ПАСТОР : Србија мора да заустави прилив миграната! Грађани не смеју да се плаше да изађу на улицу

Možda zbog prevencije. Nije baš pametno a ni reprezentativno da od centra svog glavnog grada napraviš geto pun nezadovoljnika i potencijalnih izazivača problema. To samo pokazuje da ovde država odavno ne postoji.

P.S. Jel ti mene zahebavaš ovim pitanjima?

Jasno je da drzava treba da pruzi organizavani smestaj tim ljudima i zbog njihove bezbednosti i zastite, kao i zastite domaceg stanovnistva, ali od toga nema nista.

Sa druge strane, ako drzava vuce noge u sprovodjenju neceg tako ociglednog, onda narod treba da se pobuni i prisili drzavu da reaguje. Toga nema, znaci da je narod zadovoljan radom drzave.

Ti kazes da par zlocina moze izazvati haos, ali kako ces znati da se bilo sta desilo, ako drzava krije svoje brljotine, a kad narod ne reaguje na gomile beskucnika koji lutaju, nece reagovati ni na par zlocina.

Sve u svemu, ljudi su zadovoljni kako drzava resava problem migranata. :confused:

Izvini, ako mislis da te zajebavam, nije bilo zle namere u mojim pitanjima.
 
Secate li se proslih godina kada su Srbi masovno izbegavali u Austrougarsku, Grcku i jos neke zemlje?
Tada je sve bilo ok?
Danas, kada je neke druge snasla zla sudbina, Srbija bi da im zalupi vrate pred nosom....A zaboravlja da vec sutra Srbi mogu postati izbeglice ponovo....
 
Secate li se proslih godina kada su Srbi masovno izbegavali u Austrougarsku, Grcku i jos neke zemlje?
Tada je sve bilo ok?
Danas, kada je neke druge snasla zla sudbina, Srbija bi da im zalupi vrate pred nosom....A zaboravlja da vec sutra Srbi mogu postati izbeglice ponovo....
Nije iskljuceno, ali je malo verovatno da cemo bezati u Afganistan. :confused:
 
Secate li se proslih godina kada su Srbi masovno izbegavali u Austrougarsku, Grcku i jos neke zemlje?
Tada je sve bilo ok?
Danas, kada je neke druge snasla zla sudbina, Srbija bi da im zalupi vrate pred nosom....A zaboravlja da vec sutra Srbi mogu postati izbeglice ponovo....
Nije tema o tome, nego o Pastorevom pozivu na ograničavanje ulaska novih migranata.
Ti si prvi ovde da kukaš kako su Krajišnici promenili etničku sliku Vojvodine
 
Secate li se proslih godina kada su Srbi masovno izbegavali u Austrougarsku, Grcku i jos neke zemlje?
Tada je sve bilo ok?
Danas, kada je neke druge snasla zla sudbina, Srbija bi da im zalupi vrate pred nosom....A zaboravlja da vec sutra Srbi mogu postati izbeglice ponovo....
Eto ne želim izbjeglice Arape i muslimane. Je li to neki problem?
 
ПАСТОР ЗАХТЕВА ОД ВЛАСТИ: Србија мора да заустави прилив миграната! Грађани не смеју да се плаше да изађу на улицу
10-12-2019 13:11
Председник Савеза војвођанских Мађара и Скупштине Војводине Иштван Пастор оценио је да повећани прилив миграната у Кањижи и Суботици није случајан и да је резултат организованог процеса, на који локалне самоуправе не могу да утичу.

Иштван Пастор (Фото: Јутјуб)
"Неопходно је да се држава умеша и искористи законске могућности да овај процес заустави, онемогући или успори. Срамотно је што држава која то чини изложена осуди због другачијих одлука које су донели европски званичници", рекао је Пастор за Панон РТВ.
Он је навео да је локална самоуправа тражила од полиције да појача присуство полицијских патрола на улицама тих места, али је, каже, прошло месец како је послато писмо, а нема одговора.
"Наш први задатак да обезбедимо сигурност грађана, то ће учинити локална самоуправа, али је неопходно да добије и подршку државе", рекао је Пастор.
Он је нагласио да се сећа времена када је повреда граничног простора био озбиљан прекршај.
"Запањујуће је што је повреда граница постала људско право, а то се догодило последњих деценија, да је повреда суверенитета државе повреда људских права", навео је он.
Пастор каже да грађани желе да имају "нормалан живот" и да не размишљају да ли могу да изађу на улицу и ко је "група која стоји на ћошку".
http://www.pravda.rs/2019/12/10/pastor-zahteva-od-vlasti-srbija-mora-da-zaustavi-priliv-migranata-gradjani-ne-smeju-da-se-plase-da-izadju-na-ulicu/?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Content+exchange
znači...ovo je trebalo da neki Srbin kaže, ali nije...dočekasmo i da Pastor, kaže pravu istinu srpskim građanima...da se malo osveste, ako išta shvataju
 
Eto ne želim izbjeglice Arape i muslimane. Je li to neki problem?
Naravno da je problem!

