Petorka najduže u fotelji

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Petorka najduže u fotelji
E. V. N, 16.08.2009 20:34:40 Ocena:
1.17 (Glasova: 12)
[Oceni] Komentara: 1 [Postojeći komentari]
CILJ svakog političara je da dođe na vlast i da što duže ostane u fotelji. Ali, to samo nekima polazi za rukom. Na našoj političkoj sceni najduži staž na državnim fukcijama, od 5. oktobra do danas, imaju Rasim Ljajić, Boris Tadić, Vojislav Koštunica, Mlađan Dinkić i Tomica Milosavljević.
Milosavljević se izdvaja po tome što je sve vreme bio ministar zdravlja u republičkoj vladi, a na tu funkciju prvi put je došao 2002. godine, posle odlaska Obrena Joksimovića (DSS). Sadašnja Cvetkovićeva vlada je četvrta u kojoj Milosavljević brine o zdravlju građana.
- Milosavljević na funkciji ministra zdravlja jedva da je sastavio jedan manadat od četiri godine - "pravdaju" u G 17 plus dugovečnost vladanja svog ministra.
A sam lider te partije Mlađan Dinkić na najvišim državnim funkcijama nalazi se od 2000. godine. Najpre je bio guverner Narodne banke, zatim ministar finansija, pa ministar ekonomije i regionalnog razvoja u dva mandata.
Jedini koji javno kaže da je umoran od vlasti jeste Rasim Ljajić. On je bio ministar u nekadašnjoj saveznoj vladi, ali i u svim srpskim vladama posle raspada državne zajednice. Takođe, pet godina je na čelu Saveta za saradnju s Hagom.
- Ne da
sam umoran, preumoran sam - kaže Ljajić za "Novosti". - Povući ću se, hoću da budem nevidljiv. Posle sledećih izbora neću biti u izvršnoj vlasti. Siguran sam da će nova stranka koju pravimo postići izvanredan rezultat na narednim izborima i da ćemo biti deo vlasti, ali ja ću mesto ustupiti drugima. Treba građane oslobiti jednih te istih političara. Ako je sve spalo na desetak-petnaest ljudi, onda državi nema spasa.
I Koštunica je, pre nego što je izabran za premijera Srbije, bio predsednik SRJ, i to od 2000. do 2003. godine. Na mestu predsednika Vlade bio je od 2004. do 2008. u dva manadata.
Predsednik Boris Tadić bio je ministar telekomunikacija i ministar odbrane u nekadašnjoj saveznoj vladi. Za predsednika Srbije izabran je 2004. godine.

DRUGA GRUPA
Dosta vremena na vlasti proveli su i Božidar Đelić i Slobodan Milosavljević. Đelić je bio ministar finansija od 2001. do 2003, a zatim potpredsednik za evropske integracije od 2007. do 2008, i taj posao obavlja i sada. Milosavljević je bio ministar trgovine, turizma i usluga u prvoj demokratskoj vladi. Za ministra poljoprivrede izbran je 2007, a sada vodi resor trgovine. Velimir Ilić bio je ministar četiri godine u dve vlade.

Non stop u foteljama,a učinak?Zaslužuje li neko od ovih nabrojanih političara i dalje funkciju,ili zbog lošeg rukovođenja i kraduckanja kaznu.
 
najduze u fotelji je boris tadic

bio je ministar telekomunijacija u prvoj djindjicevoj vladi, pa zatim ministar odbrane SRJ, pa zatim predsednik srbije od 2003

covek je prakticno na vlasti nonstop od 2000te godine do danas.

Pravi FOTELJAS

Trebace nam skalpel da mu odstranimo guzicu koja mu je srasla sa foteljom...
 
tadic je sve negde do hmmmm atentata na zokija bio totalno nebitan lik
kostunica kolko znam vishe nije u fotelji njegov niz je proshle godine prekinut
a apsolutni shampion iz ove garniture koji je non stop uz vlast je mladjan
 
najduze u fotelji je boris tadic

bio je ministar telekomunijacija u prvoj djindjicevoj vladi, pa zatim ministar odbrane SRJ, pa zatim predsednik srbije od 2003

covek je prakticno na vlasti nonstop od 2000te godine do danas.

Pravi FOTELJAS

Trebace nam skalpel da mu odstranimo guzicu koja mu je srasla sa foteljom...

Opet vlazni snovi???
Jednu stvar zaboravljas......Tadica je u tu fotelju izabrao ovaj narod.....
I izabrace ga jos jednom.....na tvoju zalost.....

A drugu stvar ocigledno ne znas.....Tadic je predsednik Srbije od 27.juna 2004. ......
ali bi me stvarno zacudilo da ti i jednu tacnu brojku znas....
 
