Perutanje kože u predelu brade i brkova

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobar dan.
Koristim mašinicu za brijanje iskljucivo za bradu i brkove. Volim da osravim da mi beada naraste 2-3 dana pa onda da se 'obrijem' mašinicom..
U poslednjih godinu dana primetio sam da mi se posle svakog brijanja ocinje perutati koža na kozi iznad usna (kod brkova) i na bradi..Izgleda jako ružno, a verovano to je od brijanja..Pokušavao sam sa nekom kremom da to rešim, međutim cim je ne nanesem 1 dan opet se pojavi perutanje koze..Da vam ne objasnjavam kako to izgleda neouredno i odvratno kad imas brčiće od 2-3 dana a u njima komadici erutave kože..Koliko god se trudio ponovo mi izlazi..Zelim da se resim tog problema, a resenje nije da prestanem da šišam i brijem bradu i da je pustam do stomaka..

Molim za pomoc, da li je neko imao slican problem? Izgleda imam generalno problema sa kozom jer se inace i mnogo znojim, a i teme.
glave mi se susi i peruta isto kao i tu na bradi..

Da li neko zna od cega je i sta je i kako ga se resiti?
 
Dobar dan.
Koristim mašinicu za brijanje iskljucivo za bradu i brkove. Volim da osravim da mi beada naraste 2-3 dana pa onda da se 'obrijem' mašinicom..
U poslednjih godinu dana primetio sam da mi se posle svakog brijanja ocinje perutati koža na kozi iznad usna (kod brkova) i na bradi..Izgleda jako ružno, a verovano to je od brijanja..Pokušavao sam sa nekom kremom da to rešim, međutim cim je ne nanesem 1 dan opet se pojavi perutanje koze..Da vam ne objasnjavam kako to izgleda neouredno i odvratno kad imas brčiće od 2-3 dana a u njima komadici erutave kože..Koliko god se trudio ponovo mi izlazi..Zelim da se resim tog problema, a resenje nije da prestanem da šišam i brijem bradu i da je pustam do stomaka..

Molim za pomoc, da li je neko imao slican problem? Izgleda imam generalno problema sa kozom jer se inace i mnogo znojim, a i teme.
glave mi se susi i peruta isto kao i tu na bradi..

Da li neko zna od cega je i sta je i kako ga se resiti?
Imam sličan problem,meni se od brijanja iritira koža i prvo pocrveni pa se onda drugi dan peruta.Imam sreću da mi brada ne raste brzo i onda je dovoljno da se brijam jednom nedeljno.A inače mi pomaže kokosovo ulje.Malo samo rastrljam među prstima i namažem.Ono je jako hranljivo i smiruje iritacije a koža ga brzo upije.
Inače ako ti je osetljiva koža gledaj da biraš blaže sapune,ali nemoj da se umivaš bez njih jer samo voda nije dovoljna da očisti kožu od nataložđenih ulja koja prirodno proizvodi i bakterija koje se tu stvaraju tako da preko sve muke možeš da napraviš bubuljice,čiteve i tako to.

A ako ti se peruta koža i na drugim mestima možda imaš neki problem za dermatologa.
 
Imam sličan problem,meni se od brijanja iritira koža i prvo pocrveni pa se onda drugi dan peruta.Imam sreću da mi brada ne raste brzo i onda je dovoljno da se brijam jednom nedeljno.A inače mi pomaže kokosovo ulje.Malo samo rastrljam među prstima i namažem.Ono je jako hranljivo i smiruje iritacije a koža ga brzo upije.
Inače ako ti je osetljiva koža gledaj da biraš blaže sapune,ali nemoj da se umivaš bez njih jer samo voda nije dovoljna da očisti kožu od nataložđenih ulja koja prirodno proizvodi i bakterija koje se tu stvaraju tako da preko sve muke možeš da napraviš bubuljice,čiteve i tako to.

A ako ti se peruta koža i na drugim mestima možda imaš neki problem za dermatologa.
Meni isto tako bude iziritirana koza i crvena a posle se peruta..Čudi me da ranije nisam imao taj problem a brijem se od 7 razreda osnovne skole..
 
Meni isto tako bude iziritirana koza i crvena a posle se peruta..Čudi me da ranije nisam imao taj problem a brijem se od 7 razreda osnovne skole..
Pa ne znam od čega bi moglo to naknadno da ti postene osetljiva koža.Meni je od uvek takva,malo osetljivija,čak je bilo i gore dok sam bio mlađi.
Možda ti pena za brijanje ne odgovara koži ili neki sapun kojim se umivaš,probaj to da promeniš pa obrati pažnju da li se nešto menja.
 