Zasto ti mislis, KAO MODERATOR OVIH DISKUSIJA, da su muslimani i Arapi losi ljudi? Ljudi su ljudi kao i svi drugi: ima i dobrih i losih.
 
Naravno da je problem!

Zasto ti mislis, KAO MODERATOR OVIH DISKUSIJA, da su muslimani i Arapi losi ljudi? Ljudi su ljudi kao i svi drugi: ima i dobrih i losih.
Zasto mislis da mi mozemo lepo da se slazemo sa muslimanima, pored svih iskustva da ne mozemo?
 
Naravno da je problem!

Zasto ti mislis, KAO MODERATOR OVIH DISKUSIJA, da su muslimani i Arapi losi ljudi? Ljudi su ljudi kao i svi drugi: ima i dobrih i losih.
Zašto ti deset godina ovde grakćeš da su izbeglice Srbi loši ljudi?
 
Naravno da je problem!

Zasto ti mislis, KAO MODERATOR OVIH DISKUSIJA, da su muslimani i Arapi losi ljudi? Ljudi su ljudi kao i svi drugi: ima i dobrih i losih.
Ja ne govorim da su oni loši ljudi. Ne želim u hrišćsanskoj zemlji par stotina hiljada muslimana. Kao što oni ne bi želili hrišćane.
 
Ja ne govorim da su oni loši ljudi. Ne želim u hrišćsanskoj zemlji par stotina hiljada muslimana. Kao što oni ne bi želili hrišćane.
Da prostiš ne želim ja ni ateiste, ali nije tema to, nego poziv stranke koja podržava vlast toj istoj vlasti da preduzme nešto.
 
Da prostiš ne želim ni ja ateiste, ali nije tema to, nego poziv stranke koja podržava vlast toj istoj vlasti da preduzme nešto.
Pa vi zelite od Srbije da napravite pravoslavnu dzamahiriju, gde ce samo Srbi pravoslavci imati sva parava, a ostali ce biti gradjani drugog reda.
To ISTO je bio zelo i Hitler, pa smo videli kako je prosao.
 
Pa vi zelite od Srbije da napravite pravoslavnu dzamahiriju, gde ce samo Srbi pravoslavci imati sva parava, a ostali ce biti gradjani drugog reda.
To ISTO je bio zelo i Hitler, pa smo videli kako je prosao.
Jok, Kinezi su dobrodošli.
Radan i kulturan svet.
 
Posto sam prosao dosta sveta mogu ovde da ti javno tvrdim da su Kinezi U PROSEKU, u svakom smislu, mnogo gori od Arapa!
.......a pošto nisi ovde onda ne znaš ovdašnje Kineze koji su u svakom smislu bolji od ovih migranata bili oni Arapi ili šta već bili.
Nego , zašto ne bi razgovarali o temi?
Šta to Pastor traži od vlasti?
Da migrante izmesti iz mađarskih sredina ili da omogući formiranje opštinskih Milicija?
 
.......a pošto nisi ovde onda ne znaš ovdašnje Kineze koji su u svakom smislu bolji od ovih migranata bili oni Arapi ili šta već bili.
Kinezi nigde nisu dobri....Zive u jednoj zemlji 20 godina i nece da govore jezik te zemlje iako ga dobro znaju....To je samo jedan primer. Prevaricete kad god imaju priliku.
 
Kinezi nigde nisu dobri....Zive u jednoj zemlji 20 godina i nece da govore jezik te zemlje iako ga dobro znaju....To je samo jedan primer. Prevaricete kad god imaju priliku.
Dobro, pusti sad Kineze.Hrvati će te zaklati čim dobiju priliku.
Šta kažeš na Pastora?
 
Dobro, pusti sad Kineze.
Šta kažeš na Pastora?
Mislim da Srbija treba da POMOGNE izbeglicama. To joj je ljudska i humanitarna duznost sveke drzave i pojedinca, a u buducnosti samo moze imati koristi od toga na vise nacina.
 
Mislim da Srbija treba da POMOGNE izbeglicama. To joj je ljudska i humanitarna duznost sveke drzave i pojedinca, a u buducnosti samo moze imati koristi od toga na vise nacina.
Srbija je dužna da pomaže izbegla i raseljena lica sa prostora bivše SFRJ.
Druge zemlje koje nemaju svoje izbeglice treba da pokažu humanost kao što smo mi pokazali evo već trideset godina.
 
Srbija je dužna da pomaže izbegla i raseljena lica sa prostora bivše SFRJ.
Druge zemlje koje nemaju svoje izbeglice treba da pokažu humanost kao što smo mi pokazali evo već trideset godina.
Izbeglice nemaju ni drzavu ni zastavu.
 

Back
Top