Pet razloga zasto treba unistiti kapitalizam!

Није тачно

Конзумеризам није индивидуално експресија већ узрокована околином ... сам чин је индивидуалан ...као када крава коначно схвати

да је прошло врее пашњака солила и појила и почне да муче .. нећу у Комунизам
Ja se pitam šta bi bio Suprotan pojam od reči konzumerizam.

Izgleda da se radi o reči Crkavanje U Bedi.
 
Ti si gore napisao sledeće:
  • konzumerizam je loš
  • postoje autentične potrebe, ali i lažne koje su indukovane propagandom zlikovaca
Onda kad ja dokažem da lupaš, ti se braniš: "Nikada ja te dve stvari nisam napisao. Oduvek zastupam stav da je Konzumerizam najlepša stvar sveta."
Da ponovim stvarno ti trebaju jaci lekici....ozbiljno ti to kazem...

Prvo konzumerizam postoji, tesko da sam ja rekao da je los u smislu potrebe, jer to je povezano ....autenticne, hm.....rekosmo osnovne, prirodne, a i indukovane, na razne nacine....e onda je aleksa ubacio nesto o tome kako da se rigoroznije definisu indukovane, pa smo ponudili razne druge nazive...duhovne, itd....

Mogla bi ili morala bi vise da pitas ljude sta misle, jer tvoja tumacenja tudjih misli su prilicno promasaji...
 
Ja se pitam šta bi bio Suprotan pojam od reči konzumerizam.

Izgleda da se radi o reči Crkavanje U Bedi.

Конзумеризам је кад су краве , рогата и нерогата марва утренирана толико да може зинути да им улети боинг у уста

и изјаве да су задовољ(е)не улетом
 
To je sad zalazak u detalje, generalno, nova vrednost u kapitalizmu je profit. Radnik tu ne učrstvuje u riziku da izgubi novac jer radi za platu, tako da je dobija i kad je kapitalist na gubitku...
Zato sam i rekao pazljivo .....jer eto odmah greske..
Nova vrednost nema veze nikakve sa profitom...
Profit je razlika izmedju novca koji je ulozen i novca koji je dobijen....pazi novca...
A novac koji je dobijen je jednako broj artikala ili usluga x CENA......nigde nema vrednosti...

Ako Leskovcanin baca 10 tona paradajsa neoprezno , to znaci da ce sutra tih 10 tona stici na beogradsko trziste....profit je jednako cena puta 10t.....
Trosak je cena goriva za kamion...

Detalji su bitni jer detalji razlikuju da narod vodi neko ko samo lepo obecava od toga da narod vodi neko ko cuti i radi...
U Srbiji se jos nije rodilo toliko ljudi da bi vise voleli da ih vodi onaj ko ume i ima , a cuti, nego onaj ko puno obecava a ume sebi da krade...
 
Da ponovim stvarno ti trebaju jaci lekici....ozbiljno ti to kazem...

Prvo konzumerizam postoji, tesko da sam ja rekao da je los u smislu potrebe, jer to je povezano ....autenticne, hm.....rekosmo osnovne, prirodne, a i indukovane, na razne nacine....e onda je aleksa ubacio nesto o tome kako da se rigoroznije definisu indukovane, pa smo ponudili razne druge nazive...duhovne, itd....

Mogla bi ili morala bi vise da pitas ljude sta misle, jer tvoja tumacenja tudjih misli su prilicno promasaji...

Мислим да ОНа само покушава да сазна шта другЕи мисле .... односно како вербално се изражавају да би исто употребила у писању

некога романа .. краткиш прича ....
 
To je sad zalazak u detalje, generalno, nova vrednost u kapitalizmu je profit. Radnik tu ne učrstvuje u riziku da izgubi novac jer radi za platu, tako da je dobija i kad je kapitalist na gubitku...

Капиталиста .. приватник иили држава смишља све нове начине да 'уштеди'.. на 'трошку'

Продужава се 'приправнички стаж'.. сада је две године

Повежава се прој ПП уговора или уговора на 'одређенео' ...

Захтева се плаћжање дажбина као рацимо пензионосоцијално здравствено .. а услуга .. није сразмерна уложеним средствима ....

