PAZNJA!! BENQ monitori jako loseg kvaliteta!!

naravno da su pikseli na 50 inch TV-u skoro tri puta veći nego na 22 inch monitoru uz istu nativnu rezoluciju. Po tome znači, ako ga gledaš sa tri puta veće udaljenosti, dođe ti na isto po tom pitanju....

Velicina piksela nema veze sa tim vec sa osevazavanjem. ja imam 34inc monitor i gledam sa manje od pola metra u njega, mogu da gledam satima be prekida a da mi se oci nimalio ne umore, i imam tv od 50inc 4K, da gledam u njega sa 1m 5 sati bez prekida ostao bih bez ociju posle 7 dana
 
Velicina piksela nema veze sa tim vec sa osevazavanjem. ja imam 34inc monitor i gledam sa manje od pola metra u njega, mogu da gledam satima be prekida a da mi se oci nimalio ne umore, i imam tv od 50inc 4K, da gledam u njega sa 1m 5 sati bez prekida ostao bih bez ociju posle 7 dana
E sada bi ja trebao da proučim kako se kod LED/LCD tehnologije 'crta' slika i koliko je to bitno za 'statičke' slike na monitoru, tj. pri radu na računaru?
 
E sada bi ja trebao da proučim kako se kod LED/LCD tehnologije 'crta' slika i koliko je to bitno za 'statičke' slike na monitoru, tj. pri radu na računaru?
preko 70 pa I vise % nisu staticke slike. Gledanje Youtuba, filmova, bilo koji program-slika se POMERA. Da bi razumeo sustinu, da trebao bi da proucis..Da bi bio relevantan sagovornik a ne da ovako lupetash.
 
preko 70 pa I vise % nisu staticke slike. Gledanje Youtuba, filmova, bilo koji program-slika se POMERA. Da bi razumeo sustinu, da trebao bi da proucis..Da bi bio relevantan sagovornik a ne da ovako lupetash.
Rad na računaru znači rad na računaru, a ne gledanje filmova i 'jubitu'! :zcepanje:Kakvo pomeranje slika kada buljim u ovo šta si napisao i razmišljam šta da napišem!? :super:
 
Da, al moze monitor da bude krs a TV taj bolji BMW :)
Srećom, kako postoji samo nekoliko fabrika koje proizvode KLJUČNE elemente, sve je teže ugrađivati krš u opremu... Obično je problem kada neki pametnjaković otkriva 'toplu vodu'?
Konkretno za LED 'backlight'-opremu na monitorima/televizorima: Dosta je da JEDNA LED-ica koja staje 100 dinara crkne i nemaš više slike jer je napajanje tih dioda serijski na 20-30 komada. Profi oprema ima paralelno napajanje, pa i nećeš da primetiš ako je par njih crklo! Ali, prva varijanta je JEFTINIJA!
 
Poslednja izmena:
Podesio sam monitor kako treba pa
prvo kalibrisao sam boje da budu kako sam navikao tako da sada nema razlike u odnosu na staari ips
a drugo da bi freesync radio kako treba na Nvidia kartici mora displayport kabl.

Tako da sada moze 155hz, freesync enable i boje su kako treba. inace razliku izmedju 144 i 155 ne primecujem pa sam ostavio na 144hz,
Navikao se i na 27, savrsena velicina, veci bi moglo za film i net ali za igre mislim da ne ide, bar ove koje ja igram po nekad.
 
Koliko znam freesync radi na Amd-u a gsync na nvidiji.
Podrzala je nvida freesync, pre oko godinu dana jer su dosta jefiniji ti monitori nego gsync, pa da ne prelaze svi na AMD grafiike.
Dali podrsku u drajverima, G-sync compatible....


freesyncNVIDA.png
 

Back
Top