PAZNJA!! BENQ monitori jako loseg kvaliteta!!

nije bitno koja je firma na kucistu vec ciji je panel
apple koji je imao uvek najbolje monitore svi su paneli bili lg... u ono vreme, znaci kupis lg i imas skoro pa isto zadovoljstvo osim jabuke i dizajna.
Vidi ovako. Ima smisla tro sto kazes ali-konkretno Samsung je, bar pre svega u jednoj trecini svojih monitora imao SVOJ panel-znaci sansa ti je bil33.33% da ubodesh original Samsungov panel. LG je, da, slazem se veliki proizvodjac panela..Viewsonic je npr ranije prilicno drzao do kvaliteta monitora. I mislim cak da su i svoj panel imali. Ovo je drugi Viewsonic koji imam-prvi sam prodao a drugi kupio, polovan. evo ga sljaka preko 10 godina vec. SAVRSENO! Dok ljudi sa-belinea, benq, LG(nizim klasama naravnno) sad pa sad-rikne monitor, neki problem..Asus takodje velika lutrija. To sto je Benq foirma koja se siri pa hoce da popuni rupe u trzistu-pa naravno mora da izbaci pokoji dobar model-ne znaci ama BAS NISTA o kvalitetu samog brenda. DOk se isto za Dell, Eizo I Viewsonic ili Samsung ne moze reci..
 
ovo djubre od 120hz koje imam se kvarilo,kvari se i kvarice se. nosio sam ga u servis vise puta,otvarao sam ga 35 puta da resavam probleme. nema srafova,skida se prednji i zadnji panel plastike i unutra je elektronika koja moze da ispadne i da se pokida ako ne pazis. dugmici su ocajni,tasteri su unutra i jako su sitni,pritiska ih parce plastike koja se krivi i deformise. jako lose uradjeno,ne radi mi ni jedno dugme na ovom monitoru sem za paljenje i gasenje,koje moram da pritisnem silom od 20 kilograma da odreaguje. glavni problem je bio sa flet kablom unutra,monitor je gubio osvetljenje u odredjenim delovima kako mu cefne. majstor je popravio taj kabl,to je kabl od 30cm,sirine 1.5cm,nema cak ni konektore nego samo neke pozlacene kontakte na oba kraja. kontakti gusti,nabijeni jedan pored drugog,svaki je sirine pola milimetra. idealno da se dese razni spojevi i problemi,a o odlemljivanju tog zlatnog premaza i da ne pricam. ne znam cemu taj kabl tacno sluzi,znam da vodi od elektronike do panela,bez njega nema osvetljenja na panelu,ne pale se led diode. na svakih par meseci ovako nesto se desava,ne znam vise da li je do tog kabla ili je nesto drugo. skroz je "random" sto kazu englezi,nema pravila kad ce da zabode. kad zabode,tesko je da ga povratim. kako god bilo,ovo djubre cu da bacim,a odje sam dosao da vam kazem da izbegavate nasiroko monitore BENQ proizvodjaca. evo dole na linku imate za 25 iljada dinara isto ovo samo noviju generaciju,144 herca i 1ms latencije cini mi se. da su ova djubrad dobra,niko ne bi kupovao LG i SAMSUNG monitore istih specifikacija,ali koji kostaju 40+ hiljada. ne znam ni sam koliko sam prastarih samsung i lg monitora video,koji prosto nece da crknu,nikad. jednostavno napravili ga juznokorejanci,hebali mu kevu. SAMO BRENDIRANO! <3

gigatron link za benq



Pogledajte prilog 689826





Pogledajte prilog 689827
Opet si dobio pare od Samsunga da pljujes po drugim brendovima ?

Skart i slabiji kvalitet ima svaki brend , pomiri se sa time.

Imao sam ja monitor od Samsunga , posle 2 go pojavili se duhovi na monitoru ... ispostavilo se da je to prva generacija VA panela u full hd ... pa su pustili za manje para a navodno su za manu saznali kasnije ...
Desava se ... sta sada ... nista ti nije Benq gori od LG ili Samsunga...
 
Ja vam ne bih savetovao da se u Srbiji vodi prica o kvalitetu kompjuterskih komponenti....
Iskrivljenje utiska i egocentricnost ljudi i uobicajeno demokratsko odlucivanje sta je dobro nece nikad dovesti do toga da rezultat bude blizu onog sto je stvarno tacno....

Cak i kad nekom kroz ruke prodje hiljadu monitora i vise, on i dalje ima vrlo cudne rezultate sta je kvalitet a sta nije...

To je zato sto su ovde percepcije vrlo uske, kao da tipu koji moze ocima da vidi tri nijanse sive dajes da proceni da li je van gogh orginal slika ili je kopija.....pazi da nece da otkrije....

