Pezo 206 problem nakon promene seta kvacila

jukabg

Iskusan
Poruka
5.295
Ljudi,ima li neko iskustva sa Pezo 206 menjacima ili kvacilom?Pre 4000 km ili par meseci menjao sam celi set kvacila.Nakon par meseci auto kad je upaljen nece ili tesko ide da prebacim u brzinu.Otici cu do majstora naravno ali pre toga bi neki komentar na ovu temu.Kad je ugasen auto lepo se saltaju brzine ali cim upalim nece!
Da nije do sajle,poluge,cilindra ili se mozda za 4000 km izurnisao nov set????
Iz cista mira problem.Uzas.Ne mogu verovati da cu opet morati set kvačila skidati.Nije bas jeftin taj bizniss.
Hvala unapred svima za komentare.
 
Poslednja izmena:
Ljudi,ima li neko iskustva sa Pezo 206 menjacima ili kvacilom?Pre 4000 km ili par meseci menjao sam celi set kvacila.Nakon par meseci auto kad je upaljen nece ili tesko ide da prebacim u brzinu.Otici cu do majstora naravno ali pre toga bi neki komentar na ovu temu.Kad je ugasen auto lepo se saltaju brzine ali cim upalim nece!
Da nije do sajle,poluge,cilindra ili se mozda za 4000 km izurnisao nov set????
Iz cista mira problem.Uzas.Ne mogu verovati da cu opet morati set kvačila skidati.Nije bas jeftin taj bizniss.
Hvala unapred svima za komentare.
Ja sam takodje menjao i stavio original OEM LUK i sajlu kvacila i sve radi ok.
Vidi takodje i ulje da li je ok u menjacu .
 
Ja sam morao da zamenim sajlu kvacila zato sto neki idiot pre mog vlasnistva skarabudzio metalni deo i kidalo mi sajlu ...to samo idioti rade, umesto da bude plasticni deo kako i treba da bude.
Nesto su sjebali oko namestanja seta kvacila.Ako nisu ili taj cilindar ili nesto sto koči menjac i zapinje i deluje mi kao da je suvo i nece u brzinu.Samo kvacilo radi kao i kad su ga stavili mekano .
 
Dobro, znači da očigledno ne odvaja dovoljno. Ako je na sajlu to se može podesiti, ne mora ništa da se skida.
Bio kod majstora.Kaze mora da skine menjac pa da se vidi.Jos sam dvojicu zvao gledali, svi bi skidali menjac da vide sta je.Jedan kaze sajlu bi menjao pa da vidi posle sta i kako.
Niko mi nije rekao da moze sajla da se podesi i resi tako.Nije im zarada verovatno.Imat cu probleme u pronalasku korektnog majstora u Bg.Ovaj mi trazi da se menjac skine 12.000 din a posle kaze moze bit i do zamajca neki problem i svasta nesto.
 
Bio kod majstora.Kaze mora da skine menjac pa da se vidi.Jos sam dvojicu zvao gledali, svi bi skidali menjac da vide sta je.Jedan kaze sajlu bi menjao pa da vidi posle sta i kako.
Niko mi nije rekao da moze sajla da se podesi i resi tako.Nije im zarada verovatno.Imat cu probleme u pronalasku korektnog majstora u Bg.Ovaj mi trazi da se menjac skine 12.000 din a posle kaze moze bit i do zamajca neki problem i svasta nesto.
Znaci dundjeri i prevaranti odmah bi da skidaju menjac a lepo ti ovaj covek rekao da vidis oko sajle ili tog pomocnog cilindra ...
 
Pre psr meseci si to radio pa reklamiraj to gde su menjali što se petljaš i tražiš očigledno novog dunđera?!?? Te lamele sam ja menjao ko klinac sa 15 godina a vidi danas matori majstori glupaci muku muče. Inače zeznu lamelu što ne obruse šmirglom i očiste prijanjajućz površinu zamajca ili masnim rukama pipaju lamelu. Pa vrisne posle par hiljada. U svakom slučaju nešto nije u redu sa odvajanjem lamele a to pokazuje da ne odvaja dok radi motor. Dakle ili korpa ili viljuška ili sajla/cilindri hidraulike.

Kada je ugašen motor inače može bez kvačila da se ubacuje u brzine. Prosta logika.
 
Ili je na sajlu ili je hydraulicko.. Sajla može da se podesava ako je pretegnuta a to osetis pod nogom..Gde odvaja na dnu sredini ili vrhu i koji je sistem mehanički sajla ili hidraulicki clindar ..?..Nemaš ti problem sa kvacilom već sa korpom ili ti je ulje staro ili cilindra los ako je hidraulik ,viljuška ,kablovi, nosac morora isti može da zeza itd . kako radi u leru ?
 
Poslednja izmena:
Ili je na sajlu ili je hydraulicko.. Sajla može da se podesava ako je pretegnuta a to osetis pod nogom..Gde odvaja na dnu sredini ili vrhu i koji je sistem mehanički sajla ili hidraulicki clindar ..?..Nemaš ti problem sa kvacilom već sa korpom ili ti je ulje staro ili cilindra los ako je hidraulik ,viljuška ,kablovi, nosac morora isti može da zeza itd . kako radi u leru ?
Sajla je.U leru radi normalno.Sajla isto normalno radi .Moram oterati krštenom majstoru izvan Beograda.U brzine tesko ide.Pre 4000 km menjan set kvačila.
 
Pre psr meseci si to radio pa reklamiraj to gde su menjali što se petljaš i tražiš očigledno novog dunđera?!?? Te lamele sam ja menjao ko klinac sa 15 godina a vidi danas matori majstori glupaci muku muče. Inače zeznu lamelu što ne obruse šmirglom i očiste prijanjajućz površinu zamajca ili masnim rukama pipaju lamelu. Pa vrisne posle par hiljada. U svakom slučaju nešto nije u redu sa odvajanjem lamele a to pokazuje da ne odvaja dok radi motor. Dakle ili korpa ili viljuška ili sajla/cilindri hidraulike.

Kada je ugašen motor inače može bez kvačila da se ubacuje u brzine. Prosta logika.
Vozio sam po Bg majstorima obični prevaranti.Moram izvan Bg oterati krštenom majstoru ako to postoji uopšte.Ne gine mi izgleda opet raditi ceo set kvačila.Prvo sam vozio ovim govnima koji su radili.Istekla garancija od pola godine kazu.U maju 2022 radio.Zvao zakon o potrošačima kazu 2 godine .Njihovi delovi bili njihove ruke i nece da rade.Jedino pravnim putem ali šuplja priča je i to u Srbiji.Ma uvalili li mi neku kopiju verovovatno ili kinesko sranje.
Videt cu kada mi skinu menjac sta je bagra radila u maju.
 
Ma menjao čovek samo lamelu hehe skuplja pita no tepsija :)
Ove sedmice ce mi drugi skinuti sve ponovo pa ću videti gde bila greska.Ja mislim da su mi uvalili loše delove ili loše odradili.
Ili nesto trece nevezano za set kvačila(sumnjam u to)
Najvise da je traljavo uradjeno.
Sta bi moglo biti ako je sve zamenjeno?Na menjacu nesto?
Mada kada je ugasen auto menjac i sajla lepo rade.
 

Back
Top