Pecaroš pustio da se devojčica udavi u Tisi

111111

Legenda
Banovan
Poruka
60.297
Desetogodišnja devojčica iz Novog Kneževca utopila se u reci, kada je, igrajući se sa drugaricom, iznenada izgubila ravnotežu i potonula. Celoj sceni prisustvovao i pecaroš, koji neserećnoj devojčici nije ni pokušao da pomogne, uprkos pozivima u pomoć.


Žanet Faćol (10) iz Novog Kneževca utopila se prekjuče u Tisi, u blizini šljunkare, naočigled pecaroša, koji nije preduzeo ništa da je spase!

- Moja ćerka je otišla na reku sa tri godine starijom drugaricom K. M. Žanet je bila neplivač, ali je ušla u reku da se malo rashladi, dok je drugarica ostala na obali. Iznenada je izgubila ravnotežu i potonula, a taj pecaroš nije ni pokušao da pomogne detetu od deset godina - pričala je majka Žužanai.

Mihalj Makra, otac devojčice s kojom je Žanet bila na Tisi, ispričao je da je njegova ćerka pokušala da izvuče prijateljicu iz reke, ali nije uspela.

- Nedaleko od njih pecao je stariji čovek. Moja ćerka ga je preklinjala da dođe i pomogne, ali on to nije učinio. Onda je dotrčala kući, gde od šoka i plača petnaestak minuta nije uspela da se pribere. Za to vreme taj pecaroš je, navodno, otišao s reke - govorio je Mihalj.

Žanet je imala petoro braće i sestara.

- Pre nego što je otišla na Tisu pitala me je da li sam podigla socijalnu pomoć, jer smo suprug i ja nezaposleni. Želela je da joj dam koji dinar da kupi sladoled kad uveče ode da s društvom da gleda turnir u malom fudbalu - jecala je Žužana.


http://www.smedia.rs/vesti/vest/966...ros-pustio-da-se-devojcica-udavi-u-Tisi.html/


verovatno ni on ne zna da pliva....strašno kolko je ljudi nepismeno u smislu života, sramota da ne znaju da plivaju, to je nesposobnost
 
Desetogodišnja devojčica iz Novog Kneževca utopila se u reci, kada je, igrajući se sa drugaricom, iznenada izgubila ravnotežu i potonula. Celoj sceni prisustvovao i pecaroš, koji neserećnoj devojčici nije ni pokušao da pomogne, uprkos pozivima u pomoć.


Žanet Faćol (10) iz Novog Kneževca utopila se prekjuče u Tisi, u blizini šljunkare, naočigled pecaroša, koji nije preduzeo ništa da je spase!

- Moja ćerka je otišla na reku sa tri godine starijom drugaricom K. M. Žanet je bila neplivač, ali je ušla u reku da se malo rashladi, dok je drugarica ostala na obali. Iznenada je izgubila ravnotežu i potonula, a taj pecaroš nije ni pokušao da pomogne detetu od deset godina - pričala je majka Žužanai.

Mihalj Makra, otac devojčice s kojom je Žanet bila na Tisi, ispričao je da je njegova ćerka pokušala da izvuče prijateljicu iz reke, ali nije uspela.

- Nedaleko od njih pecao je stariji čovek. Moja ćerka ga je preklinjala da dođe i pomogne, ali on to nije učinio. Onda je dotrčala kući, gde od šoka i plača petnaestak minuta nije uspela da se pribere. Za to vreme taj pecaroš je, navodno, otišao s reke - govorio je Mihalj.

Žanet je imala petoro braće i sestara.

- Pre nego što je otišla na Tisu pitala me je da li sam podigla socijalnu pomoć, jer smo suprug i ja nezaposleni. Želela je da joj dam koji dinar da kupi sladoled kad uveče ode da s društvom da gleda turnir u malom fudbalu - jecala je Žužana.


http://www.smedia.rs/vesti/vest/966...ros-pustio-da-se-devojcica-udavi-u-Tisi.html/


verovatno ni on ne zna da pliva....strašno kolko je ljudi nepismeno u smislu života, sramota da ne znaju da plivaju, to je nesposobnost

Bila je skoro neka sličnna tema na kojoj sam ostavio sličan komentar.

U školama deca uče sve i svašta a izađu iz njih bez naučenih elementarnih stvari.

U svakom slučaju žalosno i poražavajuće.