Zalosno je sto profesionalni programeri i dizajneri cesto rade na takvim krsevima i da im se bukvalno oci pokvare, e sad ne znam tacno koji je kvar ociju , ali je kvar sigurno...
Monitor je kvalitetan , ako kad posle puno sati rada ti i dalje vidis normalno , nemas mutna slova kad gledas tv ili neki drugi monitor, da imas problema sa fokusiranjem u realu ili slicno nesto...
Vrlo mali broj monitora je kvalitetan....cak i od ovih marki koje ste pomenuli da su kvalitetne, jer one mere kvalitet verovatno po kvarljivosti uredjaja....ili povrsnom 5 min gledanju slike...

Da ne imenujem proizvodjaca, kupim ja graficku radnu stanicu, to vam je negde oko 700e dok isti takav samsung kosta mozda 150e...
Odziv samsung, 1,5ms, losiji pitch, znaci malo manja ispunjenost tacke, a graficka stanica pise odziv ili 5 ili 7 ms....
Prodavac drugar ima 60 monitora u prodavnici , i svidi mu se ovaj moj....ali voli samsunga....i rekoh , ajd da ti proverim monitore, koji su ok a koji su losi iako su brand...
3 nasumicna monitora su bila ok....tri razlicita brenda, a zato je od tih brendova bilo takvih shitova da garantujem da ce svakog da boli glava kad radi na takvim monitorima ili ce biti slep ili ce imati neke promene na ocima posle duzeg rada , ne primeti se to odmah, ali posle 2, 3, godine, taj pocinje da ima problem te cilindricna sociva, te odvajanje naocare za blizu i daleko , tj kao da ima 60 godina a ne 25....

Isti brand je imao jedan od boljih monitora, i jedan od najgorih.....tako to funkcionise, puno para dobijes kao ovaj bolji , nije najbolji ali je ok...a puno manje para i dobijes onaj iz osvete....
 
benq je takodje BIO kvalitetan brend

svi su se iskvarili , ne treba previse verovati nikome

sto dati za 24 inca 25 hilj

kad za 11 hilj mozes kupiti 22 inca , evo bas gledam u istoj firmi ,philips i asus jos jeftiniji


treba mi monitor visokih performansi,60hz ne dolazi u obzir. moram da kupim 144,posto sad 120 nema vise da se kupi. 1440p i 144hz,ima za oko 50k dinara. i to dobre marke,nisu benqur.
 
Ips , 27, 144hz, pa ovo je ekstra povoljno, ako nije neka greska na sajtu u specifikacijama.
Paaaa...relativno je...Ne mogu vise da ponavljam'FullHD je danas MINIMUM a na tako velikoj dijaonali-za onmo sto meni treba-NEDOVOLJAN..."Aleksandar Hackler ne ynam šta ti nije jasno_ Niko ne priča o pikselizaciji nego da je pixel PREVELIK te da se pri obradi-fotki, videa,, teksta itd-vidi benefit u 2560x1440.
 
ne radim te video obrade i to,tako da mi nije nesto bitno. bas su mi krupne ikonice,meni se to i svidi. 144hz i 1ms za 31k dinara,nije greska nikakva. jbg morao sam da biram,ili performanse ili rezolucija. 144hz+1440p kosta minimum 50 hiljada,sto mi je previse za monitor svakako. radi jako brzo,kursor misa sve super. boje dobre jake,osvetljenje odlicno. jedino sto 1080p jeste niska rezolucija za 27 inca.
 
ne radim te video obrade i to,tako da mi nije nesto bitno. bas su mi krupne ikonice,meni se to i svidi. 144hz i 1ms za 31k dinara,nije greska nikakva. jbg morao sam da biram,ili performanse ili rezolucija. 144hz+1440p kosta minimum 50 hiljada,sto mi je previse za monitor svakako. radi jako brzo,kursor misa sve super. boje dobre jake,osvetljenje odlicno. jedino sto 1080p jeste niska rezolucija za 27 inca.
A to onda moraš da gledaš sa barem metra udaljenosti, odnosno kao da si kupio 19" koji gledaš sa pola metra!? :super:
 
A to onda moraš da gledaš sa barem metra udaljenosti, odnosno kao da si kupio 19" koji gledaš sa pola metra!? :super:
Koja logika LOL...ja stvarno ne razumem u cemu je tvoj problem.._Veca radnna povrsina, noviji bolji monitor, IPS-bolje boje...veci refresh rate..I OK postujem covek je rekao ne radi te stvari pa mu REZ ne znaci.. Inace...meni da.. Ali KAKO mozes da poredis 19 incha'koji je bio standard pre 15 + godina.._? Koji imaju 1280x1024 rez...
 
sta ja znam,gledam na nekih pola metra. zasad ne mogu da udaljim vise,nema mesta. iskreno,ocekivao sam mnogo krupnije piksele. realno je 1080p na 20 inca. to je prava slika,ostra. zadovoljan sam skroz,jer ipak sta ce meni 1440p kad mi ne treba profesionalno.

