako se ponaša?
Sigurno su Merlinku i tada zene prozivale za neko slicno ponasanje, samo tada nije postojao taj one-liner.

A i vecina zenskih likova koja je pisana tada su bili uglavnom jednoslojni i sluzili su kao folija da se pokaze kompleksnost muskog karaktera. Naravno, ne uvek, ali u vecini slucajeva.

I opet, mislim da ne postoji taj muski pisac koji ce da napise neki kvalitetan zenski lik sa ili tom bitnom osobinom, ili onom gde je bitna osobina pljuvanje po toj osobini. Danas je potrebna veca dubina da bi se napisao neki kvalitetan zenski lik na tu temu.

Ja uopste nisam gledao sve to, ali taj izraz je uzet iz te scena, ali mu je pridodato znacenje ne toliko iz te scene, nego nesto mnogo negativnije.
pa baš to se i pitam, odakle ta negativa u svemu tome, kako je došlo do toga
evo stvarno ne kapiram sad ništa, čak i ako uzmemo u obzir da je ta scena uzeta samo kao polazni osnov
kako žena koja ističe da razume muškarca i da u skladu sa tim može da mu pruži nešto više od, aj da kažemo- egocentričnih žena, može da bude okarakterisana kao loša po bilo kom osnovu?

evo stvarno ne kapiram sad ništa, čak i ako uzmemo u obzir da je ta scena uzeta samo kao polazni osnov
kako žena koja ističe da razume muškarca i da u skladu sa tim može da mu pruži nešto više od, aj da kažemo- egocentričnih žena, može da bude okarakterisana kao loša po bilo kom osnovu?
Pa to pitaj zene koje su iz tog izraza, nakonstruisale najnegativniji moguci kontekst koje su mogle da nadju. Izraz postoji iskljucivo i samo kao zenski kontekst, niti jedan muskarac nikad ne moze da razume svu negativnost tog izraza.

Sigurno su Merlinku i tada zene prozivale za neko slicno ponasanje, samo tada nije postojao taj one-liner.

A i vecina zenskih likova koja je pisana tada su bili uglavnom jednoslojni i sluzili su kao folija da se pokaze kompleksnost muskog karaktera. Naravno, ne uvek, ali u vecini slucajeva.

I opet, mislim da ne postoji taj muski pisac koji ce da napise neki kvalitetan zenski lik sa ili tom bitnom osobinom, ili onom gde je bitna osobina pljuvanje po toj osobini. Danas je potrebna veca dubina da bi se napisao neki kvalitetan zenski lik na tu temu.

meni se dopada i Uma Turman ali i Merilin. Da sam joj bila blizu sigurno bih volela da se družimo makar malo.

Ali evo sve vreme se ispod oseća neka kritika. Zašto? Svako se ponaša kako želi, kako može, kakve je prirode. A i oni što se prenaglašeno ponašaju ovako ili onako proći će kod nekih muškaraca, kod nekih ne.

Sve u svemu, dosadno.

Pa to pitaj zene koje su iz tog izraza, nakonstruisale najnegativniji moguci kontekst koje su mogle da nadju. Izraz postoji iskljucivo i samo kao zenski kontekst, niti jedan muskarac, nikad ne moze da razume svu negativnost tog izraza.
znači muškarci ne vide u tome ništa loše?
loše je samo u očima žena koje su navikle da samo sede i budu lepe i čekaju da ih neko osvoji

..u bogte, sta vam je sad pa to "pick me devojke"...

Zaljubljena žena​

Кликните да видите оригиналне текстове (енглески)
Život je trenutak u prostoru
Kada je san nestao
to je najusamljenije mesto
ljubim jutarnje zbogom
ali duboko u sebi znaš
nikad ne znamo zašto

Put je uzan i dug
kada se pogledi susretnu
i osećanje je jako
okrećem se od zida
posrćem i padam
ali dajem ti sve

Zaljubljena sam žena
i učiniću sve
da te uvedem u svoj svet
i zadržim te u njemu
pravo je koje branim
iznova i iznova ponovo
šta da radim?

Sa tobom koji si večno moj
u ljubavi takvoj
vreme ne prolazi
isplanirali smo sve na početku
da ti i ja
živimo jedno drugom u srcu

Mogu nas okeani deliti
ti moju ljubav osećaš
čujem šta govoriš
istina nikad nije laž
posrćem i padam
ali dajem ti sve

Zaljubljena sam žena
i učiniću sve
da te uvedem u svoj svet
i zadržim te u njemu
pravo je koje branim
iznova i iznova ponovo
šta da radim?

Zaljubljena sam žena
i govorim ti
znaš šta osećaš
šta može žena da uradi
pravo je koje branim
uvek iznova

Zaljubljena sam žena
i učiniću sve
da te uvedem u svoj svet
i zadržim te u njemu
pravo je koje branim
iznova i iznova ponovo
šta da radim?
https://lyricstranslate.com/sr/woman-love-zaljubljena-zena.html

Pa to pitaj zene koje su iz tog izraza, nakonstruisale najnegativniji moguci kontekst koje su mogle da nadju. Izraz postoji iskljucivo i samo kao zenski kontekst, niti jedan muskarac, nikad ne moze da razume svu negativnost tog izraza.
pa ako ja sad napišem ni ja, i to će biti pick me. Ali zaista ne vidim zašto bih neko ponašanje bilo koje žene negativno karakterisala. Žene uopšte ne vidim kao da su rival niti imam želje da se bavim njihovim ponašanjem, pa nemam interes ni da pišem o tome. što znači... odoh

Ti ko da ne znaš feminističke trendove?:per:

Ako gledamo recimo Merilin Monro kako se ponašala, nema većeg pick me utiska barem kako mi se čini. nežna, krhka, želi da se dopadne da se svidi.. ali to nije za kritiku. što bi mene bilo briga za drugu ženu kako se ponaša?

Merlin je zapravo na tom talasu prikazajući se tako i napravila ono što je napravila. Nema drugih kvaliteta, morala je na neki način da ispliva, makar i loš.

znači muškarci ne vide u tome ništa loše?
loše je samo u očima žena koje su navikle da samo sede i budu lepe i čekaju da ih neko osvoji
Izraz postoji iskljucivo i samo kao zenski kontekst. Koristi se da bi jedna zena spustila drugu.
Ili se ne koristi u razgovoru sa muskarcima, ili se koristi da bi pokazao koliko su muskarci glupi pa ne vide kakve su to devojke.
Postoji slicnost sa koriscenem izraza 'White knight' za muskarce, samo sto to mogu da razumeju i muskarci i zene.

Muskarci, iskreno, uopste ne razumeju svu dubinu tog znacenje koje nosi u sebi izraz 'pick me' devojke.

Zato i kazem da muskarci uopste i ne mogu da prave takve likove u scenarijima gde je to neka bitna osobina zene. Oni ce da naslikaju neku Merlinku, kako rece Paula ranije. Ili sve one predrasude o Madjaricama, to su za muskarca pick me devojke :cepanje: :cepanje:

Back