Penzioneri i domaćice bi ratovali za Kosovo

Већина урбаних антиратни момака неће штедети муницију и заборавиће на сву толерацију и љубав међу људима о којима у време доконости размишља.

Zapravo, većina tih mladih, urbanih, liberalno-orijentisanih momaka će laganim korakom odšetati na Zapad, uglavnom iz razloga neposedovanja testisa, i onda će na forumu B92 ubeđivati ljude kako su oni to uradili iz čistog čovekoljublja jer ne vole nasilje.

Veruj mi, tako će biti. Pritom, kad kažem ''veruj'' obraćam se sebi, naravno.

Zapravo, većina tih mladih, urbanih, liberalno-orijentisanih momaka će laganim korakom odšetati na Zapad, uglavnom iz razloga neposedovanja testisa, i onda će na forumu B92 ubeđivati ljude kako su oni to uradili iz čistog čovekoljublja jer ne vole nasilje.

Veruj mi, tako će biti. Pritom, kad kažem ''veruj'' obraćam se sebi, naravno.

То је у ситуацији када је држава неозбиљна ко што је била у ратовима 90их. У случају стварне мобилизације и одлућности државе гасе се алтернативе. Немају сви могућност иностранства, а кад зачују звоно и кроз шпијунку виде максирну унифрому са натпсиом ВП већ је готово. Пуцаће по непријатељу упркос својој напредној орјентацији подједнако добро ко крезуби пензионер митраљезац.

Iako put ka EU ima široku podršku, veliki deo birača u Srbiji tvrdi da bi se odrekao Evrope zbog Kosova. Manji deo je spreman da se odrekne demokratije zbog Kosova. Neki su spremni čak i da ratuju. Ili bar tako kažu.

Tako je u raznim istraživanjima oko 40 odsto ljudi u Srbiji spremno da se odrekne evrointegracija zbog Kosova, 30 procenata bi se odreklo boljeg života, 20 odsto bi prihvatilo čak i tiraniju umesto demokratije – samo da Kosovo ostane deo Srbije.

Zoran Lučić, programski direktor CeSID-a

„Samo deset odsto ljudi kaže da je spremno da ratuje i da Srbija treba da ratuje. I meni je bilo zanimljivo da vidim ko su ti ljudi koji su spremni da ginu za Kosovo. Istraživanja su pokazala da su to uglavnom penzioneri i domaćice.“

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4708208,00.html

pa ovo je super... lepo te penziće pošaljete na KiM....budžet Srbije se oporavi od silnih peMzija koje mora svaki mesec davati....a ko zna možda peMzići vrate koji km2 KiM...
bolje išta nego ništa ;) :idea:

Уређуј ти ствари у Лијепој Твојој,
а пусти нас да решавамо своје проблеме како знамо и умемо ....

И немој нам давати "паметне" савете,
пуна нам је Влада таквих "паметних" ...

pa vladu vamnisam ja izabrao :mrgreen::lol:

a šta se tiće briga...pa ako nisi slep pdfPolitika je puna naslova o Lijepoj mojoj di ste vi radikalni deo već postali inventar svake te teme a ne samo da ih pokrećete nego ih i spamujete sa prolivima besa i komplexa...pa onda mogu s vremena na vreme i ja doć na teme koje se ne tiču Hrvatske :idea:

:bye:

Te ankete su s*anje.Niko nije hteo da ratuje ni kad se cepala Jugoslavija pa je mnogo njih dočekalo sledeći dan u uniformi i sa oružjem.Kad otpočne rat ima dva izbora:oružje u ruke ili bežanija.I nije sigurno da će neko ostati živ i zdrav ni kad beži tako da ove ankete treba odštampati i koristiti kao toalet papir.

u slucaju rata biram podebljano(ma ima u misiju rupu da se zavucem),nisam lud da jedini zivot koji imam izgubim uludo zbog Kosova a jos manje zbog pozivanja na lazni patriotizam:rtfm:

Iako put ka EU ima široku podršku, veliki deo birača u Srbiji tvrdi da bi se odrekao Evrope zbog Kosova. Manji deo je spreman da se odrekne demokratije zbog Kosova. Neki su spremni čak i da ratuju. Ili bar tako kažu.

Tako je u raznim istraživanjima oko 40 odsto ljudi u Srbiji spremno da se odrekne evrointegracija zbog Kosova, 30 procenata bi se odreklo boljeg života, 20 odsto bi prihvatilo čak i tiraniju umesto demokratije – samo da Kosovo ostane deo Srbije.

„Samo deset odsto ljudi kaže da je spremno da ratuje i da Srbija treba da ratuje. I meni je bilo zanimljivo da vidim ko su ti ljudi koji su spremni da ginu za Kosovo. Istraživanja su pokazala da su to uglavnom penzioneri i domaćice.“

Е онда Србија нетреба да брине за своју будучност.На нјих будучност остаје:hahaha::hahaha:

Е не ложите се.. Ко да ће вас неко и да зове у рат.. "Има доле довољно Срба спремних да се боре и ако затреба они ће се борити" :zcepanje:
Ако сте икад и били на Космету знате да се муниција може купити и на трафици, тако да... Лаганица :D

...одмах, да ти кажем...........ЋОРАК!
Нисам ни пензионер ни домаћица,...а ратовала бих,
и НИСАМ једина, тако да и ти и та истраживања можете мало да :whistling:

.

kyo.

Ко је Керум ???
Зашто нико не отвори тему о његовом интервјуу ???

Код Вас изгледа рат још траје ...

Kerum je tipičan balkanjeros ko u životu nije imao vremena da ide u školu a kamoli da nauči geste lepog vaspitanja i bontona...90ih se našao "na pravom mestu i u pravo vreme" da "digne lovu... i od onda samo svotu doopla kroz rupe hrvatskih zakona...naravno novaca ima i previše kao i automobila, jahti, stanova, kuća i viletina i ostalog.... sad bi malo i političke moći....a 8a@ru na balkanu je najlakše namuksati da glasaju za takve...

eto sad veći deo biračkog tela koji mu je poklonio na lokalnim izborima glas može mirno od nedelje spavati...jer eto rekao je šta je rekao kod Stankovića...a to godi ovim Vlajima iza brda i cele dalmatinske zagore jedno od tri glavna uporišta hadezeja i njegovih satelita (Glavaš, Jambo, Kerum etc)

toliko

Kerum je tipičan balkanjeros ko u životu nije imao vremena da ide u školu a kamoli da nauči geste lepog vaspitanja i bontona...90ih se našao "na pravom mestu i u pravo vreme" da "digne lovu... i od onda samo svotu doopla kroz rupe hrvatskih zakona...naravno novaca ima i previše kao i automobila, jahti, stanova, kuća i viletina i ostalog.... sad bi malo i političke moći....a 8a@ru na balkanu je najlakše namuksati da glasaju za takve...

eto sad veći deo biračkog tela koji mu je poklonio na lokalnim izborima glas može mirno od nedelje spavati...jer eto rekao je šta je rekao kod Stankovića...a to godi ovim Vlajima iza brda i cele dalmatinske zagore jedno od tri glavna uporišta hadezeja i njegovih satelita (Glavaš, Jambo, Kerum etc)

toliko

jao...Dambo : )))

Back