Тако да профит се стиче практично добијајужи .. узимајући новац .. а не дајући услугу

Све то ради капиталиста ... а оптужује социјализам односно комунизам ...
 
To je sad zalazak u detalje, generalno, nova vrednost u kapitalizmu je profit. Radnik tu ne učrstvuje u riziku da izgubi novac jer radi za platu, tako da je dobija i kad je kapitalist na gubitku...

Капиталиста када губи тражи јефтинију сировину и продаје бофл по истој или чак већој цени .. рекламирајући

2 у један, три у један, пет у један, седам у један, силвер, голд, платинум .....јер профит га тера да лаже и краде ....

односно рекламира и рационализује ( све се може лепо рећи )
 
Капиталиста .. приватник иили држава смишља све нове начине да 'уштеди'.. на 'трошку'

Продужава се 'приправнички стаж'.. сада је две године

Повежава се прој ПП уговора или уговора на 'одређенео' ...

Захтева се плаћжање дажбина као рацимо пензионосоцијално здравствено .. а услуга .. није сразмерна уложеним средствима ....

Тако да профит се стиче практично добијајужи .. узимајући новац .. а не дајући услугу

Све то ради капиталиста ... а оптужује социјализам односно комунизам ...
To je sve samo ponuda.

Ako smradnici smatraju da je mala, nek je ne prihvataju.
 
Капиталиста када губи тражи јефтинију сировину и продаје бофл по истој или чак већој цени .. рекламирајући

2 у један, три у један, пет у један, седам у један, силвер, голд, платинум .....јер профит га тера да лаже и краде ....

односно рекламира и рационализује ( све се може лепо рећи )
To je samo ponuda. Na tebi je da oceniš da li si Naseo na marketinški trik o popustu i sl.
 
To je sve samo ponuda.

Ako smradnici smatraju da je mala, nek je ne prihvataju.

Па и не прихватају .. Зато си ти прогутала 14 боинга а испао је само један компиш ....

Та кравља памет задовољена солилом пашњаком и појилом води те до кланице ..... а ти можеш микат'колико те воља ....
 
Zato sam i rekao pazljivo .....jer eto odmah greske..
Nova vrednost nema veze nikakve sa profitom...
Profit je razlika izmedju novca koji je ulozen i novca koji je dobijen....pazi novca...
A novac koji je dobijen je jednako broj artikala ili usluga x CENA......nigde nema vrednosti...

Ako Leskovcanin baca 10 tona paradajsa neoprezno , to znaci da ce sutra tih 10 tona stici na beogradsko trziste....profit je jednako cena puta 10t.....
Trosak je cena goriva za kamion...

Detalji su bitni jer detalji razlikuju da narod vodi neko ko samo lepo obecava od toga da narod vodi neko ko cuti i radi...
U Srbiji se jos nije rodilo toliko ljudi da bi vise voleli da ih vodi onaj ko ume i ima , a cuti, nego onaj ko puno obecava a ume sebi da krade...
A šta je vrednost nego novac? Možeš da ceniš robu kolko hoćeš, ali ako niko neće da je kupi, vrednost je 0...
 
To je samo ponuda. Na tebi je da oceniš da li si Naseo na marketinški trik o popustu i sl.

Понуда ниј епонуда ако ј емонопол ...

У трговинама нем аништ асем монопола

У рецимо маркетима Ц/А Цанда произвожач у Белгији продаје мајицу првога квалитета за 3 евра у Србији 3 ћег квалитета за 10 евра

Није реч о 'наседању'већ о том еда трговац не нуди ништа ... а људи немогу ићи голи .. забрањен је законом , нехигијенски ....

Реч је о влласти која различито држи своје 'смраднике' .. зато су и смраднице и смраднице одлучиле да се преселе на боље пашњаке појила и солил а
 
Ali recimo da preduzeće ostvari gubitak od 200 evra.

Radnik to ne mora da podmiri iz svog džepa, i to je dokaz da je privilegovan.

Није тачно.

Капиталиста прогласи банкрот и да му минималац ....или му не да ништа ...

Капиталиста не даје унапред плату већ тек када прода производ .. чим прорачуна следећега месеца да ће имати

губитак одмах овог месеца отпусти довољан број радника/ца да нема губитак

Па реч је о капитализму не социјали
 
Није тачно.