Nebriga i nemar roditelja koji puštaju decu neplivače da sama odlaze na kupališta, je posebna priča.
 
sto roditelji nisu posli sa njima na reku? niti je krivica tog pecarosa, niti je on bio duzan da pomogne devojcici. odgovorni su samo i iskljucivo roditelji, ali - brigo moja predji na drugoga. valjda im je lakse da krivicu prebacuju na nepoznatog coveka, umesto da preuzmu odgovornost za pustanje deteta od 10 godina prakticno samog na reku.

ja znam da plivam i prilicno se dobro nosim sa vodom, ali ja sama i nikada ne bih prisla da pomognem, jer nisma obuceni spasilac i ne znam ni kako bih uhvatila davljenika koji se koprca i mlati na sve strane i koji bi i mene mogao da potopi. jedino da se radi o nekom meni bliskom bih pokusala. u svakom drugom slucaju ne bih rizikovala svoj zivot.

ko onaj sto je spasio njih toroje, a na kraju ga pustili da se on udavi. treba pomoci, kako da ne.
 
Sad treba da ispadne pecaros kriv , a pitanje je da li uopste zna da pliva .Ja sam ribolovac i znam da vise od pola pecarosa ili su losi ili nikakvi plivaci .
Postavlja se pitanje kako smiju roditelji pustati dijete neplivaca na rijeku i jos optuzivati drugog za smrt svog djeteta .Cist kretenizam .
tako je,bila je bez nadzora roditelja....ne sme se niko optuzivati sem njih...
 
Sarvas rece da mnogi pecarosi ne znaju plivati ili su losi plivaci, moguce, ali i sam volim pecati i ja i moje drustvo zna odlicno plivati.
Jedini dobar izgovor za onog coveka sto nije ni pokusao pomoci je da ne zna da pliva.
Medjutim u svetu je tendencija da se ljudima u nevolji ne pomogne sve izrazenija, nazalost.
Tako i kod nas.
Sve smo sebicniji i sve vise gledamo svoja posla i prolazimo pored onesvescenih ljudi na ulici a svaki deseti se sagne da pogleda sta je sa tom osobom.
U ovom slucaju ne zelim nikom da sudim jer ne znam tacne okolnosti samo sam zeleo da skrenem paznju da je sve manje onih koji zele pomoci.
 
A sta ako je pecaros znao da pliva a nije ni pokusao da pomogne detetu?

postoji jos jedan aspekt zasto ne treba pomoci. covek mozda zna da pliva, ali recimo da je pokusao da spase devojcicu i da nije uspeo tj. da se ona i pored toga utopila. ko bi njemu garantovao da ga roditelji i policija ne bi optuzili za pokusaj ubistva tj. ubistvo. pa dok on dokaze da nije kriv pa maltretiranje. a roditelji umestoo da prihvate sopstvenu odgovornost ocigledno vise vole da svale krivicu na drugoga. sto bi neko us.rao svoj zivot i prolazio kroz nesto kroz sta ne mora? ima i toga u celoj prici. ovako mu niko nista ne moze prebaciti osim moralno, jer nije njegovo bilo da spasava bilo koga.

odgovornost je na roditeljima i neka se nose sa tim.
 
A šta su za to vreme radili tata i mama?

Bila je skoro neka sličnna tema na kojoj sam ostavio sličan komentar.

U školama deca uče sve i svašta a izađu iz njih bez naučenih elementarnih stvari.

U svakom slučaju žalosno i poražavajuće.

Nebriga i nemar roditelja koji puštaju decu neplivače da sama odlaze na kupališta, je posebna priča.

Misliš na ono kad je (valjda u Kini) onaj nesrećnik spas'o celu porodicu iz vira a onda oni opušteno otišli a on se udavio...
 
Mozda majka i otac nisu bili u situaciji da kontrolisu dete, mozda oboje rade, mozda je dete samo otislo gde mu receno da ne sme da ide samo, ne mozes ni roditelje za sve okriviti jer nisu u stanju 24 sata paziti na dete.
Al covek koji vidi da neko umire pred njegovim ocima a nista ne preduzme da pomogne je za mene nehumana kukavica osim ako ima dobar razlog da to ne uradi jer se plasi da ugrozi sopstveni zivot mada ima ljudi koji i svoj rizikuju al to su vec heroji, od obicnih ljudi herojstvo ne ocekujem ali ne i indolenciju.
A onda kad procitam da neko misli da treba da gleda kako se neko davi i ne pomogne jer ako ne bi spasao da bi mogao sam odgovarati kao ubica, zapitam se ko je ovde normalan, onaj koji bi zeleo da pomogne i bar pokusa pa makar ne uspe ili onaj koji gleda skrstenih ruku jer ne zeli da ima eventualne neprijatnosti u zivotu i morati da objasnjava sta se desilo.
 
Krivica je svakako na roditeljima, ali je zanimljivo koliko su ljudi postali bezosecajni. Zar ne bi bila normalna reakcija skociti i spasavati, bez razmisljanja, cak i ako nisi bas neki plivac?

Tisa nije bazen

A iz životnog iskusva sam video koliko ljudi od čitave plaže (na moru npr.) ustane da gleda davljenika
(sloši se čoveku plivaču u momentu)
a koliko krene u spasavanje

Svako ima svoju sudbinu a Tisa nije bazen
 

Back
Top