Quantcast

Патријарх Иринеј назвао Хочевара "БРАТ У ХРИСТУ"

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Koliko je meni poznato brat u Hristu je ustaljena terminologija u komunikaciji između crkvenih velikana.

A kad se već pucamo Hristovim rečima i shvatanjem istih, nije li ono bio Isus koji je mlatio nešto oko toga da su svi ljudi braća i slično? Ono, čisto iz naivnosti da upitam...
Isus nije "mlatio".:cool:

Poruka
19.885
Koliko je meni poznato brat u Hristu je ustaljena terminologija u komunikaciji između crkvenih velikana.

A kad se već pucamo Hristovim rečima i shvatanjem istih, nije li ono bio Isus koji je mlatio nešto oko toga da su svi ljudi braća i slično? Ono, čisto iz naivnosti da upitam...
Није баш тако. Сви људи јесу браћа и сестре у биолошком(телесном) смислу, али не и духовном. Нису сви на Божјој страни.
Кад Бог описује Јеврејина, Он каже није Јеврејин онај који је то телом - него духом.
То ти довољно говори које је братство важније.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Није баш тако. Сви људи јесу браћа и сестре у биолошком(телесном) смислу, али не и духовном. Нису сви на Божјој страни.
Кад Бог описује Јеврејина, Он каже није Јеврејин онај који је то телом - него духом.
Gde je to rekao?!

Reefer

Zaslužan član
Poruka
123.566
Nema veze.Ipak citaju iste knjige i imaju ista nacela ponasanja i svega (vrednosti) kao i mi.

Sustina je ista, a samo forma razlicita.
Daleko su naše vrednosti od njihovih, Bogu hvala.
Jasno mi je da nekome ko nije blizak veri može da izgleda slično, jer se i jedni i druge krste, mole i imaju crkve i tu "istu knjigu", ali nije isto ništa od toga. I u našoj crkvi ima dosta prilagođavanja religije savremenom životu, ali je u rimokatoličkoj sve to udaljeno od duhovnog.

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.042
A ko je to na Božijoj strani i ko to odlučuje?

Šta ćemo ako Bog više voli Hočevara i katolike?

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Daleko su naše vrednosti od njihovih, Bogu hvala.
Jasno mi je da nekome ko nije blizak veri može da izgleda slično, jer se i jedni i druge krste, mole i imaju crkve i tu "istu knjigu", ali nije isto ništa od toga. I u našoj crkvi ima dosta prilagođavanja religije savremenom životu, ali je u rimokatoličkoj sve to udaljeno od duhovnog.
Pa nije udaljeno za one koji se pridrzavaju Jevandjalja i prihvataju iste vrednosti.

Poruka
19.885
Gde je to rekao?!
Хахаха....ето. z:)
Нисам ли те замолио да се не петљаш кад нешто не знаш довољно добро?

Узми, па на тенане ишчитај све од корице до корице. Користиће ти да научиш веома корисне ствари за живот.

пс
"Јер оно није Јеврејин који је споља Јеврејин, нити је оно обрезање које је споља, на телу;
Него је оно Јеврејин који је изнутра и обрезање срца духом а не словима, то је обрезање; коме је хвала не од људи него од Бога."
(Римљанима посланица, 2: 28-29)

Poruka
19.885
A ko je to na Božijoj strani i ko to odlučuje?

Šta ćemo ako Bog više voli Hočevara i katolike?
Сигуран сам да ће бити велики број римокатоличких верника који ће бити спашени, а посебно оних "старо-католика". Али, ми овде не причамо о људима који веру држе и творе "како писмо каже", него о папском клиру који не ради ништа "како писмо каже".
Ја мислим да не морамо да идемо кроз историју и данашњицу па да набрајамно плодове папске цркве да бисмо схватили.

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.781
Хахаха....ето. z:)
Нисам ли те замолио да се не петљаш кад нешто не знаш довољно добро?

