Петар II Карађорђевић

Не Никита, него онога кога је ваш уметник Ђорђе Андрејевић Кун хтео да стреља док му овај није показао новчаницу од 50 Недићевих динара коју је дизајнирао Кунов отац, па је одустао од стрељања:hahaha:
Da li se kralj odrekao draze ili nije ?
 
На то си већ питање добио одговор, не мислиш ваљда да ћу да понављам зато што ти нечиташ пажљиво него скаћеш са једне на другу тему кад немаш шта да кажеш :kafa:
Znaci kralj je šutno Dražu, da ne izgubo konfor koji je imao, i to smo rešili.:ok:
 
735119_10206011052423481_3983436102506244803_n.jpg
 
Istorijske cinjenice su istorijske cinjenice.

Али заборављаш да је историја жива научна дисциплина и сваки нови податак који сепојављује отварањем досијеа који су имали временски ембарго је мења.
У овом случају ти и не говориш о историјским чињеницама него о политички закључцима иделошких историчара .
 
Али заборављаш да је историја жива научна дисциплина и сваки нови податак који сепојављује отварањем досијеа који су имали временски ембарго је мења.
У овом случају ти и не говориш о историјским чињеницама него о политички закључцима иделошких историчара .
Nije istorijska cinjenica da je Cercil zatvorio kralja Peru u podrum i ugasio svetlo, i tako ga slomio ? Da se zbog toga odrekao Draza ?
 
Nije istorijska cinjenica da je Cercil zatvorio kralja Peru u podrum i ugasio svetlo, i tako ga slomio ? Da se zbog toga odrekao Draza ?

Чињеница је да не можеш да нађеш ни један мој пост у коме ја то тврдим, дакле опет фабрикација која је кажњива по правилнику овог форума
 
Чињеница је да не можеш да нађеш ни један мој пост у коме ја то тврдим, дакле опет фабрикација која је кажњива по правилнику овог форума
Istorijske cinjenice koje sam ja naveo, nalaze se da izvorima koji su dozvoljeni na forumu krstarice. Tako da nista od fabrikacija i kaznjavanja.
 
Istorijske cinjenice koje sam ja naveo, nalaze se da izvorima koji su dozvoljeni na forumu krstarice. Tako da nista od fabrikacija i kaznjavanja.

Oво је Никита већ провокација и безобразлук. Какве везе извори које помињеш имају са мном и оним шта сам ја овде написао? Да ли сам ја те изворе користио и цитирао? А ниси ни ти , него си их препричавао не наводећи извор, шт није у реду.
И онда се појављујеш са причом о кажњавању. Припази мало шта и како пишеш па неће бити проблема.
 
Oво је Никита већ провокација и безобразлук. Какве везе извори које помињеш имају са мном и оним шта сам ја овде написао? Да ли сам ја те изворе користио и цитирао? А ниси ни ти , него си их препричавао не наводећи извор, шт није у реду.
И онда се појављујеш са причом о кажњавању. Припази мало шта и како пишеш па неће бити проблема.
Sve istorijske cinjenice koje se tebi ne svidjaju su provokacija i bezobrazluk. Postoje i izvori, a i citatati tvojih istomosljenika koji potvrdjuju te iskaze. Prvi si poceo da pricas o kaznama.

Vec druga pretnja danas, evo tvoj kolega mi preti da ce me staviti pod slovo Z
psmaniac post 26
Па то је страшно колико си ти Никита(ниЧуна) безобразан и зао човек.
Такве као ти ја би ставио под слово 'З'.
https://forum.krstarica.com/threads/nikola-kalabic.897571/page-2
 
Petar II Karađorđević opet u otadžbini (5): Ženidba usred rata
Pre puta u Vašington, 21. aprila 1942. kralj Petar Drugi je na jednom prijemu upoznao grčku princezu Aleksandru, kćerku grčke princeze Aspazije. Vrlo brzo su se zaljubili, princeza se seli u Kembridž i kralj već počinje da mašta o ženidbi. Nisu još stigli ministri ni da se priberu, a kralj Petar Drugi s dopuštenjem majke obraća grčkom kralju Đorđu s molbom da se venča s Aleksandrom. Ministri su bili besni. Smatrali su da je ružno da se kralj ženi, dok mu narod u otadžbini gine, kad se zemlja raspala, što sve ostavlja sliku o suverenu koji nimalo ne saoseća s podanicima. Da ministri imaju pravo kralju pažnju skreće i kraljica Marija.

Vlada na čijem je čelu sada bio Slobodan Jovanović je, u nastojanju da zapreči put kralju u ženidbi 18. jula 1942. izdaje saopštenje u kojem se kaže da se "pitanje braka kralja Petra neće postavljati do kraja rata, dokle god njegov narod, izložen surovim stradanjima, ne povrati slobodu i nezavisnost". Slobodan Jovanović je, štaviše, jednom prilikom rekao i da će "se pečenje služiti na svadbi, za stolom postavljenom za daću stradalom narodu".
https://arhiva.vesti-online.com/Ves...rdjevic-opet-u-otadzbini-5-Zenidba-usred-rata
 
И титовци?
Јел бољи Кумровец, или Опленац?

Шта би са Југословенским Краљом Петером 2., јел га воле и траже назад Хрвати и Словенци?
Ко ли ће њега да воли када је СВЕ РЕДОМ ИЗДАО и предао Титу.
Само титовци и наравно Словенци и Хрвати да ТАКАВ влада Србима опет.

Ено она екипа око белог двора, све гола Титовачка ухода.

БЕДЕ...
 
Vlada na čijem je čelu sada bio Slobodan Jovanović je, u nastojanju da zapreči put kralju u ženidbi 18. jula 1942. izdaje saopštenje u kojem se kaže da se "pitanje braka kralja Petra neće postavljati do kraja rata, dokle god njegov narod, izložen surovim stradanjima, ne povrati slobodu i nezavisnost". Slobodan Jovanović je, štaviše, jednom prilikom rekao i da će "se pečenje služiti na svadbi, za stolom postavljenom za daću stradalom narodu".
Оженио се Гркињом, па Мициком...

А чувени Слободан Јовановић, та дика и слика, у неком народу који има сећање уместо помија, био би одавно КЛЕТВА, као и Цвијић, Доситеј, ... Васа Пелагић и слични.
Али где се велича уништитељ и издајник, што се не би и ови величали...?
 
И шта као доказује ова слика?
Да је Свети Владика волео творевину Карађорђевића Краљевину Југославију, или шта?

Или да је волео-мрзео људе?
Јел требао да каже: "Нећу да се сликам са балавцем чији је отац уништио Србију." Нпр?
Па сликао се Свети са многима... чак са Немцима, ...

Јефтина пропаганда - ЈЕФТИНА.
 

Back
Top