Pas u stanu - da ili ne?

ecio94

Aktivan član
Moderator
Poruka
1.717
Ма то је реткост, пас или одлута па се никад не врати или су му и чукунбаба и чукундеда уличари.
Retkost? Veruj mi da nije. Većina uzme psa jer misle da ne zahteva nikakvu obavezu prema njemu,ali onda shvate da i pas treba da jede,da se vakciniše,da se čipuje itd ... I što je najgore uglavnom se bacaju agresivni psi.

manem78

Primećen član
Poruka
651
i apropo teme

pas u stanu da..ali samo mali psi tipa pudle, bišona, pomeranca ,jorkširski terijer,maltezer, ši cu, i da ne nabrajam sve rase malih pasa
veliki psi su za dvorište i to ogradjeno i obezbedjeno da psi ne mogu da izadju na ulicu , veliki psi nisu za stan pa bio on i od 200 kvadrata
Mislim da ovo zavisi od rase, karaktera psa, gazde i stana. Npr. koliko znam rodezijski ridzbek je jako vezan za gazdu. Pada u depresiju ako ga izbacite napolje. A sigurno nije mali pas. Ja imam kokera. Da li je on za stan ili ne? Ova moja jeste. Bar kod mene.

Ipposthenis

Primećen član
Poruka
676
i apropo teme

pas u stanu da..ali samo mali psi tipa pudle, bišona, pomeranca ,jorkširski terijer,maltezer, ši cu, i da ne nabrajam sve rase malih pasa
veliki psi su za dvorište i to ogradjeno i obezbedjeno da psi ne mogu da izadju na ulicu , veliki psi nisu za stan pa bio on i od 200 kvadrata
Ja ću reći suprotno. Doduše pre bih rase delio na drugi način nego prema veličini.

Imam dva lenjivca od skoro 80kg u zbiru u više nego duplo manjem stanu od tog 'preporučenog'. U kući su nevidljivi, (bes)korisni topli jastuci. Goste pozdrave na ulazu i nestanu.

Šta više, čak ne vidim kako bi ženka (Čau Čau) čamila sama napolju, i ovako se obično premešta po kući tako da jedno ili više članova porodice budu na ''na oku''. Prema dosadašnjem iskustvu izolacija bi napravila drugačijeg, agresivnijeg psa. Što sa takvim primitivnim rasama recimo nije baš naivno.

Sa druge strane, skoro svi sa kojima se družim su 'kučkari', i oni sa velikim pmsima imaju istu situaciju kao ja, a od ovih što imaju raznorazne manje rase - obično jedva čekam da odem kući iziritiran malim lajavim hiperaktivnim smradovima i nekoliko puta uništenim stvarima. Uz podrazumevane izuzetke, tipa 14 godina pas kome je već muka od svega...ili recimo buldozi, baseti itd.

Isto tako - retrivera, vučijaka ili dalmatinca (nasuprot Diznijevom remek delu) ne bih rado držao u kući mada bih njih uvek pre uveo u kuću nego džek rasela recimo.

66edb643f651a06cf0331e6f39690124.jpg

vučji čopor

Legenda
Poruka
58.580
Retkost? Veruj mi da nije. Većina uzme psa jer misle da ne zahteva nikakvu obavezu prema njemu,ali onda shvate da i pas treba da jede,da se vakciniše,da se čipuje itd ... I što je najgore uglavnom se bacaju agresivni psi.
Бацају се све расе у свим узрастима јер су људи неодговорни и узимају псе из помодарства или хира, без икаквог осећања одговорности.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.