particije - izgubljeni delovi harda

P

praksis

Gost
Imao sam hard od 20 GB, a sada taj isti od 10. Eksperiemntisao sam sa linuxom Mandrakom i kada sam napustio taj eksperiemnt izgubio sam 10 GB. Prikazuje velicinu harda 20, ali na C je 10, a neznam kako da vratim 10 koje nigde ne registruje nekim slovom. Pokusao sam sa PowerQuest ParttionMagic5 da to resim ali se on ne dize error 106 ako se dobro secam a jos kaze da ima nesto nedefinisano u vezi imenom i sl. Mislim da treba iz DOS-a nesto smuvati-ali kako a da ne rasturim ovih 10 sto imam sa svim podacima? Molim najljubaznije pomoc.
 
Hvala ti mnogo na savetu, uradicu to kada snimim sav sadrzaj jer mi je dragocen pa ne bih da ga izgubim. U svakom slucaju javicu se.


macaktosa:
Probaj da preko F8 uđeš u DOS prompt i formatiraš ceo disk....Ako to ne uspe Ukucaj Fdisk i preparticioniši ceo disk...to mora da uspe, ali ovoga puta stavi samo jednu particiju...
Javi ako si uspeo, ili ako nisi....
macaktosa
 
macaktosa:
Probaj da preko F8 uđeš u DOS prompt i formatiraš ceo disk....Ako to ne uspe Ukucaj Fdisk i preparticioniši ceo disk...to mora da uspe, ali ovoga puta stavi samo jednu particiju...
Javi ako si uspeo, ili ako nisi....
macaktosa

hehehehe uzmi Patrition magic.. tih 10 Gb nije nestalo nego se nalazi pod linuxovom fajl sistemom, koji se nevidi iz win-a... U patrition magicu izaberi tip particije fat32 ili ako imash dovoljno ram-a ntfs i sve ce biti u redu....

pozdrav
 
Kasno si se javio. Uradio sam kako mi je kazao macaktosa i unistio sve pdoatke pa sam celu noc prepravljao da bi moja zena progovorila samnom. Hvala i njemu i tebi u svakom slucaju jer ste hteli da pomognete.


shiggy:
macaktosa:
Probaj da preko F8 uđeš u DOS prompt i formatiraš ceo disk....Ako to ne uspe Ukucaj Fdisk i preparticioniši ceo disk...to mora da uspe, ali ovoga puta stavi samo jednu particiju...
Javi ako si uspeo, ili ako nisi....
macaktosa

hehehehe uzmi Patrition magic.. tih 10 Gb nije nestalo nego se nalazi pod linuxovom fajl sistemom, koji se nevidi iz win-a... U patrition magicu izaberi tip particije fat32 ili ako imash dovoljno ram-a ntfs i sve ce biti u redu....

pozdrav
 
Ja imam slican problem ali kako stvari stoje sretan kraj je neizvestan. HDD sam bio podelio na C i D particiju. C particija je bila namenjena za programe a D za smestaj dokumentacije. A onda iz radoznalosti instaliram MANDRAKE LINUX na particiji C koju se sada iz WINDOWSa vidi kao umanjena za sadrzaj LINUX instalacije.

Medjutim nakon nekih tridesetak dana iz cista mira u WINDOWS-u nestaje particija D. Racunar radi sasvim regularno, C particija ne pokazuje povecanje na ustrb particije D. A u LINUX vise ne mogu da udjem. Sumnjajuci u bag na WINDOWSU pokusavam da pomocu STARTUP diskete napravljene na drugom racunaru pokusam da pridjem particiji D ali nema pomoci.

A onda u najnovijem broju DIGITAL-a (20) procitam tekst Vladimira Vrzica o MASTER BOOT RECORDU, prvom sektoru na HDD koji ima svega 512 bajtova od kojih su 446 program koji ucitava BIOS i ono izgleda kljucno 64 bajta tabela primarnih particija. Sumnjam da je LINUX nesto "prckao" oko ove tabele i doveo do nekih ostecenja. Autor teksta jos dalje navodi da mu se jednom desilo da nije mogao da pridje particijama i da mu je za to bila potrebna "citava noc hakerisanja uz litre kafe".

Da li neko ima pojma kako "ishakerisati" nestalu particiju (verovatno nekom intervencijom na ovoj tabeli) jer pretpostavljam da ce se sa eksperimentisanjem sa LINUXOM pojaviti jos korisnika sa slicnim problemom.
Pozdrav
 
Baksuz:
Ja imam slican problem ali kako stvari stoje sretan kraj je neizvestan. HDD sam bio podelio na C i D particiju. C particija je bila namenjena za programe a D za smestaj dokumentacije. A onda iz radoznalosti instaliram MANDRAKE LINUX na particiji C koju se sada iz WINDOWSa vidi kao umanjena za sadrzaj LINUX instalacije.

Medjutim nakon nekih tridesetak dana iz cista mira u WINDOWS-u nestaje particija D. Racunar radi sasvim regularno, C particija ne pokazuje povecanje na ustrb particije D. A u LINUX vise ne mogu da udjem. Sumnjajuci u bag na WINDOWSU pokusavam da pomocu STARTUP diskete napravljene na drugom racunaru pokusam da pridjem particiji D ali nema pomoci.

A onda u najnovijem broju DIGITAL-a (20) procitam tekst Vladimira Vrzica o MASTER BOOT RECORDU, prvom sektoru na HDD koji ima svega 512 bajtova od kojih su 446 program koji ucitava BIOS i ono izgleda kljucno 64 bajta tabela primarnih particija. Sumnjam da je LINUX nesto "prckao" oko ove tabele i doveo do nekih ostecenja. Autor teksta jos dalje navodi da mu se jednom desilo da nije mogao da pridje particijama i da mu je za to bila potrebna "citava noc hakerisanja uz litre kafe".

