Pet razloga zasto treba unistiti kapitalizam!

To se lako resava, proglasi se lapot, sve preko 65 godina se potrpa na kamione , odveze na livadu za buduci supermarket, postrelja i nemas nikakvih problema ni sa ekonomijom ni sa privrednim rastom...
Sto je najgore, izgleda da je sve vise zagovornika takvog resavanja problema...
Resis se i problema penzija u istom trenutku.....i izdvajanja za pio fond...sve reseno ...
A pravo srpsko resenje, ratnicko...
Ne laprdaj
 
Важно је колика је производња.

Капитализам ти је подарио тај компиш, а социјализам рестрикције струје.
Tesko da se moze komunicirati na nivou jer je meni vise tehnologije podario socijalizam neko kapitalizam..
Da vidimo , komp je iz socijalizma prvi...
Telefonska centrala je demontirana kad je bilo bombardovanje pa je namontirana neka stara...
Trafo stanica je takodje zamenjena nekom starom..
Nelogicno ali vise tehnologije i infrastrukture potice iz 1980 sto je apsurd nego iz 2020 ....
Ali to ne bi smelo ni u ludilu....

Ali moze u Srbiji ......zato sto su ljudi i ludi i zlobni i glupi i onda sve moze...i pametni beze ili cute...
 
Tesko da se moze komunicirati na nivou jer je meni vise tehnologije podario socijalizam neko kapitalizam..
Da vidimo , komp je iz socijalizma prvi...
Telefonska centrala je demontirana kad je bilo bombardovanje pa je namontirana neka stara...
Trafo stanica je takodje zamenjena nekom starom..
Nelogicno ali vise tehnologije i infrastrukture potice iz 1980 sto je apsurd nego iz 2020 ....
Ali to ne bi smelo ni u ludilu....

Ali moze u Srbiji ......zato sto su ljudi i ludi i zlobni i glupi i onda sve moze...i pametni beze ili cute...
Lupetas
 
имам једно питање... а то сам упитивао и произвођаче по читавој европи:
а што производите у кини па имате србију? јефтиније, ближе, има кадар има све?
па добро ако и имате бироктратских проблема што је није у еу, имате онда бугарску, хрватску исто јефтино, незапослени сви, добра инфраструктура??
то што би направили у републикама бивше југе када натоваре на камион за 1 дан је у еу!!


нико, али ми нико од тих "магната" није одговорио на питање!, "као ма боље у кини"!!
ту нешто дебело не ваља!
то мени тако смрди на велику светску намештаљку, да се све тамо концентрише..!! ?

Jel to pitaš stvarno ili tek da napišeš nešto iz dosade.
 
Iz dosade...verovatno..

Npr ja sam imao priliku da dovedem jednu proizvodnju u Srbiju , to je neverovatno koliko su se sjatili povezani i nepovezani faktori i politicari da sprece dolazak te proizvodnje, a isplativa je do neba...
Caka je bila bas ovo sto openbox kaze, blizu eu a nije u eu...
Nije u vezi sa bezcarinskim rezimom sa Rusijom...
Ali u praksi sam video koliko licna korupcija nije samo licna nego je to ceo establisment u Srbiji ...ali posto je retko ko probao a da je posten, onda su ili sklopili dil sa tim establismentom ili seruckaju sta im se cini verovatnije .....

I onda kad mi dodje jedan investitor iz CH sa besplatnim parama (to znaci ne trazi nista nego da se uloze u projekat razvoja tehnologije) a bas ono jednostavan projekat , bez komplikacija...i neki nasi sto su u CH su bili vrlo optimisticni , ja im kazem , bez mene....
Oni kazu sto ...ja kazem necu da vam kvarim ali moja procena je da necete uspeti...malo ste racunali mito i korupciju.
Oni su imali reakciju da ne znam o cemu pricam...da imaju veze direktno u vladi Srbije, a da je projekat velika korist za Srbiju i u tehnoloskom smislu i u inzenjerskom i u naucnom smislu , sto jeste tacno , ali nije razlog za zanosenje..
Jedino sto sam rekao je pre nego sto se vratite u CH, pozovite me telefonom da mi kazete sta ste uradili..

Oko dva meseca kasnije obavestili su me da je projekat propao...nije mogao da prodje u vladi i vlasti , ne znam tacno gde su gurali...
 
Jel to pitaš stvarno ili tek da napišeš nešto iz dosade.
није из досаде, већ стварно.
има и фирми као што је "ZF" (најпознатији немачки произвођач мењача, уграђују се у све фијат марке, у немачка возила!..) који је сконтао шта вам причам. "цетеф" је отворио погон у панчеву!

Ја сам Б.А. у капиталистичким наукама.
ша кажеш, ђес ба?
 
Jel zna neko koliko se dobija za zaposlenje jednog imigranta sirijskog porekla od strane privatnika u Srbiji?

Naučio sam od jednog Švajcarca sledeće:Jedna Švajcarka dala je otkaz jer nije znala da radi sa strancima.Odgovorio je sledeće: idite samo
ja ipak više volim jednog dobrog stranca nego 3 loša Švajcarca.Mislim da je bio potpuno u pravu.
 
Jel to basna da švajcarci imaju bolji standard od nas?
не да имају него све у 16!
Naučio sam od jednog Švajcarca sledeće:Jedna Švajcarka dala je otkaz jer nije znala da radi sa strancima.Odgovorio je sledeće: idite samo
ja ipak više volim jednog dobrog stranca nego 3 loša Švajcarca.Mislim da je bio potpuno u pravu.
има фирми у швици којима је један од услова за посао да сте рођени у швици.. таквих је око 20% у огласима.
али зато није проблем у оних 80% ако говорите барем немачки (пошто ту говоре швајцарски..)
 

Back
Top