Quantcast

Pet razloga zasto treba unistiti kapitalizam!

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.270
Jeste primetili da se favorizuju religijske i hipi pesmice , neka kvazi duhovnost, koja nije duhovnost nego spiritualizam...
Sve se radi da se stvore paralelne strukture u svesti koje sprecavaju umu ljudi da sabere osnovne stvari...

Menjaju se definicije stare jedan vek, menjaju se znacenja reci , menja se floskula kanalizacija, tj ono sto se zove socijalni konstrukt...
Zasto je uspesno lansiran konstrukt kad se kaze rec gace da se pomisli na usrane...a ne ciste , bele , opeglane pamucne gace....

Zar smo kao civlizacija dosli do stadijuma da vecina ljudi u drustvima koja koriste latinicu imaju u ovom trenutku usrane gace?
Mislim da ne, ali se tako stvara privid, privid sta vecina misli ili sta vecina zeli..

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
26.841
Po tome trebalo bi da se vratimo dva milenijuma unazad i primetimo stvaranje propagande kao vida upravljanja ljudima ili jos bolje vise milenijuma unazad do stvaranja odrzivih drzava i stvaranja obaveze prema zajednici propagandom o moralu....koji vazi samo za neuke...jer po pretpostavci uceni nose ciste gace, a neuki prljave....bele rukavice simbolizuju gace....

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
26.841
Propaganda koja se sprovodi u Srbiji vec 50 godina je propaganda belih rukavica....i tu se najvise koriste zloupotrebe socijalistickih zakona od strane liberalnih kapitalista koji vladaju od 70. godine Srbijom.
Ovo iskustvo Srbije Kinezi su sprecili na trgu stvarajuci lazni utisak da je vreme da se i u Kini srusi socijalizam, bez koga su kinezi samo meso za cevape....

Krajnji tiket

Ističe se
Banovan
Poruka
2.114
Ali tema je o ukidanju kapitalizma, jednoj realno mogucoj stvari, bukvalno mogucoj za jednu noc...

Sta je bilo , novo doba, a ono staro , nestalo...
Jel nesto sruseno , nista....jel neko opljackan, nije...
Kako nije.

Evo reci mi šta planiraš sa 164 milijarde evra koje poseduje Džef Bezos.

Znam da si pripremio neki plan, iako to nisu tvoje pare...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.270
Aha, ja reko ti opisuješ šta će se dogoditi u tvom Vrlom Novom Sistemu (a koji je zapravo stari oprobani i propali komunizam).
A vidis koje nasilje cuci u tebi , ti i ne pomisljas da treba dozvoliti postojanje nekog drugog sistema osim kapitalizma, bukvalno si spremna vec sutra da potrujes sve sto hoda a nije u kapitalizmu i za kapitalizam.....jer mora postojati kapitalizam iskljucivo kao jedini...

E to vec jeste problem, taj CIA psiholoski momenat subverzije svih ostalih...
CIA ima zadatak da unisti sve sto nije kapitalizam, nema veze da li to preti ili ne preti kapitalizmu , ili usa, sama ideja preti kapitalizmu kao jedinom nacinu razmisljanja..

Krajnji tiket

Ističe se
Banovan
Poruka
2.114
A vidis koje nasilje cuci u tebi , ti i ne pomisljas da treba dozvoliti postojanje nekog drugog sistema osim kapitalizma, bukvalno si spremna vec sutra da potrujes sve sto hoda a nije u kapitalizmu i za kapitalizam.....jer mora postojati kapitalizam iskljucivo kao jedini...
Pa menjaš uzroke i posledice.

Mi smo za NAP (non-aggression principle) a vi socijalisti ste prvi prekršioci toga, jer želite konfiskovati tuđe

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.270
Pa menjaš uzroke i posledice.

Mi smo za NAP (non-aggression principle) a vi socijalisti ste prvi prekršioci toga, jer želite konfiskovati tuđe
Ne menjam nego si toliko u zlu da te zabole dupe kako ces da zaebavas ove ostale glupandere i sta ce oni da piju , srozavas ljudski um na nivo crva i takve trazis kao saradnike.
To je ispod nivoa coveka, to je bas ono zlo sebicluka i highlandera, moze biti samo jedan...

