"Pick me" vajb devojke

Mislim da smo svi "pick me" tamo gde želimo da budemo prihvaćeni, a obrasci ponašanja su drugačiji za svakog kao i u različitim životnim situacijama.
Ne treba se ljutiti ako neko nastoji da bude odobren od strane nas, ali je svakako dobro tu i tamo podsetiti te ljude da time što nekog omalovažavaju, vređaju i ljagaju ne postaju ništa više od osobe koja ne preza da gazi i živo i mrtvo pred sobom zarad nekog svog cilja.

Znamo kom klubu pripadaš. :per:
Znas sta mene kod njih iritira. A to je tipicno za americko drustvo.
Ok kritikuju zene u drustvu, polozaj, privilegije, poredak, ginocentrizam i td, kao sto i feministkinje rade.
Ali cela ideja se zasniva na tome. Kao mi smo muskarci, vise nam ne trebaje zene, veci je problem s njima nego zadovoljstvo, odosmo mi nasim putem i idu i pricaju o zenama non stop. Prevelik fokus.
Evo na pr, kada bih se naljutio na sve zene na svetu i odlucio s nekim istomisljenikom da se izdvojim od drustva, na planinu na pr, gledao bih da se fokusiram na: ok brate sta sad? Jel se igramo paint ball-a? Zidamo kolibu na drvetu? Pravimo seks robota? Neeee necemo valjda da pricamo opet o zenama?

Znas sta mene kod njih iritira. A to je tipicno za americko drustvo.
Ok kritikuju zene u drustvu, polozaj, privilegije, poredak, ginocentrizam i td, kao sto i feministkinje rade.
Ali cela ideja se zasniva na tome. Kao mi smo muskarci, vise nam ne trebaje zene, veci je problem s njima nego zadovoljstvo, odosmo mi nasim putem i idu i pricaju o zenama non stop. Prevelik fokus.
Evo na pr, kada bih se naljutio na sve zene na svetu i odlucio s nekim istomisljenikom da se izdvojim od drustva, na planinu na pr, gledao bih da se fokusiram na: ok brate sta sad? Jel se igramo paint ball-a? Zidamo kolibu na drvetu? Pravimo seks robota? Neeee necemo valjda da pricamo opet o zenama?
Nisu oni okej.
Heteroseksualni muškarac koji mrzi žene ne može biti srećan.
Njih pokreće čista mržnja.
Ima tih finijih u MGTOW, ali njih i ne čuješ jer urade upravo to o čemu pričaš.
MGTOW mu dođe ko ranterska kukumakajuća faza za iole normalne ljude.

Okej je i da imaš veze ali da se ne ženiš po njima, ali oni su opet ostali u kukumakajućoj fazi ceo život.

Ne treba da se zene. Bracni zakon je tamo uzas.
I ovde postaje uzas.

Hocu da kazem ako hoces neki muski pokret, treba uvek vise fokus da ti bude tema porketa. . A ne nekakav antagonizam koji je doveo do toga.
Znaci priblizi ideju muskarca. A ne zene ovo, zene ono, zene rade to sto rade, aktivne su politicki, drndaju i tresi sve i to bez kajanja. A ti ces da ides iza njih i kme kme vi zene?
Razocaravajuce mogu ti reci. A i nije s obzirom da je vrv pola njih vaspitavano u kucama bez oca.
I takav se nivelise a ne izuzima svoje. Taj ce da ee bori za bla bla a prvi ce da poleti u rat i dokazuje se.
Kao ove fore sto iskacu po jutjubu, pa ovaj ubedjuje ovu kako je glupa i kako muskarci i zene nisu fizionomski isti i kako on treba da ide u rat a ne ona.
Idi bejbe, slobodan je svet, pichi sto bih te ja sprecavao. Kapiras?
A ovamo pricas kako zene koriste taj glupi muski princip, ja musko, kad dam znak glavom ti idri.
Ja sam ti drugaciji. Kada mi zena kaze:ja idem, ja je pustim, ne ubedjujem je ni u sta.

Ako su taj izraz izmislile žene da bi ponizile druge žene ili ih samo okarakterisale, onda je to neka vrsta bitke u ženskom svetu ! 🙄

Inače, ta tema ne vidim da ima neke veze sa ljubav i sex temama, jer ne verujem da ima uticaj na veze, muvanja i slično. Budući da startovanje ne potpada pod to.

pikmarenje je uglavnom znak nedostatka drugih aduta. Pikmare su i patološke pažnjožderke, onaj tip ličnosti koji mora da pleni pažnju svih prisutnih muškaraca. I to radi podilaženjem, isticanjem 'posebnosti', blaćenjem drugih žena i ostalog. Uglavnom, zbir dosta odbojnih osobina.

