Pavle pripasnik sekte Nazereni !!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Evo s orginal new testament prevod gdje je jasno da je Pavle pripadnik SEKTE NAZARENA.

Tko je sekta Nazarena????

http://www.ellopos.net/elpenor/greek-texts/new-testament/acts/24.asp

Djela Apostolska 24 ,Act 24

ND after five days Ananias the high priest descended with the elders, and with a certain orator named Tertullus, who informed the governor against Paul. 2 And when he was called forth, Tertullus began to accuse him, saying, Seeing that by thee we enjoy great quietness, and that very worthy deeds are done unto this nation by thy providence, 3 We accept it always, and in all places, most noble Felix, with all thankfulness. 4 Notwithstanding, that I be not further tedious unto thee, I pray thee that thou wouldest hear us of thy clemency a few words. 5 For we have found this man a pestilent fellow, and a mover of sedition among all the Jews throughout the world, and a ringleader of the sect of the Nazarenes:


King James,act 24
5For we have found this man a pestilent fellow, and a mover of sedition among all the Jews throughout the world, and a ringleader of the sect of the Nazarenes



Acts 24 (English Standard Version)
5For we have found this man a plague,(E) one who stirs up riots among all the Jews throughout the world and is a ringleader of(F) the sect of the Nazarenes.
 
Nazareni, nisu sekta (moderni Nazareni, nemaju veze sa onima iz Biblije) vec deo vece grupe koju zovu Ebioniti ili siromosni ili decom svetlosti ili na putu. Oni su ustvari bili Prva Crkva, na celu sa Jakovom Pravednim i apostolima. Posle razaranja Jerusalima njihov broj i uticaj je opao, tako da su ih rivalski Pavlisti proglasili sektom.

Ebioniti su verovali da je Isus obican covak, rodjen prirodnim putem, Nazareni su prihvatili da je bezgresno rodjen. Ebioniti su bezgresno rodjenje dozivljavali kao trenutak kad Sveti Duh padne na coveka, tj. rodjenje odozgo.

Strogo su se pridrzavali Mojsijevih zakona i njihovo tumacenje Isusa je da je on savrseni covek, jer je savrseno postovao zakone i da je sam sebe prineo na zrtvu, na taj nacin je postao savrsena zrtva, za otkup svih grehova i posle njega nema potrebe prinositi zrtve Bogu. Zato je on raspet i Bog ga je vaskrsao i usinio ga.

Pavle nije bio Nazaren, ovaj deo Dela Apostolskih je falsifikat, njegovo ucenje se zasniva na odbacivanju Zakona, sto je mnogo puta rekao i prebacio je teziste na veru, govoreci da se covek spasava samo verom, iako se Isus spasio zakonima.
 
Nazareni, nisu sekta (moderni Nazareni, nemaju veze sa onima iz Biblije) vec deo vece grupe koju zovu Ebioniti ili siromosni ili decom svetlosti ili na putu. Oni su ustvari bili Prva Crkva, na celu sa Jakovom Pravednim i apostolima. Posle razaranja Jerusalima njihov broj i uticaj je opao, tako da su ih rivalski Pavlisti proglasili sektom.

Ebioniti su verovali da je Isus obican covak, rodjen prirodnim putem, Nazareni su prihvatili da je bezgresno rodjen. Ebioniti su bezgresno rodjenje dozivljavali kao trenutak kad Sveti Duh padne na coveka, tj. rodjenje odozgo.

Strogo su se pridrzavali Mojsijevih zakona i njihovo tumacenje Isusa je da je on savrseni covek, jer je savrseno postovao zakone i da je sam sebe prineo na zrtvu, na taj nacin je postao savrsena zrtva, za otkup svih grehova i posle njega nema potrebe prinositi zrtve Bogu. Zato je on raspet i Bog ga je vaskrsao i usinio ga.

Pavle nije bio Nazaren, ovaj deo Dela Apostolskih je falsifikat, njegovo ucenje se zasniva na odbacivanju Zakona, sto je mnogo puta rekao i prebacio je teziste na veru, govoreci da se covek spasava samo verom, iako se Isus spasio zakonima.

Tacno.Zato me nerviraju ovi danasnji koji za sebe tvrde da su naslednici prvih hriscana.
 
Nazareni, nisu sekta (moderni Nazareni, nemaju veze sa onima iz Biblije) vec deo vece grupe koju zovu Ebioniti ili siromosni ili decom svetlosti ili na putu. Oni su ustvari bili Prva Crkva, na celu sa Jakovom Pravednim i apostolima. Posle razaranja Jerusalima njihov broj i uticaj je opao, tako da su ih rivalski Pavlisti proglasili sektom.

