Permanent Resident Visa - Canada

goldfish

Veoma poznat
Poruka
12.991
Ima li nekoga ko je aplicirao za kanadsku permanent resident vizu? U kategoriji family class/spouses ?

Kakva su vasa iskustva ? Pozitivna ili negativna ? Imate li nekih korisnih saveta ? Koliko je trajao taj proces ? ( 4-8 meseci )

Znam da je potrebna gomila dokumenata (spisak potrebnih se nalazi na njihovom sajtu).
I koji je postupak apliciranja? (na sajtu pise da sva svoja dokumenta posaljete sponzoru, koji ce ih dalje, zajedno sa svojim, proslediti visa officeru na procenu. Medjutim, na nekim ranijim temama procitah da papiri mogu da se predaju i u bg . )

pozz
 
goldfish:
Ima li nekoga ko je aplicirao za kanadsku permanent resident vizu? U kategoriji family class/spouses ?

Kakva su vasa iskustva ? Pozitivna ili negativna ? Imate li nekih korisnih saveta ? Koliko je trajao taj proces ? ( 4-8 meseci )

Znam da je potrebna gomila dokumenata (spisak potrebnih se nalazi na njihovom sajtu).
I koji je postupak apliciranja? (na sajtu pise da sva svoja dokumenta posaljete sponzoru, koji ce ih dalje, zajedno sa svojim, proslediti dalje visa officeru na procenu. Medjutim, na nekim ranijim temama procitah da papiri mogu da se predaju i u bg . )

pozz

Da, sve je manje-vise tako kao sto pretpostavljas, proces traje u principu do 6 mesece, ako se nesto naknadno ne iskoplikuje.
Moras poslati papire u Kanadu svom sponzoru, onda on salje te papire u Imigraciono i onda sve to oni dalje salju u Bec gde se radi cela procedura. Ako ti kasnije nesto traze mozes ili direktno slati u Bec ili preko BG ambasade.
To ide prvo i Imigraciono u Kanadi jer moraju da prvo procene da li tvoj sponzor ima dovoljno sredstava da te sponzorise najmanje 3 godine, tj. mora samo da dostavi potvrdu o primanjima za proslu godinu.
 
da rezimiram i na ovoj temi :

JUN, JUL - prikupila sva potrebna dokumenta, potvrde, fotografije...
..............- uradila medical u Beogradu
AVGUST- uplatila novac i poslala papire u Mississaugu
SEPTEMBAR - odobreno sponzorstvo, papiri poslati iz Mississauge za Bec
OKTOBAR - iz Beca trazili da im dostavim svoj pasos u roku od 2 meseca
.................- poslala pasos
 
goldfish:
da rezimiram i na ovoj temi :

JUN, JUL - prikupila sva potrebna dokumenta, potvrde, fotografije...
..............- uradila medical u Beogradu
AVGUST- uplatila novac i poslala papire u Mississaugu
SEPTEMBAR - odobreno sponzorstvo, papiri poslati iz Mississauge za Bec
OKTOBAR - iz Beca trazili da im dostavim svoj pasos u roku od 2 meseca
.................- poslala pasos

Ja sam uradio isto sto i ti, s'tim da sam pocetkom ovog meseca poslao papire. Koliko sam video proces u Mississuagi traje maksimalno 50 dana. Sad me zanima koliko ocekujes da ces cekati na viziranje u Becu, posto pretpostavljam da oni tamo to rade?

Takodje, na drugom topiku slicne temetike, primetio sam da je neko rekao kako se rezultati lekarskog pregleda ne znaju, sto nije tacno, sa obzirom da sam odmah narednog dana po pregledu pozvao ordinaciju i cuo rezultate. Tj. nije mi niko diktirao parametre i brojeve, ali mi je vrlo ljubazno odgovoreno da su mi rezultati u redu.
 
dimitrije_t:
Ja sam uradio isto sto i ti, s'tim da sam pocetkom ovog meseca poslao papire. Koliko sam video proces u Mississuagi traje maksimalno 50 dana. Sad me zanima koliko ocekujes da ces cekati na viziranje u Becu, posto pretpostavljam da oni tamo to rade?

