Partneri tipa - ne može

Na žalost.
Potreban je iskren i otvoren razgovor da li je razlaz moguće rešenje.
Onda se ljudi možda malo zamisle
A šta ako nije moguće rešenje? Često nije iz ovog ili onog razloga. Šta onda?
Onda ovo?
или један носи терет целог односа или његов већи део.
I kako meriš ko nosi veći teret? Često smo subjektivni, pa možda i ne vidimo istinu.

A šta ako nije moguće rešenje? Često nije iz ovog ili onog razloga. Šta onda?
Da se čovek ne bi grizao i trošio energiju uzalud, da dobro razmisli da li želi i dalje biti u tom odnosu, brak, deca isl razumem sve to
I ako shvati da želi da ostane, da se toga onda drži, a ne da sumnja i dalje.

Onda ovo?

I kako meriš ko nosi veći teret? Često smo subjektivni, pa možda i ne vidimo istinu.
Zar je bitno šta je objektivno? Važno je da nađemo način da budemo zadovoljni, da bismo ostali zdravi, da bi život nastavio da se živi, a ne životari.
Ljudi nađu način možda da nekako olabave taj odnos, da svako ima svoju sobu, da više budu cimeri, ako ne može drugačije.

Ljudi se nekada opuste i misle da nekoga "imaju" zauvek.. možda da se to malko prodrma. Izlasci, više druženja sa strane, kako bi taj neko ko NEĆE da se menja video da ipak mora.
To su neki predlozi.. kako da se prevaziđe taj stalni osećaj da je odnos postao teret, jer druga osoba ne želi da se menja.

Ja nisam bila uspela. Što sam bila bolja, druga strana je bila gora. Trebalo je možda da probam da budem loša :)

• Voli
Reactions: Red
Po čemu tačno vidiš? Šta pokazuje da jedan vuče više?

Види се по понашању, начину на који двоје разговарају... Ако познајеш те људе, онда знаш и како изгледају њихови животи унутар њихових четири зида. Мада има и добрих односа, где у неком периоду вуче један, па после други.

• Podržavam
Reactions: Red
Da li kada birate partnere vodite računa i o njihovim političkim stavovima, i još više o tome šta rade na tom planu?

To možda nekome deluje kao nebitna stvar, kao to je lično uverenje, ali da li ta lična uverenja puno pokazuju o osobi sa kojim delite životni prostor, pa čak i krevet ?

Jedan muškarac sa kojim sam bila bliska jedno vreme mi je jednom rekao: kada čujem od nekoga da počinje rečenicu sa "ne može", znam da nemamo ništa zajedničko, jer taj ili ta koji kažu ne može imaju iza sebe mentalitet koji meni ne odgovara. Tipa nikada neće biti promena, ili ne može se to, teško je itd. Ili dođe majstor pa počne sa tim šta sve ne može, a ja mu kažem slušaj, nisam te doveo da mi pričaš šta ne može, već da napraviš tako da može. Drugim rečima, ne trpim luzere oko sebe. Ili ono pričaju o politici, pričaju, a kada treba nešto konkretno uraditi onda ništa.
To je stav koji delim, pa ga navodim. Ali kod vas je to možda nešto drugo.

Ako ne politika, da li imate nešto iz druge oblasti života za koje vam je važno da vaš partner ima stavove i dela koje cenite?
Znači kod njega ne može da radi majstor koji govori ne može. :lol:

Stavovi se menjaju. Decu sam podigla sa nekim sa kim sam imala potpuno
suprotne poglede na vaspitanje, pa preživesmo svi i dobro smo. Sad da
se sekiram što neko o nečemu misli vako ili nako, namere nemam.

Držim da ako mi ne postavimo jasne granice, da će drugi ako ne namerno a ono što im se može stalno ih pomerati.

