gost 150019
Elita
- Poruka
- 20.524
I dalje neizvesna sudbina Ljume Milićević, koja je posle pogibije muža Radisava ostala na Goliji sa dvoje dece
NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...
- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.
Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.
Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.
- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.
http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....
NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...
- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.
Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.
Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.
- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.
http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....

