pedala milosrdja

Možda je ova tema mogla i na ozbiljan deo,
ali ja ipak želim da bude ovde.
Dakle, pitanje je jednostavno: da li ste nekoga ostavili zarad "viših ciljeva", ono kao "za njegovo/njeno dobro" ili tome slično...
Znate već na šta mislim pa da čujem vaše cenjene stavove.:znamiguje:

nisam.
nemam "vise ciljeve".
i "za njegovo dobro" je uvek i uvek da bude sa mnomz:mrgreen:
a te fore inace su foliranja kad neko oce da te se otrese.
svi smo mi egoisti, ako nekog ocemo ocemo ga, tada je to najvisi cilj i najvece dobro koje zelimo drugome, da bude sa nama, prosto i jedino zbog egoizma
 
imala sam takvu situaciju 4.5 godine....u pocetku povrsan odnos, on momak u 40-tim ja slobodna zena kojoj nije cilj da se uda i opet stvara porodicu....u pocetku je sve to islo komotno ali vremenom, kako su godine prolazile pocela je da mi se javlja griza savesti....stalo mi je bilo do njega kao i njemu do mene, ali nista nismo gradili, a zblizavali smo se.....par puta sam zapocela temu i predlozila da se razidjemo ali on nije hteo ni da cuje.....i na kraju je ispalo da sam bila upravu.....od nas nista a vreme je proslo....a sad jos i ne zeli novu vezu nego se oporavlja od nas....:(.....sr.anje.....
 
imala sam takvu situaciju 4.5 godine....u pocetku povrsan odnos, on momak u 40-tim ja slobodna zena kojoj nije cilj da se uda i opet stvara porodicu....u pocetku je sve to islo komotno ali vremenom, kako su godine prolazile pocela je da mi se javlja griza savesti....stalo mi je bilo do njega kao i njemu do mene, ali nista nismo gradili, a zblizavali smo se.....par puta sam zapocela temu i predlozila da se razidjemo ali on nije hteo ni da cuje.....i na kraju je ispalo da sam bila upravu.....od nas nista a vreme je proslo....a sad jos i ne zeli novu vezu nego se oporavlja od nas....:(.....sr.anje.....

svako snosi odgovornost za svoje postupke,
kao što si napisala - 40godinica je dovoljno za pravilno rasudjivanje,
tako da....
 
Možda je ova tema mogla i na ozbiljan deo,
ali ja ipak želim da bude ovde.
Dakle, pitanje je jednostavno: da li ste nekoga ostavili zarad "viših ciljeva", ono kao "za njegovo/njeno dobro" ili tome slično...
Znate već na šta mislim pa da čujem vaše cenjene stavove.:znamiguje:

Ne verujem da to postoji...tj u tim slucajevima ga nisam volela dovoljno, cim sam ga ostavila..a ovo za njegovo dobro zvuci samo kao otrcana fraza od izgovora.

Doduse nisam nikad imala one filmske situacije tipa on dobio stipendiju za postdiplomske na drugom kraju sveta, a ja ne mogu da idem sa njim, a on nece da ide, vec bi batalio celu svoju svetlu buducnost radi nase ljubavi, i onda ja koja volim vise njega nego sebe, ga ostavim za njegovo dobro, iz ljubavi z:mrgreen:
 
Ne verujem da to postoji...tj u tim slucajevima ga nisam volela dovoljno, cim sam ga ostavila..a ovo za njegovo dobro zvuci samo kao otrcana fraza od izgovora.

Doduse nisam nikad imala one filmske situacije tipa on dobio stipendiju za postdiplomske na drugom kraju sveta, a ja ne mogu da idem sa njim, a on nece da ide, vec bi batalio celu svoju svetlu buducnost radi nase ljubavi, i onda ja koja volim vise njega nego sebe, ga ostavim za njegovo dobro, iz ljubavi z:mrgreen:

Ili... kao ja idem u zatvor na 30 godina zbog nečeg i neću da dopustim da me on čeka :aha: :lol:
 
svako snosi odgovornost za svoje postupke,
kao što si napisala - 40godinica je dovoljno za pravilno rasudjivanje,
tako da....

