Rezultati Pesma nedelje - Prva nedelja aprila

Bolje na Negativu nego na Ceci. :mrgreen: :whistling: :zlud::hvala::lol:
@kalis Tekstovi koje peva Ceca su medju najjacim preventivama samoubistava zbog beznadja,ocajanja ikada kroz sublimaciju i najjaci nacin da covek prezivi brodolome.
Jer kad si na dnu zivota,kad te svi izdaju,pljunu,ostanu racuni,grobovi a ti treba da prezivis nakon toga sa osecajem da te niko ne voli uz secanje kako su te ljudi prodali,izdali jedino sto imas je muzika kao nacin da te ne ugusi praznina.

Poslednja izmena:
@kalis Tekstovi koje peva Ceca su medju najjacim preventivama samoubistava ikada kroz sublimaciju i najjaci nacin da covek prezivi brodolome.
Jer kad si na dnu zivota,kad te svi izdaju,pljunu,ostanu racuni,grobovi a ti treba da prezivis nakon toga sa osecajem da te niko ne voli uz secanje kako su te ljudi prodali,izdali jedino sto imas je muzika kao nacin da te ne ugusi praznina.
Pa što meni objašnjavaš sestro slatka, @Black_star je spomenuo Cecu.
Ja se držim one stare poslovice prioriteta :
"Bog, kum, deca pa Ceca" 😁

Ne , nego jer su izglasali Negativ , jer ovaj album volim svaku pesmu , Cecu nisi ni postavila.
Na tu sam se rečenicu nadovezala , u vezi Negativa.
Kad sam stavljala Cecu dozivela je masovno ignorisanje te si uporedila neuporedivo jer Ceca sve sto radi van muzike radi katastrofa i zato je omrazena al' joj je Marina napisala genijalne tekstove.Takodje su mnogi na Cecu ljubomorni jer zivi u raskosnoj vili sa bazenom kako ona zeli(ne vide onu drugu stranu toga ili im nije bitna).Ivana Negativ je obicna osoba kod koje se slusa muzika te je lakse identifikovati se,sublimirati njenu muziku.

Kad sam stavljala Cecu dozivela je masovno ignorisanje te si uporedila neuporedivo jer Ceca sve sto radi van muzike radi katastrofa i zato je omrazena al' joj je Marina napisala genijalne tekstove.Takodje su mnogi na Cecu ljubomorni jer zivi u raskosnoj vili sa bazenom kako ona zeli(ne vide onu drugu stranu toga ili im nije bitna).Ivana Negativ je obicna osoba kod koje se slusa muzika te je lakse identifikovati se,sublimirati njenu muziku.
Pa jel cilj da veruješ da si uspeo ako ti drugi zavide? Koji je to nivo uopšte? Sve u svemu, veze s muzikom nema.
Razumem veselu poskočicu, razumem i elegiju... Ali taj poseban srpski auto-uskočki sevdah-kukumavku nad šatro-sudbinom ne razumem i neću..
Pri tom, ne verujem da si zaista našla istomišljenike po tom pitanju ni ovde. Jedno je siromaštvo materijalno, ono je muka, ali nije sramota.
Sramota je materijalno smatrati jedinim bogatstvom, slobodom koja sama ume da peva (a da je niko nizašta uostalom i ne pita, niti se ona suštinski takva pita).
U tom slučaju i radi se o siromaštvu, ali duhovnom... Zašto živiš u ubeđenju da se to ne oseća, ne prepoznaje ne znam koliko da si kilometara daleko...?:confused:
Ljudi kontaju taj tip prizemne imputacije uverenja, pa su prosto i nemi na tako što... To ti objašnjava nizak nivo poena do sad...
Druga stvar, a koja nekako prirodno naleže na to: stil... tj. ukus. On nije jednohvatna stvar, tj.može mnoge forme da poduhvati...
Ali ne kaže se uzalud "O ukusima se ne raspravlja".... :) Međutim, mnogi i ne znaju izvoran smisao te rečenice.
Ona, naime govori i objašnjava da je uzaludna diskusija o prozaičnosti ;) različitih ukusa, jer su oni samo takvi, kao ukusi, određeni subjektivnošću... ;) ;) Po tome su svi od reda isti... zanemarljivi. Svaki u svojoj niši... Prozaični... Time se postavlja tlo na kom stoji oznaka-strelica koja upućuje na nešto van toga. :D Na nešto izvanredno, stvarno lepo, sveljudsko ili nadljudsko. Svaka prava umetnost, muzika šta bilo - takva je. I u tome se ljudi zbilja prepoznaju i zbilja okrepljuju. To je distinkcija estetsko-kičersko... ;) Onog momenta kad si zahvatila vode iz tog bunara, našla si ljude koji su to prepoznali i adekvatno te nagradili. Bravo... jer tako se jedino i otvaraju horizonti. ... O ukusima... da ne raspravljamo. ;) P.S. prva, druga, svejedno, zaslužila si ovaj mini-esej, nadam se da će otvoriti dizne pravoj logici i pravom filingu. U svakom slučaju, biraj, ako imaš čime. Poy..;):cool:

