Partneri tipa - ne može

IMG_9720.jpeg

А колико смо ми сами спремни на промене? Да ли смо способни да пратимо ритам који тражимо од другог?

To obično ide u paketu, jer očekujemo od drugih da budu brzi kao i mi, da nas ne sapliću niti sputavaju
Ali je tačno da za nešto smo prilagodljivi a za nešto ne, ako ima volje ima se i strpljenja

А колико смо ми сами спремни на промене? Да ли смо способни да пратимо ритам који тражимо од другог?

Covek nije jedna konstanta. Nekad prija mir, nekad akcija, i to su sve trenutna stanja i raspolozenja, koja mogu, ali ne moraju da se poklope. I tu sad nastupa zrelost i razumevanje.

Ali za razliku od trenutnih stanja i raspolozenja, karakterne osobine su ono sto je trajno. Bas sam se setio jednog svezeg bracnog para (vencali su se pre 10-tak meseci), koji je u vezi vise od 10 godina, ali tek nakon vencanja su poceli da zive zajedno i da stvaraju nesto zajedno.
I sada su bas u konfliktu, jer ona je od akcije a on je jako inertan. Toliko inertan da sumnjam da li je uopste i zainteresovan. Bukvalno mi se bar jednom mesecno zali na njegovu inertnost. I to je karakterna osobina, koja nema sanse da se promeni. On je takav i bice uvek takav.

Drugi slucaj, zenina drugarica kuka kako vec godinama ne moze da ubedi muza da dignu kredit i kupe stan. Toliko dugo ga ubedjuje da bi do sad pola odplatili, a mozda i vise jer oboje odlicno zaradjuju, cak i za nemacke uslove. Njega strah da uleti u tu pricu. Ona pizdi. Godine lete.

I ono sto meni nije jasno u svim tim pricama je, kako ranije partneri ne vide te osobine?

Covek nije jedna konstanta. Nekad prija mir, nekad akcija, i to su sve trenutna stanja i raspolozenja, koja mogu, ali ne moraju da se poklope. I tu sad nastupa zrelost i razumevanje.

Ali za razliku od trenutnih stanja i raspolozenja, karakterne osobine su ono sto je trajno. Bas sam se setio jednog svezeg bracnog para (vencali su se pre 10-tak meseci), koji je u vezi vise od 10 godina, ali tek nakon vencanja su poceli da zive zajedno i da stvaraju nesto zajedno.
I sada su bas u konfliktu, jer ona je od akcije a on je jako inertan. Toliko inertan da sumnjam da li je uopste i zainteresovan. Bukvalno mi se bar jednom mesecno zali na njegovu inertnost. I to je karakterna osobina, koja nema sanse da se promeni. On je takav i bice uvek takav.

Drugi slucaj, zenina drugarica kuka kako vec godinama ne moze da ubedi muza da dignu kredit i kupe stan. Toliko dugo ga ubedjuje da bi do sad pola odplatili, a mozda i vise jer oboje odlicno zaradjuju, cak i za nemacke uslove. Njega strah da uleti u tu pricu. Ona pizdi. Godine lete.

I ono sto meni nije jasno u svim tim pricama je, kako ranije partneri ne vide te osobine?

Тачно тако, не виде. Јер гледају у друге ствари које им се свиђају и пријају им. А онда кад крене заједнички живот, кад си са неким 24/7, исплива много тога што је сво време било ту, само нико није обраћао пажњу.

Zato je jako bitno da su licnosti kompatibilne, za neki dugorocan i skladan zajednicki zivot.
Mozemo mi biti lepi, zgodni i bogati ki Andjelina i Bred Pit, ali ako nase licnosti zajedno ne funkcionisi u nekom skladu - dzaba je sve.
Pa ne znam, pošto imam svoj stan od 18, meni su se nekako momci uvek useljavali brzo. Ne skroz, ali dosta vremena. Moj bivši s kojim imam decu bukv posle 3 nedelje zabavljanja se skroz preselio. Tako da mi se nije dešavalo da nekog kao duže znam, a ne znam. Još ako ih poznajem od pre, osobine se vide lao na dlanu.

Ljudi se NE menjaju što se karaktera tiče. Tu je uvek uzmi ili ostavi.

Da li kada birate partnere vodite računa i o njihovim političkim stavovima, i još više o tome šta rade na tom planu?

To možda nekome deluje kao nebitna stvar, kao to je lično uverenje, ali da li ta lična uverenja puno pokazuju o osobi sa kojim delite životni prostor, pa čak i krevet ?