Takodje, na drugom topiku slicne temetike, primetio sam da je neko rekao kako se rezultati lekarskog pregleda ne znaju, sto nije tacno, sa obzirom da sam odmah narednog dana po pregledu pozvao ordinaciju i cuo rezultate. Tj. nije mi niko diktirao parametre i brojeve, ali mi je vrlo ljubazno odgovoreno da su mi rezultati u redu.

Od momenta kada je tvoja aplikacija odobrena u Miss. , sve ide za Bec, e sad, tamo to ne bi trebalo da traje vise od 3-5 meseci, nekada i manje, ako su ti svi papiri ok i ako ne traze neke dodatne stvari.
Kada je slucaj je vec pozitivno resen, ako im je stigao lekarski pregled oni samo viziranje pasosa urade odmah, ali tvoj pasos ide diplomatskom postom svakog drugog petka za BG, sto znaci sve zavisi kako te zalomi. Cim to stigne u BG ambasadu, sluzbenik te poziva telefonom i to je to, srecni si dobitnik permanent resident vize koju moze da pokupis svakog radnog dana , cini mi se do 16 h, nisam siguran.

Ako nemas AIDS i tuberkulozu, rezultati su u redu, sve ostalo je obicna formalnost, kao sto i sam znas, ono je smesan pregled sam po sebi.
 
@dimitrije

evo ga copy/paste prvog mejla koji su mi poslali iz beca . tu pise 6 meseci minimum, i to od dana kada u misisagi odobre sponzorstvo ;)

We have now received both the sponsorship application submitted by your family member in Canada and your application for permanent residence.

Processing Times:

Applications are processed in accordance with administrative processing priorities and the date of their receipt at this office. Applications for permanent residence in your immigration category may take 6 months or more to process. However, this is an estimate only. Processing times may vary, depending upon whether any additional documentation or an interview is required, the time required for medical examinations and changes in workload at this office.

When Do We Respond to Inquiries?

If you are a sponsored spouse, common-law partner, conjugal partner or dependent child, we ask that you not request a status report on your file until at least six months have elapsed from the date the Case Processing Centre in Mississauga approved the sponsorship application. For all other sponsored members of the family class, we ask that you not request a status report until at least six months have elapsed since your completed application for permanent residence was sent to our office.

This office will not respond to representations or inquiries about your case received during this time frame.
Any information which you provide us such as documents or address changes will be put on your file but no acknowledgement will be sent. This will enable us to concentrate on working on our files and reducing processing times.

Checking the Status of Your Application On Line:

On line e-client application status (e-CAS) Pathfinder service is now available to check the status of your application, on-line, 24 hours a day, 7 days a week. To use this e-CAS pathfinder service, visit the http://www.cic.gc.ca/english/e-services/index.html page of the CIC main site http://www.cic.gc.ca.

When do Service Standards Not Apply?

If we request additional documentation from you it is your responsibility to reply as quickly as possible, or processing may not continue. If you add or delete dependants from your application we may request additional documentation, increasing processing time. We are not responsible for delays caused by problems in communication between the applicant and their lawyer, agent, or sponsor in Canada.
 
Zenska posla, ima bre da ojadite te jadne muzeve kada zapucate po molovima
4_9_7%5B1%5D.gif
 
goldfish:
hvala klika, hvala bianca
već stigao pasoš u Bg, našla kartu.................sreća, sreća, radost :D
neverovatnom brzinom se sve izdešavalo :)

Znam za osecaj, ali kada krenes sa muzem u bozicnu kupovinu, jadan on :-), ima da se ispruzi i vise nego sto je dug.
Jaoj, kad krene Eaton Mall, ........4 sprata, pa na svakom da kupis po jednu krpicu/cipelice......ma bolje da ne pricam, posle cu ja biti kriv sto sam ti odao ovo mesto.

Kad putujes?
 

Back
Top