Pa jel cilj da veruješ da si uspeo ako ti drugi zavide? Koji je to nivo uopšte? Sve u svemu, veze s muzikom nema.
Mnogi su ljubomorni,zavidni na njeno materijalno i zbog toga je ne podnose.
Mnogi su ocajni jer ne mogu svojoj deci ni sebi da kupe ono sto ona moze i jeste.
U siromasnoj zemlji poput nase estrada uspesna je finansijski nedostizni ideal.
Tako da je ignorisu.
Postoje oni kojima se ne dopada nacin sticanja para,tako da ignorisu i oni.
Zajedno sa onima koji ne podnose sto je ona promovisala stil zivota udaje za lice koje na kraju zavrsi u crnoj hronici jer je zna se sta,smatraju je losim uticajem.
Ima onih koji misle da nosi pretesku energiju.Sta god,lako je naci nesto sto ce ignorisati ko zeli ako zeli.
Razumem veselu poskočicu, razumem i elegiju...
Ja u klin ti u ploču.
Ali taj poseban srpski
To ima i amerika,sve seoske tj.kantri pesme kauboja su na taj fazon.
Ima svaka drzava muziku koja sublimira osecanja ili oslikava identifikaciju.
auto-uskočki sevdah-kukumavku nad šatro-sudbinom
Guglaj identifikaciju i sublimaciju jer se o tome zapravo radi a razumi to da ima onih koji vole jednostavnost teksta,melodiju,ritam,energiju te su svi razliciti.Izvredjao si ceo svet jer svaka drzava ima tu vrstu muzike.
ne razumem i neću..
Ako te ne zanima psihologija koja objasnjava sustinu a ti se time jos ponosis nemamo o cemu da diskutujemo jer spadas u neuke,neupucene sopstvenom voljom te nema svrhe.