Jednom budeš tolerantan, pa drugi put, pa taj drugi kaže vidi kako ovo lepo ide... dok ne dođe do toga da ne možeš više. Greška od starta.
Setila sam se šta ne može. :lol:
Meni ne smeta da neko misli šta god hoće o čemu god hoće. Ali ne može
onda njemu da smeta moje mišljenje.
Ne može recimo da me vodi na izbore i ne može da me vodi u svoju crkvu
ili bilo šta da mi nameće.

Držim da ako mi ne postavimo jasne granice, da će drugi ako ne namerno a ono što im se može stalno ih pomerati.

Jednom budeš tolerantan, pa drugi put, pa taj drugi kaže vidi kako ovo lepo ide... dok ne dođe do toga da ne možeš više. Greška od starta.
To je generalno istina.
Ne samo u partnerskim odnosima. Prosto ljude imaju to nešto pseće u sebi, da kad vide iskrenost i poštovanje umisle da mogu da zaebavaju. I to nekad i ne rade svesno, nego eto tako, beslovesno.
Jedan od jačih turn offova je kad nekom treba da postavljaš granice.
Znači sebični stvore, nauči da budeš uviđavan a ne samo meni meni, ja pa ja.

Da se čovek ne bi grizao i trošio energiju uzalud, da dobro razmisli da li želi i dalje biti u tom odnosu, brak, deca isl razumem sve to
I ako shvati da želi da ostane, da se toga onda drži, a ne da sumnja i dalje.

Zar je bitno šta je objektivno? Važno je da nađemo način da budemo zadovoljni, da bismo ostali zdravi, da bi život nastavio da se živi, a ne životari.
Ljudi nađu način možda da nekako olabave taj odnos, da svako ima svoju sobu, da više budu cimeri, ako ne može drugačije.

Ljudi se nekada opuste i misle da nekoga "imaju" zauvek.. možda da se to malko prodrma. Izlasci, više druženja sa strane, kako bi taj neko ko NEĆE da se menja video da ipak mora.
To su neki predlozi.. kako da se prevaziđe taj stalni osećaj da je odnos postao teret, jer druga osoba ne želi da se menja.

Ja nisam bila uspela. Što sam bila bolja, druga strana je bila gora. Trebalo je možda da probam da budem loša :)
Na kraju odnosa koji je potonuo, meni je najbitnije da znam da sam sve pokušala. Na umu imam dubok odnos koji nije ljubavni, ali je trebalo da traje dok živimo. Ali više ne traje. Više od godinu dana mi je trebalo da objasnim sebi da sam probala sve i da nisam mogla više ništa. I ko zna, možda se jednom ponovo sve to sastavi, ali nikad neće biti isto.
Tako i ti, probala si sve što je bilo do tebe, sigurno.
Život ume da bude težak, nekad deluje kao mučenje, pa zaboravimo da je svaki novi dan poklon i protraćimo ga tek tako, ko da ćemo živeti zauvek. A nema ničega što je zauvek.

Види се по понашању, начину на који двоје разговарају... Ако познајеш те људе, онда знаш и како изгледају њихови животи унутар њихових четири зида. Мада има и добрих односа, где у неком периоду вуче један, па после други.
Ima svega, ali nekako mislim da je najteže sve priznati sebi, i da li si srećan, i gde ti je mesto u odnosu, a gde želiš da bude, i da li imaš snage i volje da se boriš.... Kad sebi priznaš da si podbacio, posle je sve lako.

Ima svega, ali nekako mislim da je najteže sve priznati sebi, i da li si srećan, i gde ti je mesto u odnosu, a gde želiš da bude, i da li imaš snage i volje da se boriš.... Kad sebi priznaš da si podbacio, posle je sve lako.

Отприлике, најтеже је кад се потрудиш да са твоје стране буде урађено кало треба, па онда схватиш да си се трошио у празно. Но, живот је исувише леп да би се кукало. 🙂

1717533713395.png

Ali uvek postoje izuzeci. U nekom paralelnom univerzumu ovom gospodinu bih oprostila bavljenje politikom.:D

Back