Quantcast

Peticija za ukidanje veronauke u školama

markons82

Elita
Poruka
16.861
Rec teorija je grckog porekla i oznacava posmatranje . Sto su filozofi i radili. Ako uspes da iz njihovog sistema izbacis postojanje Boga, velikog pokretaca itd svaka ti cast. Teologija kao i svaka druga nauka zasniva se na posmatranju navedenog, izrecenog, otkrivenog, ali ima razliciti oblik posmatranja, kao sto ni fizika i metafizika nisu isto.

Teologija pa samim tim i religija nista nije posmatrala poslednjih par milenijuma. Matematika i fizika se menjaju, matematika manje al se radi na njoj i poboljsanju. religija ostaje ista.... Posmatras nesto sa namerom da primetis kako funkcionise, kako raste biljka. Nema sta da posmatras istu praznu pricu vec 2000 godina...

uzaludan sum

Obećava
Poruka
56
kakva je to glupost!
konacno je vratise u skole,i sada tako...
ta prica o svestenicima i koliko novca za odredjene sv.radnje dobijaju od vernih/a ako si nevernik-pa sto ih pozivas?!/ je stvarno vec degutantna,cak mislim i za same ateiste.ko da su svestenici ovde tema/a koliko samo veroucitelja,i verouciteljica predaje po skolama!?ali dobro,ko o necemu razmislja-svaka tema ce mu biti povod za njegovo iznosenje nezadovoljstva.
a kakvi su argumenti,za tu peticiju?
veronauka donosi lose po decu?
sto im pokazuje da je ljubav najvrednija ljudska osobina.i da je svaki covek i zena,nas brat i sestra u Hristu-pa da se tako ka njima trebamo i odnositie?
e,stvarno sta jos nece da im*serviraju*...strasno

SUL

Poznat
Poruka
7.220
To nije adekvatan odgovor. Ja te pitam kako religija moze da uci o moralu kada zagovara ubijanje neistomisljenika. Prodaje pricu o slobodnoj volji a zagovara ubijanje onih koji se u tom skladu ponasaju. Kako relgijija zagovara ubijanje preljubnika a Bog napravio dete vec udatoj devojcici...
Komunizam je ubio više svojih neistomišljeniak ,nego svi verski ratovi zajedno!

Poslednja izmena:

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
i talibani misle da je u religiji sve...
ako ja ne zelim nikoga da ubedjujem da bude ateista--zasto vernik ima potrebu da me na sve nacine ubedjuje u religiske poglede--a nema nijedan racionalan odgovor na moje pitanje...
meni je neshvatljiva prvo moja majka koja je ortodoksni vernik...a koja nema apsolutno nikakva saznanja o istoriskim prilikama vezanih za raznorazne svetce koje ona maksimalno postuje...pa kako se moze verovati bezrezervno u nesto o cemu pojma nemas..??

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.