I još nešto, ne znam što se "pick me vibe" karakteriše nužno kao nešto loše? Neko dobije izgled po prirodi, neko harizmu, neko status društveni, neko ovo ili ono, ljudi koji oskudevaju u mnogim aspektima prosto moraju naći svoj način da privuku nekoga. To ti je kao kad devojka dobrog izgleda, znatno pojačana šminkom dodatno, krene da se sprda sa izgledom neke tamo. Vaaaau, evo ja sam lepa jer se slučajno kresalo dvoje lepih i ja pokupila to, uz nula posto ulaganja ili eventualno kupljene dorade uglavnom tuđim parama i sad mogu da se sprdam sa drugim.

Debilana.

Šta mislite o "pick me" vajb devojkama?
Šta misle muškarci, a šta žene?
Da li muškarcima i odgovaraju na neki način jer povećavaju vrednost muškarcima i odmah se aktiviraju one koje su zainteresovane?:per:
Namerno izmisljen termin koji je uzet iz jedne epizode Grejs Anathomy, od strane zena da bi se pljuvalje druge zene.

Ta scena, iako ljigava, losa i pateticna, kao i cela ta serija; pokazuje jednu tragicnu i ljudsku osobinu, koja je kroz umetnost opisivala najdublja muska osecanja jedno milion puta. Kada se ta osobina stavi u zenski kontekst, kao sto je lepo i treba to opisati; odmah se nadju lokalne Jelene Karleuse i Vedrane Rudan da kazu neko svoje misljenje klinke iz sedmog razreda osnovne skole o tome, sa sve 'Ja sam kraljica/carica/boginja koja ne moli' glupostima.

Samo kroz zenski narativ se ta ljudska osobina pretvara u nesto negativno.

Hajde kada to misle ove klinke, ali kada to krenu da misle zene od 50+ godina, deluju kao nezrele balavanderke, iako su matore.

Likovi koji vole pikmarenje, vole ga jer kroz njega vide poslušnost i razumevanje za 'muške stvari'.

U nekim kompleksnijim razvojima i procesima, postoje diverse timovi. Ciljano sklapani od ljudih različitog obrazovanja, porekla i ostalog, jer donose različite perspektive na razvoj i problem. Isto je primenjivo na vezu, viziju iste, donošenje odluka, rešavanje problema. Ako su tu dva 'muška mozga' to možda neće izrasti u nešto veliko i održivo.

Pikmarenje je na kraju svega i dosadno. Malo peckanja na polnoj osnovi je skroz ok.

I još nešto, ne znam što se "pick me vibe" karakteriše nužno kao nešto loše? Neko dobije izgled po prirodi, neko harizmu, neko status društveni, neko ovo ili ono, ljudi koji oskudevaju u mnogim aspektima prosto moraju naći svoj način da privuku nekoga. To ti je kao kad devojka dobrog izgleda, znatno pojačana šminkom dodatno, krene da se sprda sa izgledom neke tamo. Vaaaau, evo ja sam lepa jer se slučajno kresalo dvoje lepih i ja pokupila to, uz nula posto ulaganja ili eventualno kupljene dorade uglavnom tuđim parama i sad mogu da se sprdam sa drugim.

Debilana.
Nah bad.
Ima toga, sta sad, one se bore na svoj nacin i niko tu nije cist. I zahebane su.
Mada u ovom slucaju vidim i rivalitet. Umeju da se pokolju oko muskarca vidjao sam poprilicno cesto.
Mislim da je i do nas kada se nadjemo u toj situaciji.
Koliko dugo se znate vas dve? Stvarno? Covece super, to je bas ono duboko prijateljstvo.

Ali neke od ovih osobina što se navode imaju baš kontra efekat. recimo ako neka žena naglašava da ima muški mozak, to je sve samo ne privlačno muškarcima. oni baš vole žensko sa totalno ženskom energijom.

I one koje naglašavaju da vole muško društvo, pre će ih muškarci staviti u frendove ili muškobanjaste nego što će da lude za tim. znači, to bi bilo nesvrsishodno ponašanje.

upravo obrnuto, prođu baš imaju žene koje se ponašaju ženstveno.

