Патриоте

Велики Штрумпф

Zainteresovan član
Poruka
310
Пошто видим да на овом форуму има доста гибаничара решио сам да прозборим коју иако ми је јако мрско да куцам празним главама али ето..

Ово се односи на оне који се декларишу као некакви националисти али подсвест и године тровања им не дозвољвају да изађу из комунистичког начина схватања национализма.

Ти исти имају по 10000 порука на форуму па ме занима да ли је то једини начин да искажу свој патриотизам пошто су по цели дан на интернету.

Желим да их упитам да ли су икада нешто конкретно урадили за ту идеју у коју наводно верују? Да ли су икада били на територијама на којима је српство угрожено или само из удобних фотеља лапрдају о српству преко интернета ,плашећи се да угрозе своје дебеле гузице,и притом ама баш ништа не чинећи за своју идеју и српство па чак ни за себе. Већина тих људи не зна ништа о тој идеологији којом се дичи.

Тврдите да сте националисти ? Какве ви везе имате са национализмом кад пљујете по другим националистима зато што се мало идеолољки разликујете. Пљујете по људима који су својим делима заслужи поштовање по ономе што су учинили за српство.
 
Пошто видим да на овом форуму има доста гибаничара решио сам да прозборим коју иако ми је јако мрско да куцам празним главама али ето..

Ово се односи на оне који се декларишу као некакви националисти али подсвест и године тровања им не дозвољвају да изађу из комунистичког начина схватања национализма.

Ти исти имају по 10000 порука на форуму па ме занима да ли је то једини начин да искажу свој патриотизам пошто су по цели дан на интернету.

Желим да их упитам да ли су икада нешто конкретно урадили за ту идеју у коју наводно верују? Да ли су икада били на територијама на којима је српство угрожено или само из удобних фотеља лапрдају о српству преко интернета ,плашећи се да угрозе своје дебеле гузице,и притом ама баш ништа не чинећи за своју идеју и српство па чак ни за себе. Већина тих људи не зна ништа о тој идеологији којом се дичи.

Тврдите да сте националисти ? Какве ви везе имате са национализмом кад пљујете по другим националистима зато што се мало идеолољки разликујете. Пљујете по људима који су својим делима заслужи поштовање по ономе што су учинили за српство.

prvo, tvoj nik je vrlo neumesan, ono ss erbija je nesto sto je strano svakom ko se smatra patriotom.

drugo, ti pitas odredjena pitanja, dovodis u pitanje patriotizam ljudi ovde ali i sam sebi odmah odgovaras nazivajuci ljude gibanicarima.

druze, niti ti sta znas o bilo kom diskutantu ovde niti cak mozes da nagadjas. gde su bili, sta su radili, sta su spremni da urade.

vidim, ti bi da se fizicki obracunavas sa nekim debilnim klincima tamo koji su se ispilili pre 17-18 godina i po svojoj prilici blage veze sa zivotom nemaju.

zar sa takvim pionirima i skojevcima ne mozemo pamecu nego moramo silom?

i jos nesto, meni se cini da ti samo provociras jer cinis medvedju uslugu bas onima protiv kojih bi da se boris.

bitke i ratovi se pobedjuju pre no sto i pocnu.
nasilje nek je zadnja opcija kompetentnog.
 
Zašto se javno hvaliti takvim stvarima? Svako prema mogućnostima, a pošto su mnogima ograničene, često se njihov doprinos ne smatra kao nešto naročito značajno i bitno - razlog više da se o tome ne priča
 
prvo, tvoj nik je vrlo neumesan, ono ss erbija je nesto sto je strano svakom ko se smatra patriotom.

drugo, ti pitas odredjena pitanja, dovodis u pitanje patriotizam ljudi ovde ali i sam sebi odmah odgovaras nazivajuci ljude gibanicarima.

druze, niti ti sta znas o bilo kom diskutantu ovde niti cak mozes da nagadjas. gde su bili, sta su radili, sta su spremni da urade.

vidim, ti bi da se fizicki obracunavas sa nekim debilnim klincima tamo koji su se ispilili pre 17-18 godina i po svojoj prilici blage veze sa zivotom nemaju.

zar sa takvim pionirima i skojevcima ne mozemo pamecu nego moramo silom?

i jos nesto, meni se cini da ti samo provociras jer cinis medvedju uslugu bas onima protiv kojih bi da se boris.

bitke i ratovi se pobedjuju pre no sto i pocnu.
nasilje nek je zadnja opcija kompetentnog.

Управо о томе и причам . Шта ти знаш о ССу? СДК је био српски СС. Поносим се љотићем и недићем!
Ми немамо средства за другачију борбу против сорошевих пијуна. Немамо ту подршку у медијима,паре за ширење наше идеје. Зар морам да ти причам да људи дају више од пола своје плате и раде прековремено да би скупили неку беду за налепнице и плакате? кад би то неко од гибаничара радио?
 