Ebioniti su verovali da je Isus obican covak, rodjen prirodnim putem, Nazareni su prihvatili da je bezgresno rodjen. Ebioniti su bezgresno rodjenje dozivljavali kao trenutak kad Sveti Duh padne na coveka, tj. rodjenje odozgo.

Strogo su se pridrzavali Mojsijevih zakona i njihovo tumacenje Isusa je da je on savrseni covek, jer je savrseno postovao zakone i da je sam sebe prineo na zrtvu, na taj nacin je postao savrsena zrtva, za otkup svih grehova i posle njega nema potrebe prinositi zrtve Bogu. Zato je on raspet i Bog ga je vaskrsao i usinio ga.

Pavle nije bio Nazaren, ovaj deo Dela Apostolskih je falsifikat, njegovo ucenje se zasniva na odbacivanju Zakona, sto je mnogo puta rekao i prebacio je teziste na veru, govoreci da se covek spasava samo verom, iako se Isus spasio zakonima.

Želiš reći da Pavle nije prihvaćao bezgrešno začeće?
S obzirom da nigdje i ne spominje se može biti i da i ne.

Odakle ti podaci o Nazarenima i što oni su naučavali?


Zašto misliš da je falsifikat??
Tko je falsificirao??


P.S Iskreno i meni je sve to zamršeno.
Pokušavam razumjeti.
 
Nu ovo pogledajte ovde su kršćani!!

Djela apos 11
25 Tada on zaputi u Tarz, da potraži Savla. Nađe ga i uze ga sa sobom u Antiohiju.

26 I oni se cijelu godinu zadržaše u toj crkvi, i učili su mnogi narod. U Antiohiji se najprije učenici nazvaše kršćani.


act 11
26 And when he had found him, he brought him unto Antioch. And it came to pass, that a whole year they assembled themselves with the church, and taught much people. And the disciples were called Christians first in Antioch
 
Odakle ti da Pavle nije podržavao bezgrešno začeće kao činjenicu???
Ja nigdje nisam našao o tome.
To me interesira

Eleleth, procitaj sta sam napisao. Ako kazem da Pavle nije bio Nazaren i kazem da Ebioniti nisu priznavali bezgresno zacece, od kojih su Nazareni bili grupa koja jeste priznavala zacece.

Gde sam onda, tacno rekao da on ne priznaje bezgresno zacece, pa on je pokrenuo tu pricu.
 
Eleleth, procitaj sta sam napisao. Ako kazem da Pavle nije bio Nazaren i kazem da Ebioniti nisu priznavali bezgresno zacece, od kojih su Nazareni bili grupa koja jeste priznavala zacece.

Gde sam onda, tacno rekao da on ne priznaje bezgresno zacece, pa on je pokrenuo tu pricu.

Prijatelju rekao si da je falsifikat ,da Pavle nije bio Nazeren kako u djelima piše.
A Nazereni su priznavali bezgrešno začeće.
ZNači da Pavle nije priznavao ako nije on slijedbenik Nazarena sekte bio.
Tako si rekao.


Tko je pokrenuo priču??
Nisam upućen zato i pitam.
Jako sam tanak na ova djela što se tu zbivalo.
 
Prijatelju rekao si da je falsifikat ,da Pavle nije bio Nazeren kako u djelima piše.
A Nazereni su priznavali bezgrešno začeće.
ZNači da Pavle nije priznavao ako nije on slijedbenik Nazarena sekte bio.
Tako si rekao.


Tko je pokrenuo priču??
Nisam upućen zato i pitam.
Jako sam tanak na ova djela što se tu zbivalo.

Gore sam ostavio linkove, ima puno materijala za citanje, pa izvoli, ako te zanima..

Imas veoma specificnu logiku, tako da cu skratiti. Pavle je priznavao bezgresno zacece.
 
Gore sam ostavio linkove, ima puno materijala za citanje, pa izvoli, ako te zanima..

Imas veoma specificnu logiku, tako da cu skratiti. Pavle je priznavao bezgresno zacece.

Imaš neki dokaz aluziju barem da je Pavle to govorio.
Neki tekst???
Da je priznavao bezgrešno začeće.
Da mi skratiš potragu.
Jedna rečenica dovoljno bi mi bila.


P.S Bare Wilson dobro analizira .
Čitao sam nedavno ono što si stavio talking Paul words.
 
Poslednja izmena:
Kako mozes tako da pises kad znas da je nemocan i bolestan i da su mu drugi tako odredili? A budi siguran, samo ako moze, on bi prvi tamo otisao!:evil:

Pa što da ne može? Proglasili ga neuračunljivim? Ne verujem.
Nego, pritisla starost, bolest... A kada pritisne bolest, više se ne citira Nikolaje, niti se gledaju bokijevi izveštaji o čudotvornim isceljenjima, nego lepo kod lekara po uput za VMA.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top