:) naravno, to mi je i on rekao ali opet sam ja bila upravu....i nekad mi je zao sto nisam imala snage da ipak ne popustim na njegova nagovaranja nakons to sam ga ostavljala....za sve je kriv taj prokleto dobar sex koji smo imali....:D
 
Ne volim generalizacije i projeciranje svojih mana, nedostataka na ceo ljudski rod (sto se na ovom forumu a i u Rl konstantno radi)!

Pitam se da li ste ikad voleli toliko da vas je bolela tudja bol? Da li mozete mirno i sa odusevljenjem gledati kako vam voljeno bice pati, bira "pogresan" pravac, propada, (ne) svesno se upusta u bedu i beznadje?

Ostajete sa njim po svaku cenu? Birate skoro pa sigurnu mogucnost da i vi propadnete sa njim, budete nesrecni (jer ako je on nesrecan, kako cete vi biti srecni)?

Da li vam je poznata bol koju osecate kad radite nesto sto svim srcem ne zelite a morate...jer mozak vam govori da tu zivota nema..bar ne onog kojeg vi prizeljkujete sebi, njemu, vama..kako ostati sa nekim, ko vas ne zeli pored sebe jer zeli da tone sam?

Ovo nema nikakve veze sa sapunicama, nemogucim misijama i sl. sr.anjima, vec sa situacijama koje nekad je.beni zivot udesi...ili ljudi sami sebi..ko ce ga znati...:roll:
 
To sto opisah moglo bi se svrstati "u visi cilj" (situacija na koju nemamo nikakv uticaj)...e, sad druga je stvar sto ljudi pogresno tumace odredjene "termine" i koriste ih kao izgovore....

Uostalom uvodni post je sasvim jasan....
 
To sto opisah moglo bi se svrstati "u visi cilj" (situacija na koju nemamo nikakv uticaj)...e, sad druga je stvar sto ljudi pogresno tumace odredjene "termine" i koriste ih kao izgovore....

Uostalom uvodni post je sasvim jasan....

Pa to je u redu, nego druga stvar je prekinuti vezu jer iz nekog razloga jer srlja u propast (a ni jedno ni drugo nema snage da raskine)..a drugo pitanje u temi -
Da ostavis nekog sa kim je tebi sve divno i sjajno, samo radi njegove blistavije buducnosti ili sta vec.
 
Većina ovaj korak preduzima kada im je stalo, bar tako zaključujem iz pojedinih postova... nema neke logike, osim ako ste toliko nesebični, pa takve stvari radite iz ljubavi, i zbog tog nekoga. Ja i dalje tvrdim da se ovo praktikuje iz ličnih pobuda, tako da umesto: otišao bih, kaže: idi, zaslužuješ bolje.
Druga je stvar ako nekoga unesrećujete, ali je ipak on taj koji treba da odluči koliko i dokle može da trpi. Sugestije tipa da taj neko bolje od mene same zna šta mi treba, a šta ne... neću smatrati dobronamernim. Čak ni u slučajevima kada je svestan da ne može da mi pruži ono što mi treba, a ja sam i dalje tu, postoji razlog zašto sam tu... toliko mozga valjda svako od nas ima da može sam da zaključi i odluči kada je vreme da se oprostimo. Jer ako ti neko kaže da vrediš i zaslužuješ bolje, odakle on uopšte u celoj toj priči?
Uradila sam to više puta, kada više nisam znala na koji način da ga otkačim, a opet da ispadnem fer, tačnije da mu dam mogućnost izbora i pri tome se prikažem u najgorem mogućem svetlu, da mu bude jasnije zašto bi mu bilo bolje bez mene. Ako ni "milosrđe" ne pali, kažem direktno.
Nije mi jasno, zašto ići protiv sebe? Nikome ne cvetaju ruže, nijedna ljubav nije idealna, u svakoj vezi postoje trzavice... i sve dok je dobro i dok vredi neke žrtve, ne vidim razlog za ovakve poteze. Jer, ma u kakvoj formi je izrečeno, pedala je pedala i dalje od toga ne vidim. Svejedno mi je da li će mi reći da to radi mene radi, ili da sam mu nepodnošljiva. Vidim samo kraj... a bar taj kraj bi trebao da bude korektno odigran, ako je odnos ičemu vredeo. Ne da bude kamufliranje i zamazivanje očiju...
 

Back
Top