Brijao sam se u vojsci sa masinicom za brijanje.Imao sam jaku bradu,a neznu kozu,ali se meni nije perutala koza,iako se se posle malo duzeg vremena koristenja masinice,mrezica greje.Zato sam morao da se brijem uvece,a ujutro izbrijavam da ne bi bilo vracanje iz stroja.Sad vec duze vreme,mislim da se od 2002-ge godine nisam obrijao,samo sisam bradu,jednom mesecno.To mnogo i zavisi od tipa koze,ali stvarno sam to cuo od berberina,pa sam jos na vise mesta pitao,tamo gde sam se sisao i dobio isti odgovor,da na neku vrstu koze uopste ne treba mazati kremu,vec samo losion posle brijanja.Zaboravio sam gde ima da se kupu onaj berberski sapuncic,umesto ovih raznih pena,jer je ono PH neutralno i ne bi trebalo da skodi kozi,a ove pene danas,a pojavile su se odavno ima raznih sastava u sebi,koji ti mozda ne odgovara kozi.Ma da normalno ti ne treba sapun,ako stalno koristis masinicu,ali bi mogao malo probati i promeniti,pa nasapunati i polako Bic-om ili ziletom.I probaj da ne izbrijavas bradu,vec samo vuci nadole u pravcu rasta dlake,jel i to je i te kako vazno za kozu.
 
A zar ne bi bilo logično koristiti neku kremu, ako se koža peruta?
Šta znam, nisam muško, nemam s tim posla ali onako medicinski razmišljam. :think:
Profesionalni berberi kazu da na osetljive koze posle brijanja ne ide nikakva krema.Rekao mi je i zasto,ali je to bilo odavno pa sam zaboravio.Secam se dok sam bio klinac,gledao sam pojedine ljude kako se brijaju.Oni su koristili sapune za brijanje,sto je najbitnije kod brijanja,brijali se brijacima i posle brijanja namazu lice rakijom i nista vise.I nije im se koza perutala.Danas je drugacije vreme i ima ljudi sa neznijom kozom,a jakom bradom.Neke podnose kreme,ali dosta ne.Sa imam takvih problema,otisao bih opetkod tog berberina da mi objasni te probleme,jer su oni veoma upuceni u te stvari.
 
Пре свега, нека се не чуди ичему, ко иде код берберина. Колико људи прође код њега, здравих или са кожном болешћу.
Машина за бријање није добра, запали кожу, моментално црвенило изазове, а бољи је жилет, заправо некадашњи бријач, али њих више нема.
И ја имам исти проблем, брада и бркови, узмем чачкалицу и њом скинем са неколико длачица, парчад малтене величине кота. као да сам испод длака ставио корнфлекс.
То са брадом и брковима, везано је за општо појам перут и себореја. И једно и друго се примири лети, због сунчања. Хоће да се јави и на корену носа, између очију, а такође се перутају и обрве.
Већ сам писао доста о томе, био сам код неколико дерматолога и нико не зна ништа.
Морамо схватити да кожа зависи највише али баш највише од варења. Јер, све што се на лицу појави, зависи или од варења или од расположења.
Трећи фактор - нетолеранција на неку храну. не баш нетолеранција у смислу алергије, осипа, него блаже.
Четврто су микозе. Једна лекарка у БГ, када само јој рекао да ми се то први пут појавило када је један идиот користио мој чешаљ, рекла је:. па да, гљивице.
За то помаже рецимо кетоконазлол. Ја сам једно време радио ово. Растопим таблету па утрљавам течност, а једна апотека у БГ продаје ектоконазол у течном стању.
Али авај! Антимикотици су зезнути, због јетре, а знамо колико је кожа порозна, шта све улази кроз поре, не ваља баш утрљавати у мозак антимикотике. УЗ то, и кетоконазол помаже док се користи, значи не делује на узрок, него на последицу.
Због гљивица сам ја одустао од фризера. Купио лепо машиницу, има их солидних за пар хиљада, моје Ремингтон 3.500, отплати себе за годину дана. Систем два огледала, па мали чешаљ око ушију, па већи нагоре. Евентуалне грешке ти поправе укућани.
Јер, замислимо само: без обзира што ти фризерка стави ону тракицу широку 5 цм, нож машине, чешљеви, маказе, њени прсти, све то шишало ко зна кога пре тебе, и ко зна са којим кожним обољењима.
Не жели да фризерима кварим бизнис, није то лак посао, али сад сам мирнији.

