Pet Tibetanaca - tajna večne mladosti

Valeria

Elita
Poruka
20.300
Da li ste čuli za Pet Tibetanaca?
U pitanju je pet jednostavnih vežbi koje nisu dobre samo za kondiciju, već pokreću energetske tokove u organizmu, obnavljaju ih, a posledica toga je da budemo ne samo zdraviji, nego da - izgledamo mlađe! Zato se te vežbe u pravom smislu nazivaju - fontanom mladosti.

"Pet tibetanaca su u stvari skup od pet vježbi koje se izvode po određenim pravilima. Ove vježbe stimulišu energetski tok kroz sve čakre i daju život datim nervima, organima i žlijezdama. Također utiču i na razvoj mišića i doprinose jednoj čvršćoj i zdravijoj muskulaturi. Mnogi ljudi su se osvjedočili u moć ovih vježbi i o tome javno govorili u raznim medijima. Čovjek koji se čitavog svog života bavio jogom i meditacijama, tvrdi da su ove vježbe zaista pravo otkriće. On tvrdi da bi se teško mogao sastaviti skup vježbi koji bi imalo učinak kao pet tibetanaca. On se kroz svoju dugogodišnju praksu uvjerio u njihovo dejstvo."

Više na linku (kao i opis i izgled vežbi):

http://putsvijesti.com/tekstovi/11

Ono što nije pomenuto u članku, to je poenta da treba biti i u celibatu da bi se u potpunosti telo regenerisalo, a ta poenta se vezuje za šestu vežbu, ili za tzv. "Šesti Tibetanac". Ima smisla, imajući u vidu koliko se energije rasipa prilikom seksualnog kontakta.

Ja ih vežbam već dugo, i ne mogu reći da li podmlađuju (pošto mi je i doba da izgledam mlado, je l), ali su me regenerisale posle nezgodne faze sa zdravljem i zaista blagotvorno utiču, kako na fizički, tako na energetski nivo.

Sad, ovo nije tema o fiskulturnom aspektu, tj. o samim vežbama, koliko o fenomenu koje te vežbe stvaraju.
Šta mislite, da li je moguće mehaničkim vežbama do te mere aktivirati energetske centre, i napuniti ih energijom, da možemo doseći tajnu večne mladosti i vitalnosti?


Reference: knjige "Fontana mladosti" - Peter Kelder i "The Five Tibetans" - Christopher S. Kilham.
 
Sad, ovo nije tema o fiskulturnom aspektu, tj. o samim vežbama, koliko o fenomenu koje te vežbe stvaraju.
Šta mislite, da li je moguće mehaničkim vežbama do te mere aktivirati energetske centre, i napuniti ih energijom, da možemo doseći tajnu večne mladosti i vitalnosti?

Za večnu maldost ne znam, ali sigurno otklanja blokade...
Čovek koji je poguren, sigurno ima blokadu solarnog pleksusa i ove vežbe bi mu itekako koristile...
Stajao bi uspravno, organi za varenje bi radili pravilno, i ne bi dobio grbu od lošeg usmerenja energije...
 
Nisam znao da ih radim ali sam ih radio...Uz manje izmene skoro svaki dan...Našao sam ih u jednom članku u jogi,tamo su bile predstavljene kao joga bejzik vežbe...+ radim još kojih ovde nema par poput sveće koju obožavam:)Osećaš se bolje,krv ti prostruji baš se razmrdaš kosti ti pucaju:lol::)
 
Vidi, da bi bilo efekta, dovoljno je raditi prvih 5 vežbi.
Ko hoće DRASTIČNE efekte, tek onda uključuje šestu vežbu... iliti celibat.
Nisu svi spremni na taj korak... i u principu, čovek mora da oseti poriv da to primeni.
Celibat na silu nije zdrav....

A šta, šesta vežba je samo celibat?
Mislim, očekivao sam da kazuje šta da se radi a ne šta da se ne radi.
Inače pet puta sedam, svako jutro veoma godi, meni bar.
Podesnije je od tenzegriteta, mada mislim da oba idu zajedno.
 
Ne, nije dovoljan celibat.
Prekucano iz knjige "Fontana mlaosti" o Petera Keldera:

Sve što je potrebno uraditi je: stanite uspravno i ispustite sav vazduh iz pluća. Pri tom se nagnite napred i stavite šake na kolena. Istisnite i poslednji ostatak vazduha, a zatim se s praznim plućima vratite u uspravni položaj. Stavite šake na bokove i pritisnite ih prema dole. Time će se vaša ramena uzdići nagore. Potom uvucite trbuh koliko god možete i istovremeno izbacite prsa.
Zadržite taj stav dugo koliko god možete. Kada budete prisiljeni da ponovo udahnete vazduh u prazna pluća, pustite da vazduh uđe kroz nos. Kada se pluća napune, izdahnite na usta. Kod izdisanja, opustite ruke i pustite ih da lagano vise niz bokove. Zatim više puta duboko udahnite kroz nos i ispustite vazduh kroz usta ili nos. To je ritual koji zaokružuje celi sistem - kruba svega! Većini ljudi su potrebna samo tri ponavljanja da bi se seksualna energija preusmerila, a njena snažna sila upravila nagore.
 
...kako bih se volio nadovezati na ova Vaša pisanja ali kao ovdje 'nov' ne bih smio se upustati u diskusiju jer ispalo bi pomalo šarlantanski...
p.s.
-nije slučajno da u plemenima Afrike, mocne mag-djevice imaju tu moć sve dok su Djevice...
P.S.
Faraonn je u sistemu vjezbanja umanjen za taj krajnji filing ali naidje mu period kad mora tako i ako život je isto i dio,- programa Zla...
Sex kao vid čašćavanja tijela za dobro obavljen period kontrole i samokontrole je isto jaka tjelesna relaxacija ali isto prići joj sa visina skoro religijskih...

P.S.
/ sve ovo sto napisa Faraonn je opis nečega šta on upraznjava a ne da postulira i 'upućuje'...

Pozdrav i oprostite sto iz zenbudizma i šintoizma dodjoh Vama u posjet,
faraonn Tumnopteh II
 

Back
Top