Nije tesko zamisliti kako ti izgledas , dok ti munje ulaze u oci , ruke, telo , glavu.....prilikom tvojih seansi zadovoljenja.

Krajnji tiket

Ističe se
Banovan
Poruka
2.114
Ne menjam nego si toliko u zlu da te zabole dupe kako ces da zaebavas ove ostale glupandere i sta ce oni da piju , srozavas ljudski um na nivo crva i takve trazis kao saradnike.
To je ispod nivoa coveka, to je bas ono zlo sebicluka i highlandera, moze biti samo jedan...

Nije tesko zamisliti kako ti izgledas , dok ti munje ulaze u oci , ruke, telo , glavu.....prilikom tvojih seansi zadovoljenja.
Pa, ja na osnovu ozbiljne nauke smatram da je kapitalizam fer sistem.

Zato ne mogu da prihvatim tvoje paušalne ocene da nije. Nisi se udubio u materiju

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.270
Pa, ja na osnovu ozbiljne nauke smatram da je kapitalizam fer sistem.

Zato ne mogu da prihvatim tvoje paušalne ocene da nije. Nisi se udubio u materiju
Sama navodis da je izvor tvoje "ozbiljne nauke" youtubersko obrazovanje.
Sta vise reci nego ti si posebna osoba sa posebnim pogledima na svet i posebnim kriterijumima za sve kao i posebnim znacenjima svake reci, zavisno od prilike kako ti zatreba.

Ne znas gde udaras, nisi dosledna, nema nikakve logike osim da si uvek u pravu, vrednost ti je na nivou samouveravanja, uvek skreces temu na neke mnogo manje bitne stvari i ponasas se vrlo uvredjujuce prema svima koji imaju iole pristojniju logiku i doslednije razmisljanje, vise koraka u svesti i dublje razmisljanje.

Odlicna preporuka za sledeca zanimanja, flooder, promoter za neku srpsku stranku , sendvicar, seljanka bez portfelja, autisticna trendseterka i sva shizo F zanimanja...

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
37.270
Da youtubersko obrazovanje je poseban vid obrazovanja..
Npr evo bas danas gledam kako strucnjak, uvazeni , objasnjava preko milionskog youtube videa kako se pravi kakao vino, i uzima gotove , fermentisane semenke kakaa.
Totalno dezinformisanje, a tu je bar fizicki vidljivo dezinformisanje za onog ko zna, a 2 miliona youtuber eksperata ce biti ubedjeno da znaju sta pricaju.
U ekonomiji , ti sama ne vidis koliko si suplja, ali ti je argument suplja sam posle 500h gledanja videa na youtubeu i pokrivam se skoro kod svakog da me ne primeti odmah da sam suplja...

Ok , pokrivas se odlicno da te odmah ne primete...super, jak domet...Kao u pozoristu kad nasminkaju glumicu da bude starijeg izgleda i da je trudnica....isto nece isprobavati da li je stomak stvaran ili od silikona...i zabluda ce da opstaje..

Ti sve ovo znas, ili si neverovatno glupa do nivoa deluzije ali bas ono...
I umesto da pronalazis literaturu , pa net da ti sluzi za povezivanje, ti ustvari trazis putanje popularne prihvatljivosti , da bi lecila neke svoje komplekse i poremecaje, i rasturas koncept otvorenog misljenja , tj iznosenja misli na forumu....Sve bi da svedes na neku jako glupavu viziju stvarnosti koju imaju deca od 4,5,6 godina...To je tvoj nivo zrelosti, ma koliko naucila, i za 10 godina, neces odmaci od tog nivoa....vec se sad nazire to...
Ali kad te budu prosle 40te , e onda ide nanize, a kud ces nanize od 4,5,6 godina...bice muke....

Krajnji tiket

Ističe se
Banovan
Poruka
2.114
U ekonomiji , ti sama ne vidis koliko si suplja
Ja sam #1 ekonomistkinja sveta. (Broj 2 je Peter Schiff ali on je slab u monetarnim operacijama.)

Ono što ti ne razumeš je da kapitalizam ima mehanizme

Pa ako neko kaže: "Imam ideju, povisiću cenu 1 šibice na 100,000 evra! I tako odrati druge!"

Slobodno tržište može da tu cenu vrati dole.

Zbog tih fantastičnih mehanizama, kapitalizam je fer.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.