Pezo 206 problem nakon promene seta kvacila

Imam račun oni sve radili...ja ih zvao kazu pola godine garancija opet plaćat hahaha.Njihovi i delovi i sve.Ovi na zaštiti potrošača kažu 2 godine sa računom .U maju 2022 mi zamenili set kvačila.
pricaj ponovo sa tim iz zastite potrosaca i na koga mogu da te upute povodom slucaju..definitivno su negdje napravili gresku il dijelovi nisu orginale..


takodje sa tim drugima sto budu skidali zamoli ih ako mozes biti prisutan bas kad skinu pa da uslikas sve..zajebano je kad nemas nekog svog druga il bar nekoga ko zna ljude gdje mjenjas dijelove..
 
pricaj ponovo sa tim iz zastite potrosaca i na koga mogu da te upute povodom slucaju..definitivno su negdje napravili gresku il dijelovi nisu orginale..


takodje sa tim drugima sto budu skidali zamoli ih ako mozes biti prisutan bas kad skinu pa da uslikas sve..zajebano je kad nemas nekog svog druga il bar nekoga ko zna ljude gdje mjenjas dijelove..
Kod ovih što će mi skidati delove ili menjač,set kvačila ću biti prisutan .uopšte im ne smeta to što ću biti u garazi...na osnovu njihove dijagnoze ću postupati...jako mi je čudno da kvačilo nije ok nakon samo 4000 km od menjnja istog.
 
Ja sam uvek kupovao vitalne delove i bio prisutan prilikom zamene kontrolišući i suflirajući majstorima.

Nekada je bilo sasvim normalno da majstor pogleda i da svoj stručan savet "može to još da tera".

Dok sam sam popravljao naučio sam da baš i ne može. Naročito set kvačila koji je tu negde ukomponovan.

Osim toga tebi su verovatno uvalili remontovan set kvačila. To na oko izgleda ok ali su to sve načete opruge i pera korpe.

Nekada je to moglo da prođe ali danas uz svo poznavanje materijala i kompjutere - teško. Tačno se zna koliko te opruge i federi mogu da izdrže.

Ja sam na mom autu (vw) menjao ceo set. Stari je isto bio sašov. Obloga lamele kao nova i sve ostalo ALI se raspalo srce lamele - opruge.
 
Ove sedmice ce mi drugi skinuti sve ponovo pa ću videti gde bila greska.Ja mislim da su mi uvalili loše delove ili loše odradili.
Ili nesto trece nevezano za set kvačila(sumnjam u to)
Najvise da je traljavo uradjeno.
Sta bi moglo biti ako je sve zamenjeno?Na menjacu nesto?
Mada kada je ugasen auto menjac i sajla lepo rade.
A da se samo malo podesi sajla?
 
Ja sam uvek kupovao vitalne delove i bio prisutan prilikom zamene kontrolišući i suflirajući majstorima.

Nekada je bilo sasvim normalno da majstor pogleda i da svoj stručan savet "može to još da tera".

Dok sam sam popravljao naučio sam da baš i ne može. Naročito set kvačila koji je tu negde ukomponovan.

Osim toga tebi su verovatno uvalili remontovan set kvačila. To na oko izgleda ok ali su to sve načete opruge i pera korpe.

Nekada je to moglo da prođe ali danas uz svo poznavanje materijala i kompjutere - teško. Tačno se zna koliko te opruge i federi mogu da izdrže.

Ja sam na mom autu (vw) menjao ceo set. Stari je isto bio sašov. Obloga lamele kao nova i sve ostalo ALI se raspalo srce lamele - opruge.
Imam račun šta je sve menjano...kada drugi majstor pogleda,skine i šta li već znat ću šta su mi ovi zeznuli.A možda ništa nisu i neki x kvar ..Sajla mi deluje da normalno ide gore dole...ali kad je pritisnem u 1 brzinu uopšte neće a u 2,3,4 jedva nabodem u vožnji.Kada je izgasen auto lepo sve klizi i radi.
 
Imam račun šta je sve menjano...kada drugi majstor pogleda,skine i šta li već znat ću šta su mi ovi zeznuli.A možda ništa nisu i neki x kvar ..Sajla mi deluje da normalno ide gore dole...ali kad je pritisnem u 1 brzinu uopšte neće a u 2,3,4 jedva nabodem u vožnji.Kada je izgasen auto lepo sve klizi i radi.
Ja sam tebi Juka preporucio majstora i sta ti je on rekao to ti je, tu nema sta vise da razmisljas.
 
Ja sam uvek kupovao vitalne delove i bio prisutan prilikom zamene kontrolišući i suflirajući majstorima.

Nekada je bilo sasvim normalno da majstor pogleda i da svoj stručan savet "može to još da tera".

Dok sam sam popravljao naučio sam da baš i ne može. Naročito set kvačila koji je tu negde ukomponovan.

Osim toga tebi su verovatno uvalili remontovan set kvačila. To na oko izgleda ok ali su to sve načete opruge i pera korpe.

Nekada je to moglo da prođe ali danas uz svo poznavanje materijala i kompjutere - teško. Tačno se zna koliko te opruge i federi mogu da izdrže.

Ja sam na mom autu (vw) menjao ceo set. Stari je isto bio sašov. Obloga lamele kao nova i sve ostalo ALI se raspalo srce lamele - opruge.

Je l taj Sašo remontuje ili pravi nove setove?
 
Kod nas svako daje garanciju koliko on hoce i ako je zakonski minimum 2 godine. Malo je nezahvalno davati garanciju na auto delove, razumem u pitanju da je deo trapa ili nesto slicno, ali zna se da kvacilo traje znatno duze. U svakom slucaju ti koji su ti radili su prevaranti.
Naravno,čim mi drugi skine sve i pogleda znat ću šta su prevaranti radili...U srb niko ne daje garanciju ni na šta i nema zakona kao ni države...Jedino murije puno po drumu da uzimaju lovu...sutra slava pa da opeljuse narod.
 

Back
Top