• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Pečurke - smrtonosni užitak

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
44.962
Ova vest me motivisala da vas pitam da li volite pečurke, koje i kako spremate. Sezona je u jeku, a ja sam ceo vikend uglavnom samo njih jeo, pošto je u Valjevu upravo održan festival pečuraka.

1664868116075.png

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
44.962
Pre jedno 3 nedelje dok sam se šetala reko ajde malo u pečurke....sve do jedne koju sam nabrala bila otrrovna...
Pa koje su bile... u mom kraju ima muhare, i ona jeste otrovna, ali ne preterano - u hladnijim krajevima (Rusija), negde je čak i jedu jer u njihovim krajevima ona nema mnogo muskarina. Ona neće da te ubije već izaziva halucinacije. :mrgreen:

Ja se jedino plašim zelene pupavke, i zato ne berem "zeke", jer one dosta liče.

gost 439018

Aktivan član
Poruka
1.524
Pa koje su bile... u mom kraju ima muhare, i ona jeste otrovna, ali ne preterano - u hladnijim krajevima (Rusija), negde je čak i jedu jer u njihovim krajevima ona nema mnogo muskarina. Ona neće da te ubije već izaziva halucinacije. :mrgreen:

Ne znam kako se one zovu....znam da sam ih brala jer podsecale na vrganje i lisičare i na još jedne bele pečurke....

moonja..

Buduća legenda
Poruka
30.115
Ne BiH se usudio sam da idem. Ne razumem se u gljive, ne mogu na nosim knjigu o gljivama..a i šuma ono baš...pa da mi se dese kao u Gas van Santovom filmu More šume, strašne stvari .. Nego se prišljamčim komšijama, kad dođe sesteić sa njim, on se razume, i oni već u cik zore idu, normalno, pre toga moram da nabijemm kondiciju..i ponesem bambusov štap, da se ne sfuljam negde.

Zika34

Poznat
Poruka
9.460
Ne BiH se usudio sam da idem. Ne razumem se u gljive, ne mogu na nosim knjigu o gljivama..a i šuma ono baš...pa da mi se dese kao u Gas van Santovom filmu More šume, strašne stvari .. Nego se prišljamčim komšijama, kad dođe sesteić sa njim, on se razume, i oni već u cik zore idu, normalno, pre toga moram da nabijemm kondiciju..i ponesem bambusov štap, da se ne sfuljam negde.
Vrganje je teško pomešati

Poruka
17.404

Amanita muscaria je daleko ozloglasenija nego sto to stvarno jeste.
Druge amanite znaju biti opasne, ali ne i ta najpoznatija.
Nisam je nikada jeo a ni ne planiram, ali u Spanjolskoj i Italiji ih ljudi jednu najnormalnije dok su mlade, onim starijim primjercima treba oguliti kozu zbog toga sto se najvise alkaloida nalazi bas tamo.
Ljudi koji su probali s ciljem da se nadrogiraju kazu da su efekti najslicniji pijanstvu, ali bez mamurluka.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.