Узми, па на тенане ишчитај све од корице до корице. Користиће ти да научиш веома корисне ствари за живот.

пс
"Јер оно није Јеврејин који је споља Јеврејин, нити је оно обрезање које је споља, на телу;
Него је оно Јеврејин који је изнутра и обрезање срца духом а не словима, то је обрезање; коме је хвала не од људи него од Бога."
(Римљанима посланица, 2: 28-29)
To nije Jevandjelje.

Wind of change

Zainteresovan član
Poruka
331
Bilo bi dobro kad bi se ovi naši vladari,počev od političara pa do crkvenih glavešina,okanuli doopelizačkih manira.Čisto da nas više ne ponižavaju.Ne zato što smo mi neki velik i prepametan narod,već zato što nam nasuprot stoje ponekad i gori od nas(teško je to dostići ali eto ima i takvih). Dajte da se, ako može naravno, ne mrzimo.A da li ćemo,i da li upšte možemo,da se volimo,videćemo.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411

Ко је брат Хочевару, да ли може бити брат и православнима?
Да ли је брат православнима онај ко назива "братом" свештеника чија религија слави Степинца и јавно велича Анте Павелића у сред загребачке катедрале?

пс
Може тема на Религију...случајно сам поставио овде.
Па ново унијатама сигурно је брат по заблудама..

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Хришћани се не познају по томе ако кажу "Христос је наш Бог", него по делима, али и речима(учењу о Богу) које су суштински другачије од Православља и папску религију чине неспојивом са Хришћанством.

"Неће сваки који ми говори: Господе! Господе! Ући у царство небеско; но који чини по вољи Оца мог који је на небесима."
Да ли је воља Оца оно што чини и што је чинила римска црква? Да ли је воља Оца да се слави Степинац и по храмовима велича Анте Павелић?
Не мораш да одговараш, знам да је то мистерија за еуропски мозгић.z;)
Khm.

"Verom u Isusa Hrista sad ste svi sinovi Božiji; jer svi vi koji ste u Hrista kršteni - u Hrista ste se obukli. Nema više ni Judejina ni Grka, nema ni roba ni slobodnjaka, nema više ni muško ni žensko; jer ste svi vi jedno u Hristu Isusu." (Gal. 3:26-28)

"... Bog ne gleda ko je ko, nego je u svakom narodu mio njemu onaj koji ga se boji i tvori pravdu." (Dela 10:34-35)

Imaš nešto da dodaš?

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Он је већ трећи узурпатор трона Светог Саве.И није православни патријарх.
"Verom u Isusa Hrista sad ste svi sinovi Božiji; jer svi vi koji ste u Hrista kršteni - u Hrista ste se obukli. Nema više ni Judejina ni Grka, nema ni roba ni slobodnjaka, nema više ni muško ni žensko; jer ste svi vi jedno u Hristu Isusu." (Gal. 3:26-28)

"... Bog ne gleda ko je ko, nego je u svakom narodu mio njemu onaj koji ga se boji i tvori pravdu." (Dela 10:34-35)

Imaš li ti nešto da dodaš?

insanity_13

Iskusan
Poruka
5.746
Svi ljudi su braća jer smo svi stvoreni po Ikoni Božijoj.Nego,jesi li pročitao onu priču o milostivom samarjaninu,gde nam se upućuje da nam je svaki čovek bližnji?

Poruka
19.885
Khm.

Imaš nešto da dodaš?
На то сам већ одговрио.
Уколико мислиш да римска црква чини вољу Оца(твори правду), онда нема шта да причамо даље.

gost 102443

Buduća legenda
Poruka
31.183
Svi ljudi su braća jer smo svi stvoreni po Ikoni Božijoj.Nego,jesi li pročitao onu priču o milostivom samarjaninu,gde nam se upućuje da nam je svaki čovek bližnji?
Naravno. Ali sećam se da je sami upitao nekog člana foruma, "a po čemu si ti meni bližnji?" Mislim da je žuti car bio u pitanju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.