Partneri tipa - ne može

Paula

black cat
Moderator
Poruka
31.025
Da li kada birate partnere vodite računa i o njihovim političkim stavovima, i još više o tome šta rade na tom planu?

To možda nekome deluje kao nebitna stvar, kao to je lično uverenje, ali da li ta lična uverenja puno pokazuju o osobi sa kojim delite životni prostor, pa čak i krevet ?

Jedan muškarac sa kojim sam bila bliska jedno vreme mi je jednom rekao: kada čujem od nekoga da počinje rečenicu sa "ne može", znam da nemamo ništa zajedničko, jer taj ili ta koji kažu ne može imaju iza sebe mentalitet koji meni ne odgovara. Tipa nikada neće biti promena, ili ne može se to, teško je itd. Ili dođe majstor pa počne sa tim šta sve ne može, a ja mu kažem slušaj, nisam te doveo da mi pričaš šta ne može, već da napraviš tako da može. Drugim rečima, ne trpim luzere oko sebe. Ili ono pričaju o politici, pričaju, a kada treba nešto konkretno uraditi onda ništa.
To je stav koji delim, pa ga navodim. Ali kod vas je to možda nešto drugo.

Ako ne politika, da li imate nešto iz druge oblasti života za koje vam je važno da vaš partner ima stavove i dela koje cenite?

Da li je isključivost ako želiš da se okružiš proaktivnim ljudima? Da za partnera imaš samo nekog ko će uspešno rešavati probleme, a ne stati kod prve prepreke?
Da otkačiš u startu one koji će doneti probleme nekim pasivnim ili luzerskim stavom?
Што друга страна не реши сама тај проблем, ако је winner?

I to mi je isključivost, ta sama kategorizacija osobe i nečijeg karaktera. Nemogućnost promene mišljenja, stava, ponašanja, navika. Potreba da nekog ukalupim ili da mene neko ukalupi i time mi ne daje mogućnost da se menjam (svoj stav, ponašanje, navike...).
Razumem.
No, ja bih u startu odbacila. (nakon što je upoznam dovoljno da to mogu da procenim)

jer je za vezu potrebno dvoje.
Uvek će biti neka pitanja koja se rešavaju, ili neko delovanje koje će zajedno da se sprovode.
Јесте, потребно је двоје, али се очекује да само један решава проблем.

Овде се ради о размаженим особама, које једноставно не могу да схвате да нешто не може и да га неће бити. Онда урлају и креште на другог, јер у претходним односима и животу нису успели да остваре то што желе и што су наумили.

"Окружи се проактивним људима" у преводу значи окружи се људима који ће да ти удовоље. Ја сам хиљаду пута тражио нешто од некога и речено ми је "не". И сада треба да мењам док неко не каже "да"? Знаш ко то ради? Пацијенти. Тако мењају докторе, док не нађу неког ко ће да им удовољи и да уради оно што су они замислили да треба, а не што медицина доказано предвиђа.

Da li kada birate partnere vodite računa i o njihovim političkim stavovima, i još više o tome šta rade na tom planu?

To možda nekome deluje kao nebitna stvar, kao to je lično uverenje, ali da li ta lična uverenja puno pokazuju o osobi sa kojim delite životni prostor, pa čak i krevet ?

Jedan muškarac sa kojim sam bila bliska jedno vreme mi je jednom rekao: kada čujem od nekoga da počinje rečenicu sa "ne može", znam da nemamo ništa zajedničko, jer taj ili ta koji kažu ne može imaju iza sebe mentalitet koji meni ne odgovara. Tipa nikada neće biti promena, ili ne može se to, teško je itd. Ili dođe majstor pa počne sa tim šta sve ne može, a ja mu kažem slušaj, nisam te doveo da mi pričaš šta ne može, već da napraviš tako da može. Drugim rečima, ne trpim luzere oko sebe. Ili ono pričaju o politici, pričaju, a kada treba nešto konkretno uraditi onda ništa.
To je stav koji delim, pa ga navodim. Ali kod vas je to možda nešto drugo.

