Penzioni staz kod muvanja

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Koliko komponenti kod muvanja imaju u sebi procenjivanje sansi ostajanja sa partnerom i kad fizicki stvari ne budu sjajne...

Npr sa njene strane koliko komponenti u muvanju imaju za cilj procenu da li ce ostati sa njom i kad bude mlohava i kesasta (citat iz mate planet)?
Znaci ne sada, ne kao nezeljeni rastanak bilo kada (neuspeh, gubitak) vec kao garancija za period sa nizom estetskom vrednosti (sa zenske strane) ili fizicke i ekonomske vrednosti (sa njegove strane).
 
..a sa vremenom se stvari mjenjaju....mjenja se izgled i njen i njegov....dolaze djeca...koja ih povezuju još više...ako nema nekih ekstremnih nesuglasica i poroka...obaveze čine svoje....a kad njemu ili njoj umru roditelji, staraoci iz mladosti, najbliži krvno.......ko ti ostaje....partner...djeca će osnovati svoje porodice...mislim da partneri koji su toliko dugo zajedno baš tad postaju još više vezani jedno za drugo...nije mali broj slučajeva da nakon smrti žene ubrzo umre i muž....
...drugi su slučajevi gdje je jedan od partnera alkoholičar, nasilnik, narkoman i ostalo....
 
A da li je prisutno to lukavo promisljanje u muvanju ?
Ja mnogo cesce nalecem na ubaceno "dajete li garanciju na ljubav mladicu?" naravno u obliku testova ili stalnih pitanja "da li me i koliko me volis" ili "kad se zasitis ti ode" ili "koliko ozbiljno mislis".

Onda pomislim odmah, da imam posla sa osobom koja zeli da voli, a ne da ME voli, koja ce do kraja zivota da me doteruje kao radio na stanicu te sopstvene vizije ljubavi, pa onda pomislim ima li neke koja nije takva....posto mi cesto zapadnu takve, ima li neka koja vidi mene, kao sto su me gledale devojke dok smo bili malo veca deca, mene, sebe, i ako je slicno i upareno , onda bi se sblizavali.

Da li je muskarac toliko degradiran emancipacijom zenske ideje , da je danas jedino zvanicno bitno zenska vizija ljubavi, sto odmah pretvara muskarca u zloupotrebljivaca ljubavi ili nekog ugusenog u imidzu ljubavi, nema treceg....?

Medjutim takvi odnosi dovodice do promene muskarca na nesto sto je zenskasto u psihi, lukavo , zenski odraz u ogledalu....sto ce dovesti do dupliranja mana u kriznim situacijama, gde ce isti kalup dovesti do dupliranja slabosti, a do duplih sukoba kod jakih stavova....
 
A da li je prisutno to lukavo promisljanje u muvanju ?
Ja mnogo cesce nalecem na ubaceno "dajete li garanciju na ljubav mladicu?" naravno u obliku testova ili stalnih pitanja "da li me i koliko me volis" ili "kad se zasitis ti ode" ili "koliko ozbiljno mislis".

Onda pomislim odmah, da imam posla sa osobom koja zeli da voli, a ne da ME voli, koja ce do kraja zivota da me doteruje kao radio na stanicu te sopstvene vizije ljubavi, pa onda pomislim ima li neke koja nije takva....posto mi cesto zapadnu takve, ima li neka koja vidi mene, kao sto su me gledale devojke dok smo bili malo veca deca, mene, sebe, i ako je slicno i upareno , onda bi se sblizavali.

Da li je muskarac toliko degradiran emancipacijom zenske ideje , da je danas jedino zvanicno bitno zenska vizija ljubavi, sto odmah pretvara muskarca u zloupotrebljivaca ljubavi ili nekog ugusenog u imidzu ljubavi, nema treceg....?

Medjutim takvi odnosi dovodice do promene muskarca na nesto sto je zenskasto u psihi, lukavo , zenski odraz u ogledalu....sto ce dovesti do dupliranja mana u kriznim situacijama, gde ce isti kalup dovesti do dupliranja slabosti, a do duplih sukoba kod jakih stavova....

..odakle te ideje ..ženskasto u psihi, lukavo....nema te grube podjele između muškaraca i žena....anatomski se razlikuju u maloj razlici hemijske sekvence između estrogena i testosterona....muškarci znaju biti mnogo lukaviji od žena....
.....meni se čini da se ti bojiš vezivanja....nekog ko će od tebe napraviti ono što ona želi a zatim ćeš joj dosaditi....mnogi tako razmišljaju.....
...ali ako i grešim....nikad ne možemo znati šta nam jedna veza donosi i šta će se desiti...čak i kad nam izgleda da nešto ide u nekom pravcu...to ne znači da uskoro neće ići u sasvim drugačijem....iznenadio bi se da ćeš možda baš ti biti taj koji će postavljti ta pitanja...da ćeš možda baš ti biti u toj ulozi koju sad tako posmatraš....
.....obrti su nevjerovatni....neočekivani....i iznenadio bi se koliko si jak ako misliš da si slab i obrnuto.....
....važno je igrati....po meni......

p.s. Taj stav o ženama promjeni pod hitno...:)
 
Koliko komponenti kod muvanja imaju u sebi procenjivanje sansi ostajanja sa partnerom i kad fizicki stvari ne budu sjajne...