Da li neko ima pojma kako "ishakerisati" nestalu particiju (verovatno nekom intervencijom na ovoj tabeli) jer pretpostavljam da ce se sa eksperimentisanjem sa LINUXOM pojaviti jos korisnika sa slicnim problemom.
Pozdrav
Ja sam to "slućajno" rešio ubacivši win start up diketu (boot disketu), podigao u DOS i ukucao sys c:. Dobio sam ponovo windows koji je ćak i radio, ali na D nisam imao ništa....
A to sam rešio na "gornji " način....pročitaj tekst iznd u ovoj konferenciji i probaj da to rešiš...ili idi ponovo u DOS, ukucaj Format d i izgubićeš linux, ali ćeš imati ponovi prazan D dosk...
Probaj tako...
macaktosa
 
Nakon ukucavanja FDISK komande dobio sam sledeci izvestaj

Dispalay Partition Information

Current fixed disk drive:1
Partition / Status / Type / Volume / Label / Mbytes / System / Usage
C:1 / /PRI DOS / C / / 11445 / FAT32 / 40%
2 / A / EXT DOS/ / / 17179 / / 60%
 
Koristio sam partition magic 7 pro.Imao sam 3 particije ,prvi za Xp,druga za windows 98 i treca za podatke.
Hteo sam da spojim drugu i trecu u jednu(merge partition postupkom) i kad je doslo do 22% nestalo je struje.Kad sam podigao sistem posle toga( xp ) nije se videla 3.particija sa podacima od 28 gb.
Partition magic je prijavljuje kao FF (Hex) Xenix BBT.
Ako neko zna kako da spasim sve podatke ili bar da povratim 3. praticiju molim ga da mi odgovori.Hitno!
 
pravi baksuz:
Koristio sam partition magic 7 pro.Imao sam 3 particije ,prvi za Xp,druga za windows 98 i treca za podatke.
Hteo sam da spojim drugu i trecu u jednu(merge partition postupkom) i kad je doslo do 22% nestalo je struje.Kad sam podigao sistem posle toga( xp ) nije se videla 3.particija sa podacima od 28 gb.
Partition magic je prijavljuje kao FF (Hex) Xenix BBT.
Ako neko zna kako da spasim sve podatke ili bar da povratim 3. praticiju molim ga da mi odgovori.Hitno!


Ja sam sa tim problemom otisao u servis i nisu mogli da mi pomognu :(
 
Meni se desilo isto, tokom menjanja velichine particije nestade struje, i meni se naravno izgubi veci deo harda(druga particija 8,9 GB od ukupno 10). Sve sam pokusao, fdisk nije mogao da popravi, pa sam u preostalih 800 MB instalirao WIN sa Partition magicom 7 i nestali hard je bio detektovan kao Unalocated space. Nisam mogao da ga spojim, ni da ga konvertujem u neki sistem jer je iznenada dobio Bad sektore. Izdvojio sam ih (oko 7MB je i sad Unalocated) i sad shljaka ko podmazan :P
 
vlastimir:
pravi baksuz:
Koristio sam partition magic 7 pro.Imao sam 3 particije ,prvi za Xp,druga za windows 98 i treca za podatke.
Hteo sam da spojim drugu i trecu u jednu(merge partition postupkom) i kad je doslo do 22% nestalo je struje.Kad sam podigao sistem posle toga( xp ) nije se videla 3.particija sa podacima od 28 gb.
Partition magic je prijavljuje kao FF (Hex) Xenix BBT.
Ako neko zna kako da spasim sve podatke ili bar da povratim 3. praticiju molim ga da mi odgovori.Hitno!


Ja sam sa tim problemom otisao u servis i nisu mogli da mi pomognu :(
Samo mi reci je li to servis ili radnja za prodaju racunara.
Kako mmrzim sitne prodavce kompjuterske opreme (cast izuzecima).
Prave se da nesto znaju a pet dana pre no sto ce radnju otvoriti kuka na sav glas: "Jao pao mi sistem sta sad da radim".
 
Кулиража:
vlastimir:
pravi baksuz:
Koristio sam partition magic 7 pro.Imao sam 3 particije ,prvi za Xp,druga za windows 98 i treca za podatke.
Hteo sam da spojim drugu i trecu u jednu(merge partition postupkom) i kad je doslo do 22% nestalo je struje.Kad sam podigao sistem posle toga( xp ) nije se videla 3.particija sa podacima od 28 gb.
Partition magic je prijavljuje kao FF (Hex) Xenix BBT.
Ako neko zna kako da spasim sve podatke ili bar da povratim 3. praticiju molim ga da mi odgovori.Hitno!


Ja sam sa tim problemom otisao u servis i nisu mogli da mi pomognu :(
Samo mi reci je li to servis ili radnja za prodaju racunara.
Kako mmrzim sitne prodavce kompjuterske opreme (cast izuzecima).
Prave se da nesto znaju a pet dana pre no sto ce radnju otvoriti kuka na sav glas: "Jao pao mi sistem sta sad da radim".


Potpuno si u pravu, danas racunare prodaje i Kurta i Murta. Ljudi zatvore dragstor pa otvore prodavnicu hardvera i cude se kako im slabo ide posao, a svaka druga masina im se vraca na reklamaciju jer su zaposlili klince kojima je vrhunac znanja da podese master i slave uredjaje na IDE grani. :cry:
 

Back
Top