PASOŠ ZA ALBANKU

gost 150019

Elita
Poruka
20.524
I dalje neizvesna sudbina Ljume Milićević, koja je posle pogibije muža Radisava ostala na Goliji sa dvoje dece
28280.jpg

NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...

- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.

Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.

Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.

- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.

http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....
 
Тој жени Албанки треба ХИТНО тј.ОДМАХ доделити пасош Србије - питам се шта су ови наши кретени до сада уопште и мрсомудили око тог проблема...
 
I dalje neizvesna sudbina Ljume Milićević, koja je posle pogibije muža Radisava ostala na Goliji sa dvoje dece
28280.jpg

NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...

- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.

Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.

Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.

- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.

http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....

Ne kapiram sta joj van civilizacije nije lako bez dokumenata?

Startuje je i trkelja interventna svakih 5 minuta,lici na nekoga sa poternice ili sta?:hahaha:

Koja glupost.

A druga je glupost"Albanka iz Srbije" :hahaha:,nesto slicno Bosanac iz Nemacke :hahaha:

Ajde dobro,dajte joj ta dokumenta.
 
I dalje neizvesna sudbina Ljume Milićević, koja je posle pogibije muža Radisava ostala na Goliji sa dvoje dece
28280.jpg

NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...

- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.

Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.

Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.

- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.

http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....

*ebem ti žutu garnituru!

Ovoj jadnici je muž stradao a nemože da dobije pasoš, dok *ebeni fuZbaler dobije direkt od Dačića!
Ova još došla ovde u nedodjiju iz koje su Srpkinje pobegle da radja Srpsku decu a nemože pasoš da dobije!

ne samo pasoš nego i pomoć da joj se da!
 
Naziv teme je pogrešan! Možda namerno?
U tekstu članka uopšte se ne pominje pasoš već državljanstvo radi dobijanja ličnih isprava bez kojih kako se navodi u članku ne može ništa završiti u Novom Pazaru a neki ovde odmah sugerišu kako je zatražila pasoš kako bi napustila Srbiju i sopstvenu decu!!!
 
I dalje neizvesna sudbina Ljume Milićević, koja je posle pogibije muža Radisava ostala na Goliji sa dvoje dece
28280.jpg

NOVI PAZAR - Ljuma je zaslužila srpski pasoš, ako ni zbog čega drugog, onda zbog hrabrosti!
Samo nekoliko dana pre prvog velikog snega na planini, i dalje je neizvesna sudbina Albanke Ljume Milićević, koja je posle nedavne pogibije muža Radisava ostala na Goliji da čuva sinove Miljana i Martina, staru svekrvu Milicu i dom Milićevića u selu Guberevo. Pasoš za Ljumu zatražilo je prethodnih dana Humanitarno udruženje „Stara Raška“ iz Beograda, koje je pre mesec dana uručilo prvu pomoć Milićevićima, a pasoš za Ljumu traži i poznati dobrotvor iz Novog Pazara Hido Muratović, kao i mnogi ljudi iz ovog kraja...

- Fudbaleri koji za dan dobiju srpski pasoš jednog dana će otići odavde, a Ljuma će ostati na Goliji da čuva decu i dom Milićevića. Divim se ovoj hrabroj ženi, nije lako bez ikakvih dokumenata, daleko od puteva i civilizacije, u ovoj nedođiji brinuti o deci, o staroj svekrvi. Red bi bio da ona dobije srpsko državljanstvo - kaže Hido Muratović, koji je pre dan-dva Milićevićima u selo odneo pomoć od dvadesetak hiljada dinara, koju je sakupio u Novom Pazaru.

Ljuma je pre mesec dana ostala bez muža Radisava, koji je poginuo u planini sekući drva za zimu.
- Ne, neću otići odavde. Neću dozvoliti da se ugasi dom mog Radisava. Ostajem da radim ono o čemu smo Radisav i ja sanjali. Da gajim našu decu, da se brinem o svekrvi, da čuvam kuću - rekla je Ljuma tih dana novinarima, dodajući da je sa Radisavom navikla da radi, da ostaje na planini, da se bori.

Kuća Milićevića jedina je živa u zaseoku u udaljenom delu planine. Daleko od puteva, daleko od lekara i prodavnice, život na planini postaje više nego težak, naročito zimi kada padnu veliki snegovi, kada se iz Gubereva ne može nikud.