Npr sa njene strane koliko komponenti u muvanju imaju za cilj procenu da li ce ostati sa njom i kad bude mlohava i kesasta (citat iz mate planet)?
Znaci ne sada, ne kao nezeljeni rastanak bilo kada (neuspeh, gubitak) vec kao garancija za period sa nizom estetskom vrednosti (sa zenske strane) ili fizicke i ekonomske vrednosti (sa njegove strane).

Licno znam jednog takvog.
Oni stalno hodaju po ivici...do jednom a ako im se posreci i nadju malo ograniceniju osobu kao zivotnog saputnika onda je to raj za njih.
Muvatori imaju INACE super ZVAKU..tj.pricu i uvjek imaju savrsen izgovor ili opravdanje.
Skoro uvjek im je STRATEGIJA da drugima nabiju osjecaj krivice da bi oni mogli da se peru kroz svoje postupke.

Zalostno ali istinito.
 
Heh, interesantno ali istinito, da danas taj naglaseni ego, zensko ili musko samoljublje pridobija paznju suprotnoga pola...ali ipak nije mi zao tih "jagnjadi" jer po meni, gaze te dok god to mogu i ponizavaju dokle god im je dozvoljeno, jer sam sebi tu poniznost dopustas!
A stani ne noge i razmisli realno, okreni stranu i uzvrati mu, pokazi da si dostojan postovanja!
Zasto da neko danas-sutra ne bih iskoristio situaciju i mogucnost koja mu se sama od sebe daje, da nece to neko imati savjesti i suosjecati se sa tudjim bolom??? Pih!!! Sto se mene tice...ma ko ih, da ne kazem sta...sam pao, sam si se i ubio, ako nemas snage za ono u sta se upustas nemoj ni bez "pokrica" probavati...realno!
 
Poslednja izmena:
Kad rece samoljublje , koja je razlika izmedju zenskog i muskog samoljublja...

..Kada si me varao, varao si me sa GORIMA & voleo to, kada sam te varala, varala sam te sa BOLJIMA al' bilo mi zlo....

..........Ona

E ovo je jedna recenica koja pokazuje podelu sujete kod muskaraca i zena...a i prezentaciju persone publica.....

Ovo je mnogo kraca varijanta od one ankete sta je najgore da vas partner prevari sa prijateljem, neprijateljem, ili nepoznatim.I razlike izmedju muskih i zenskih odgovora.
 
Kad rece samoljublje , koja je razlika izmedju zenskog i muskog samoljublja...

..Kada si me varao, varao si me sa GORIMA & voleo to, kada sam te varala, varala sam te sa BOLJIMA al' bilo mi zlo....

..........Ona

E ovo je jedna recenica koja pokazuje podelu sujete kod muskaraca i zena...a i prezentaciju persone publica.....

Ovo je mnogo kraca varijanta od one ankete sta je najgore da vas partner prevari sa prijateljem, neprijateljem, ili nepoznatim.I razlike izmedju muskih i zenskih odgovora.

Pa vjerovatno zato sto muskarci kad varaju, varaju sa bilo kim, jer tada za njih nema osjecaja...dok se zene prepustaju sa osjecajima...
 
Pa ako pitamo muskarce, oni ce imati isto , samo u ogledalu misljenje...
Oni ce misliti da oni varaju sa izborom koji resava razlog prevare (lepa, uzbudljiva, seksi), dok ce za zene obicno reci da varaju sa onim ko ih prevari, ko im ubaci crvic, ko ih uhvati na slabost bilo kakve prirode.

Jer svi ili vecina su svedoci da najlepsi muskarac za neku zenu nece dobiti nista ako nije agresivan, mangup, razlika izmedju mangupa i manipulanta je mala (analogija politike i zenskog odusevljavanja).
Ovo je suprotnost iliti contra temi, jer postavlja se pitanje sta je efektnije, zanos ili sigurnost...

