Penzija

Niti želje, niti prava, niti predispozicija!
Neću to da primam, neću da kao miš grickam neki mali sir.
Ceo život jedem plodove svog rada, ne krvavog, ali svakako časnog.
Ispuniće mi Svevišnji želju da to grozno vreme ne dočekam.
Neću, neka mi se nudi-odbijam.
Kakva penzija? Potrudiću se pre nje da ponudim ponešto svetu... a on neka uzme šta voli.

Da pa...pricaju da ce do 2050. godine da pomere granicu do 75. godine :sad2:
Mene vise brine onaj gde i sta raditi posle 55 godina...a ukoliko sam zdrava volela bih da je docekam...

Poslednja izmena:
Da pa...pricaju da ce do 2050. godine da pomere granicu do 75. godine :sad2:
Mene vise brine onaj gde gde i sta raditi posle 55 godina...a ukoliko sam zdrava volela bih da je docekam...
Ja danas bas gledala na sajtu. svake godine se granica pomera za 2 meseca. Izracunala da kad dodje moj trenutak to ce biti sa 67 god i 4 meseca...
Ma sanse nema. Bas to sto kazes sta raditi posle 55 te., neki sporiji tempo od ovog definitivno.

Ja danas bas gledala na sajtu. svake godine se granica pomera za 2 meseca. Izracunala da kad dodje moj trenutak to ce biti sa 67 god i 4 meseca...
Ma sanse nema. Bas to sto kazes sta raditi posle 55 te., neki sporiji tempo od ovog definitivno.
https://www.b92.net/biz/svet/vesti/12393/ostvari-li-se-ovo-predvidanje-u-penziju-cemo-tek-sa-75/vest

Realno ljudi preko 55 godina su retko pozeljni na poslovima sem ukoliko nisu naucnici, doktori neki eksperti.
Mislim svaka cast i umetnicima i privatnicima. Oni mogu dokle hoce ali sta je sa ostalih 80% stanovnistva?
Mene godine staza ne brinu, pocela sam da radim kao jako mlada ali me brine da necu naci posao posle 50te godine i kako cu i od cega cu ziveti dok ne dodjem do penzije :(

https://www.b92.net/biz/svet/vesti/12393/ostvari-li-se-ovo-predvidanje-u-penziju-cemo-tek-sa-75/vest

Realno ljudi preko 55 godina su retko pozeljni na poslovima sem ukoliko nisu naucnici, doktori neki eksperti.
Mislim svaka cast i umetnicima i privatnicima. Oni mogu dokle hoce ali sta je sa ostalih 80% stanovnistva?
Mene godine staza ne brinu, pocela sam da radim kao jako mlada ali me brine da necu naci posao posle 50te godine i kako cu i od cega cu ziveti dok ne dodjem do penzije :(
Naravno da ces naci posao posle 50-te. nisu to neke godine.
Ali ovo sto kazes preko 55 pa nadalje je vec...Evo npr ja, radim kancelarijski posao, da kazem ozbiljan, i definitvno znam da to necu moci sa 60 god da picim kao sada.

Stalno se pomera starosna granica, jel mislite da cete docekati odlazak u penziju?

Planiram da u narednih 10-tak godina razvijem ovaj posao, prodam firmu za lepe pare, i da sam sebe penzionisem.
Posto cu (ako zdravlje bude normalno sluzilo) jos biti u solidnoj radnoj snazi, nastavicu da radim ali volonterski, bez kesha.

Oduvek mi je zelja da budem finansijski obezbedjen, pa da mogu da radim ono sto volim, bez ikakve nadonkade, jer cim se kesh umesa u ljubav - to vise nije to :)

penzije su najlakse ostvarive za one koji rade na budzetu.najbolje osnovice imaju oni zaposleni u fondu pio. Najteze je ostvaruju poljoprivrednici zanatlije i preduzetnici pa i rudari . licno gadjam uslov za naknadu sa biroa ...fale godine ali nek je zdravlje samo i mir i kad pocnem da kukam posle i izvlacim papire zavrsavam sa ulaganjem u fond...ps .znam ljude koji nisu uplacivali za penziju i napravili kuce ,uplacivali u privatni fond i cini mi se nije im lose.

Stalno se pomera starosna granica,
Treba petnaest godina radnog staza sa uplacenim svim doprinosima(sta god to znacilo) a pretesko je imati makar par meseci a kamoli godinu istog.Sigurnije je da se ima dvadeset ko moze da bira.
Kamoli svih petnaest a da ne spominjem
nesto vise jer nema pravila kako to ide.
Niti igde pise koja su prava radnika radnica,niti igde pise kako izgleda ugovor o radu,niti sta poslodavac sme da trazi sta ne.Niti ko stampa sta sve treba da bi se neko zaposlio (pise da treba si-vi uz nekakvo propratno pismo al' treba to neko da napise,odstampa,sta kad nema ko a sta kad neko ima srednju opsti smer bez zvanicnog poslovnog iskustva ikakvog sa trideset ili cetrdeset godina zivota).
jel mislite da cete docekati odlazak u penziju?
Pitanje je da li ce mnogi docekati posao sa radnim stazom,placenim doprinosima.
Kamoli penziju.

Dok me mozak služi, ne brinem za penziju.
Dobio sam je sa 41god i odmah zasadio hektar oraha kao osiguranje za stare dane itd
Super je trenutno u Srbiji ali samo trenutno..dok se i poslednji rudnik i zemlja ne rasproda i ne počne otplata kredita
Sadite i samo sadite..voćkice su penzija bez mnogo rada i saginjanja

Back