Pri tom, ne verujem da si zaista našla istomišljenike po tom pitanju ni ovde. Jedno je siromaštvo materijalno, ono je muka, ali nije sramota.
Pisem o cemu se radi fenomenoloski a ti svodis besmisleno na licni nivo kog nema.
Sramota je materijalno smatrati jedinim bogatstvom, slobodom koja sama ume da peva (a da je niko nizašta uostalom i ne pita, niti se ona suštinski takva pita).
U tom slučaju i radi se o siromaštvu, ali duhovnom... Zašto živiš u ubeđenju da se to ne oseća, ne prepoznaje ne znam koliko da si kilometara daleko...?:confused:
Ljudi kontaju taj tip prizemne imputacije uverenja, pa su prosto i nemi na tako što... To ti objašnjava nizak nivo poena do sad...
Ljudi vole stranu muziku mnogo vise od nase,to je jedini razlog.
Druga stvar, a koja nekako prirodno naleže na to: stil... tj. ukus. On nije jednohvatna stvar, tj.može mnoge forme da poduhvati...
Ali ne kaže se uzalud "O ukusima se ne raspravlja".... :) Međutim, mnogi i ne znaju izvoran smisao te rečenice.
Ona, naime govori i objašnjava da je uzaludna diskusija o prozaičnosti ;) različitih ukusa, jer su oni samo takvi, kao ukusi, određeni subjektivnošću... ;) ;) Po tome su svi od reda isti... zanemarljivi. Svaki u svojoj niši... Prozaični... Time se postavlja tlo na kom stoji oznaka-strelica koja upućuje na nešto van toga. :D Na nešto izvanredno, stvarno lepo, sveljudsko ili nadljudsko. Svaka prava umetnost, muzika šta bilo - takva je. I u tome se ljudi zbilja prepoznaju i zbilja okrepljuju. To je distinkcija estetsko-kičersko... ;)
Da si u pravu klasicna muzika bi bila broj jedan jer je najlepsa,ovako me samo provociras da dobijes reakciju sto se nece desiti na nacin koji bi voleo.
Onog momenta kad si zahvatila vode iz tog bunara, našla si ljude koji su to prepoznali i adekvatno te nagradili.
Ljudima se dopalo i to je divno a sta je ko sublimirao,sa cim se identifikovao,da li ga podseca na neki lep momenat,da li podseca na neko lepo vreme nije ni na tebi ni na meni da komentarisemo.
Bravo... jer tako se jedino i otvaraju horizonti. ...
Svi smo mi jednaki koju god muziku slusali i sta god da nam se dopada.
Svi smo osobe koje treba da vole jedni druge sireci lepu emociju.Da li je Ceca,Dragana Mirkovic,stare pesme Karleusine,Jana,Sinan,Iskaz,Ivan.Milinkovic ili strana muzika nije vazno.
Vazno je da budemo ljudi pre svega i podrzavamo jedni druge jer je to jedini nacin na koji se gradi razumevanje i tolerancija sto vodi do prihvatanja,upoznavanja sa drugacijim.
Tinejdzeri se osecaju "superiorno" kad slusaju nesto "bolje od drugih" sto je faza koja se prevazidje u zivotu kad se formira licnost.
O ukusima... da ne raspravljamo. ;)
Nije moguce jer ljudi mnogo cute o tome sta slusaju da ne bi naisli na javnu osudu.
Jer smo umesto tolerantnog drustvenog okruzenja nametnuto stigli do ekstremno brutalnog gde se javno slusa ono sto svi vole a tajno ono sto ne sme da se spomene iz straha od verbalne agresije.
To je veoma tuzno.
P.S. prva, druga, svejedno,
Ako pises informaciju neka bude tacna.
Nije svejedno kao sto kaze reklama,jel'te.
zaslužila si ovaj mini-esej,
Zasluzio si odgovore iako ces ih ignorisati jer ne shvatas da smo svi mi isti.A za sto godina nece se ni znati da smo postojali.
Te ti nije trebalo ovo al' kad bas hoces ljudi smo svi,jednaki koju god muziku slusali.
nadam se da će otvoriti dizne pravoj logici i pravom filingu.
Nadam se da ces shvatiti kako stranci muziku koriste kao meku moc da bi pokorili,osvojili neku teritoriju te samim tim nametnuli sebe kao dominantne.Muzicka industrija uz to sve gleda kroz pare te je to merilo vec dugo vremena za slusanost.
U svakom slučaju, biraj, ako imaš čime.
Nadam se da ces imati cime da shvatis kako su svi ljudi isti i odabrati tako da im se obracas jer sa ovakvim nacinom komunikacije zaista mozes nekog da ozbiljno povredis,navedes da sebe ozbiljno povredi ili navedes da ti pokaze zbog cega se tako ne komunicira.
Zz.

Poslednja izmena:
Mnogi su ljubomorni,zavidni na njeno materijalno i zbog toga je ne podnose.
Mnogi su ocajni jer ne mogu svojoj deci ni sebi da kupe ono sto ona moze i jeste.
U siromasnoj zemlji poput nase estrada uspesna je finansijski nedostizni ideal.
Tako da je ignorisu.
Postoje oni kojima se ne dopada nacin sticanja para,tako da ignorisu i oni.
Zajedno sa onima koji ne podnose sto je ona promovisala stil zivota udaje za lice koje na kraju zavrsi u crnoj hronici jer je zna se sta,smatraju je losim uticajem.
Ima onih koji misle da nosi pretesku energiju.Sta god,lako je naci nesto sto ce ignorisati ko zeli ako zeli.

Ja u klin ti u ploču.

To ima i amerika,sve seoske tj.kantri pesme kauboja su na taj fazon.
Ima svaka drzava muziku koja sublimira osecanja ili oslikava identifikaciju.

