Quantcast

Patuljasti zec (kunic)

die_happy

Zainteresovan član
Poruka
264
ja ga imam. Kupila sam ga u obicnoj prodavnici zivotinja...Ne znam gde ga u SCG mozes kupiti, ali pitaj po tim Zoo prodavnicama, oni ce ti sigurno reci...

Nije tacno da porastu ne znam koliko. Bitna je samo pravilna ishrana i onda ne bi trebali da teze vise od 3kg. Ali da vole kablove je tacno.Dakle, tu uvek moras paziti...Ukoliko imas strpljenja i volje, lako ga mozes nauciti sta/gde/kako. Moj zecov tacno zna gde mu je "wc", kada je vreme za "spavanje", ne skace po namestaju, ne ulazi u kuhinju, ne glodje komade namestaja...Ali jos uvek ima strast prema kablovima i zidovima O_o..
Elem, ukoliko ga nabavis, znaj da mu sleduju redovne vakcinacije, rezanje noktiju i kontrole zuba...Pozdrav!

anndrea

Početnik
Poruka
2
Ceka:
Ja sam odgajivac kunica . Ako treba nekom neke informacije ili kunic javite se . :lol:
nadam se da si jos uvek raspolozen da dajes savete ljubiteljima kunica jer je ova tema relativno davno postavljena.
naime,moj problem je sledeci(uzgred problem je malo "gadan")-imam patuljastog kunica,star je godinu i po dana.od pre jedno tri meseca poceo je da ima problem sa stolicom.prosto receno-ne prave mu se one granulice nego jedno veliko g.... koje on ne moze da izbaci do kraja.onda ja njega moram da potopim u mlaku vodu(tj.njegov zadnji trap) da bi to omeksalo i da mu to polako rucno izvadim.to mu se desilo 3 puta za nekih 3-4 meseca.u to vreme mu nisam pravila izmene u ishrani pa hrana to nije mogla da prouzrukuje.inace mu kupujem neku uvoznu hranu za zeceve za koju kazu da je najbolja-sadrzi svasta-neke zelene,narandzaste,braon i sl granule,lesnike,banane,rogac,travkice i svasta nesto.takodje mu dajem i "obicnu" hranu za zeceve-onu koja sadrzi kukuruz,psenicu i sl zrnevlje i dajem mu po malo sargarepe.kupujem mu i onu presovanu travu za zeceve i sl..ovo sam ti navela da bi skrenula paznju da ne jede uvek isto i monotono.ne hranim ga previse.i nije na piljevini ili novinama vec u kavezu sa supljim dnom tako da sve propada dole i uvek mu je cisto i suvo.kavez mu je bas veliki.redovno ga pustam iz kaveza da se istrci po kuci.uvek dobija svezu vodu,a u zadnje vreme mu umesto vode kuvam kamilicu bas zbog tog problema(i to obozava).eto to su uslovi u kojima on zivi i ja stvarno nemam pojima sta bi moglo da uzrokuje taj problem.veterinar sleze ramenima,ja se mucim,i zec se muci i ...izvini ako sam bila preopsirna ali sam zelela da steknes neku opstu sliku.nadam se da nam mozes pomoci.

gigule

Poznat
Poruka
7.263

Prilozi

• ovnolikiyec.jpg
    ovnolikiyec.jpg
    3,7 KB · pregledi: 58

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.