Quantcast

Pauci i muve

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
29.249
Kao malog na selu su me ujedali pauci , zareze ti kozu onim kao kljestima i onda pije krv.I to se probudim i gledam kako to radi, spusti se sa plafona..
E onda sam video lukavije pauke, koji to rade predvece tako sto se spuste odozgo na kosu i onda gledaju oko temena tu je najtanja koza valjda...

Pauci koje sam video da ujedaju su oni sa tankim nogicama...Drugi pauci , dlakavi crni kad ujedu to je ujed druge vrste, mesto ili pocrveni ili pocrni...
Ne znam da li piju krv ti dlakavi..

Ali pitanje oko pauka koje postavljam je nastalo zato sto vidim paralisane i mislis mrtve muve , ali kad pokidas mrezu one pocnu da lete posle nekih par sati...
Posto imam prostoriju u koju mogu da udju muve samo kad otvorim vrata, to znam otprilike kad su muve usle....a ima pauka da ih pokidaju desetak odjednom...
Kad ima previse muva , pauci ne mogu da izadju na kraj sa muvama , moraju da cekaju da se izmore par dana...jer muve ima da im pokidaju koju god mrezu da ispletu...

Zanimljivosti o paucima..
Pauci imaju culo mirisa i vida..
Po culu mirisa biraju gde ce da prave mrezu, a ja sam mislio ranije da to rade po culu sluha, tj gde cuju zujanje muva...
Pauk kad mu preti opasnost radi tri stvari , ili se cima pa ispada kao da se ljulja.
Ili bezi kao lud, jako brz moze da bude...
Ili se pravi mrtav....ispruzi sve noge i izgleda kao telo sa iglom..

Malo mreza koje sam ja video su lepljive, mahom nisu , vec sluze da ometaju muvu da se izmigolji dok je pauk ganja da je obmota...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.