Patnja kao siguran znak da smo Bogu ugodni i izabrani

I taj pečat patnje. Kako ja da vidim ima li u nečijem životu pečata patnje?
Pa svi pate, samo iz različitih razloga. Neko pati što nema pitke vode za decu, a neko je pao u fras što mu je pukao nokat.
I sad, može li se sledeća lekcija dati ovoj što očajava zbog nokta? Ne može. Njoj je to sasvim dovoljno.
 
I sad... Bog zna s kim ima posla i prema tome dozvoljava iskušenja prema tipu ličnosti?
Kad znas magare tvoje da ne pretovaris da se ne podlomi kako bog ne bi znao koliko covek.moze da podnese
Tesim se ovim.prorokovim recima biram najlaksi i najpogodniji krst.Divim se ljydima koji uspeju te strasne patnje da prevaxidju.
 
Misliš da ti nedostaje saosećanje?
Da poneseš krst celoga sveta kao Isus?
Pa ne nosi ga ni Rafailo.

Reakcija na životne okolnosti kao što je "zašto se baš neni ovo dešava" jeste patnja. Odbijaš situaciju u kojoj si i samim tim patiš.
Ako kažeš, hvala ti Bože za ovu opomenu, hajde da vidim šta iz toga treba naučiti. Ti više ne patiš, dok onaj farisej još uvek pati sa neprihvatanjem.
Zato mi nije jasno o čemu sveštenik priča.
religija trazi pukotine u covecjoj psihi

onda se uvuce u nju i siri se , kao kancer, produbljuje tu pukotinu

to moze biti dobro , kod ponekog da utehu

ali kod ponekog izazove krizu , psihicku nesigurnost i patnju
 
religija trazi pukotine u covecjoj psihi

onda se uvuce u nju i siri se , kao kancer, produbljuje tu pukotinu

to moze biti dobro , kod ponekog da utehu

ali kod ponekog izazove krizu , psihicku nesigurnost i patnju
Onaj sto je zaglavio u zemljotresu u nekoj pukotini a ziv i cujes ga a ne mozes da mu pomognes je ne pati.Srecan je.Isto tako i onaj koji ga cuje a ne moze do njega mislis ne pati.Ne znam kome je tu gore.Nije mu religija uvalila.Mozda bajden haha
 
Slušala sam danas dok sam nešto šivuckala emisiju oca Rafaila pod nazivom "Patnja-pouzdan znak".

"Znak izabranija patnjama toliko je istinit da one koji su patnjama izloženi, Sveti Duh pozdravlja nebeskim pozdravom." saznajemo iz Jakovljevih poslanica.
Sveti apostol Petar kaže hrišćanima da su njihov priziv, istinski priziv stradanja.
Govorio je o tome kako farisejski mnogi ljudi drže zapovesti, pobožni su, poste, obilaze manastire, pa dođu do pitanja: Zašto meni, Bože?! Pogledaj kako drugi žive, zašto ja?;

U kontekstu toga da je patnja znak izabranosti kaže: "Takva je božanstvena odluka za čoveka u vreme njegovog ovozemaljskog života.
Onaj ko ne prihvati krst, ne može biti učenik Gospodnji. Saznatelj naših duša je Gospod. Duše onih koje veruju u Njega On sazdaje patnjama."

"Ovozemaljski život lišen patnje služi kao pouzdan znak da je Gospod odvratio svoj pogled od čoveka i da ovaj nije ugodan Gospodu.
Čak i kad bi se spolja posmatralo i činilo da je čovek pobožan i vrlinski (On jes' da se trudi, stvarno, pobožan je, pa i vrlinski, ali nešto slabo pati... Nešto mi ovo sumnjivo, čovječe..., nema stradanja-neće ga patnja. Nema pečata patnje.) ";
Usled čega to može da se desi? Usled gordosti! Tajno se naslađuje svojom pobožnošću, svojim trudom. Samome sebi žrtvu prinosi.

Iskreno, mislim da ću snimak morati da slušam još koji put, i to pomno, a ne usput dok radim još nešto jer sam se poprilično uplašila.

Nedaće, problemi, patnje i razočarenja koja sam doživela do sad... jesu bili veliki i ostavili su neizbrisiv trag, ali slušajući ovo onako letimice, plašim se i smatram da nisam propatila dovoljno... i da i inače ne patim dovoljno kao verujuća, te da sam možda taj neki farisej, ili čak osoba od koje je Gospod odvratio svoj pogled.

Da li i sami, slušajući slične sadržaje, osetite nekad strah i preispitujete svoj život... pa vam se i ne sviđa ono kako ga lično vidite u odnosu na poruke i pouke?
Kako shvatate to da u isto vreme patimo i radujemo se jer nam je patnja data kao krst koji ćemo poneti?
Volela bih da koji dan skrene pogled sa mene da malo odmorim!
 
