Pedofilija u SPC i politika

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Battlecat

Iskusan
Poruka
6.978
Budući da je SPC glavni politički faktor u Srbiji i regionu i da se sastanci Vlade Srbije odvijaju pod njihovim okriljem i diktaturom, dešavanja u toj organizaciji su krajnje politička i vrede pažnje u tom svetlu.

Neke zanimljive stvari:

- Vladiku Vasilija danas je u Banjaluci primio predsednik Republike Srpske Milorad Dodik koji je podržao njegov rad u eparhiji i Međureligijskom veću, kao i njegov doprinos razvoju međunacionalnih odnosa u Oružanim snagama BiH.

-Čim sam došao u Bijeljinu, počeo je da me ljubi po vratu i dodiruje po intimnim dijelovima, i molio me da se skinem da vidi kako sam građen, i da bi znao kakav krst da mi kupi. Napadi su bili svakodnevni. Rekli su mi da je bolje da nikome ne govorim kakav život vladika vodi. Igumani su podvodili bogoslove, dovođeni su mladići kojima je nuđeno sve. ( Bojan Jovanović )

-Bivši đakon je uveren da će zbog njegove knjige o seksualnim zlostavljanjima unutar SPC teško biti i vlastima u Srbiji. "Srpsku vlast čeka 'vruć krompir' o koji će dobro opeći...", izjavio je Jovanović za "Radio Sarajevo".

-Takođe, optužena je i Crkva u celini jer ćuti, kao i politički vrh Srbije i obaveštajne i policijske agencije.

-Radiosarajevo.ba: Zašto ga zovete Pablo?
Jovanović: Zato što je pod tim imenom bio zaveden kao saradnik UDB-e. Priča se da su oni imali jedan njegov snimak kojim su ga ucenjivali da radi za njih. I to će sada izaći na videlo.


-Radiosarajevo.ba: Znaju li vlasti za ovo, jeste li prijavljivali sve ovo policiji?
Jovanović: Naravno da znaju, kao ovde u Srbiji, tako i preko Drine... Ja sam obavestio policiju, Bezbednosno informativnu agenciju [BIA, op. a.], UBPOK [Uprava za borbu protiv organiziranog kriminala, op. a.] i sve druge institucije nadležne za to. Svi su bili srećni što je o tome neko progovorio. BIA je čak, kako mi je rekao njihov operativac sa kojim sam sarađivao, odobrila i sredstva za istragu, ali sam bio upozoren da isto tako neko može da stopira istragu, što se i desilo.

-Dok se predsednik Tadić i njegovi saborci biju u grudi i kunu u evropsku Srbiju, dok se bore za prava dece i kao im pomažu, s druge strane zataškavaju seksualno i drugo iskorišćavanje dece za koje znaju i dobro su obavešteni. Hrišćanski i evropski, nema šta.

-Tako da je sam vrh znao za sve zločine a ništa nisu uradili. Ustvari, zaštitili su svojim ćutanjem Kačavendu i njemu slične i svesno dopustili da još ko zna koliko mladih ljudi postrada.

Dakle gospodo, nemojmo da se zavaravamo i igramo oko suštine. Svi VRLO dobro znamo da je ovo politička tema i problem društva Srbije i njenih agencija i struktura političkih.


http://www.alo.rs/vesti/hronika/moj-sin-je-ubijen-zbog-kacavende/4065
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/163161/Knjiga-razotkriva-pedofiliju-u-SPC
http://www.radiosarajevo.ba/novost/56515/ispovijest-kacavendinog-monaha-pedofilija-i-razvrat
 
Poslednja izmena:
На погешном месту тражиш оправдање за себе.
Ово ти није ХОТ ЧЕТ!

Molim ? Pristojnost prvo da naučite kolega, ostalo kasnije sledi, napredne diskusije. Naravno podržavanje pedofila i nacista i ostalog je protiv zdravog razuma... Očekujem da se ovo više ne ponovi.

- - - - - - - - - -

Dakle Crkva je dosla na red da je rasture. Nisu uspeli sa zilotima sada fabrikuju skandale.

Ima još mnogo toga, šta sve može da se čuje od samih ljudi iz crkve tokom godina ihaaj... ovo je samo zrno u moru ...
 
Zasto skandal? Opste je poznata stvar nastranost popadije..

Problem je inače u podršci političkih struktura u Srbiji ... Još veći problem je što oni kao kerčići trčkaraju kod njih kad god ih ovi pozovu i ne demonstriraju ozbiljnost jedne države nego se spuštaju na nivo da se sednice Vlade održavaju u SPC.

Kakvim stvarim se bave, vidimo ovde i sam vrh politike Bosne i Srbije.
 
Interesantna su stopiranja istraga i podrška u prikrivanju svih zločina u toj organizaciji, a u isto vreme njena dominantna uloga u vodjenju politike Srbije, verovatno i dela Bosne. Šta mislite kako se to dešava, ko je odgovoran i kojim tokom bi prirodno trebalo ići da se to zaustavi i pročisti ?
 