Управо о томе и причам . Шта ти знаш о ССу? СДК је био српски СС. Поносим се љотићем и недићем!
Ми немамо средства за другачију борбу против сорошевих пијуна. Немамо ту подршку у медијима,паре за ширење наше идеје. Зар морам да ти причам да људи дају више од пола своје плате и раде прековремено да би скупили неку беду за налепнице и плакате? кад би то неко од гибаничара радио?

Јел` ти то подржаваш фашизам?
 
Zašto se javno hvaliti takvim stvarima? Svako prema mogućnostima, a pošto su mnogima ograničene, često se njihov doprinos ne smatra kao nešto naročito značajno i bitno - razlog više da se o tome ne priča

Зато што је време да људи схвате да уместо што плате месечни интернет боље је да нпараве 1000 летака и поделе то. Можда ће се неко прикључити њиховој идеји. Да свако регрутује макар 1 новог идеолошког ратника,то би био успех.
 
Зато што је време да људи схвате да уместо што плате месечни интернет боље је да нпараве 1000 летака и поделе то. Можда ће се неко прикључити њиховој идеји. Да свако регрутује макар 1 новог идеолошког ратника,то би био успех.

Internet je mnogo delotvorniji nego 1000 letaka.
 
Зато што је време да људи схвате да уместо што плате месечни интернет боље је да нпараве 1000 летака и поделе то. Можда ће се неко прикључити њиховој идеји. Да свако регрутује макар 1 новог идеолошког ратника,то би био успех.

eto to, "ideoloski ratnik" mirise na poraz samog pokreta.

hoces revoluciju?
baci ideologije i demagogije na djubre, strancarenje takodje i neka vlast dobije poruku da ce mu uvek suditi ulica za nedela.

inace dodje do gradjanskog rata pa onda kurta da uzjase murta, dodje istomisljenik da yebe neistomisljenika.
 
Добро промените наслов. Битна је срж. И ја сам патриота веруј ми...

nesto ti bas i ne verujem

biti normalan, raditi svaki dan, doprinositi vise nego sto primas, formirati porodicu, decu podizati, sve te obicne stvari cine drzavu jakom

sta mislis ko se borio od 90. do 99. , tvoji?

ne bre. sve obicni i normalni ljudi. i to su se borili da svoje sacuvaju, nisu otisli nigde gde nije nase

ali ti to ne cenis i ne znas, isto kao i ovaj rezim. meni ste isti

a ljotic i nedic? pa ti si ocito novi ovde. te smo teme detaljno procesljali, da se ne ponavljamo, citaj malo. i to ti ne ide u prilog

ps da nisi klon? sve mi lici
 
Poslednja izmena:
Зато што је време да људи схвате да уместо што плате месечни интернет боље је да нпараве 1000 летака и поделе то. Можда ће се неко прикључити њиховој идеји. Да свако регрутује макар 1 новог идеолошког ратника,то би био успех.

Leci i plakati su klasična boljka naših "patriotskih" pokreta... Tim sredstvima ne postiže se apsolutno ništa! i sam znaš kako ljudi gledaju na te stvari - uzmu, poneko baci pogled, i letak završi u prvoj kanti... Ja sam te shvatio da pričaš o konkretnoj pomoći i akcijama, npr enklavama na KiM i tome slično...
 
a sta znam o SS-u. pa himlerova organizacija izrasla iz SA koja opet vuce korene iz freikorps, organizacije koja je satrla nemacku komunisticku revoluciju.

SS (ne)dela su poznata, ne bih o njim sem o pitanju, kakve veze srpski patriotizam ima sa SS-om?
 
Internet je mnogo delotvorniji nego 1000 letaka.

Наравно да није. Већина ових који дискутује на интернету има већ изграђене неке ставове које у инат неће да мења. Такође кад неком летак то делује много озбиљније него писање по интернету што може и клинац од 15 година. Чак и насилне методе имају итекако смисла. Тако су одређене групације људи тридесетих године изазивали мале серије инцидената како би доспеле у жижу јавности.
 
Patriota (grč. πατριώτης = zemljak) Rodoljub. Osoba koja voli i spremna je da brani svoju otadžbinu, kod koje je izražen patriotizam.