Guglaj identifikaciju i sublimaciju jer se o tome zapravo radi a razumi to da ima onih koji vole jednostavnost teksta,melodiju,ritam,energiju te su svi razliciti.Izvredjao si ceo svet jer svaka drzava ima tu vrstu muzike.

Ako te ne zanima psihologija koja objasnjava sustinu a ti se time jos ponosis nemamo o cemu da diskutujemo jer spadas u neuke,neupucene sopstvenom voljom te nema svrhe.

Pisem o cemu se radi fenomenoloski a ti svodis besmisleno na licni nivo kog nema.

Ljudi vole stranu muziku mnogo vise od nase,to je jedini razlog.

Da si u pravu klasicna muzika bi bila broj jedan jer je najlepsa,ovako me samo provociras da dobijes reakciju sto se nece desiti na nacin koji bi voleo.

Ljudima se dopalo i to je divno a sta je ko sublimirao,sa cim se identifikovao,da li ga podseca na neki lep momenat,da li podseca na neko lepo vreme nije ni na tebi ni na meni da komentarisemo.

Svi smo mi jednaki koju god muziku slusali i sta god da nam se dopada.
Svi smo osobe koje treba da vole jedni druge sireci lepu emociju.Da li je Ceca,Dragana Mirkovic,stare pesme Karleusine,Jana,Sinan,Iskaz,Ivan.Milinkovic ili strana muzika nije vazno.
Vazno je da budemo ljudi pre svega i podrzavamo jedni druge jer je to jedini nacin na koji se gradi razumevanje i tolerancija sto vodi do prihvatanja,upoznavanja sa drugacijim.
Tinejdzeri se osecaju "superiorno" kad slusaju nesto "bolje od drugih" sto je faza koja se prevazidje u zivotu kad se formira licnost.

Nije moguce jer ljudi mnogo cute o tome sta slusaju da ne bi naisli na javnu osudu.
Jer smo umesto tolerantnog drustvenog okruzenja nametnuto stigli do ekstremno brutalnog gde se javno slusa ono sto svi vole a tajno ono sto ne sme da se spomene iz straha od verbalne agresije.
To je veoma tuzno.

Ako pises informaciju neka bude tacna.
Nije svejedno kao sto kaze reklama,jel'te.

Zasluzio si odgovore iako ces ih ignorisati jer ne shvatas da smo svi mi isti.A za sto godina nece se ni znati da smo postojali.
Te ti nije trebalo ovo al' kad bas hoces ljudi smo svi,jednaki koju god muziku slusali.

Nadam se da ces shvatiti kako stranci muziku koriste kao meku moc da bi pokorili,osvojili neku teritoriju te samim tim nametnuli sebe kao dominantne.Muzicka industrija uz to sve gleda kroz pare te je to merilo vec dugo vremena za slusanost.

Nadam se da ces imati cime da shvatis kako su svi ljudi isti i odabrati tako da im se obracas jer sa ovakvim nacinom komunikacije zaista mozes nekog da ozbiljno povredis,navedes da sebe ozbiljno povredi ili navedes da ti pokaze zbog cega se tako ne komunicira.

