Patrijah rekao da su zemljotresi Bozije delo

Svako svašta govori. Zar treba sve i svašta uzeti "zdravo za gotovo"? A taj patrijarh je kad je došao na "presto" prvo uvredio muslimane,a onda im se izvinjavao.Zar treba da čudi bilo koga što se sada još i ruga božanskoj ličnosti. Inače, slažem se sa prethodnikom za "HAARP", Tesline oscilatore i još što šta čime ljudi prave zemljotrese.
 
Zemljotresi se događaju na svim planetama, a sudari nebeskih tela širom svemira... i sve je posledica prirodnih zakona... a kod nas još i ljudskog faktora. Bog ima svoju dimenziju i svoj presto daleko od nas.

Bog ako bi i postojao morao bi biti izuzetno inertan na svoju kreaciju koja je po svemu sudeci prilicno haotican sistem zasnovan na zakonima koji su promenljivi prema stanjima materije i energije

iz pristojnosti prema inteligenciji trebalo bi unapred odbaciti svaku opciju bogocovecnosti u propovedanom obliku i iskljuciti tripove o svevishnjem planu sa bogom na braniku svrhe coveka

taj trip je mozda mogao da dihtuje pre par hiljada godina, sad je izvesnost deitija ukljucenog u kreaciju potpuno iluzorna a ne tamo neki sinovi duhovi kazne i potopi
pricam ti pricu

ali riscani i mudze ima da se istrebe dok ne uniste planetu nacisto
i sve im je znak zadnjih dana vec milenijumima...
 
Bog ako bi i postojao morao bi biti izuzetno inertan na svoju kreaciju koja je po svemu sudeci prilicno haotican sistem zasnovan na zakonima koji su promenljivi prema stanjima materije i energije

iz pristojnosti prema inteligenciji trebalo bi unapred odbaciti svaku opciju bogocovecnosti u propovedanom obliku i iskljuciti tripove o svevishnjem planu sa bogom na braniku svrhe coveka

taj trip je mozda mogao da dihtuje pre par hiljada godina, sad je izvesnost deitija ukljucenog u kreaciju potpuno iluzorna a ne tamo neki sinovi duhovi kazne i potopi
pricam ti pricu

ali riscani i mudze ima da se istrebe dok ne uniste planetu nacisto
i sve im je znak zadnjih dana vec milenijumima...

Bog postoji i dokazi su svuda oko nas, u vidu zakona koje je najuzvišenije biće postavilo po “principu šestara”, odnosno razmere svega (namerno ne kažem ON, jer bog nije muškarac I ne može biti nikakav on), a to što je haos posledica pada iz duha u materiju, pa mi vidimo da oko nas preovladava haos je naše bavljenje posledicama umesto uzrocima.

Apsolutno u startu treba odbaciti svaki vid “bogočovečnosti” i to da bog “silazi” u bilo kakvo životinjsko telo zarad prizemnih materijalnih ciljeva. Sada će neki vernik pitati: “A kako da ljudi razumeju?” A što bi ljudi morali da razumeju nerazumljivo? A zar treba radi razumevanja nerazumljivog terati ljude da veruju u gluposti?

To nije moglo u pojedinim delovima sveta da “radi” ni pre par hiljada godina, u Indiji recimo, čiji su umovi napisali veličanstvenu “Bhagavad-gita”-u...

Sad, što se tiče ratova do istrebljenja - ništa nije isključeno. Civilizacija na Marsu je nestala pre oko million godina i niko sa strane nije ni pkušao da je spasi. Zašto bi iko spasio nas?
 
Bog postoji i dokazi su svuda oko nas, u vidu zakona koje je najuzvišenije biće postavilo po “principu šestara”, odnosno razmere svega (namerno ne kažem ON, jer bog nije muškarac I ne može biti nikakav on), a to što je haos posledica pada iz duha u materiju, pa mi vidimo da oko nas preovladava haos je naše bavljenje posledicama umesto uzrocima.

Apsolutno u startu treba odbaciti svaki vid “bogočovečnosti” i to da bog “silazi” u bilo kakvo životinjsko telo zarad prizemnih materijalnih ciljeva. Sada će neki vernik pitati: “A kako da ljudi razumeju?” A što bi ljudi morali da razumeju nerazumljivo? A zar treba radi razumevanja nerazumljivog terati ljude da veruju u gluposti?