Ako su taj izraz izmislile žene da bi ponizile druge žene ili ih samo okarakterisale, onda je to neka vrsta bitke u ženskom svetu ! 🙄

Inače, ta tema ne vidim da ima neke veze sa ljubav i sex temama, jer ne verujem da ima uticaj na veze, muvanja i slično. Budući da startovanje ne potpada pod to.
Taktika koja je suprotna ustaljenom feminističkom narativu i takozvanom "ratu polova" itekako ima veze sa LjiS i muvkajućim svetom in my opinion.

Ako je na primer "Sex and the City" neki reper za nešto i nekakva kultna serija same priče o muvanju sigurno bi tamo bilo priče i o "pick me" devojkama.
Sad pitanje kakve.;)

Taktika koja je suprotna ustaljenom feminističkom narativu i takozvanom "ratu polova" itekako ima veze sa LjiS i muvkajućim svetom in my opinion.

Ako je na primer "Sex and the City" neki reper za nešto i nekakva kultna serija same priče o muvanju sigurno bi tamo bilo priče i o "pick me" devojkama.
Sad pitanje kakve.;)
Taj izraz nije postojao pre Grey's Anatomy a da se ja secam.

Znaci nije mogao da postoji u Seks i Gradu.

Mozda su opisivale takve zene, ali nisu im davale taj kratak pasivno-agresivni termin.

ok možda neki što vole sportistkinje sa viškom testosterona

Na ovakav neki višak testosterona misliš

alica-schmidt-germany-looks-athletics-76182759.jpg

Taj izraz nije postojao pre Grey's Anatomy a da se ja secam.

Znaci nije mogao da postoji u Seks i Gradu.

Mozda su opisivale takve zene, ali nisu im davale taj kratak pasivno-agresivni termin.
Pa nema veze, "Sex & City" ti je neki reper. Neka standardizacija. Da li bi u "Sex & City" razgovarali o Scuba diving?
Ne bi, ali bi razgovarali o pikmarama definitivno

Sve u svemu, za mene je negativna konotacija vrsta ismejavanja i samo po sebi negativna pojava.

Recimo inteligentnija žena koja hoće nekom da se svidi pre bi posipala varnice nego što bi išla niz dlaku. u tom smislu, žene što kritikuju pick me ponašanje upravo time žele da se istaknu, da su valjda bolje ili više kul? da njih treba odabrati?

Pa nema veze, "Sex & City" ti je neki reper. Neka standardizacija. Da li bi u "Sex & City" razgovarali o Scuba diving?
Ne bi, ali bi razgovarali o pikmarama definitivno
To sigurno.
Samo ih tako ne zovu.
Mislim, ja i nisam nesto gledao te serije, ali taj izraz je novijeg datuma, koji je izmisljen da bi se odredjene zene spustale u zenskom drustvu.
Takve zene su verovatno pljuvane i ranije, samo je tek u modernim narativima to uokvireno u one- liner.
Mislim da je to iz Grey's Anatomy iskorisceno ne u tom kontekstu koji postoji u toj sceni, nego u jos negativnijem i onom koji jos vise dodatno ismejava.

Ima i u Gone Girl gde ona ludaca, kada otkriva da je ludaca na sredini filma u tom monologu, pljuje po muskarcima sto im prija takav tip devojaka.

Takve uloge muski pisci uopste i ne mogu da pisu; ja mislim da cak ni gejevi muskarci ne mogu da napisu kvalitetan tekst gde se i pick me i pljuvanje po tome obradjuje kao karakterna osobina.

Nah bad.
Ima toga, sta sad, one se bore na svoj nacin i niko tu nije cist. I zahebane su.
Mada u ovom slucaju vidim i rivalitet. Umeju da se pokolju oko muskarca vidjao sam poprilicno cesto.
Mislim da je i do nas kada se nadjemo u toj situaciji.
Koliko dugo se znate vas dve? Stvarno? Covece super, to je bas ono duboko prijateljstvo.

Ma ja samo kažem svako igra ovaj život sa kartama koje je dobio, sad kao ovi su loši, a ovi su dobri... Nema tu ni dobrih, ni loših, ima samo onih kojima se posrećilo i kojima nije. I prva ta koja izgleda dobro bi možda radila isto da ne izgleda dobro, nego je sa dobre pozicije ugodno srati po onima ispod.

Ako gledamo recimo Merilin Monro kako se ponašala, nema većeg pick me utiska barem kako mi se čini. nežna, krhka, želi da se dopadne da se svidi.. ali to nije za kritiku. što bi mene bilo briga za drugu ženu kako se ponaša?

Back