Quantcast

Petrović: Mladi odlaze zbog neuređene države, ne zbog male plate

blooser

Poznat
Poruka
9.918
Ako ti se nešto ne sviđa u državi treba te pod hitno proterati.Mislim to bi bilo fer.
Kolega, nije drzava nesto van nas, gradjana koji u njoj zivimo. Mi smo deo te drzave, mi joj placamo porez i sve ostalo, i imamo pravo da kritikujemo i drzavu i ljude koji je vode i politku koja se sprovodi.
A drzava ima obavezu da nam se pravda. Da, tako je, DRZAVA IMA OBAVEZU DA NAM SE PRAVDA. I za divno cudo to pise i u zakonu - ako ja napisem dopis Ministarstvu sa odredjenim pitanjem ONO JE DUZNO DA MI ODGOVORI, i to u PROPISANOM ROKU. Znaci, DRZAVA IMA OBAVEZU DA MI SE PRAVDA.

Potpuno je drugo krsiti zakone, a potpuno drugo traziti od vlasti odgovornost za uradjeno ili neuradjeno. Nisam ja kriminalac jer agumentovano kritikujem drzavu.

Tako da kolega ima puno pravo da bude nezadovoljan, a drzava ima obavezu da mu se pravda i da mu argumentuje da nije u pravu.

Razumes?

I prilicno sam siguran da i ti imas isto pravo u Svajcarskoj, ako si drzavljanin.

Konrad-19

Buduća legenda
Poruka
26.132
Samo se bleji po kafićima, bindžuju se serije, bulje u telefon, čekaju notifikacije, ne znaju ko je bio Car Lazar, ne znaju kad je bila Kosovska bitka, opšta kultura nula, higijenske navike upitne, znaju ove spodobe po Parovima / Farmi / Zadrugama, znaju Kardašijanke, prati se taj stil, traži se neka kombinacija za drogu, ako može šljaka manager za komunikacije u kulturi plata 2000 evra.

Loonac

Aktivan član
Poruka
1.991
Samo se bleji po kafićima, bindžuju se serije, bulje u telefon, čekaju notifikacije, ne znaju ko je bio Car Lazar, ne znaju kad je bila Kosovska bitka, opšta kultura nula, higijenske navike upitne, znaju ove spodobe po Parovima / Farmi / Zadrugama, znaju Kardašijanke, prati se taj stil, traži se neka kombinacija za drogu, ako može šljaka manager za komunikacije u kulturi plata 2000 evra.
u pravu si :lol:

blooser

Poznat
Poruka
9.918
:worth::worth::worth:

Nemam sta da dodam. Pa, imam: da nije tuzno, bilo bi urnebesno smesno; ali je zapravo horror - zato sto je potpuno istinito.

KninGrad

Domaćin
Poruka
3.209
Troskovi su veci stanovanja ali namirnice su slicna cena.
Zapravo za 400e u Srbiji ne moze da plati kiriju i prezivi
dok za 2k evra to moze glat u Nemackoj.
Ne znam ko ti prica te price ali je to sve daleko od istine. Pa Kanada ima otprilike isti GDP Per capita PPP kao Nemacka, i cene koje su od 5 do 8 puta vece za osnovne namirnice od Srbije potom sumnjam da su tvoje tvrdnje o slicnim cenama tacne. Znaci prosecna zarada u Kanadi posle poreza je 3,600 Kanadskih dolara dok je to u Srbiji oko 760 kanadskih dolara.
Prosecana cena stana u gradu velicine Beograda nije ispod 2000 dolara.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.