Opet vlazni snovi???
Jednu stvar zaboravljas......Tadica je u tu fotelju izabrao ovaj narod.....
I izabrace ga jos jednom.....na tvoju zalost.....

A drugu stvar ocigledno ne znas.....Tadic je predsednik Srbije od 27.juna 2004. ......
ali bi me stvarno zacudilo da ti i jednu tacnu brojku znas....

kako su dobro birali tako dobro i zive z:D

NIKAD GORE

Al ostaje cinjenica da se Tadic ne skida sa vlasti vec 9 godina i da je glavni krivac za uzasno ekonomsko stanje u Srbiji


Srbiji ne moze biti bolje dok se ne resi takvih kao sto je Boris Tadic i takvih kao sto si ti.

Vi ste rak rana Srbije , parazit na organizmu srpskog naroda
 
kako su dobro birali tako dobro i zive z:D

NIKAD GORE

Al ostaje cinjenica da se Tadic ne skida sa vlasti vec 9 godina i da je glavni krivac za uzasno ekonomsko stanje u Srbiji


Srbiji ne moze biti bolje dok se ne resi takvih kao sto je Boris Tadic i takvih kao sto si ti.

Vi ste rak rana Srbije , parazit na organizmu srpskog naroda

Pa sto me se ne resis???
Ti si neko jako mudo???

Naravno da Srbiji ne moze biti bolje dok je takvih bolesnika poput tebe......uspesnih biznismena....
 
Problem je, Tihomire, u tome shto je takvih kao on ( nas ), mnogo vishe od takvih kao shto si ti ( vas ) . Tako da... mozemo samo mi vas da se reshimo... :bye:

kojih bre vas?

vas lopova i lazova?

sto obecavate narodu 500.000 novih radnih mesta a delite 200.000 otkaza?

sto obecavate narodu akcije od 1000 evra a dajete im supalj nos do ociju? z:D

sto obecavate narodu milijarde investicija, a ono guverner Jelasic rece pre neki mesec da su od pocetka godine investicije u Srbiju 0 eura z:D

Sto ste obecavali narodu bolji zivot a za uzvrat mu dali 10 novih poreza, nove troduploskuplje registracije automobila, poreze na plate od 10-20%, porez na upotrebu mobilnog telefona od 10%, povecane akcize na benzin i plin, 100 evra takse za tehnicki pregled 2 put godisnje? z:D

e pa meni je drago sto nisam "on your side of the street" - bio manjina ili vecina

ja spadam u one postene i casne, koji ne lazu narod, ne kradu narod, ne varaju i koji kad nesto obecaju to ispune. A ako ne ispune onda se casno povuku i daju ostavku.

U te ja spadam a u kakvom si ti drustvu mislim da sam najbolje znas
 
kojih bre vas?

vas lopova i lazova?

sto obecavate narodu 500.000 novih radnih mesta a delite 200.000 otkaza?

sto obecavate narodu akcije od 1000 evra a dajete im supalj nos do ociju? z:D

sto obecavate narodu milijarde investicija, a ono guverner Jelasic rece pre neki mesec da su od pocetka godine investicije u Srbiju 0 eura z:D

Sto ste obecavali narodu bolji zivot a za uzvrat mu dali 10 novih poreza, nove troduploskuplje registracije automobila, poreze na plate od 10-20%, porez na upotrebu mobilnog telefona od 10%, povecane akcize na benzin i plin, 100 evra takse za tehnicki pregled 2 put godisnje? z:D

e pa meni je drago sto nisam "on your side of the street" - bio manjina ili vecina

ja spadam u one postene i casne, koji ne lazu narod, ne kradu narod, ne varaju i koji kad nesto obecaju to ispune. A ako ne ispune onda se casno povuku i daju ostavku.

U te ja spadam a u kakvom si ti drustvu mislim da sam najbolje znas

Ma divim ti se kolko si castan i posten......obraz ko djon......sto sam reko....posle 2 dana nije vise bitno....
Ebiga,covek se za rec drzi,a stoka.za........ a ti vidi gde si....
 
ne bih pozeleo najneprijateljskijoj zemlji politicke vodje koje srbija trenutno ima....nijedan nije u stanju da odgovori izazovu vremena...naneli su nam stetu nista manju nego NATO-bombe....sto je najgore ogadili su politiku normalnim gradjanima,tako da nekog neafirmisanog i nekompromitovanog politicara srbija trenutno nema.....
 
Hmm,proshli put vidim predsednik nam presekao,
danas vidim g.Vucic.
Pitam se koji bi "presekao" i razmenio uzhivo mishljenje
recimo ,...sa mnom,obicnim covekom ,uzhivo.
ps.
Pa shta tu ima loshe ,razmeniti mishljenja
Eto ,verovatno obojica me mogu pronaci ,pa ako im nije ispod casti....
 

Back
Top