Jedan muškarac sa kojim sam bila bliska jedno vreme mi je jednom rekao: kada čujem od nekoga da počinje rečenicu sa "ne može", znam da nemamo ništa zajedničko, jer taj ili ta koji kažu ne može imaju iza sebe mentalitet koji meni ne odgovara. Tipa nikada neće biti promena, ili ne može se to, teško je itd. Ili dođe majstor pa počne sa tim šta sve ne može, a ja mu kažem slušaj, nisam te doveo da mi pričaš šta ne može, već da napraviš tako da može. Drugim rečima, ne trpim luzere oko sebe. Ili ono pričaju o politici, pričaju, a kada treba nešto konkretno uraditi onda ništa.
To je stav koji delim, pa ga navodim. Ali kod vas je to možda nešto drugo.

Ako ne politika, da li imate nešto iz druge oblasti života za koje vam je važno da vaš partner ima stavove i dela koje cenite?
Politicki stavovi su promenjiva kategorija, jer ovise , ili o ideologiji, ili licnosti, ili o obecanjima.
Moze, ili ne moze, je stvar odluke na temelju procene situacije (a procena je bazirana na najvecoj kolicini informacija koju osoba moze da skupi).
Luzer je termin u oku promatraca, i njegovih licnih kriterija, plus napuhani ego, i tastina

Da li kada birate partnere vodite računa i o njihovim političkim stavovima, i još više o tome šta rade na tom planu?

To možda nekome deluje kao nebitna stvar, kao to je lično uverenje, ali da li ta lična uverenja puno pokazuju o osobi sa kojim delite životni prostor, pa čak i krevet ?

Jedan muškarac sa kojim sam bila bliska jedno vreme mi je jednom rekao: kada čujem od nekoga da počinje rečenicu sa "ne može", znam da nemamo ništa zajedničko, jer taj ili ta koji kažu ne može imaju iza sebe mentalitet koji meni ne odgovara. Tipa nikada neće biti promena, ili ne može se to, teško je itd. Ili dođe majstor pa počne sa tim šta sve ne može, a ja mu kažem slušaj, nisam te doveo da mi pričaš šta ne može, već da napraviš tako da može. Drugim rečima, ne trpim luzere oko sebe. Ili ono pričaju o politici, pričaju, a kada treba nešto konkretno uraditi onda ništa.
To je stav koji delim, pa ga navodim. Ali kod vas je to možda nešto drugo.

Ako ne politika, da li imate nešto iz druge oblasti života za koje vam je važno da vaš partner ima stavove i dela koje cenite?
Politicki stav je veoma bitan u biranju partnera, teorije zavjera kao i kad neko koristi konstantno uzrecicu( ja moram) sto puno govori o njegovom stavu u zivotu itd, imam prijatelja kojem djevojka vjeruje u teorije zavjera, antivakser itd i svi ga ismijavamo za njegovo dobro, znam da mu to veoma tesko pada sto je neprihvatamo ali i on sam to ne bi nikad prihvatio da nije zaljubljen do usiju.

Poslednja izmena:
Politicki stav je veoma bitan u biranju partnera, teorije zavjera kao i kad neko koristi konstantno uzrecicu( ja moram) sto puno govori o njegovom stavu u zivotu itd,
jeste.
imam prijatelja kojem djevojka vjeruje u teorije zavjera, antivakser itd i svi ga ismijavamo za njegovo dobro, znam da mu to veoma tesko pada sto je neprihvatamo ali i on sam to ne bi nikad prihvatio da nije zaljubljen do usiju.
Pa kad dobiju dete i ona ne da da se vakcinise, videce sta je uradio.
Poynajem i ja jedan par, otac nije dao da se deca vakcinisu, sada dete nema ni karton jer ne smeju u Dom ydravlja da ga vode da se ne bi otkrilo da nije vakcinisano, placaju lekare, haos.

jeste.

Pa kad dobiju dete i ona ne da da se vakcinise, videce sta je uradio.
Poynajem i ja jedan par, otac nije dao da se deca vakcinisu, sada dete nema ni karton jer ne smeju u Dom ydravlja da ga vode da se ne bi otkrilo da nije vakcinisano, placaju lekare, haos.
Sto je najgore, uvijek je govorio koliko moras biti glup da ti je partner teoreticar zavjera jednoj prijateljici koja je vjerovatno sa tipom teoreticarem bila samo zbog seksa :D

Sto je najgore, uvijek je govorio koliko moras biti glup da ti je partner teoreticar zavjera jednoj prijateljici koja je vjerovatno sa tipom teoreticarem bila samo zbog seksa :D
Imala sam ja ovde pre nekih godinu dana jednu temu o nekom mom dejtu sa takvim teoretičarem, koji me udavio dva sata, i posle pitao za sex, posle čega sam rekla ajde ti mene lepo odvezi kući, idem da odmorim ;)

