Pas u stanu - da ili ne?

gost 41782

Elita
Poruka
19.638
Sta mislite o drzanju pasa u stanu?

Da li imate psa u stanu?

Koje rase bi trebalo zabraniti?
(znam da ima neki poseban zakon za opasne pse ali nisam ukapirala da li smeju da se drze u stanu)

Da i biste zabranili zakonom drzanje pasa u stanu?

10-Tips-To-Make-Apartment-Living-With-Dogs-Totally-Doable.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Definitivno ne.

Nikako da se prelomim za macku, trenutno razmisljanje mi je ne macka u stanu jer zivim sam, da je tu recimo djevojka/zena koja je okej sa mackom pa ajde moze.

Ali pas, pa ne. Imam u zgradi komsije koje drze kera koji je ranije lajao i kad krecu u setnju, on sleti niz stepenice sa sve ogrlicom, malo bucno. Drug (takodje stanar) i ja smo znali da pustamo muziku do kasno a upravnici su upravo ti sto imaju kera i nemaju pravo primjedbi jer im ker laje. :mrgreen:
 
Sta mislite o drzanju pasa u stanu?

Da li imate psa u stanu?

Koje rase bi trebalo zabraniti?
(znam da ima neki poseban zakon za opasne pse ali nisam ukapirala da li smeju da se drze u stanu)

Da i biste zabranili zakonom drzanje pasa u stanu?
Jednostavnije je drzati kuce u stanu nego macku iz vise razloga:
Kuce se lakse vaspita da ne laje, macke su jako tvrdoglave i bezobrazne, mjaukace ispred kupatila, spavace sobe, vrsitace u pola noci jer im doslo itd.
Kuce izvodis napolje i bude srecno, macka je zatocena u stanu.
Kuce ce retko da grize namestaj ako nije nesrecno, macka ce iz cistog bezobrazluka da ostri kandze od namestaj.
Kuce ne moze da se penje na trpezarijski sto, da lize sudove iz sudopere, da se penje po elementima po stanu i obara figurice i ukrase.
Ako se desi da se stenac ukaki u stanu, njegovo gomno nije toksicno kao sto je slucaj sa mackom.
Dok se redovno seta, nema prepreke da se u stanu drze i velike rase, s tim sto npr sarplaninac stvarno nije kuce za stan, dok danska doga, tzv nezni dzin, jeste.

P.S. Mackarka sam.
 
Мој је на гајби,иако имам огромно двориште. Бивша ју је тако дресирала и остаде тако. Све живо зна,сама отвара врата и отвара кваке,цвили код улазних врата кад хоће на нужду. Добрица тотални,не гризе и не прави штету никакву,буквално не приметиш да ти је на гајби. Тако да иако сам у почетку био против тога,и свађао се на крв и нож са бившом,некако сад гајбу не могу да замислим без моје мрцине.
 
Samo male rase.
Te male rase su i bucne, obicno laju bez prestanka.
Dok se redovno seta, nema prepreke da se u stanu drze i velike rase, s tim sto npr sarplaninac stvarno nije kuce za stan, dok danska doga, tzv nezni dzin, jeste.
Da, pas je zahvalniji iz tog razloga, malo mu treba da bude zadovoljan. I moze u stanu pod uslovom da vlasnik zna kako treba da se ponasa. Meni zao kad cujem da neko drzi malinoa ili slicne enrrgicne pse u stanu, a njima je prirodno da trce i skacu...
Ako se ikad resim da zivim u kuci uzecu sebi ili malinoa, ili kavkaskog ovcara. :)
 
Ja sam imao kokera, izdresirao ga od malena (izdresirao, naučio, ne izmaltretirao), nikakav problem nije bio.
Šetnja ujutru i uveče, ponekad i između ako imam vremena i to je to. Imao je svoje igračke, nije pravio štetu po stanu.
Poenta je da ga ljudski izmoriš kad izađete u šetnju, da se izjurca i zadovolji a ne ono šetanje na povocu brzinom od
2 kilometra na sat ko penzosi što rade.
 
Sta mislite o drzanju pasa u stanu?

Da li imate psa u stanu?

Koje rase bi trebalo zabraniti?
(znam da ima neki poseban zakon za opasne pse ali nisam ukapirala da li smeju da se drze u stanu)

Da i biste zabranili zakonom drzanje pasa u stanu?

Protiv toga sam.
Odrastao sam u kuci sa dvoristem, cale bio lovac pa je uvek bio i najmanje jedan pas u dvoristu. Imao je svoju kucicu, mi svoju a nedeljom jurcanje po sumi za drugim zivotinjama.

Bolje je kada zivotinja ima slobodu da bude napolju, da seta, potrci, legne u hlad drveta...
 
Док смо овај стан издавали, примили смо станаре који су имали пса. Нису нам то одмах рекли а после је било касно. Изгризао је и врата и ноге од стола. Толико о томе да не праве штету.
Дакле, изричито не. Осим тога, нико није дужан да трпи њихово огавно и несносно лајање.
 
Te male rase su i bucne, obicno laju bez prestanka.

Da, pas je zahvalniji iz tog razloga, malo mu treba da bude zadovoljan. I moze u stanu pod uslovom da vlasnik zna kako treba da se ponasa. Meni zao kad cujem da neko drzi malinoa ili slicne enrrgicne pse u stanu, a njima je prirodno da trce i skacu...
Ako se ikad resim da zivim u kuci uzecu sebi ili malinoa, ili kavkaskog ovcara. :)
Ne sve.
 
Te male rase su i bucne, obicno laju bez prestanka.

Da, pas je zahvalniji iz tog razloga, malo mu treba da bude zadovoljan. I moze u stanu pod uslovom da vlasnik zna kako treba da se ponasa. Meni zao kad cujem da neko drzi malinoa ili slicne enrrgicne pse u stanu, a njima je prirodno da trce i skacu...
Ako se ikad resim da zivim u kuci uzecu sebi ili malinoa, ili kavkaskog ovcara. :)
Meni se uglavnom dopadaju ili random dzukci koje svakako treba udomiti, hraniti, brinuti o njima, ili rase koje su manje modifikovane za potrebe coveka, npr malinoa, haski, malamut, ali u pravu si, to su psi kojima treba ili ogromno dvoriste ili planina, kao sto je slucaj sa sarplanincem, sibirskim alabajem i sl.
 

Back
Top