- Ne bojim se ni teškog seljačkog posla, ni snega, ni zavejanih puteva. Ipak, sve bi mi bilo lakše da imam srpsko državljanstvo, da me u Srbiji, mojoj drugoj domovini, tretiraju kao srpskog državljanina. Ovako u Novom Pazaru bez dokumenata ne mogu da završim nijedan posao. Ja sam svoju sudbinu vezala za Milićeviće, za ovo selo, za moju i Radisavljevu decu, svekrvu, za Goliju. Ovde ću umreti, nemam ja kud odavde - kaže Ljuma.

http://www.kurir-info.rs/srbija/pasos-za-albanku-59531.php
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Dakle, dok se neki na forumu interesuju za kučiće, propuštaju da se osvrnu na ljude....

jos jedna srpska sramota...ovo nije usamljen slucaj....A ZA KOLIKO VREMENA REKOSE JE SARIC DOBIO DRZAVLJANSTVO SRBIJE...??
 
Ne kapiram sta joj van civilizacije nije lako bez dokumenata?

Startuje je i trkelja interventna svakih 5 minuta,lici na nekoga sa poternice ili sta?:hahaha:

Koja glupost.

A druga je glupost"Albanka iz Srbije" :hahaha:,nesto slicno Bosanac iz Nemacke :hahaha:

Ajde dobro,dajte joj ta dokumenta.

jel ti znaci nesto sto ona nema materinski dodatak a rodila je dvoje dece srbiji..?? a znaci li ti nesto i to da ta ista deca nemaju deciji dodatak..??
 
У чему је проблем, зар она није браком стекла држављанство. Овај мали има 4-5 година.
Можда када би отишла у МУП и затражила срп. држављанство и послала у Алб. захтев да се одриче албанског.
Ко је то њима забранио пријем у држављанство именом и презименом. Ако постоји разлог који је, ако не може двојно са Алб. не може и закон мора да се поштује.
 
У чему је проблем, зар она није браком стекла држављанство. Овај мали има 4-5 година.
Можда када би отишла у МУП и затражила срп. држављанство и послала у Алб. захтев да се одриче албанског.
Ко је то њима забранио пријем у држављанство именом и презименом. Ако постоји разлог који је, ако не може двојно са Алб. не може и закон мора да се поштује.

ocito nisi upoznat...nijedna albanka koja se udala za srbina nema drzavljanstvo...bila specijalna emisija na TV o tom...cak sta vise valjda na svakih 6 meseci muzevi srbi placaju boravisnu taksu za produzenje boravka.../valjda bi na 6 meseca/i te zene i deca nemaju nikakva prava koja sleduju ostalu decu u srbiji...
 
ocito nisi upoznat...nijedna albanka koja se udala za srbina nema drzavljanstvo...bila specijalna emisija na TV o tom...cak sta vise valjda na svakih 6 meseci muzevi srbi placaju boravisnu taksu za produzenje boravka.../valjda bi na 6 meseca/i te zene i deca nemaju nikakva prava koja sleduju ostalu decu u srbiji...
je li ista stvar i sa ostalim "srpskim snahama" ili se to odnosi samo na albanke?
 
ocito nisi upoznat...nijedna albanka koja se udala za srbina nema drzavljanstvo...bila specijalna emisija na TV o tom...cak sta vise valjda na svakih 6 meseci muzevi srbi placaju boravisnu taksu za produzenje boravka.../valjda bi na 6 meseca/i te zene i deca nemaju nikakva prava koja sleduju ostalu decu u srbiji...
Pa valjda ako ima srpsku decu treba da ima i srpski pasos!
 
je li ista stvar i sa ostalim "srpskim snahama" ili se to odnosi samo na albanke?

e to ne znam...za albanke je bilo vise puta emisija...i reportaza gde su se i kako udale...i svi potenciraju taj problem...jos se muzevi zale da placaju po 300 evra za produzenje boravisne takse...nista mi nije jasno...valjda ima neko ovde ko se u te stvari bolje razume da razjasni..
 
ocito nisi upoznat...nijedna albanka koja se udala za srbina nema drzavljanstvo...bila specijalna emisija na TV o tom...cak sta vise valjda na svakih 6 meseci muzevi srbi placaju boravisnu taksu za produzenje boravka.../valjda bi na 6 meseca/i te zene i deca nemaju nikakva prava koja sleduju ostalu decu u srbiji...

Како немају држављанство, апатриди су?
Имају ваљда албанско држављанство, мора да има, иначе су сами ти бракови под знаком питања, ништави су.
Ако наша држава не дозвољава двојно, нека те жене траже испис из албанског, лојалне су држави Србији и имају намеру да живе у Србији.
Ако би двојно, па не може.
Не знам да ли то још увек важи, македоснки држављани, због албанских, шиптарских злоупотреба уопште не могу да купују некретнине у СРБ. (Црногорци, наравно, могу, држављани ЦГ иако могу да буду шиптари)..
 

Back
Top