Pavle ima učenje različito od Isusovog?

Pavle sujetni čovek
2. Korincanima 12,11Postadoh bezuman hvaleći se: vi me natjeraste; jer je trebalo da me vi hvalite; jer ni u čemu nijesam manji od prevelikijeh apostola, ako i jesam ništa.

2. Korincanima 12,6Jer kad bih se i htio hvaliti, ne bih bio bezuman, jer bih istinu kazao; ali štedim da ne bi ko više pomislio za mene nego što me vidi ili čuje što od mene.
NO bio je pametan vidio je sto se desava kad drzava i religija budu jedno koliko se tu krvi proliva iz prve ruke jer je bio religijski pandur koji je hapsio nepodobne religijske aktiviste.

Poslednja izmena od moderatora:
Isus ne priznaje jevrejsko učenje i zakone

Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?

da priznaje rekao bi sunarodnicima Jevrejima po zakonu našem a on kaže po zakonu vašem

Pavle s druge strane vraća jevrejsko učenje i zakone u igru...
Rimljanima 3,21A sad se bez zakona javi pravda Božija, posvjedočena od zakona i od proroka;

Verovatno se obraca onima koji pisu zakone.

Isus ne priznaje jevrejsko učenje i zakone

Jovan 10,34Isus im odgovori: ne stoji li napisano u zakonu vašemu: ja rekoh: bogovi ste?

da priznaje rekao bi sunarodnicima Jevrejima po zakonu našem a on kaže po zakonu vašem

Pavle s druge strane vraća jevrejsko učenje i zakone u igru...
Rimljanima 3,21A sad se bez zakona javi pravda Božija, posvjedočena od zakona i od proroka;
pavle je objasnio kako se kome obraća da bi ih približio hristu.
on mi deluje makijavelistički

Pavle sujetni čovek
2. Korincanima 12,11Postadoh bezuman hvaleći se: vi me natjeraste; jer je trebalo da me vi hvalite; jer ni u čemu nijesam manji od prevelikijeh apostola, ako i jesam ništa.

2. Korincanima 12,6Jer kad bih se i htio hvaliti, ne bih bio bezuman, jer bih istinu kazao; ali štedim da ne bi ko više pomislio za mene nego što me vidi ili čuje što od mene.
to nije on pisao
a analizirao sam ovde...https://www.oocities.org/svetopismo/lukavi.htm

da li ovi sledeći citati ukazuju na to da je Pavle menjao Jevanđelja i onda prokleo sve koji imaju različita od onih koje on nameće?

1. Korincanima 4,15Jer ako imate i trista učitelja u Hristu, ali nemate mnogo otaca. Jer vas ja u Hristu Isusu rodih jevanđeljem.
1. Korincanima 9,23A ovo činim za jevanđelje, da bih imao dijel u njemu.
1. Korincanima 15,1Ali vam napominjem, braćo, jevanđelje, koje vam objavih, koje i primiste, u kome i stojite.
Galatima 1,8Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drukčije nego što vam javismo, proklet da bude!
Rimljanima 16,25A onome koji vas može utvrditi po jevanđelju mojemu i propovijedanju Isusa Hrista, po otkrivenju tajne koja je bila sakrivena od postanja svijeta,
2. Timotiju 2,8Opominji se Gospoda Isusa Hrista koji usta iz mrtvijeh, od sjemena Davidova, po jevanđelju mojemu,

drskost Pavlova...on bolje zna nego anđeo s neba koje je jevađelje ispravno i uzima da proklinje svakog onog ko gura neko jevanđelje koje nije on objavio...Božji čovek a proklinje i to ne samo ljude nego i anđele s neba

Galatima 1,8Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drukčije nego što vam javismo, proklet da bude!
ma ti si drzak i bzbrzn
a Pavle je moj brat u Hristu, ovde je razbio lazno otkrivenje, prosto ga je rasturio