Ko upravlja paklom ?
lucifer ali trenutno je na godišnjem u el ej.
ovako ide priča, lucifer (kršteno ime samael) se pobunio protiv oca, ovaj za kaznu ga baci u pakao da muči nesmajnike. jednog dana mu dosadilo, nađe rupu i povede demona mazekin (ćerka od lilit) i zbriše u los anđeles. pakao ostaje bez gospodara. amanadil (najstariji arhanđel) se rasrdio i dolazi u el ej po samaela da ga vrati u pakao. preti mu ocem, a ovaj sav ohol kaže nema šanse, amanadil mu i dalje preti. da skratim, amanadilu se desi da je izgubio neki poklon od oca i ne sme na oči da mu izađe, stvara dil da mu lusi (lucifer) pomogne da nađu tu božansku iglu. i tako njih dvojica zaglaviše na zemlji,a pakao ostade bez gospodara.
 
Volela bih da koji dan skrene pogled sa mene da malo odmorim!
Neka dozvoli da patim za tebe makar i kojim delom jer sam dokona...
i ne volim biti dokona. Želim da ponesem deo koji je pretežak mojoj braći i sestrama. Bog me je zaboravio i ostavio za kasnije, ali zaista... neka teg pređe na mene.
Krst koji nosimo... još će otežati.
Zaista... teško je to sve uzeti na sebe.
Patnja... da, nema joj kraja, a uzeti deo nje na sebe znači malo, ali ipak... možda nešto ipak znači.
 
Poslednja izmena:
lucifer ali trenutno je na godišnjem u el ej.
ovako ide priča, lucifer (kršteno ime samael) se pobunio protiv oca, ovaj za kaznu ga baci u pakao da muči nesmajnike. jednog dana mu dosadilo, nađe rupu i povede demona mazekin (ćerka od lilit) i zbriše u los anđeles. pakao ostaje bez gospodara. amanadil (najstariji arhanđel) se rasrdio i dolazi u el ej po samaela da ga vrati u pakao. preti mu ocem, a ovaj sav ohol kaže nema šanse, amanadil mu i dalje preti. da skratim, amanadilu se desi da je izgubio neki poklon od oca i ne sme na oči da mu izađe, stvara dil da mu lusi (lucifer) pomogne da nađu tu božansku iglu. i tako njih dvojica zaglaviše na zemlji,a pakao ostade bez gospodara.
Samael se nije pobunio vec njegov sin Sabaot ili vas Sava Zeus troprstaš.
 
Neka dozvoli da patim za tebe makar i kojim delom jer sam dokona...
i ne volim biti dokona. Želim da ponesem deo koji je pretežak mojoj braći i sestrama. Bog me je zaboravio i ostavio za kasnije, ali zaista... neka teg pređe na mene.

Bolje ti je kupi kornjaču i obozavaj u vrtu.
Natovari joj na ledja brige kroz ritual.
 
Bolje ti je kupi kornjaču i obozavaj u vrtu.
Natovari joj na ledja brige kroz ritual.
Volim životinje, ali ipak bez ljudskog bića na drugoj strani... teško da ću naći neki smisao postojanja samim tim što je Bog bacio akcenat na ljude.
Stvorio je sve i svašta, ali ljudi su Mu najdraža kreacija, ili bar tako to shvatamo do dana današnjeg.:cvet:
 
Volim životinje, ali ipak bez ljudskog bića na drugoj strani... teško da ću naći neki smisao postojanja samim tim što je Bog bacio akcenat na ljude.
Stvorio je sve i svašta, ali ljudi su Mu najdraža kreacija, ili bar tako to shvatamo do dana današnjeg.:cvet:
Ili covjek stvorio boga pa zato mu najdrazi covjek.
Ljudi su narcisoidi i tu nema pomoci osim kornjače.
 
Ili covjek stvorio boga pa zato mu najdrazi covjek.
Ljudi su narcisoidi i tu nema pomoci osim kornjače.
Ne, ne...
Vi ste tako naelektrisani i ne osećate se nimalo dobro sa tom svojom tezom.
Ukoliko se ne slažete, prvih par sledećih reči koje ćete objaviti govoriće u vaše ime.
Gde sam ja? Pa.. na planu da posetim sebi važnu osobu, duhovnika u Budvi, oca Rafaila!
 
Ne, ne...
Vi ste tako naelektrisani i ne osećate se nimalo dobro sa tom svojom tezom.
Ukoliko se ne slažete, prvih par sledećih reči koje ćete objaviti govoriće u vaše ime.
Gde sam ja? Pa.. na planu da posetim sebi važnu osobu, duhovnika u Budvi, oca Rafaila!
Sazmi to u razumnu rečenicu a ne ko rafailo manitat
 

Back
Top