Капиталиста прогласи банкрот и да му минималац ....или му не да ништа ...

Капиталиста не даје унапред плату већ тек када прода производ .. чим прорачуна следећега месеца да ће имати

губитак одмах отпусти довољан број радника/ца
To što radnik nije dobio ništa, je već neki dobitak.

Jer kao što rekoh firma je u minusu 200 evra.

Ali vi ste toliko uljuljkani u svojim radničkim privilegijama da ne razumete reč gubitak.
 
Капиталиста .. приватник иили држава смишља све нове начине да 'уштеди'.. на 'трошку'

Продужава се 'приправнички стаж'.. сада је две године

Повежава се прој ПП уговора или уговора на 'одређенео' ...

Захтева се плаћжање дажбина као рацимо пензионосоцијално здравствено .. а услуга .. није сразмерна уложеним средствима ....

Тако да профит се стиче практично добијајужи .. узимајући новац .. а не дајући услугу

Све то ради капиталиста ... а оптужује социјализам односно комунизам ...
Pazi, meni je super u kapitalizmu, tu sam srednja klasa jer lepo zarađujem svojim radom i nagrađen sam za trud, dok bih u socijalizmu radio na koeficijent i mogao bih da se ubijem od posla sve u vetar....
 
Ali recimo da preduzeće ostvari gubitak od 200 evra.

Radnik to ne mora da podmiri iz svog džepa, i to je dokaz da je privilegovan.

Рецимо сељак схвати да ако храни краву ће потроши 200 евра ... а ако је закоље добито 300 ... а нова крава кошта 100

Логично крава иде под нож .. нарочито матора и са вименима које вису .....
 
Пет разлога зашто НЕ треба уништити капитализам:

1. Капитал је углавном у рукама паметних, сналажљивих и способних људи. Већина људи на планети није ни паметно, ни сналажљиво ни способно да управља капиталом. Постоје људи који не би могли ни везану овцу да сачувају. Сама би побегла.

2. Капиталиста ће да плати другог да ратује за њега. Он ће купити новцем и пушке и бомбе и авионе и бродове. Они што немају новац, могу само голобраде сељаке да шаљу у рат.

3. Капитализам у слободној и демократској држави дозвољава свакој особи да ради са својим капиталом шта год хоће. Ако су особе лење и поводљиве, као што је углавном случај код људи, њихов капитал ће бити трошен и протраћен на глупости. Паметна особа ће бити свесна својих могућности и ограничења. Паметна особа може да одлучи да ли ће бити овца.

4. Жеља за повећањем капитала подстиче развој нових идеја. Боље стварање капитала захтева ефикасност и организованост. Такмичарски дух подстиче убрзани развој.

5. Услед техничке неспособности већине људи, капиталом ће управљати способни људи и они који могу да одрже тај капитал.
 
To što radnik nije dobio ništa, je već neki dobitak.

Jer kao što rekoh firma je u minusu 200 evra.

Ali vi ste toliko uljuljkani u svojim radničkim privilegijama da ne razumete reč gubitak.

То што је у минусу капиталиста надокнади тако да економисти који води посао не ислати бонус за ту годину

Значи није у минусу капиталиста јер није свео рачун .... а надничарска снага биће одпушена .. као и економиста

'Уљуљкани у привилегијама' је флоскула некога који живи од вишка добара .. наследства .. .. некога који живи од процента препродаје

Деценију и по сматрали су трговци ДОС'а , чији си ти поборник , да ће заувек имати шта да се прода ....
 
Значи ниј еу минусу капиталиста јер није свео рачун .
Pa mora neko na kraju da pljucne tih 200 evra.

Ako ti smatraš da kapitalisti prisile državu da im to pokrije... onda se zalaži protiv postojanja države.


Ali evo ja se sećam da je Bill Gates pre 20 godina imao više para nego sad, znači on snosi gubitke.
 
Рецимо сељак схвати да ако храни краву ће потроши 200 евра ... а ако је закоље добито 300 ... а нова крава кошта 100

Логично крава иде под нож .. нарочито матора и са вименима које вису .....
Da ali ti konstantno impliciraš da ja nisam u staležu uspešnih, dočim ja u stvari jesam u staležu uspešnih.
 

Back
Top