Zz.
Ok. Hvala na odgovoru.:confused: Davno nisam čitao Rat i mir, dok si ti moje Cveće zla lako mogla pročitati, malo preko proporcija, al u redu...
Pa dobro, ja sam uvek za dogovor, ali zaista retko kad opravdavam loš ukus, specifično - muzički. Ne mora on biti izvanredan ne znam koliko,
ali sam ti samo ukazao na jedan patern koji, barem ovde, odlučuje o isticanju i simpatisanju određenog songa. Taj patern možda pravi odlučnu razliku
između ekspresivne, ili pak impresivne kompozicije u kojima se da očitati predmet nadnaravnog uma i nadnaravnog srca, i savremenog ili pak minulog produkta jeftinog sentimentalizma u kome se ogleda defetistički resantiman ili mediokritetski komformizam, moguće odabran upravo logikom poslednja dva. ;) Pri tome, ne može ne ostati primećena suma paradoksa koje si iznedrila svojim odgovorom, skoro pa na svakom koraku... :) To deluje pomalo tragi-komično, ne zato da bih se rugao, već zato što stvarno ostavlja izvestan gorak ukus u ustima... Npr. kroz ove široko raštrkane redove postigla si da razdvajaš muziku na domaću i stranu, a potom da pričaš o jednakosti i sveujedinjujućim osećanjima.... čemu taj napor?? "Tuđe nećemo, svoje ne damo?"... pa kako kad smo jednaki, isti.... A onda - i nismo jednaki, jer mnogi ljudi ne vole vašarsku pevačicu jer je većeg imovinskog statusa, pratiš?.....umesto što zapravo ne vole taj tip muzike, nikad nisu slušali niti bi slušali tako nešto, njihov osećaj za lepo prosto ne stanuje u tome... :) Mnogo jednostavnije za razumeti. :cool: Ili negoduješ zbog mog načina iznošenja određenih činjenica, dok sama istrajavaš u svojevrsnom stanju pasivne agresije u kojem vlada za nas većinu, ili barem meni, moram priznati, začuđujuće nerazumno, a za naše uslove moram konstatovati i poprilično prizemno idolopoklonstvo koje ljude višeg materijalnog statusa po automatizmu vrednuje i kao generatore viših vrednosti...? Lako se možeš uveriti da nije tako, ali ne želiš. Umesto toga, biraš pasiv-agresiv selfeksplenens... :malav:Ok, nategao sam malo, ali kapiraš izraz i šta se želi kazati... Poenta je da postoji više načina da se nešto izrazi, odrepuje, otpeva. Ne samo lični, u neprestanoj potrazi za objektom svoj učitavanja u njega (ono u šta se zapravo izvitoperila sublimacija i identifikacija, da pojasnim ;))... beacuse, kao što reče gospođica Bjork... All is full of Love. ;) :) :cool:

Ok. Hvala na odgovoru.:confused:
Akcija ~ reakcija.
Davno nisam čitao Rat i mir, dok si ti moje Cveće zla lako mogla pročitati, malo preko proporcija, al u redu...
Primedba odbijena,ti si prvi napisao Anu Karenjinu.
Pa dobro, ja sam uvek za dogovor, ali zaista retko kad opravdavam loš ukus, specifično - muzički.
Ne postoji dobar ukus i los ukus vec svako ima svoj o cemu se ne sudi a svi smo kao osobe jednaki.
Ne mora on biti izvanredan ne znam koliko,
ali sam ti samo ukazao na jedan patern koji, barem ovde, odlučuje o isticanju i simpatisanju određenog songa.
Mnogi se plase da iskazu svoj ukus jer se plase komunikacije sa takvima kao ti.
Taj patern možda pravi odlučnu razliku
između ekspresivne, ili pak impresivne kompozicije u kojima se da očitati predmet nadnaravnog uma i nadnaravnog srca, i savremenog ili pak minulog produkta jeftinog sentimentalizma u kome se ogleda defetistički resantiman ili mediokritetski komformizam, moguće odabran upravo logikom poslednja dva.
Suprotno od toga al' deluzija koju imas je tvoje pravo na stav iako je pogresan.
;) Pri tome, ne može ne ostati primećena suma paradoksa koje si iznedrila svojim odgovorom, skoro pa na svakom koraku... :)
Nisam vec ti ne podnosis realnost kakvu jeste vec nameces svoj stav iako netacan.
To deluje pomalo tragi-komično, ne zato da bih se rugao, već zato što stvarno ostavlja izvestan gorak ukus u ustima... Npr. kroz ove široko raštrkane redove postigla si da razdvajaš muziku na domaću i stranu, a potom da pričaš o jednakosti i sveujedinjujućim osećanjima.... čemu taj napor?? "Tuđe nećemo, svoje ne damo?"... pa kako kad smo jednaki, isti.... A onda - i nismo jednaki, jer mnogi ljudi ne vole vašarsku pevačicu jer je većeg imovinskog statusa, pratiš?.....umesto što zapravo ne vole taj tip muzike, nikad nisu slušali niti bi slušali tako nešto, njihov osećaj za lepo prosto ne stanuje u tome... :)
Opisujes sebe i svoje vidjenje koje nema nikakve veze sa pravim stanjem stvari.
Govori samo o tebi.
Mnogo jednostavnije za razumeti. :cool: Ili negoduješ zbog mog načina iznošenja određenih činjenica, dok sama istrajavaš u svojevrsnom stanju pasivne agresije u kojem vlada za nas većinu, ili barem meni, moram priznati, začuđujuće nerazumno, a za naše uslove moram konstatovati i poprilično prizemno idolopoklonstvo koje ljude višeg materijalnog statusa po automatizmu vrednuje i kao generatore viših vrednosti...? Lako se možeš uveriti da nije tako, ali ne želiš. Umesto toga, biraš pasiv-agresiv selfeksplenens... :malav:Ok, nategao sam malo, ali kapiraš izraz i šta se želi kazati...
Provociras da dobijes reakciju bez kapaciteta za pristojnu komunikaciju.
Tako uplasis sagovornike te ne smeju da ti odgovore sto nije pristojno.
Poenta je da postoji više načina da se nešto izrazi, odrepuje, otpeva.
To se podrazumeva uvek.
Ne samo lični, u neprestanoj potrazi za objektom svoj učitavanja u njega (ono u šta se zapravo izvitoperila sublimacija i identifikacija, da pojasnim ;))...
Svako bice koje pravi neku umetnost sublimira neku svoju emociju.
Publika ili sublimira istu tu emociju ili se identifikuje sa njom sto su dokazali strucnjaci koji se time bave objasnjavajuci koliko muzika moze da bude bitan deo zivota osobe.
beacuse, kao što reče gospođica Bjork... All is full of Love. ;) :) :cool:
Provociras da dobijes reakciju sto jeste pasivna agresija (dok projektujes,ucitavas da je to moje zapravo je tvoje) jer odbijas da shvatis kako postoje strucnjaci koji su sve objasnili ~njih negiras,ne mene.

