Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

PC, kakav je ciji? 'Ocemo li na crtu?

Kornel

Zainteresovan član
Poruka
216
AMD imam već od 2003. godine, a pošto studiram poslovnu informatiku, i na mestu mog studiranja mi je potreban računar. AMD ne mogu tamo nositi, jer mi sestra radi zahtevnije grafičke programe, pa sam pre 6-7 meseci uzeo IBM brand name trojku, za Visual Basic, i za Office taman odgovara, ionako svaki vikend sam kući, pa onda pustim koju ozbiljniju igricu. Inače smatram, da je trojka stabilnija, (ne zbog procesora, u tom pitanju sam ja neutralan) i to zbog toga, što mi se čini, da je ceo sistem bolje, i kvalitetnije sastavljen. To uopšte ne znači, da ne volim ovu drugu, nasuprot... 8) Ebeš ga, brand name je brand name, ime obavezuje...

neledr

Primećen član
Poruka
749
1. Athlon 1700+ malo nafriziran na 1.5 GHz
2. 512Mb ...mislim da je kingston
3. Mb Epox 8K9A 8235 KT 400
4. 2x 80 Gb Maxtor
5. napajanje 350W e, neznam koje je...
6. TV studio terminator
7. Sky Star sat. TV
8. DvD rezac Pioneer 109-ka
9. Utisak, paaaaaa.... ploca mi je od pre par godina, CPU sam stavio stari( pre sam imao atlon 2800+ ali je prestao da me slusa), sta ja znam vazno mi je da me nezaj...va relativno je stabilan, dosad nisam imao problema. Reinstalirao sam ga svega 3(tri) puta do sada i uvek mojom greskom, :roll: ma....uglavnom ga koristim za film i muziku a ponekad i snimim nesto sa TV-a ili sat-a, tako da sam prezadovoljan.E, jedino pri konvertovanju u DivX mi treba mnoooooogo vremena valjda zbog CPU (1700+).Ako budem bio u prilici da nadjem, ponovo bih uzeo Athlona nekako mi ovi semproni nesto ne mirisu... :?

GrimReaper

Iskusan
Poruka
5.035
ZoricaBrunclik:
1. Procesor je INTEL 2,8 ghz
2. Ploca; DEL
3. RAM; 1 GIGABAJT
4. Graficka; NVIDIA
5. HDD; 80 GIGABAJTA
6. Kuciste. HORIZONTAL
+ dvd/cd rezac * flatscreen monitor + hp color stampac + 500mb usb memory stick + mustec cis scanner + ... da ne nabrajam periferije vise...
7. Zadovoljstvo na toj masini?. (Sto bi macka rekla:) PRRRRRRRRRRRRRRR!!!!!

Graficka se 100% ne zove samo NVIDIA. Mora da ima jos nesto :roll:

BioHazard

Početnik
Poruka
23
Ljudi dokle ćemo više da se dokazujemo ali kad već hoćete :D imam i ja dosta toga !!!

Proc: Intel Pentium 4C 3.0 HT (oc. 3.98GHz)
Kuler: Zalman CNPS7000A-Cu
Ploca: Gigabyte GA8PENXP Limited Edition
Mem: 4x 512MB Kingston HiperX
Graf: ATi Radeon X800XT/PE 256MB Lim. Edition
HD: 2x WD Raptor 740
DVD: Plextor Px-708A
Sound: Audiotrak Maya 7.1
Kuciste:Thermaltake Xaser III
Monitor:Mitsubishi Diamond Pro 22"
itd itd
:twisted:

sirNemanjapro

Zainteresovan član
Poruka
188
BioHazard voleo bih da mi posaljes fotografiju tvog kucista iznutra i sliku racunara u globalu kao i System General screen shoot.
Nije lepo sto pricas tako neke stvar pa ovaj narod mislis svasta. Nisam rekao da lazes, al ajde. Da vidimo da li je to istina.
I jos nesto Kingston nema HiperX module samo HyperX. Mene bi bilo sramota da ne umem da napisem ono sto sam kupio, al zaista.
Ko se pronadje u prici, tu je. :wink:

Sith Lord

Zainteresovan član
Poruka
214
BioHazard:
Ljudi dokle ćemo više da se dokazujemo ali kad već hoćete :D imam i ja dosta toga !!!

itd itd
Svima vam je objasnio...

