PEKARE a NOVOSADSKE

proka

Legenda
Poruka
57.100
sta mislite o NOVOSADSKIM PEKARAMA ?
da li doruckujete ili ruckate tamo?
kakav im je hleb?
ima li još negde pravih cipovki?
ili leba sa prst debelom korom?
peće li iko još lebac na drva?
vrede li kifle te novce?

- - - - - - - - - -

1-vesti-3-b3.jpg
 
Kada sam zadnji put bio u N. Sadu (pre dosta godina) jeo sam u jednoj pekari blizu autobuske male pite makovnjace....

Toliko su mi se dopale da sam pojeo jedno 7-8 i posle mi je bilo lose...

Vojvodina je uvek imala dobar hleb...


U Venecueli ne postoje specijalizovane pekare vec su to radnje siroke potrosnje koje peku i hleb, kolace, torte...Mogu se popiti sve vrste jafe, sokova, kakaoa , cajeva...Ima i stolice za sedenje.

Zovu se Panaderia (pan-hleb)

Vecinom ih drze Portugalci.

Jedna klasicna panaderija, ne bas dobro snabdevena:

t97-La-Man.jpg
 
Nisam nesto zadovoljan...

U 70 % pekara burek sa sirom bude star, lepo se skori i uzilavi, kada ga pojedem kao da sam pojeo ciglu. A i previse je mastan.

U retko kojoj pekari budu i kifle sveze, obicno otvrdnu. Napuhane vazduhom. Sve u svemu bedna ponuda.
 
Novog Sada se sećam po koječemu ali i po pekari AS, nemam pojma koja je ulica, ali relativno blizu železničke stanice
Tu je uvek red kao ovde na Dorćolu kod pekare Kalevski.
Burek od vojvodjanskog brašna a majstor "odozdo" - pa kako da ne ostane u sećanju?
A tepsije one ogromne, sama pekara iz perioda "dok je Tito bio živ", nikakav fenseraj i ostale mazalice.
Razmišljam da skoknem do NS-a samo zbog tog bureka jer ostalih razloga više nema
 
Burek je pored gorenavedenih dobar i kod Socijalnog ,kao i onaj ispod saca u Strazilovskoj, a sada imaju i na Bulevaru Evrope na Novoj Detelinari ispostavu , solidan je i moze da prodje na Limanu 2 tamo gde je nekad bila picerija Perffeto u Fruskogorskoj iza 2 Stapica i pokojnog Tip Topa zove se samo Burek radnja i samo sa sirom preporucujem, , u Futogu je odlican burek u Pobedi mislim da se zove , isto Makedonci drze i isto ga mere u onoj glavnoj ulici gde im je posta , Dom kulture,banka , u Pezosu je bio dobar u pekara Nikoloska isto na glavnoj dzadi sa leve strane kad se ide od grada .
Hleb mi je najbolji trenutno neki baget gurmanski sa crnim lukom u Univeru na Spensu , tamo ga i peku , al nema uvek .
 
Nisam nesto zadovoljan...

U 70 % pekara burek sa sirom bude star, lepo se skori i uzilavi, kada ga pojedem kao da sam pojeo ciglu. A i previse je mastan.

U retko kojoj pekari budu i kifle sveze, obicno otvrdnu. Napuhane vazduhom. Sve u svemu bedna ponuda.
kako moze budek da bude previse mastan? :lol: to je pleonazam
uzmem samo hleb i ponekad burek naravno ako ne curi ulje iz bureka razna peciva od skoro ne uzimam pogotovo punjena sa ničim
kakav ti je to burek ako ne curi mast niz njega :(
Mislim da je u u gradu najbolji hleb u Evropi, a meni se dopada i onaj iz Tsv diskonta (koji me podseća na nekada stari hleb iz kad sam bio klinac)
koji ti je to diskont?
dobar burek je u burekdžinici kod doma zdravlja u rumenačkoj ulici :ok:

- - - - - - - - - -

a vrh pecivo i burek je u pekari ispod železmičkog nadvožnjaka, kod pece perece :D
najbolji.mi cesto sedamo u kola i idemo subotom porodicno na burek.i uredno stojimo iza deset ljudi i cekamo svoj red :)
koji je to zeleznicki nadvoznjak?
kod mene na limanu 4 nema nigde da se kupi dobar crni ili razani hleb.ja sam kod pekare aspek,hleb je nikakav
 

Back
Top