20200509_234718.jpg

20200509_234752.jpg
 
Koja logika LOL...ja stvarno ne razumem u cemu je tvoj problem.._Veca radnna povrsina, noviji bolji monitor, IPS-bolje boje...veci refresh rate..I OK postujem covek je rekao ne radi te stvari pa mu REZ ne znaci.. Inace...meni da.. Ali KAKO mozes da poredis 19 incha'koji je bio standard pre 15 + godina.._? Koji imaju 1280x1024 rez...
Imaš i full hd na 19inca..
Lično mislim da bi 2K bilo idealno na 27inca Ali ako mu je dobar i ne primećuje pix šta ima da palamudimo...
Naravno to ne važi za fosketa 😆
 
Koja logika LOL...ja stvarno ne razumem u cemu je tvoj problem.._Veca radnna povrsina, noviji bolji monitor, IPS-bolje boje...veci refresh rate..I OK postujem covek je rekao ne radi te stvari pa mu REZ ne znaci.. Inace...meni da.. Ali KAKO mozes da poredis 19 incha'koji je bio standard pre 15 + godina.._? Koji imaju 1280x1024 rez...
Pikseli na 27" 1080p su za oko 35% VEĆI nego na tom prastarom 19" 1024p.
 
Recimo 'apskejling' 1024 materijala na 1080 uz veće piksele može dati LOŠIJU sliku nego u izvornoj rezoluciji sa manjim pikselima!
Yadnji put ovo govorim'ja sve vrem tvrdim-da na 27 incha poželjna rezolucija treba da je VECA od 1920x1080-upravo da bi piksel bio sitniji. Ali je najveći benefit kod obrade fotki npr-ja kad obrađujem fotke zumiram i na 300, 400 % -pa mi znači da vidim prcizno svaki piksel, svaki detalj. Na 27 incha i ''samo'' full hd-piksel bi bio prekrupan i neprecizan. Over and out.
 
Yadnji put ovo govorim'ja sve vrem tvrdim-da na 27 incha poželjna rezolucija treba da je VECA od 1920x1080-upravo da bi piksel bio sitniji. Ali je najveći benefit kod obrade fotki npr-ja kad obrađujem fotke zumiram i na 300, 400 % -pa mi znači da vidim prcizno svaki piksel, svaki detalj. Na 27 incha i ''samo'' full hd-piksel bi bio prekrupan i neprecizan. Over and out.
A ja sam rekao da ako imaš veliki monitor sa velikim pikselima, gledaj ga sa veće udaljenosti pa će ti se činiti da su manji! :super:
 
Paaaa...relativno je...Ne mogu vise da ponavljam'FullHD je danas MINIMUM a na tako velikoj dijaonali-za onmo sto meni treba-NEDOVOLJAN..."Aleksandar Hackler ne ynam šta ti nije jasno_ Niko ne priča o pikselizaciji nego da je pixel PREVELIK te da se pri obradi-fotki, videa,, teksta itd-vidi benefit u 2560x1440.
Jasno ima smisla , naročito za obradu fotografija..
Meni to ne treba.
A i pitanje je da li ce grafika - (Igre) moći lepo da rade u 2560x1440.
A znam da sigurno sve leti u 1080p.
Mada videću možda sačekam jesen i kupim neki 1440p al da dobro skalira.
 
Jasno ima smisla , naročito za obradu fotografija..
Meni to ne treba.
A i pitanje je da li ce grafika - (Igre) moći lepo da rade u 2560x1440.
A znam da sigurno sve leti u 1080p.
Mada videću možda sačekam jesen i kupim neki 1440p al da dobro skalira.
Ok...a sta misli szasto su graficke kartice sve jace i jace?> Zato sto su rezolucije otisle u nebesa=traze jacu graficku snagu.
https://www.amazon.com/ViewSonic-XG...jedzkhAaE2qTxy2pBlHKAxkk0YJfaAaqKPAxbBzdiKrkU
Monitor san snova SVE zivo ima...Ali je cifra pre Corone bila oko 600 dolara..Tamo, negde...a sad je mnogo veca..+ taj monitor u Srbiji ces moci kupiti-NIKAD :(
 

Back
Top