Iz moje prakse zanos dovodi do rezultata odmah, to mu dodje kao cek, popunjen , donosi odmah kesh.
Sigurnost se javlja odmah posle prvog pecanja, to mu dodje kao identifikacija i polog kod debitne kartice ili gold kartice....imao si par cekova, ok, potroseno, izbucano, sad primamo samo gold kartice, a za to su ovi, ovi i ovi kriterijumi...
Moze li obrnuto...
Moze li doci do rezultata preko sigurnosti?
Moze , i o tome je ova tema....
Moze da poraste broj muskaraca koji operisu sa gold karticama, a moze da poraste broj zena koje primaju samo gold kartice.(figurativno receno, muskarci koji nude sigurnost i nisu sposobni ili ne idu na zanos kod zene vec polako,i zene koje sputavaju svoj zanos, uvode pravilo nista prvo vece,nista dok se ne upoznamo dobro itd)

Neko bi mozda svojom logikom rekao u kriznim vremenima raste broj zena koje primaju samo gold kartice.
Ali nije.
U kriznim vremenima raste potreba za stvarnim keshom, pa pojacana traznja a uvek slicna ponuda dovodi do agresivnosti, a u slucajevima agresivnosti , seks postaje sredstvo sa zenske strane, tj racionalizacijom narasta broj zena koje primaju i one gold kartice koje automat odbaci kao prazne.
Neke od njih izaberu kompromis pa uvedu primanje cekova (zanos) uz opciju gold kartice na uvid , ali ne i na proveru u automatu.
Druge izaberu samo selekciju boljih banaka kao oznake na gold karticama takodje bez provere (bolje odelo, markiranost, kolica,dzek kod placanja pica i slicno).


I eto rodila se analogija cekova i gold kartica i ove teme....
 
Pa ako pitamo muskarce, oni ce imati isto , samo u ogledalu misljenje...
Oni ce misliti da oni varaju sa izborom koji resava razlog prevare (lepa, uzbudljiva, seksi), dok ce za zene obicno reci da varaju sa onim ko ih prevari, ko im ubaci crvic, ko ih uhvati na slabost bilo kakve prirode.

Jer svi ili vecina su svedoci da najlepsi muskarac za neku zenu nece dobiti nista ako nije agresivan, mangup, razlika izmedju mangupa i manipulanta je mala (analogija politike i zenskog odusevljavanja).
Ovo je suprotnost iliti contra temi, jer postavlja se pitanje sta je efektnije, zanos ili sigurnost...

Iz moje prakse zanos dovodi do rezultata odmah, to mu dodje kao cek, popunjen , donosi odmah kesh.
Sigurnost se javlja odmah posle prvog pecanja, to mu dodje kao identifikacija i polog kod debitne kartice ili gold kartice....imao si par cekova, ok, potroseno, izbucano, sad primamo samo gold kartice, a za to su ovi, ovi i ovi kriterijumi...
Moze li obrnuto...
Moze li doci do rezultata preko sigurnosti?
Moze , i o tome je ova tema....
Moze da poraste broj muskaraca koji operisu sa gold karticama, a moze da poraste broj zena koje primaju samo gold kartice.(figurativno receno, muskarci koji nude sigurnost i nisu sposobni ili ne idu na zanos kod zene vec polako,i zene koje sputavaju svoj zanos, uvode pravilo nista prvo vece,nista dok se ne upoznamo dobro itd)

Neko bi mozda svojom logikom rekao u kriznim vremenima raste broj zena koje primaju samo gold kartice.
Ali nije.
U kriznim vremenima raste potreba za stvarnim keshom, pa pojacana traznja a uvek slicna ponuda dovodi do agresivnosti, a u slucajevima agresivnosti , seks postaje sredstvo sa zenske strane, tj racionalizacijom narasta broj zena koje primaju i one gold kartice koje automat odbaci kao prazne.
Neke od njih izaberu kompromis pa uvedu primanje cekova (zanos) uz opciju gold kartice na uvid , ali ne i na proveru u automatu.
Druge izaberu samo selekciju boljih banaka kao oznake na gold karticama takodje bez provere (bolje odelo, markiranost, kolica,dzek kod placanja pica i slicno).


I eto rodila se analogija cekova i gold kartica i ove teme....

Heh, jeste...Boga mi, obrazlozi ti to onako pravo, odnos zene i gold kartice...nema sta... :D
Mada u mom gradu koliko sam ja mogla da vidim da zene dosta uzivaju u prisustvu muskarca koji privlaci paznju, ali ne po svojim postupcima, djelima, rijecima, saljivosti, spontanosti, kreativnosti...nego zbog mjesta u kojem se krece, drustva sa kojim izlaze, auta koja voze, mjesto u kojem zivi...
Ne mogu da shvatim da bilo koja normalna i racionalna djevojka ili pak zena starija, moze da uziva sa tim momkom ili pak covjekom u bilo cemu samo zbog tih materijalnih stvari i da sve te i ste stvari, to njeno eksponiranje, uzivanje u privucenoj paznji moze da zamjeni i ugasi prirodne osjecaje u kojima bi trebala u stvari i da uziva...mislim sa muskarcem do kojeg joj je pravo i iskreno stalo...po meni danas je ljubav, prava, iskrena, jako podcjenjena da ne kazem i pomalo "primitivna"...a ko bi rekao :D
 

Back
Top