Ako ne politika, da li imate nešto iz druge oblasti života za koje vam je važno da vaš partner ima stavove i dela koje cenite?
Mene licno odbijaju politicke orijentisane osobe i ne zelim da imam nista sa takvima, volim osobe koje imaju slicna razmisljanja i donekle slicne stavove kao ja.

Pa svako traži spram sebi. Tako da je prirodno da odlučni i hrabri traže odlučne i hrabre.

Za kres kombinaciju je irelevantno, ali nikakva ozbiljna veza ne moze da se zapocne sa nekim ko nije po prirodi problem solver i ko je kukavica.

dobro, svako ima nešto što je njemu važno. Šta je tebi važno od stavova i dela?
Ово звучи као питање на "дејту".

Ја нисам битан. Битни су размажени људи, који су тема. Особе које не могу да се суоче са чињеницом да нешто физички или финансијски не може.

То је као када мало дете дође и каже "оћу ово, оћу оно, оћу да порастем до сутра велики...", а родитељи не могу да му објасне зашто то не може и није изводљиво или јесте, али уз тешке и несагледиве последице.

Такве су жене и хистерични мушкарци.

I to mi je isključivost, ta sama kategorizacija osobe i nečijeg karaktera. Nemogućnost promene mišljenja, stava, ponašanja, navika. Potreba da nekog ukalupim ili da mene neko ukalupi i time mi ne daje mogućnost da se menjam (svoj stav, ponašanje, navike...).
Nit previse iskljucivi nit previse promenjivi
Kad moze moze, kad ne moze ne moze.
Obecao si nekome da ces mu pomoci 4, sutra
I pita te neko drugi - ne moze
Lako je naci primer kad je ne moze jedini ispravan odgovor

Али то жене и размажени људи не разумеју. Мора све и одмах. Нема чекања.

"Како други могу/имају/знају"? А то што он/она нема појма или не може или нема, ником ништа.

U tom slučaju je to jasan stav, nemaš vremena itd
To je na ceni. Da čovek zna šta hoće, gde su mu limiti.

Ali pitanje teme nije o tome, već o generalnom stavu tipa teško je, nemože itd, zastajkivanje pred problemima.. Za mene. A za tebe?

Али то жене и размажени људи не разумеју. Мора све и одмах. Нема чекања.

"Како други могу/имају/знају"? А то што он/она нема појма или не може или нема, ником ништа.
nasilni egoisti takodje
JA pa JA

U tom slučaju je to jasan stav, nemaš vremena itd
To je na ceni. Da čovek zna šta hoće, gde su mu limiti.

Ali pitanje teme nije o tome, već o generalnom stavu tipa teško je, nemože itd, zastajkivanje pred problemima.. Za mene. A za tebe?
Naravno da se treba potruditi i resiti problem
Ali treba shvatiti da nisu svi problemi resivi
I mislim da nije lepo biti u vezi sa takvim osobama, oni su navikli i da im partner bude poslusnik
Da samo njima bude lepo

Da li je isključivost ako želiš da se okružiš proaktivnim ljudima? Da za partnera imaš samo nekog ko će uspešno rešavati probleme, a ne stati kod prve prepreke?
Da otkačiš u startu one koji će doneti probleme nekim pasivnim ili luzerskim stavom?
Mislim da su pasivni i luzerski stav uglavnom realni stavovi. Optimizam i inicijativa najčešće predstavljaju detinjasto (samo)zavaravanje. Ako ipak čovek počne da se ponaša proaktivno, često može da mu se desi da ostvari uspeh ili "uspeh", a da izgubi duševni mir.

nasilni egoisti takodje
JA pa JA
Када сам ја говорио да нешто може, а знао сам да може јер је изводљиво, други су говорили да треба да се "помирим" да то није тако итд.

Када они захтевају нешто у своју корист, онда је то могуће.

Много "храбрих" и "одлучних" је настрадало/пропало. После су тога су их исти ти, који су их наговарали, напустили без трунке размишљања.

Гледа се само успех.
Mislim da je uspeh najčešće privid. Odnosno, koliko poznajem uspešne ljude (including myself), oni su najčešće rastureni. Mislim da je najbolja umerenost u željama.

Back