P.S. nije da se hvalim, ali ja imam tri takva... :D :D :D

X

xpajamacax

Gost
kuca u BUDVU,
kuca na Cetinje,
jahta, gliser, versace jakna...
NISTA NE PRODAJEM,SAMO SE HVALIM! :P :P :P

ja sam izgleda izgubljena dusa,medju vama.
jedan mi je G3,drugiG4 a onaj treci, pc DELL ne uzimam ga u ruke,jer ne znam da koristim :? uvek nesto zabrljam sa tim windozama...
os tiger
safari/firefox,po potrebi
slusam i tunes
slike gledam u i photo...
text indesign
ne secam se dalje...
nemam puno igrica jer za moj komp,ih bas i nema :(
valjda je napravljen samo za one koji znaju zasto su ga kupili :P

Incognito

Poznat
Poruka
8.154
Da se i ja pohvalim :P

1. Procesor;
2. Ploca;
3. RAM;
4. Graficka;
5. HDD;
6. Kuciste.
7. Zadovoljstvo na toj masini?.

1. Intel Pentium IV P550 (3.4GHz, Prescott)
2. Abit Fatal1ty AA8XE
3. 2 x 1GB Kingston HyperX
4. MSI NX6600-VTD128 Diamond, 128MB
5. 2 x Maxtor 120GB SATA, 7200rpm, 8MB cache + 1 x WD 160GB, SATA, 7200rpm, 8MB cache
6. CoolerMaster Stacker STC-T01B w/ MB Cross Flow Fan & Enermax Coolergiant 480W (naj sexy napajanje na planeti) + Chieftec 360W (dedicated za hard diskove)...
7. Generalno zadovoljan... No uvek moze biti bolje, al' trenutno nisam pri paricama ;) ... Mada, obzirom da igrice gotovo uopste i ne igram, u svim ostalim segmentima makina briljira...

btw. je l' zna neko dobro vodeno hladjenje koje moze da se uglavi pored OETS-a na Fatal1ty ploci (zvrndi ovaj Zalman... ja hocem tisinu :D)? Mislim nisam mogao ni jedno da uglavim na mojoj ex IC7-MAX3 iz istog razloga, pa ako je neko imao iskustva, mogao bi da podeli sa sirokim auditorijumom ;)

BioHazard

Početnik
Poruka
23
sirNemanjapro:
BioHazard voleo bih da mi posaljes fotografiju tvog kucista iznutra i sliku racunara u globalu kao i System General screen shoot.
Nije lepo sto pricas tako neke stvar pa ovaj narod mislis svasta. Nisam rekao da lazes, al ajde. Da vidimo da li je to istina.
I jos nesto Kingston nema HiperX module samo HyperX. Mene bi bilo sramota da ne umem da napisem ono sto sam kupio, al zaista.
Ko se pronadje u prici, tu je. :wink:
:D HaHaHaHa pukoh od smeha.Nemam ni vremena ni živaca da se preganjam stim dali sam nešto napisao kako treba. Ja znam šta imam u svom kompjuteru i nije mi potrebno da se hvalim time i da ti šaljem slike. A taj komp. sam sklapao čitavih šest meseci jer tako nešto ne košta baš malo i ne nalazi se tako lako.Osim toga monitor je polovan "kupio" sam ga za 130eura . :D
:( Ali dal si mogao da nađeš nekog drugog da njega drndaš, ovde su ljudi ispisali sve i svašta i ti im svima poverovao osim meni. :?

P.S. Ništa nisam bukvalno kupio u uzeo sam s posla pa mi odbijaju od plate ,Jbg... drugačije nebih mogao da uzmem tako nešto

BioHazard

Početnik
Poruka
23
Sith Lord:
BioHazard:

itd itd
Svima vam je objasnio...

P.S. nije da se hvalim, ali ja imam tri
takva... :D :D :D[/quote 8)

8) Blago tebi. He He.
Izvini da ti nije tata neki nepoznati milijarder, jer ja ovo moje ima da otplaćujem još dve godine pa reko da mi pomogne ako može. :D

P.S. Znam jeste preterano ali to stoji na mom stolu, a vi verujte ako hoćete ako nećete baš me briga.

geniusss

Početnik
Poruka
15
Incognito:
Sizif:
I meni je preterano kad vidim sinoć kod sajma klinca koji nema ni 20 godina a vozi BMW 760Li od 100 hiljada evra. Odma' komentarišem "sigurno ga mali sam zaradio!" Zavist, bre! Još neko? :lol:

Ccc... zavist pa nego... Decko je nosio gajbice kad je bio pubertetlija, pa zato sad vozi besna kolica...

ti si lud:D 130 000eura :) i dnevno 50-100eura za fuel :))))