rec je o nekom novom, drugacijem nego sto ga apostoli u njegovo vreme propovedaju, tj. koje su vec javili, i proslo je oko pola veka od tada do laznog otkrivenja
1. Korincanima 4,15Jer ako imate i trista učitelja u Hristu, ali nemate mnogo otaca. Jer vas ja u Hristu Isusu rodih jevanđeljem.
1. Korincanima 9,23A ovo činim za jevanđelje, da bih imao dijel u njemu.
1. Korincanima 15,1Ali vam napominjem, braćo, jevanđelje, koje vam objavih, koje i primiste, u kome i stojite.
Rimljanima 16,25A onome koji vas može utvrditi po jevanđelju mojemu i propovijedanju Isusa Hrista, po otkrivenju tajne koja je bila sakrivena od postanja svijeta,
2. Timotiju 2,8Opominji se Gospoda Isusa Hrista koji usta iz mrtvijeh, od sjemena Davidova, po jevanđelju mojemu,
  • 2. Solunjanima:
  • 1,6-10 Pošto je pravedno u Boga da uzvrati muku onima koji vas muče, a vama stradalnicima spokojstvo sa nama kada se javi s neba Gospod Isus s andjelima sile svoje, u ognju plamenome, koji će osuditi one koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se JEVANDJELJU Gospoda našega Isusa Hrista. Takvi će biti osudjeni na večnu pogibao od LICA Gospodnjega i od slave sile njegove kada dodje u onaj Dan da se proslavi u svetima svojima i pokaže se divan u svima verujućima, jer poverovaste SVEDOČANSTVU NAŠEMU.
  • 2,12 Da budu osudjeni svi koji ne verovaše istini, nego zavoleše nepravdu
  • 2,13-14 ... u svetinji Duha i veri istine, na koje nas prizva kroz JEVANDJELJE NAŠE, (1. Solunjanima 1,5 Jer JEVANDJELJE NAŠE nije propovedano samo rečju, nego i u sili i u Duhu Svetome...), da zadobijete slavu Gospoda našega Isusa Hrista.
Ako je propoved Jevandjelja uslov spasenja koje apostoli javiše i koje primismo i u koje poverovasmo, i evo posle 19 vekova držimo to jevandjelje Gospoda našega, kako možemo verovati lažnom otkrovenju 14,6 da "večno jevandjelje" tek treba da bude predato ljudima od nekog andjela, a čak i andjeli žele zaviriti u Jevandjelje Gospodnje predato ljudima preko apostola i propovedano Duhom Svetim?

Otkrivenje 14,6I vidjeh drugoga anđela gdje leti posred neba, koji imaše vječno jevanđelje da objavi onima koji žive na zemlji, i svakome plemenu, i jeziku i koljenu i narodu.

jel vidis da ovaj andjeo objavljuje neko novo ? e njega je moj brat Pavle razbio polovinom 1. veka, a lazno otkrivenje je s kraja i tek s kraja 1. veka treba to novo od tog andjela, anatema na njega, jasno.

Poslednja izmena:
a da budemo pošteni da nije bilo pavla ne bi bilo ni hrišćanstva.
hm stalno prelazi preko te cinjenice, da je pavle polovinom veka pisao, a jevandjelisti tada nisu
osim toga jevanđelja su pisana na osnovu njegovih poslanica.
pa, ne bas, ali je on prvi pisac prvi pise "JEVANDJELJE", a vesti se uglavnom prenose oci u oci, usmeno, a Pavle ide na pisanje od samoga starta, jer je prosto genije, zna sto ucenici Hristovi ne znaju, a ne zna sto oni znaju!!! tako su upotpunjeni, da sam ja zadivljen, za mene je to velicina Bozijeg promisla kako su se upotpunili, prosto je neverovatna ta Bozija gradjevina, ja sam zadivljen ranom Crkvom, i onda se na kraju 1. veka pojavljuje otpadija da sve pokvari, lazno otkrivenje
bio je u svađi sa markom (a gle čuda i jovan su ga zvali), ali pred smrt se izmirili.
pa, ovo ne znam... imas li da navedes?

Poslednja izmena:
hm stalno prelazi preko te cinjenice, da je pavle polovinom veka pisao, a jevandjelisti tada nisu

pa, ne bas, ali je on prvi pisac prvi pise "JEVANDJELJE", a vesti se uglavnom prenose oci u oci, usmeno, a Pavle ide na pisanje od samoga starta, jer je prosto genije, zna sto ucenici Hristovi ne znaju, a ne zna sto oni znaju!!! tako su upotpunjeni, da sam ja zadivljen, za mene je to velicina Bozijeg promisla kako su se upotpunili

pa, ovo ne znam... imas li da navedes?
korićanima
"Po blagodati Božijoj koja mi je dana, ja sam kao mudri neimar postavio temelj, a drugi naziđuje"

a ovo čini mi se u dela apostolska.
naći ću za marka

a da budemo pošteni da nije bilo pavla ne bi bilo ni hrišćanstva.
osim toga jevanđelja su pisana na osnovu njegovih poslanica.
bio je u svađi sa markom (a gle čuda i jovan su ga zvali), ali pred smrt se izmirili.
Samo razmisli. Zašto bi apostol Pavle bio spreman da trpi stradanja i muke za račun neke nove "sekte" koja je bila na lošem glasu od strane jevrejskih vjerskih vlasti da nije zaista bio uvjeren da je hrišćanstvo ispravno?

korićanima
"Po blagodati Božijoj koja mi je dana, ja sam kao mudri neimar postavio temelj, a drugi naziđuje"

a ovo čini mi se u dela apostolska.
naći ću za marka
temelj hriscanske doktrine, a kako je mogao da zna ako nije slusao reci Hristove kao ucenici? u tome i jeste velicina Bozija, da mi tek potom citamo jevandjelja po marku itd kojih nije bilo polovinom 1. veka nije ih bilo napisanih jer se REC prenosila usmeno, cuda su se desavala, pa nije bilo ni potrebe za citanjem

dela apostolska su hronologija, kako se potom sve izdesavalo, a jevandjelja kako je bilo za vreme Hrista, kada Pavla nije bilo medju njima, ucenicima

Boziji promisao, niko to bolje ne bi ni mogao da sve osmisli, po meni bar se sve savrseno uklopilo, i onda samo kazem sta mora da se odbaci, a to je otkr. i 2.kor 11-13, i one "jovanove" su isto nizasta

evo i gde kritikuje petra
2:14 А кад ја видех да не иду право к истини јеванђеља, рекох Петру пред свима: Кад ти који си Јеврејин незнабожачки а не јеврејски живиш, зашто незнабошце нагониш да живе јеврејски?

petar živi neznabožački u očima jevreja a druge tera da žive jevrejski i ovaj mu lupi ćušku.