To nije moglo u pojedinim delovima sveta da “radi” ni pre par hiljada godina, u Indiji recimo, čiji su umovi napisali veličanstvenu “Bhagavad-gita”-u...

Sad, što se tiče ratova do istrebljenja - ništa nije isključeno. Civilizacija na Marsu je nestala pre oko million godina i niko sa strane nije ni pkušao da je spasi. Zašto bi iko spasio nas?

ma nek veruje ko sta hoce, meni se prosto hebe za ceo taj cirkus if I burn in hell so be it

pokornost ili otpor bolje otpor time se pokazuje slobodna volja, bolje stradati zbog slobode i necega cega si svestan nego se klanjati nesvesnom samo zato sto je neko natripovao i ajmo

religioznost bi trebala da bude privatna ko i golotinja a za propovedanje iste bi trebalo da se prolazi ko u islamskom svetu

sta ima neko da mi pishe o bogu ili propoveda mi boga, dokle
uzmi zaista dokazi nesto
kakvi sestari krstovi meseci i ostale tricarije??

nista ja to ne verujem niti cu ikada
kad mi se pokaze da gresim i onda ce da mi puca ganglija jer je vishe smesno nego svrsishodno..
 
Da,bolje covek i da ne veruje a da ima svoj strav,nego da veruje a da nema glavu.Samo ne treba nipodostavati,ni vernici nevernike a ni nevernici vernike.Biti tolerantan i pustiti svakog da zivi svoje tripove.

Secam se kad je Patrijarh bacio provokaciju i vredjanje muslimanima,nije bilo lepo za slusati a takve reci su bile i neocekivane od strane prvog coveka spc.
 
Strasno ,Haiti, Japan.............. to cini Bog i ovaj ga jos brani,covek da tako nesto cini nazvali bi ga satanom,a taj bog bi ga poslao u vecni pakao, sad vidimo ko cini zlo, nema vise sakrivanja i lazi, bog nemoze da sudi coveku, gori je jos od njega, milion puta
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/253897/Patrijarh-Irinej-Prirodne-katastrofe-su-bozja-opomena
Zaista neumesna izjava poglava SPC, koju nije smeo sebi da dozvoli.
Da je zemljotres delo avramskog boga se moglo iskazati i na neki drugi način, način koji bi tu nesreću predstavio kao iskušenje, poziv da se ljudi zbliže i pomognu jedni drugima ili nešto tome slično.
Ovako je ispala jedna gadost, propaganda, pokušaj da se pomoću straha nabede neodlučni da daju novčani prilog SPC. :thumbdown:

Ono što je zabrinjavajuće je da su slične izjave povodom zemljotresa na Haitiju dolazile samo od najfundamentalističkijih protestantskih sekti u S.A.D. - istih onih koje promovišu kreacionizam... koji, gleda čuda, u poslednjoj deceniji nalazi plodno tle u SPC.
Da li je reč o prekookeanskim vezama SPC sa hrišćanskim sektama vrlo sumnjive reputacije ili je samo slučajnost u pitanju, vreme će pokazati. :think:
 
Strasno ,Haiti, Japan.............. to cini Bog i ovaj ga jos brani,covek da tako nesto cini nazvali bi ga satanom,a taj bog bi ga poslao u vecni pakao, sad vidimo ko cini zlo, nema vise sakrivanja i lazi, bog nemoze da sudi coveku, gori je jos od njega, milion puta
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/253897/Patrijarh-Irinej-Prirodne-katastrofe-su-bozja-opomena
Svi zadrti hriscani "boluju" od istih simptoma. Medjutim, jos gori su oni koji brane one "ispranih mozgova" koji od religije ne vide ni prst pred okom, ali sato vide djavole svuda oko sebe. Samo su oni cisti od greha. Zlo ucinjeno po volji bozijoj nije zlo(?), to se cini za dobrobit covecanstva kojeg je bog stvorio iz dosade. Nije znao sta ce od sebe.:per::rotf:
 
Чудно да ова тема није закључана. КАд сам ја отворио тему са најновијим примером Божје казне у ХР, она паганака од модератора је закључала са речима да то "није добро за клинце".
Иначе је добро за млађе да се отварају силне теме које промовишпу сатаниза и хулу.

Овај форум треба да носи име "Сатанизам". Јер то је прави караткер овог форума.
 

Back
Top