Interesantna su stopiranja istraga i podrška u prikrivanju svih zločina u toj organizaciji, a u isto vreme njena dominantna uloga u vodjenju politike Srbije, verovatno i dela Bosne. Šta mislite kako se to dešava, ko je odgovoran i kojim tokom bi prirodno trebalo ići da se to zaustavi i pročisti ?

Crkva ne moze biti mnogo bolja nego sto je narod iz kog je potekla, ali i takva kakva ona je najbolji deo ovog drustva i drzave.
 
Pa baš... Ne bih se složio. Znam mnogo bolje organizacije, doduše ne tolike u sportu i umetnosti i nauci koje bi trebale da zauzmu to mesto.

Pa to ne znaci nista. Ako je organizacija sastavljena od mene samog to je defintivno najbolja i najcistija organizacija na svetu, vec kad primi drugog clana to ne mogu garantovati.
Crkva je definitivno najbolji deo srpskog drustva.
 
Нема простора на Крстарици за ову тему Довла... Пре ће оптужити тебе или ватиканерију за педофилију него погледати стање ствари у цркви којој припадају те преиспитати улогу СПЦ у српском друштву.

A ima u Vatikanu, ima - nemoj da brineš
Čim ih detektuju crkva ih izbaci pa ti na sudu dokazuj šta si radio
Medjutim ovde u Srbiji je to jako osetljivo
Pola policije poslato na magacionera da mu budu advokati pre bilo kakvog sudjenja

Ko zna zašto je osetljivo, voli narod crkvu, sve pošten do iskrenog
A i nije žensko, ne može da zanese...
Ionako to svi rade pa valjda nikog ne uzbudjuje
 
A ima u Vatikanu, ima - nemoj da brineš
Čim ih detektuju crkva ih izbaci pa ti na sudu dokazuj šta si radio
Medjutim ovde u Srbiji je to jako osetljivo
Pola policije poslato na magacionera da mu budu advokati pre bilo kakvog sudjenja

Ko zna zašto je osetljivo, voli narod crkvu, sve pošten do iskrenog
A i nije žensko, ne može da zanese...
Ionako to svi rade pa valjda nikog ne uzbudjuje

Da, Vatikan ima oko 1.2 biliona ljudi (vernika ) pa se i desi, mada se odmah procesuira, ovde je pitanje manje organizacije, puno manje i slučajevima koji su veliki procenat te organizacije, a koje država i najviši vrhovi administracije zataškavaju i prikrivaju i to vidimo funkcioniše decenijama .

Meni znam da je pričao jedan sveštenik odavno da ga nešto izbacuju iz crkve jer nije hteo nešto sa njima da radi kao i oni i da je pokušao da promeni neke stvari ali nije uspeo i napustio je crkvu zauvek. Ne znam konkretno jer je pričao uopšteno, ali ima još nekih koji su zbog protivljenja nekoj nepravdi bili proterivani i sećam se kad je jedan sveštenik čak rekao kao, nisam lud da se vratim ( tamo negde u neku crkvu gde je bio na mestu ) kaže videli bi samo u novinama da me upucali znam sve šta se radi tamo... Slobodan prevod, ali u tom kontekstu ...

Tako da se ljudi pitaju dokle više ovakve vrste kriminala i zataškivanja prolaze u državi, jer vidimo koliko politika ima veze sa tim i da je to , jezgro politike u Srbiji očigledno.
 
Budući da je SPC glavni politički faktor u Srbiji i regionu i da se sastanci Vlade Srbije odvijaju pod njihovim okriljem i diktaturom, dešavanja u toj organizaciji su krajnje politička i vrede pažnje u tom svetlu.

Neke zanimljive stvari:

- Vladiku Vasilija danas je u Banjaluci primio predsednik Republike Srpske Milorad Dodik koji je podržao njegov rad u eparhiji i Međureligijskom veću, kao i njegov doprinos razvoju međunacionalnih odnosa u Oružanim snagama BiH.

-Čim sam došao u Bijeljinu, počeo je da me ljubi po vratu i dodiruje po intimnim dijelovima, i molio me da se skinem da vidi kako sam građen, i da bi znao kakav krst da mi kupi. Napadi su bili svakodnevni. Rekli su mi da je bolje da nikome ne govorim kakav život vladika vodi. Igumani su podvodili bogoslove, dovođeni su mladići kojima je nuđeno sve. ( Bojan Jovanović )

-Bivši đakon je uveren da će zbog njegove knjige o seksualnim zlostavljanjima unutar SPC teško biti i vlastima u Srbiji. "Srpsku vlast čeka 'vruć krompir' o koji će dobro opeći...", izjavio je Jovanović za "Radio Sarajevo".

-Takođe, optužena je i Crkva u celini jer ćuti, kao i politički vrh Srbije i obaveštajne i policijske agencije.