А за "конфлекс" испод браде и бркова: оглелалце, чачкалицу... Генерално, за перут помаже раствор јабуковог сирћета и мало биарабоне.

Не знам за извикано уље дивљег оригана, не даје ми се 2.000 за проверу. Оно је наводно најбољи анитмикотик.
Е да, док сам као дете живео на селу, прали смо косу кишницом. Али данас не смем, због загађења. Једно време сам куповао дестииловану воду па њом прао косу. Јер, зна се да тешка вода љушти кожу. Да не причамо о хлору, флуору... Данас је бар четвртина омладине ћелаво. Не чудим се с обзиром на воду и шампоне.
Такође, прали смо косу печеним сапуном и цеђом-прокуваним пепелом, наравно не од угља него од дрвета. Боље од шампона. Само, сада не смем, кожа ненанвикла.
А шта рећи када је чак и на дечјим шампонима састав овако
1.Aqua
2. Sosizm laureth sulphate
Па џебо вас сумпор!

Ето, ја одужих, али испричах своја искуства. Aко некоме помогне...
 
Poslednja izmena:
A zar ne bi bilo logično koristiti neku kremu, ako se koža peruta?
Šta znam, nisam muško, nemam s tim posla ali onako medicinski razmišljam. :think:

Pa naravno da je logicno, ima te peruti i kod nas zena, recimo oko obrva,
ali se namaze nekom hidrantnom kremom imirna Backa.
Kakvi berbrei(ni) i njihova uputstva oko te peruti.
Covek i sam nekako oseca da je tu , na tim mestima, potrebna nekakva krema.
 
Pa naravno da je logicno, ima te peruti i kod nas zena, recimo oko obrva,
ali se namaze nekom hidrantnom kremom imirna Backa.
Kakvi berbrei(ni) i njihova uputstva oko te peruti.
Covek i sam nekako oseca da je tu , na tim mestima, potrebna nekakva krema.
Ti brijas brkove i bradu pa znas.Iz iskustva govorim,jer dok sam se sam brijao koristio sam Pino i razne kreme i imao sam peruti na pdbradtku.Kada sam prestao da koristim kreme,posle izvesnog vremena nestalo je i peruti..
 
Ti brijas brkove i bradu pa znas.Iz iskustva govorim,jer dok sam se sam brijao koristio sam Pino i razne kreme i imao sam peruti na pdbradtku.Kada sam prestao da koristim kreme,posle izvesnog vremena nestalo je i peruti..

Da, brijam neke delove tela, nisu obavezno brkovi.
Ja sam lepo napisala da tu perut primecujem kod sebe na obrvama, a to
nit brijam, a i ne vidi se jer su mi shishke do nosa i onda to lepo namazem
nekim hidrantnim kremama sa kojima i obicno mazem lice ujutru i uvece
pa to ili nestane ili se ne primecuje.
 
Da, brijam neke delove tela, nisu obavezno brkovi.
Ja sam lepo napisala da tu perut primecujem kod sebe na obrvama, a to
nit brijam, a i ne vidi se jer su mi shishke do nosa i onda to lepo namazem
nekim hidrantnim kremama sa kojima i obicno mazem lice ujutru i uvece
pa to ili nestane ili se ne primecuje.
Obrve nemaju veze sa brkovima i bradom,a ne bi bilo lose da odes kod profesionalnog berberina da ti kaze sta treba da radis i sa obrvama,a da nemas peruti.
 
Хајде да још једном кажем; Све креме, лосиони, пасте,
све то делује споља
А сви кожни проблеми долазе изнутра
Цури ти кров, плафон, опада прво фарба, ти опет офарбаш. Решен проблем? не бих рекао.
Па малтер. Урадиш пилинг, све лепо и красно, али ускоро...
Разни Хедпоукдери Вошнего и слично раде то. здрљају све, после чега ће опет слој мртвог епитала. Игранка без престанка
 
Obrve nemaju veze sa brkovima i bradom,a ne bi bilo lose da odes kod profesionalnog berberina da ti kaze sta treba da radis i sa obrvama,a da nemas peruti.
Ne bolujem ja od peruti u toj meri da bih isla kd Moce Berberina u Glavnoj Ulici
da mi on objasnjava od kud perut:D
Naravno da su obrve isto sto i brkovi , brada, znaci neke dlake na licu,
a koza je isusena pa otuda i perut.
 

Back
Top