Patriotizam (nešto širi pojam od pojma rodoljublje u srpskom jeziku) je složeno subjektivno osećanje i vrednosna orijentacija, odnosno, sentiment koji uključuje osećanje ljubavi i nežnosti prema otadžbini, neprijateljstva prema svima koji pokušavaju da je ugroze, kao i čvrstu spremnost za očuvanjem i odbranom voljenog zavičaja ili države kao jedne od vrhunskih vrednosti. Prema istoričaru kulture, J. Hajzinhi (Huizinga), reč patriotizam pojavljuje se tek u 18. veku, mada je sam pojam patriote, koji dolazi od izvornog značenja sugrađanina i rodoljuba (patrie amans) koji voli svoj zavičaj, znatno stariji i potiče iz antike. Razlikuje se od nacionalizma, jer podrazumeva osećanje privrženosti i ljubavi prema svojoj otadžbini sa svim njenim građanima (različite etničke pripadnosti), a ne isključivo obožavanje sopstvene nacije. Izgrađivanje patriotizma predstavlja jedan od vrlo važnih zadataka društvenog i porodičnog vaspitanja.

Izvor:vikipedija
 
nesto ti bas i ne verujem

biti normalan, raditi svaki dan, doprinositi vise nego sto primas, formirati porodicu, decu podizati, sve te obicne stvari cine drzavu jakom

sta mislis ko se borio od 90. do 99. , tvoji?

ne bre. sve obicni i normalni ljudi. i to su se borili da svoje sacuvaju, nisu otisli nigde gde nije nase

ali ti to ne cenis i ne znas, isto kao i ovaj rezim. meni ste isti

a ljotic i nedic? pa ti si ocito novi ovde. te smo teme detaljno procesljali, da se ne ponavljamo, citaj malo. i to ti ne ide u prilog

ps da nisi klon? sve mi lici

Да,чланови српских ултрадесничарских и ''нацистичких'' како их називају , организација су се сви до једног борили.
 
Наравно да није. Већина ових који дискутује на интернету има већ изграђене неке ставове које у инат неће да мења. Такође кад неком летак то делује много озбиљније него писање по интернету што може и клинац од 15 година. Чак и насилне методе имају итекако смисла. Тако су одређене групације људи тридесетих године изазивали мале серије инцидената како би доспеле у жижу јавности.

A ljudi koji ce pokupiti letke nemaju izgradjene stavove?sta ti pricas.......:dash:

I klinac od 15 godina moze da nastampa letak....

Za ovo treba imati kesha,mooda i jos po neke stvarcice......
 
Biće da si ti neki nadobudni klinac zadojen ideologijom pokreta o kome ne znaš gotovo ništa. Jer da znaš, ako si zaista srpski patriota, kao što tvrdiš, gadili bi ti se i Mita i njegovi banditi.
Na žalost, mnogo je takvih koji smatraju da je pripadnost tom pokretu pravo srpstvo i prava borba za Sbiju.

Dete, ima nas "staraca" na ovom forumu koji smo, dok nije bilo ni foruma, ni interneta, sa puškom u ruci branili srpsku nejač, i klali se sa dušmanima.
Zato, ti nemaš nikakva prava da sudiš o ljudima na ovom forumu.

A, ja za taj tvoj ljotićevski pokret ne dajem ni pišljiva boba, i kada bi vas neko jednom (ne daj bože), u nekom novom ratnom ludilu naoružao, kao vaše prethodnike 1941. od mene bi vam sledovao isti tretman koji su imale ustaše i mudžahedini.
Nikada više nećete ponoviti Kragujevac, to budi siguran!
 
Leci i plakati su klasična boljka naših "patriotskih" pokreta... Tim sredstvima ne postiže se apsolutno ništa! i sam znaš kako ljudi gledaju na te stvari - uzmu, poneko baci pogled, i letak završi u prvoj kanti... Ja sam te shvatio da pričaš o konkretnoj pomoći i akcijama, npr enklavama na KiM i tome slično...

Летке сам дао као пример. И то је за овдашње гибаничаре превелики подухват... У Србији стварно постоји широк спектар акција...
 
Наравно да није. Већина ових који дискутује на интернету има већ изграђене неке ставове које у инат неће да мења. Такође кад неком летак то делује много озбиљније него писање по интернету што може и клинац од 15 година. Чак и насилне методе имају итекако смисла. Тако су одређене групације људи тридесетих године изазивали мале серије инцидената како би доспеле у жижу јавности.

nisu vise u pitanju stavovi nego moc mase.
nas patriota ima vise na net-u od ostalih, pogledaj oko sebe.

to sto smo neorganizovani i suvise mekani za razliku od ovih ostalih koji su u manjini i koji se sluzi prljavim metodama, e to je ono sto nas cini slabim.

bolje smo informisani od njih, ima nas raznih orijentacija ali patriotizam nam je zajednicka osobina, bolje smo cak i edukovani od njih, al ipak njihov glas se cuje jace.

udruzeni, organizovani, ushlifovani ne samo da mozemo direktno da im kontriramo brojcano, nego i u svakom drugom pogledu, pogotovo multimedijski, jer te face vole slicice vise od reci, mrze ih da citaju.

e tu se menja misljenje, tu se namece stav, faktima, jakim izrazom i pamecu.
 

Back
Top