Sto se tice ljubavi ima toliko divnih pesama o njoj.Uzvracena je prilicna utopija te ima isto toliko pesama o slomljenim srcima.

Akcija ~ reakcija.

Primedba odbijena,ti si prvi napisao Anu Karenjinu.

Ne postoji dobar ukus i los ukus vec svako ima svoj o cemu se ne sudi a svi smo kao osobe jednaki.

Mnogi se plase da iskazu svoj ukus jer se plase komunikacije sa takvima kao ti.

Suprotno od toga al' deluzija koju imas je tvoje pravo na stav iako je pogresan.

Nisam vec ti ne podnosis realnost kakvu jeste vec nameces svoj stav iako netacan.

Opisujes sebe i svoje vidjenje koje nema nikakve veze sa pravim stanjem stvari.
Govori samo o tebi.

Provociras da dobijes reakciju bez kapaciteta za pristojnu komunikaciju.
Tako uplasis sagovornike te ne smeju da ti odgovore sto nije pristojno.

To se podrazumeva uvek.

Svako bice koje pravi neku umetnost sublimira neku svoju emociju.
Publika ili sublimira istu tu emociju ili se identifikuje sa njom sto su dokazali strucnjaci koji se time bave objasnjavajuci koliko muzika moze da bude bitan deo zivota osobe.

Provociras da dobijes reakciju sto jeste pasivna agresija (dok projektujes,ucitavas da je to moje zapravo je tvoje) jer odbijas da shvatis kako postoje strucnjaci koji su sve objasnili ~njih negiras,ne mene.

Sto se tice ljubavi ima toliko divnih pesama o njoj.Uzvracena je prilicna utopija te ima isto toliko pesama o slomljenim srcima.
Evo da ti kažem u jednoj rečenici, da ne raglabamo previše ovde... Kad bi osetila šta je zapravo stil...otkrila bi Ameriku. ;) Seciranje - je izlišno...:cool:
A vezano za ukuse: o njima i ne treba raspravljati, to je gubljenje vremena - na opisani način.
Tu se samo mogu uočavati paralele i poklapanja i jedino takav rad - ima smisla.... ;)
Vraćamo se na početak i konstatujemo da dobijaš višak poena u poslednje vreme iz razloga koje nazivaš slučajnošću, a ja promenom nabolje.
I to je sve. :) Pozdraviška...:hvala::cool:

Back