-Radiosarajevo.ba: Zašto ga zovete Pablo?
Jovanović: Zato što je pod tim imenom bio zaveden kao saradnik UDB-e. Priča se da su oni imali jedan njegov snimak kojim su ga ucenjivali da radi za njih. I to će sada izaći na videlo.


-Radiosarajevo.ba: Znaju li vlasti za ovo, jeste li prijavljivali sve ovo policiji?
Jovanović: Naravno da znaju, kao ovde u Srbiji, tako i preko Drine... Ja sam obavestio policiju, Bezbednosno informativnu agenciju [BIA, op. a.], UBPOK [Uprava za borbu protiv organiziranog kriminala, op. a.] i sve druge institucije nadležne za to. Svi su bili srećni što je o tome neko progovorio. BIA je čak, kako mi je rekao njihov operativac sa kojim sam sarađivao, odobrila i sredstva za istragu, ali sam bio upozoren da isto tako neko može da stopira istragu, što se i desilo.

-Dok se predsednik Tadić i njegovi saborci biju u grudi i kunu u evropsku Srbiju, dok se bore za prava dece i kao im pomažu, s druge strane zataškavaju seksualno i drugo iskorišćavanje dece za koje znaju i dobro su obavešteni. Hrišćanski i evropski, nema šta.

-Tako da je sam vrh znao za sve zločine a ništa nisu uradili. Ustvari, zaštitili su svojim ćutanjem Kačavendu i njemu slične i svesno dopustili da još ko zna koliko mladih ljudi postrada.

Dakle gospodo, nemojmo da se zavaravamo i igramo oko suštine. Svi VRLO dobro znamo da je ovo politička tema i problem društva Srbije i njenih agencija i struktura političkih.


http://www.alo.rs/vesti/hronika/moj-sin-je-ubijen-zbog-kacavende/4065
http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/163161/Knjiga-razotkriva-pedofiliju-u-SPC
http://www.radiosarajevo.ba/novost/56515/ispovijest-kacavendinog-monaha-pedofilija-i-razvrat

Чим је на Радиосарајеву ба. ...:hahaha:
 
Пре ће оптужити тебе или ватиканерију за педофилију него погледати стање ствари у цркви којој припадају те преиспитати улогу СПЦ у српском друштву.

Vreme je da se neke stvari pogledaju realno. Ako imamo Šiptare i "žutu kuću" i trgovinu organima na jednoj "strani" koju zataškavaju njihove strukture, na drugoj strani imamo SPC i uzimanje dece iz ratom zahvaćenih područja radi pedofilije i pružanja uslugama, kriminalcima, političarima i sveštenicima. koju zataškavaju srpski političari i država. Vidi se iz mnogo stvari i svako zna bar po neku takvu priču. Evo vidimo i na ovim primerima sa visoko rangiranim sveštenicima....

Još ovi ajde uzimali Srbe i neke protiv njih pa da kažeš neprijatelji im, al' ovi uzimali decu svog naroda da ih sodomizuju i kupuju za pedofiliju i iživljavaju se i sve to zgodno dele sa državom. Ako insistiraju na jednom, moraju na drugom, da se reši pred sudom pravde.
 
Poslednja izmena:
Чим је на Радиосарајеву ба. ...:hahaha:

Izvini ako nisi upoznat, radi se o konkretnim slučajevima sa puno svedoka i dokaza, ljudi koji znaju i iz dodira sa tom okolinom. Ko je preneo informaciju je potpuno nebitno ovde. Ili ti možda i ovaj dečko koji je sve to doživeo nije validan izvor kao i mnoga deca i ljudi... Možda kad bi tvoje dete ( daleko bilo ) došlo na red ?!

Inače nije možda ni tvoja loša namera. I ja kad sam čuo još dosta unazad nije mi bilo nekako moguće da poverujem da je to na toj skali... I to sam baš čuo od ljudi iz Bosne iz te okoline ovog Pabla, Kačavende... Neko mi je pomenuo u kontekstu da znaš šta se radi, do tad nisam ni čuo za njega. pa sam uradio malo istraživanja ... Inače čuo sam još puno slučajeva o kriminalu u SPC, svako od vas zna barem jednu priču sigurno... .
 
Poslednja izmena:
Pitanje je kakav će uticaj na državu da ima saznanje da su njeni delovi učestvovali u trgovini decom radi pedofilije iz ratom zahvaćenih područija, ali i iz celog regiona zajedno sa SPC koja ima je autoritet. Da li se očejuku istrage ili će da pribaju da zataškaju stvar ?!

Više ne bi smeli da pominju trgovinu organima , a da ne spomenu svoju stranu medalje....Još su ovi radili i u Bosni i na Kosovu verovatno, jer rade mnogo duže od nastanka kosovskog pitanja...
 
чињеница је да је његово преосвештенство владика качавенда један од водећих епископа противника екуменизма зато оволико галаме на њега из евроталибанских(ех титоистичких )редова--можете само да га мрзите и ништа више
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top