PEVANJE U HORU!

Mocna stvar!!! fantasticcna druzzenja, prijateljstva i ljubavi, lepa putovanja i upoznavanja novih kultura i naravno PUNO, PUNO M U Z I K E !
Navali (radni) narodeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Evo, i ja cu da pozovem na isto one koji bi pevali, a orijentisani su na Novi Sad: hor AKUD-a "Sonja Marinkovic" prima nove cclanove. Trenutno postoji plan za odlazak u Slovaccku, a ako budemo vredni i marljivi idemo i do Graca ili Becca.
 
pevate li u horovima? znam da je tema bila ali sad ne mogu da je trazim, hvala moderatoru ;)

ako znate neki sajt gde ima o odredjivanju glasa u horu napisite :I
ja sam neki srednji glas ali da li sam alt ili sopran.
nemam prirodno postavljen savrshen glas imam obican mada se radom moze dosta napredovati. mada pevanje dosta zavisi od psihe :IIIII
nasla sam neke sajtove bas o tome kako se napreduje ali mozete i vi po googlu mrzi me sad da lepim te linkove. mozda vise nikad necu ni pevati. imam tanak glas onako mogao bi da prodje u crkvi jer je ravan i moze da bude oshtar. mada trebalo bi da sam sad na fakultetu a ne ovde.
ne znam ni ja sto pevam ali ajde. ova poruka nema veze sa prethodnim mojim porukama po forumu, al da ne idem na neki nov anoniman nick. to ja pridajem sebi znachaj. uzas. :)
 
alt je srednji, sopran je visok.. raspon soprana ti je od c1 do a2, a alta je od f do d2.. ako znas note, a predpostavljam da zans :) onda ti odredi gde si.. ako mozes da izvuces sopran, a imas malih problema onda si alt... ako nemas onda si sopran.. eto tako, pojednostavljeno :)
 
ja pevam u horovima 10godina pevala bih u tom crkvenom zanimljivo je pevala sam u jednom crkvenom ali samo godinu dana bio je bezveze koji je to hor odakle je i najvaznije pitanje jel se putuje ?
 
to je bas grozno kada moras sam da pevas a svi te slusaju :roll:
uvek sam imala tremu tada...ali kad pevamo svi zajedno ili kad sam sama uvek mogu da pustim glas.:? a kad onako svi krenu da bulje u tebe i ogovaraju...:roll:
inace,bila sam sopran :lol:
 
Banshee:
to je bas grozno kada moras sam da pevas a svi te slusaju :roll:
uvek sam imala tremu tada...ali kad pevamo svi zajedno ili kad sam sama uvek mogu da pustim glas.:? a kad onako svi krenu da bulje u tebe i ogovaraju...:roll:
inace,bila sam sopran :lol:
Valjda si onda joss sopran :?
Da svima se stegne grlo bar na momenat kad iz gomile treba da se oglase sami, ccak se to dessava i onima koji su inacce solo-pevacci ...
 

Back
Top