Peter Mađar preti da će da strpa Orbana u zatvor zbog veleizdaje vezane za Rusiju

Nervirator

Džomba
VIP
Poruka
102.323
BUDIMPEŠTA, Mađarska (AP) — Favorit na parlamentarnim izborima u Mađarskoj izjavio je u ponedeljak da bi navodna razmena podataka između Budimpešte i Moskve trebalo da se istraži kao „izdaja“ nakon što je Vašington post objavio da je mađarska vlada godinama dostavljala Rusiji detaljne informacije sa sastanaka Saveta EU.

Peter Mađar, glavni politički protivnik dugogodišnjeg mađarskog lidera Viktora Orbana, rekao je u objavi na društvenim mrežama da mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto „izgleda da je u zaveri sa Rusijom, čime izdaje mađarske i evropske interese“.

„Ako se potvrdi, ovo bi se smatralo izdajom, koja nosi potencijalnu doživotnu kaznu zatvora. Buduća vlada TISA će odmah istražiti stvar“, napisao je Mađar.

https://apnews.com/article/orban-op...eec5f9b2db7ad?utm_source=firefox-newtab-en-us
1774374972338.png


Očito je da se Mađar zakleo da će svaku vezu sa Rusijom da raskine ako se izbori za vlast.
Čak i ako se izbori, ne verujem da će da izdrži više od jednog mandata.
 
Tokom pauza na sastancima EU, poput samita 27 lidera bloka prošlog četvrtka, Sijarto je redovno telefonirao kako bi svom ruskom kolegi, Sergeju Lavrovu, pružio „izveštaje uživo o tome šta je razgovarano“ i moguća rešenja, rekao je jedan od evropskih bezbednosnih zvaničnika.

Kroz takve pozive, „svaki sastanak EU godinama je u osnovi imao Moskvu za stolom“, rekao je zvaničnik.

Sijarto je obavio 16 zvaničnih poseta Moskvi od potpune invazije Rusije na Ukrajinu 2022. godine, a poslednji put 4. marta kada se sastao sa predsednikom Vladimirom Putinom. Sijartova kancelarija nije odmah odgovorila na zahtev za komentar.
 
Orban je rekao da je naložio svojoj vladi da pokrene istragu o navodnom „prisluškivanju“ Sijarta za koje tvrdi da je dokazano u izveštaju lista „Post“.

„Prisluškivanje člana vlade je ozbiljan napad na Mađarsku. Naložio sam ministru pravde da odmah istraži informacije o prisluškivanju Petera Sijarta“, rekao je Orban u objavi na društvenim mrežama. Evropska komisija je saopštila da traži informacije direktno od Mađarske u vezi sa tim navodima.
 
BUDIMPEŠTA, Mađarska (AP) — Favorit na parlamentarnim izborima u Mađarskoj izjavio je u ponedeljak da bi navodna razmena podataka između Budimpešte i Moskve trebalo da se istraži kao „izdaja“ nakon što je Vašington post objavio da je mađarska vlada godinama dostavljala Rusiji detaljne informacije sa sastanaka Saveta EU.

Peter Mađar, glavni politički protivnik dugogodišnjeg mađarskog lidera Viktora Orbana, rekao je u objavi na društvenim mrežama da mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto „izgleda da je u zaveri sa Rusijom, čime izdaje mađarske i evropske interese“.

„Ako se potvrdi, ovo bi se smatralo izdajom, koja nosi potencijalnu doživotnu kaznu zatvora. Buduća vlada TISA će odmah istražiti stvar“, napisao je Mađar.

https://apnews.com/article/orban-op...eec5f9b2db7ad?utm_source=firefox-newtab-en-us
Pogledajte prilog 1876498

Očito je da se Mađar zakleo da će svaku vezu sa Rusijom da raskine ako se izbori za vlast.
Čak i ako se izbori, ne verujem da će da izdrži više od jednog mandata.
zapad cini sve da bilo koga ko rusiju ne dozivljava kao neprijatelja satre potpuno

ili si sa zapadom ili te nema, stoka zapadnjacka
 
Veći deo Zapada je protiv Rusije, a Trampa Putin drži u šaci.

Inače naravno da ako se dokaže davanje podataka Rusima odgovorni treba da idu u zatvor. Ne razumem šta je tu čudno. I Rusija bi učinjila isto da je situacija obrnuta.
Stara priča koju su američke demokrate prodavale svom narodu pa sad izvezli i u Evropu. U Americi je dokazano da se nije desilo i da je buva mada još uvek mnogi padaju na tu žvaku. Cilj demokrata (levičara, liberalaca) je da stvore što veću mržnju prema Rusima
 
Tokom pauza na sastancima EU, poput samita 27 lidera bloka prošlog četvrtka, Sijarto je redovno telefonirao kako bi svom ruskom kolegi, Sergeju Lavrovu, pružio „izveštaje uživo o tome šta je razgovarano“ i moguća rešenja, rekao je jedan od evropskih bezbednosnih zvaničnika.

Kroz takve pozive, „svaki sastanak EU godinama je u osnovi imao Moskvu za stolom“, rekao je zvaničnik.

Sijarto je obavio 16 zvaničnih poseta Moskvi od potpune invazije Rusije na Ukrajinu 2022. godine, a poslednji put 4. marta kada se sastao sa predsednikom Vladimirom Putinom. Sijartova kancelarija nije odmah odgovorila na zahtev za komentar.
20260325_010353.jpg
 

Back
Top