BioHazard

Početnik
Poruka
23
Sizif:
BioHazard:
P.S. Znam jeste preterano ali to stoji na mom stolu, a vi verujte ako hoćete ako nećete baš me briga.
I meni je preterano kad vidim sinoć kod sajma klinca koji nema ni 20 godina a vozi BMW 760Li od 100 hiljada evra. Odma' komentarišem "sigurno ga mali sam zaradio!" Zavist, bre! Još neko? :lol:

:( Pa dobro bre,
1. nisam klinac imam 38 godina
2. 7 godina se profesionalno bavim kompjuterima(servisiram)
3. taj komp. nisam uzeo zato što mi je palo napamet da ga uzmem već zato što mi treba za posao (3D Studio, Maya, Premiere, Vegas)

A ti WyRus da nećeš možda ulicu i broj, :evil: ali ajde iz Kruševca sam. Radio sam svuda po gradu a sad radim u ZD-u.

Incognito

Poznat
Poruka
8.154
WyRus:
:D BioHazard nebih da budem još jedan od dosadnih ali imaš malo suviše jak komp. za naše mogućnosti ako nije tajna odakle si.

Cekaj, odakle ti ideja da je to 'malo suvise jak komp. za nase mogucnosti'? Pa evo moj je objektivno jaci i verovatno skuplji od njegovog (molim ne ulaziti u raspravu, nije toliko ni vazno koji je tu jaci i nije mi to cilj) pa cca sve zajedno kosta koliko i neki bolji laptop... Sto uopste nije neka para, narocito ako se razdeli na vise meseci...

I sta sad, je l' sad ispada da ljudi koji imaju dobar laptop (zato sto im treba, zato sto im je cef, nije uopste vazno) lazu, jerbo laptop je mnooooogo skup za nase trziste?

Sta, sad ja trebam da vam napravim photo session mojih tehnickih stvarcica (a ja sam tehnofil u dusi) zajedno sa skenovima racuna da bi mi verovali sta imam? Pa u tom slucaju autor teme je trebao da napomene da u 'takmicenje' dolaze samo masine koje kostaju manje od 1000€ i koje u sebi nemaju nikakvu 'egzotiku' za ove prostore... Ili da ne pokrece temu uopste...

Shvatite da nisu svi korisnici kompjutera tinejdzeri kojima je cale kupio komp, i koriste ga samo da bi praznili testosteron u vidu CS-a ili DoD-a, vec da neki koriste isti taj kompjuter da nesto i zarade... Pa ako im isti predstavlja izvor zarade, naravno da ce se truditi da bude sto bolji, stabilniji, brzi... jer samim tim ce i oni biti produktivniji... I da nemaju svi platu od prosecnih 200€ u ovoj zemlji pa da im komp od 2000€ prestavlja misaonu imenicu.

Uostalom, ljudi koji zaradjuju uz pomoc kompa isti mnogo cesce dogradjuju i sredjuju, te tako i ne moraju da puknu odjednom par soma evra da bi imali jaku masinu, vec jednog meseca kupe memoriju, drugog novu plocu, treceg procesor, itd. itd... Samim tim trosak se prenosi na vise meseci i mnogo se lakse podnosi, a masina uvek ostaje pri vrhu...

Kod nas prosecan korisnik kupi komp za 1000€, pa ga 3 godine aka, i onda isti ne moze da proda ni za 200€, pa mu treba da opet pukne 800€ da ima masinu u 'istoj klasi' za to vreme, i onda kaze kako je to mnogo para... A da je u medjuvremenu menjao delove i pucao po u proseku po 50€ svakog meseca, na kraju bi prosao skuplje, ali bi i dalje imao solidnu masinu, a tih 50€ mesecno ne bi ni osetio... I onda kad neko ko je tako radio ima i dalje dobru masinu dok je ostale pregazilo vreme, onda se oni bune kako on laze i sta ja znam... Mislim, stvaaaaarno... To je kao da kupis dobra kola pa ih 5 godina eksploatises bez odrzavanja, pa kad postanu krs ti se bunis sto neko drugi ima i dalje funkcionalna kola i nazivas ga lazovom jer svakako ne moze on imati kola kad ti vec nemas...

I na kraju, ima ljudi koji su tehnofili, poput mene, i koji su u stanju da i poslednju paru potrose na tehnicke gadzete... I sad, oni mozda nemaju Armani odelo, mozda nisu jeli kavijar, itd. itd. ali zato imaju poslednji krik tehnike, a ti ih nazivas lazovima jer si ti pare u medjuvremenu spiskavao na oblacenje, klopu i ne znam sta... Razni ljudi - razne cudi...

Dosta vise takvog etiketiranja - ako ti nesto nemas, ne znaci da neko drugi nema...