Ma, beži bre hehe
Nikad se više i nisam javila
Prvo neko treba da bude normalan, pa da vidimo ostalo.

imam prijatelja kojem djevojka vjeruje u teorije zavjera, antivakser itd i svi ga ismijavamo za njegovo dobro, znam da mu to veoma tesko pada sto je neprihvatamo ali i on sam to ne bi nikad prihvatio da nije zaljubljen do usiju.
Pa antivakseri cine 50% populacije.
A u ostale teorije zavere, koje su nesumnjivo tacne, veruje 70%.
Imala sam ja ovde pre nekih godinu dana jednu temu o nekom mom dejtu sa takvim teoretičarem, koji me udavio dva sata, i posle pitao za sex, posle čega sam rekla ajde ti mene lepo odvezi kući, idem da odmorim ;)
Meni licno je odbojno ako zensko voli teorije zavere, ali samo zato sto je to isto kao i sklonost filozofiji, nije zenstvena vrsta inteligencije...
svi ga ismijavamo za njegovo dobro,
Takvi poput 'vas' se koncentrisu i na ovom forumu u vidu anti-sns sekte, iako ste u debeloj manjini, stvori se utisak kao da vas je '1 od pet miliona'

Poslednja izmena:
Meni licno je odbojno ako zensko voli teorije zavere, ali samo zato sto je to isto kao i sklonost filozofiji, nije zenstvena vrsta inteligencije...
А да ли те привлаче жене које се наводно баве науком и којима је речено да имају мушки мозак а заправо такав мозак уопште немају?

А да ли те привлаче жене које се наводно баве науком и којима је речено да имају мушки мозак а заправо такав мозак уопште немају?
Pa ne znam zavisi koja je nauka, mozemo uociti analogiju sa religijom... nekome to stoji kao @aeternum a nekome i ne kao @Jasna (vise filozofski tip, da uocimo konkretne primere :p)
Sto se tice nauke zenstvene su medicina i hemija, ostalo slabo

A i muškarci- mahom nemaju muški mozak.

Ti je došlo do logičke greške: kroz istoriju su uspešni ljudi bili 99% muškarci. Ali 99% muškaraca nisu bili uspešni. Kada je patrijarhat popustio i ženama omogućeno da budu uspešne, njihov mozak je proglašen muškim iako 99% muškaraca nema takav mozak.

I onda imamo da muškarci ne samo što su takav tip mozga proglasili muškim, nego su ga proglasili i mozgom svakog muškarca.

Dobro pitanje. Često se potencira da trebamo biti svoji kao da smo mi svoji nešto najsavršenije na planeti a nije tako. :D
Promena nekog tipa nas može učiniti boljim i nekada nismo ni svesni svojih potencijala dok ne sretnemo osobu koja će nas motivisati ili usmeriti da pokušamo nešto i drugačije od našeg ustaljenog obrasca.
S druge strane, insistiranje na ritmu koji nam ne odgovara ili nametanje drugom - nije ni to način.
Svakako postoji milion različitih stvari i osobina zbog kojih nekog volimo, ne mora to biti presudno.

Dobro pitanje. Često se potencira da trebamo biti svoji kao da smo mi svoji nešto najsavršenije na planeti a nije tako. :D
Promena nekog tipa nas može učiniti boljim i nekada nismo ni svesni svojih potencijala dok ne sretnemo osobu koja će nas motivisati ili usmeriti da pokušamo nešto i drugačije od našeg ustaljenog obrasca.
S druge strane, insistiranje na ritmu koji nam ne odgovara ili nametanje drugom - nije ni to način.
Svakako postoji milion različitih stvari i osobina zbog kojih nekog volimo, ne mora to biti presudno.

Свако од нас носи са собом врлине и мане, а код људи који имају рад на себи процес усавршавања никад не престаје. 🙂

Ne znam ko je pitao, kako ljudi ne vide ranije...
Lako, žmure, jer su zaljubljeni, pa se svako trudi da bude bolji no što jeste, da ugodi, da bude ono što druga strana želi. Onda, prođu godine, ostarimo, deca porastu, pa postane očito koliko svetlosnih godina smo se odaljili i koliko smo se promenili od prvobitnog stanja. I tad krene da ne može.
-Možeš da izbaciš smeće?
-Ne mogu, aj ti.
-Smanji to, boli me glava.
-Ne mogu, ne gledam nemi film.
....

Back