Pecinski covek i....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.023
mislim, taj pecinski covek, on se potrudio da napravi ognjiste onako elaborirano. pa rekoh kad su sve to tako lepo radili, mozda, kad ti arheolozi iskopavaju tu okolo da li su iskopali i nesto drugo? Mozda njih nije kopkalo da odgovore na to pitanje. A mozda i imaju artefakte ali ih ne povezuju?

Seratologija-grana antropologije koja se bavi izucavanjem kakanja coveka 🤷‍♂️
Nisam nikad cuo za tu granu. Ima li tu nekih istorijskih dokaza?
Poruka je automatski spojena:

Pecinski covek je kakio iza kuce,NORMALNO,jos ako bi mu se tu naslo neko drvo,recimo sljiva,da se pridrzi to bi bilo FENOMENALNO!!
Vec sam pitao? Ima li dokaza za tu teoriju ili se ovo zasniva na vazecem modernom shvatanju pecinskog coveka?

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.023
problem je ozbiljan

20th AfWA International Congress & Exhibition

The African Water Association (AfWA), formerly known as Union of African Water Suppliers (UAWS), is a professional association of establishments, enterprises and utilities operating in the areas of drinking water, sanitation and environment in Africa. AfWA has over 100 utilities members from over 40 countries across Africa. This congress aims to bring together different water and sanitation professionals from various parts of the world. The congress will be innovation and solution focused and will address water and sanitation issues in Africa, new breakthroughs and innovations to accelerate access to water and sanitation for all.

ljgww

Aktivan član
Poruka
1.023
Tema 'Pecinski covek i ....' je otvorena za svakojaka pitanja vezana za pecinskog coveka, koincidentno zapoceta zbog kopkanja. Ali ne mora to, moze i nesto drugo.

Koliko cesto i kako se kupao pecinski covek?

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
87.273
Tema 'Pecinski covek i ....' je otvorena za svakojaka pitanja vezana za pecinskog coveka, koincidentno zapoceta zbog kopkanja. Ali ne mora to, moze i nesto drugo.

Koliko cesto i kako se kupao pecinski covek?
Ko to može da zna..Verovatno nije često ..
Zavisi koliko puta je upao u neku vodu ili morao da je pređe..
Pa usputna korisna nepllanirana rabota..

A za ono kakenje ..
Pa ni životinje ne obavljaju to u jazbini , leglu , nego izađu van..
Tako da je sigurno i pećinski čovek izašao iz pećine da obavi nuždu .

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
87.273
Po prvi put su viđene divlje planinske gorile kako se igraju u vodi i zabavljaju se.
Rakel Kosta sa Univerziteta Kjoto u Japanu slučajno je primetila takvo ponašanje.
Ona proučava uticaj ekoturizma na divlje planinske gorile (Gorilla beringei beringei)
koje žive u nacionalnom parku Bvindi Impenetrable u Ugandi.

Moguće da su otkrili lepotu vode ..Kao zabavu .
Samo mislim da nisu imali vremena da sede u vodi i igraju se ,
mislim u tim uslovima i sa takvim načinom života .
A i pitanje je -da li su živeli u području gde je klima bila odgovarajuća za brčkanje u vodi .

Životinje uglavnom sve umeju da plivaju i dobro se snalaze u vodi .
Ali većina njih ne voli vodu ,jednostavno su zbog nečega primorane da uđu u nju .
Imam neki osećaj da pećinski čovek nije voleo vodu ,da nije voleo taj osećaj da je mokar ..
To je moje mišljenje.

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
271.553
Nisam nasao neki forum da postavim pitanje a jedno pitanje me strasno kopka...

Znamo da je pecinski covek koristio vatru i kuvao hranu. To smo verovatno izucili na sve moguce nacine ukljuciv i recepte pecinskog coveka.

Pitanje koje me kopka - gde je kakio pecinski covek? Zna li se sta?
tema nije za Nauku i ozbiljnu diskusiju i zakljucava se

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.