Патријарх Иринеј назвао Хочевара "БРАТ У ХРИСТУ"

Poruka
19.903
dg6ts6.jpg


Ко је брат Хочевару, да ли може бити брат и православнима?
Да ли је брат православнима онај ко назива "братом" свештеника чија религија слави Степинца и јавно велича Анте Павелића у сред загребачке катедрале?


пс
Може тема на Религију...случајно сам поставио овде.
 
Rekao je "brat u Hristu" i nije pogresio.

To sto se tebi ne svidja druga je stvar.

Ти о Христу знаш као и баба Симана, па ти сваки отпад може бити брат.
Али, овде се питају православни који и мало познају основне ствари своје вере.
Ти не спадаш у те.
 
Mi pravoslavci moramo da šaljemo poruku mira svima jer smo svi mi braća.Stvorio nas isti Bog.

Порука мира се шаље свакоме тако што се позива на мир. И муслиманима се шаље порука мира, али се муслимани не називају "браћом у Христу".
 
Порука мира се шаље свакоме тако што се позива на мир. И муслиманима се шаље порука мира, али се муслимани не називају "браћом у Христу".

Verujem da patrijarh zna šta je time hteo da poruči bolje od nas
 
Verujem da patrijarh zna šta je time hteo da poruči bolje od nas
Па да, ипак је потребна велика мудрост да се одгонетне на шта се мисли кад се папски свећеник назове братом, а пре тога се позове на сједињавање са папском црквом.
Велика тајна...То ми "лаици" не можемо да разумемо.
 
Порука мира се шаље свакоме тако што се позива на мир. И муслиманима се шаље порука мира, али се муслимани не називају "браћом у Христу".

Pa naravno da se ne nazivaju braca u Hristu jer oni veruju u Alaha! I katolici i pravoslavci veruju u Isusa Hrista,a razlike su krajnje glupave.
 
Pa naravno da se ne nazivaju braca u Hristu jer oni veruju u Alaha! I katolici i pravoslavci veruju u Isusa Hrista,a razlike su krajnje glupave.

То није истина. Клир(врх махом) римске цркве не служи Христу. Знање и разумевање Створитеља у Православљу није исто као у папској цркви.
Разлике су велике и суштинске, и по делима се познају.
 
Pa naravno da se ne nazivaju braca u Hristu jer oni veruju u Alaha! I katolici i pravoslavci veruju u Isusa Hrista,a razlike su krajnje glupave.

Daleko je od toga da su razlike "krajnje glupave". Da su zaista takve, ne bi se Hrišćanska crkva podelila i od tog otcepljenog dela posle nastale sve te religije i sekte.
 
Опет лупаш...То што си написала је обична глупост и неистина. Папска Библија је различита од хришћанске.

Evo, samo da se saglasim sa bratom Dzoom .. i koristim ovu priliku da kontatujem da taj Hocevar nije nikakav moj brat vec obicna sektaska vucibatina .
 
Njegova Svetost Patrijarh Srpski, Gospodin Irinej, nije nista pogresno rekao. Hrist je jedan.

Хришћани се не познају по томе ако кажу "Христос је наш Бог", него по делима, али и речима(учењу о Богу) које су суштински другачије од Православља и папску религију чине неспојивом са Хришћанством.

"Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима."
Да ли је воља Оца оно што чини и што је чинила римска црква? Да ли је воља Оца да се слави Степинац и по храмовима велича Анте Павелић?
Не мораш да одговараш, знам да је то мистерија за еуропски мозгић.z;)
 
Jedno je crkva, a drugo vera. I oni su hriscani bas kao i mi, citaju iste knjige.

Jedno bez drugog ne može. Ne bi se moglo reći da su Hrišćani, već oni koji su od se od hrišćana odvojili i postavili Papu, kao nekakvog Boga na zemlji.
Jeste tačno da veruju u istog Boga kao mi, ali na tako drugačiji način, toliko bliži ovozemaljskom materijalnom svetu da nema puno dodira sa pravoslavljem.
 
Jedno bez drugog ne može. Ne bi se moglo reći da su Hrišćani, već oni koji su od se od hrišćana odvojili i postavili Papu, kao nekakvog Boga na zemlji.
Jeste tačno da veruju u istog Boga kao mi, ali na tako drugačiji način, toliko bliži ovozemaljskom materijalnom svetu da nema puno dodira sa pravoslavljem.

Nema veze.Ipak citaju iste knjige i imaju ista nacela ponasanja i svega (vrednosti) kao i mi.

Sustina je ista, a samo forma razlicita.
 
dg6ts6.jpg


Ко је брат Хочевару, да ли може бити брат и православнима?
Да ли је брат православнима онај ко назива "братом" свештеника чија религија слави Степинца и јавно велича Анте Павелића у сред загребачке катедрале?

Ma kakav Pavelic kakve Hrvatske katedrale ... Hocevar je moj Slovenac a ne Hrvat J B T
 
Хришћани се не познају по томе ако кажу "Христос је наш Бог", него по делима, али и речима(учењу о Богу) које су суштински другачије од Православља и папску религију чине неспојивом са Хришћанством.

"Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима."
Да ли је воља Оца оно што чини и што је чинила римска црква? Да ли је воља Оца да се слави Степинац и по храмовима велича Анте Павелић?
Не мораш да одговараш, знам да је то мистерија за еуропски мозгић.z;)

Dugacak post, a nista nisi rekao.
 

Back
Top