Quantcast

Periodicni sistem elemenata

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
Сизифе, ниси у праву... поразговарај са било којим нашим човеком који живи у Америци или Канади, и добићеш одговор да је живот тамо веома суров, у смислу да непрестано тера човека да зарађује како би куповао, а куповине су толике да се морају узимати кредити, а кредите треба отплаћивати... зачарани круг у коме је тешко издржати. Упитај било ког човека рекох... :roll:

Sizif

Buduća legenda
Poruka
30.262
MaranAta:
Сизифе, ниси у праву... поразговарај са било којим нашим човеком који живи у Америци или Канади...
Dragi MaranAta, nemam potrebe da pitam jer sam i sam godinama živeo u Kanadi i upravo sam se vratio u Srbiju. A vratio sam se zato što mi se nije svideo život u Kanadi. Imao sam izbor, seo na avion i došao kući. Ovde mi je lepše, jer ne moram da radim koliko sam tamo radio a u suštini živim mnogo bolje.

Dakle, ja imam izbor - ako mi se ne sviđa američko potrošačko društvo, ja sam za nekoliko sati kod kuće, gde se osećam bolje i gde nije tako kako je na zapadu.

A bušmanin, kao što rekoh - nema izbor. Njemu ostaju samo dve suve motke.

Zato je nama ipak bolje.

MaranAta

Ističe se
Poruka
2.303
А зашто се не питаш да човек рођен у Канади има избора ? Није ли и њему специфичност система наметнула да диринчи ? Зашто све поредиш са собом, који си ето, имао избора и изабрао си ? Зашто не питаш неког свог комшију који нема визу за Канаду да ли и он има изора ? :roll:

metaphisic

Zainteresovan član
Poruka
131
Eh! Ti lijepo uzmes upaljac...a dok taj upaljac dodje do tvojih ruku..? Izvori plina, metalna industrija, dobijanje plastike, punjenje, transport, prodaja...samo neke od karika u nizu. A za sta da ga uzmes? Za pare. Koliko karika je potrebno dok ti zaradis da bi mogao da kupis takvu sitnicu kao sto je upaljac? A ako nemas da ga kupis nisi u mogucnosti ni da trljas dva drveta, jer recimo zivis u Torontu, gdje je zakonom zabranjeno lomljenje zelenila, jer ono proizvodi kiseonik (brinu se ljudi za okolinu)...bla, bla, bla. Da ne trtljam vise - vidis dokle smo stigli u prevelikoj zelji da izvucemo iz prirode sto vise da bi nam bilo sto lakse i "ljepse". (A ako bih ti rekao da se jedan od najpoznatijih pravoslavnih teologa aktivno bavi ekoloskim problemom ti mi, naravno, ne bi vjerovao, jer on je pravoslavac, a samim tim polupismen, nazadnjak, konzervativac...)

Den

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
441
Zaista je zalosno i jadno da se jos uvek na prostorima bivse YU citanje Biblije i proucavanje iste, javno deklarisanje i verovanje u Boga i stvaranje, smatra gluposcu, izlaze se izrugivanju, javnom podsmehu, smatra neobrazovanjem, i da ne nabrajam mnoge druge neprilicne epitete vezane za religiju.

Izgleda da su ljudi na tim prostorima jos uvek veoma ponosni, puni sebe, puni znanja i ne zele nista novo da saznaju.

Nauka i filozofija su veoma uticajni "bogovi" koji zahtevaju slepu poslusnost!

Pozdrav! :D

STAJIC

Aktivan član
Poruka
1.624
:D

Otisli smo malo presiroko!Tema je periodicni sistem elemenata i ima za cilj da nevede diskutante na razmisljanje o Stvoritelju.

Ocigledno je da sve sto zivi na zemlji nema istoriju postepenog razvoja, koji zagovara evolucija, vec, naprotiv ,vidljivo je da sve sto zivi ima oblik i slozenost od samog pocetka-stvaranja!

Pozdrav i postovanje! :D

metaphisic

Zainteresovan član
Poruka
131
STAJIC:
:D

Otisli smo malo presiroko!Tema je periodicni sistem elemenata i ima za cilj da nevede diskutante na razmisljanje o Stvoritelju.

Ocigledno je da sve sto zivi na zemlji nema istoriju postepenog razvoja, koji zagovara evolucija, vec, naprotiv ,vidljivo je da sve sto zivi ima oblik i slozenost od samog pocetka-stvaranja!

Pozdrav i postovanje! :D
:D Moj prvi komentar na datu temu je imao namjeru da pokaze slabost takvog dokazivanja, ali su ga neki shvatili pogresno, pa se otislo predaleko.
Ako covjek, po tvom predlogu, prihvati Stvoritelja niko mu ne garantuje da je taj Stvoritelj upravo Biblijski Bog. A osim toga i ti i ja vjerujemo u Biblijskog Boga, ali ga ipak malo drugacije shvatamo i dozivljavamo. Mislim da je najvaznije da ljudi shvate da je Bog licnost, da ga je nemoguce poznati kao objekt istrazivanja, te da su njihove predstave o Bogu, a samim tim i tumacenje religije, pogresne. Obicno ljudi koji odricu postojanje Boga imaju pogresnu predstavu o njemu.