EDIT:

I jos da dodam - cak i da laze, sta vama to smeta? Da necete pretrpeti neku stetu zbog toga? Pa ako ste vi sigurni da laze budite zadovoljni cinjenicom da verovatno imate bolji kompjuter od tog navodnog hvalisavca... Mislim sad on isto moze vas da optuzi da vi lazete, i tako cete celog zivota da vrtite optuzbe jedni protiv drugih... Have a little faith in human race...

WyRus

Početnik
Poruka
7
Incognito:
WyRus:
:D BioHazard nebih da budem još jedan od dosadnih ali imaš malo suviše jak komp. za naše mogućnosti ako nije tajna odakle si.

Cekaj, odakle ti ideja da je to 'malo suvise jak komp. za nase mogucnosti'? Pa evo moj je objektivno jaci i verovatno skuplji od njegovog (molim ne ulaziti u raspravu, nije toliko ni vazno koji je tu jaci i nije mi to cilj) pa cca sve zajedno kosta koliko i neki bolji laptop... Sto uopste nije neka para, narocito ako se razdeli na vise meseci...

I sta sad, je l' sad ispada da ljudi koji imaju dobar laptop (zato sto im treba, zato sto im je cef, nije uopste vazno) lazu, jerbo laptop je mnooooogo skup za nase trziste?

Sta, sad ja trebam da vam napravim photo session mojih tehnickih stvarcica (a ja sam tehnofil u dusi) zajedno sa skenovima racuna da bi mi verovali sta imam? Pa u tom slucaju autor teme je trebao da napomene da u 'takmicenje' dolaze samo masine koje kostaju manje od 1000€ i koje u sebi nemaju nikakvu 'egzotiku' za ove prostore... Ili da ne pokrece temu uopste...

Shvatite da nisu svi korisnici kompjutera tinejdzeri kojima je cale kupio komp, i koriste ga samo da bi praznili testosteron u vidu CS-a ili DoD-a, vec da neki koriste isti taj kompjuter da nesto i zarade... Pa ako im isti predstavlja izvor zarade, naravno da ce se truditi da bude sto bolji, stabilniji, brzi... jer samim tim ce i oni biti produktivniji... I da nemaju svi platu od prosecnih 200€ u ovoj zemlji pa da im komp od 2000€ prestavlja misaonu imenicu.

Uostalom, ljudi koji zaradjuju uz pomoc kompa isti mnogo cesce dogradjuju i sredjuju, te tako i ne moraju da puknu odjednom par soma evra da bi imali jaku masinu, vec jednog meseca kupe memoriju, drugog novu plocu, treceg procesor, itd. itd... Samim tim trosak se prenosi na vise meseci i mnogo se lakse podnosi, a masina uvek ostaje pri vrhu...

Kod nas prosecan korisnik kupi komp za 1000€, pa ga 3 godine aka, i onda isti ne moze da proda ni za 200€, pa mu treba da opet pukne 800€ da ima masinu u 'istoj klasi' za to vreme, i onda kaze kako je to mnogo para... A da je u medjuvremenu menjao delove i pucao po u proseku po 50€ svakog meseca, na kraju bi prosao skuplje, ali bi i dalje imao solidnu masinu, a tih 50€ mesecno ne bi ni osetio... I onda kad neko ko je tako radio ima i dalje dobru masinu dok je ostale pregazilo vreme, onda se oni bune kako on laze i sta ja znam... Mislim, stvaaaaarno... To je kao da kupis dobra kola pa ih 5 godina eksploatises bez odrzavanja, pa kad postanu krs ti se bunis sto neko drugi ima i dalje funkcionalna kola i nazivas ga lazovom jer svakako ne moze on imati kola kad ti vec nemas...

I na kraju, ima ljudi koji su tehnofili, poput mene, i koji su u stanju da i poslednju paru potrose na tehnicke gadzete... I sad, oni mozda nemaju Armani odelo, mozda nisu jeli kavijar, itd. itd. ali zato imaju poslednji krik tehnike, a ti ih nazivas lazovima jer si ti pare u medjuvremenu spiskavao na oblacenje, klopu i ne znam sta... Razni ljudi - razne cudi...

Dosta vise takvog etiketiranja - ako ti nesto nemas, ne znaci da neko drugi nema...

:D Eeee a dali znaš šta je najgore u svemu tome .
Što ja znam ovog BioHazard-a ,doduše nisam znao da mu je takvo ime na netu iako radimo zajedno (ne mnogo ja radim sa njim samo mesec dana).Ali taj čovek je takav lik što se tiče kompjutera da to nije normalno.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.