2:16 Па сазнавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса Христа, и ми веровасмо Христа Исуса да се оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати.

temelj hriscanske doktrine, a kako je mogao da zna ako nije slusao reci Hristove kao ucenici? u tome i jeste velicina Bozija, da mi tek potom citamo jevandjelja po marku itd kojih nije bilo polovinom 1. veka nije ih bilo napisanih jer se REC prenosila usmeno, cuda su se desavala, pa nije bilo ni potrebe za citanjem

dela apostolska su hronologija, kako se potom sve izdesavalo, a jevandjelja kako je bilo za vreme Hrista, kada Pavla nije bilo medju njima, ucenicima

Boziji promisao, niko to bolje ne bi ni mogao da sve osmisli, po meni bar se sve savrseno uklopilo, i onda samo kazem sta mora da se odbaci
druže prvo su misionarili pa pisali jevanđelja

Samo razmisli. Zašto bi apostol Pavle bio spreman da trpi stradanja i muke za račun neke nove "sekte" koja je bila na lošem glasu od strane jevrejskih vjerskih vlasti da nije zaista bio uvjeren da je hrišćanstvo ispravno?
možda su ga opseli demoni da prevrnu Isusovo dušekorisno učenje u religiju koja obožava Isusa a stavlja na marginu njegovo stvarno učenje...ja ne verujem u to da bi Isus držao nekog slepim dok ne postane njegov glasnogovornik...to nije Isus u kakvog sam spreman da poverujem...takve stvari samo demoni rade

druže prvo su misionarili pa pisali jevanđelja
pavle je misionario, i u tom smislu je on temelj, utemeljuje lokalne crkve iduci po maloj aziji i dalje - to sekte neka se upitaju kako je moguce ako nema niko jevandjelje napismeno polovinom 1. veka
evo i gde kritikuje petra
2:14 А кад ја видех да не иду право к истини јеванђеља, рекох Петру пред свима: Кад ти који си Јеврејин незнабожачки а не јеврејски живиш, зашто незнабошце нагониш да живе јеврејски?

petar živi neznabožački u očima jevreja a druge tera da žive jevrejski i ovaj mu lupi ćušku.

2:16 Па сазнавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса Христа, и ми веровасмо Христа Исуса да се оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати.
ovo znam, zato je on genije, bez dlake na jeziku

možda su ga opseli demoni da prevrnu Isusovo dušekorisno učenje u religiju koja obožava Isusa a stavlja na marginu njegovo stvarno učenje...ja ne verujem u to da bi Isus držao nekog slepim dok ne postane njegov glasnogovornik...to nije Isus u kakvog sam spreman da poverujem...takve stvari samo demoni rade
A možda i nisu. Jesi o tome razmišljao?

A možda i nisu. Jesi o tome razmišljao?
to je onda neki Isus u čiju bezgraničnu dobrotu ne mogu više da verujem..to je neki Isus za koga cilj opravdava sredstvo..ştavi se u poziciju nekog punog ljubavi za svakog čoveka...da li bi držao bilo koga slepim dok ga ne preokreneš da propagira tebe? i zašto bi Isus to radio, zašto bi odabrao jednog fariseja kad je imao toliko sledbenika koje je mogao da podupire iz duhovnog sveta?

to je onda neki Isus u čiju bezgraničnu dobrotu ne mogu više da verujem...ştavi se u poziciju nekog punog ljubavi za svakog čoveka...da li bi držao bilo koga slepim dok ga ne preokreneš da propagira tebe? i zašto bi Isus to radio, zašto bi odabrao jednog fariseja kad je imao toliko sledbenika koje je mogao da podupire iz duhovnog sveta?
Zašto je Hristos odabrao sv. ap. Pavla zna Hristos ali ja bih spekulisao da je namjerno odabrao progonitelja Crkve da pokaže svima koliku transformativnu moć posjeduje hrišćanstvo.

to je onda neki Isus u čiju bezgraničnu dobrotu ne mogu više da verujem..to je neki Isus za koga cilj opravdava sredstvo..ştavi se u poziciju nekog punog ljubavi za svakog čoveka...da li bi držao bilo koga slepim dok ga ne preokreneš da propagira tebe? i zašto bi Isus to radio, zašto bi odabrao jednog fariseja kad je imao toliko sledbenika koje je mogao da podupire iz duhovnog sveta?
neki ljudi kao sto si ti, biraju na tezi nacin da nauce neke lekcije, jer su nestalni, znaju sami sebe, izdace, ako se ne ukorene dobro

Back