Parovi koji dele kucne poslove su..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa uglavnom jesu. malo pametniji odnosno obrazovaniji, imaju lepse poslove i bolji stil zivota.

plus mozda neki muzjak i voli da kuva pere i slicno, na primer ja, dugo sam ziveo sam pa mozda zbog toga, znaci kuvam i perem i cistim i idem u prodavnicu i brinem se o deci sve ful, i uzivam i o tome, ne treba mi zena domacica da me odrzava hehe. kad zivim u par pa obaveze nekako podelimo prema sklonostima ali otprilike to je ravnopravno.

plus jos, kad se zena postavi tako ponizno da vidi kucne poslove kao samo svoju obavezu a muza kao gospodara znaci ne mogu da je postujem niti prema tome volim. ne svidjaju mi se takve zene u stvari, imao sam samo jednu cini mi se takvu, i to bila bas nasa srpkinja jadnica :)

naprotiv, ona je srećnica jer nije više sa čovekom koji njenu ulogu (verovatno stečenu vaspitanjem) smatra za neženstvenu i jadnu osobinu.
možda je htela da ti opere noge u lavoru i to smatrala jednim finim arhaičnim načinom da ti pokaže svoju naklonost, a ti je šutnuo uz obrazloženje kako ti se ne diže na takvu jadnicu..ribaj wc šolju zauvek, ko te ebe:mrgreen:

naravno da je podela poslova normalna i prihvatljiva i da u skladnom braku(gde oboje rade itd.) treba da se postigne neki dogovor po principu šta će ko i kad da uradi.problem nastaje (bar kod nas balkanaca) kada žena sve manje ima vremena za onaj njen, uslovno rečeno, deo obaveza.
uvek mi na pamet padne primer stjuardesa. tim ženama je zbilja teško, naročito u prvim godinama, održati funkcionalan brak i porodicu, jer one skoro nikad nisu prisutne,
makar ne onoliko koliko mnogi muškarci mogu da prihvate i podnesu.
 
Niti je jadnam, niti zatucana. Samo drugaciji model ponasanja, primeren drugoj sredini.

ali u kojem smislu primeren drugoj sredini?
šta je to nedopustivo što gradska dama nikako ne bi trebalo da radi, da je se slučajno ne bi dovelo u vezu sa brdom i planinom?
žena na selu itekako radi od do..ona je i više nego zaposlena i jedino što je u tom smislu razlikuje od ove druge jeste njen office (staja, svinjac, dvorište, kuhinja isl.)
 
naprotiv, ona je srećnica jer nije više sa čovekom koji njenu ulogu (verovatno stečenu vaspitanjem) smatra za neženstvenu i jadnu osobinu.
možda je htela da ti opere noge u lavoru i to smatrala jednim finim arhaičnim načinom da ti pokaže svoju naklonost, a ti je šutnuo uz obrazloženje kako ti se ne diže na takvu jadnicu..ribaj wc šolju zauvek, ko te ebe:mrgreen:

pa tako vaspitana, hoce da se uda za coveka kome ce da kuva pere (i sedi na grbaci u stvari). meni kucna pomocnica nije trebala nego partner. i nista mi nije bilo seksualno u tome da mi pere noge ili riba wc.

jadnica sam rekao mozda pogresno, vise mislio sam nesrecnica, zao mi je nje, bila dobra dusa, i lepa mnogo lepa, nego stvarno pogresno vaspitana, htela bas da bude domacica, steta hebiga, da je bila samo malo vise punija sebe ozenio bih je. hebiga.

kako znas da sam je sutnuo uz takvo nekakvo obrazlozenje? poznajes mene ili nju?
 
molim te mi objasni šta znači ovaj deo?
znači ako prihvatim da radim sve ja sam nesvesna seljanka sa peštera?
i šta njima fali?
ybte kako vi, neki, potcenjujete sve što se ne uklapa u model koji vam najviše oku i rezonu prija.
kažeš da će "žena svesna sebe odbiti da radi sve" ?
jesi li upoznao neku sa peštera uopšte?
znaš li koliko su one možda srećnije i opuštenije nego te koje odbacuju tradicionalnu ulogu?
i super srećne kada ponosno i yebozovno 'nako rumene, jedre i zdrave, prošetaju svoje cipelice s štiklom i šnalom dole po varoši,kad je neki svetac ili vašarski dan, ne stalno:D

obozavam devojke sa sela. bas te zdrave rumene ne puse ne piju rano legnu rano ustanu prirodno izgledaju :)
seljak odnosno seljanka je kulturna kategorija, nema veze sa prebivalistem ni poreklom.
a za kucne poslove i to prihvatanje, pa sta tek kazu za muskarca koji kuva i sve ostalo, svasta, papucar ili sta znam, ali to je smesno, nek radi ko sta voli. ja volim da kuvam i nakupujem za kucu i cistim kucu i perem ves i oko dece se rado bavim, eto, i to sa zadovoljstvom, kao sto neko gleda fudbal ili igra igrice meni je zadovoljstvo da napravim klopu i da je sve uredno po kuci sve ok. i mislim da je to normalno. zasto bih sedeo sa nogama na stolu i pio pivo dok zena usisava okolo mene? zar ne bih tek tada bio ja seljak?
 
ali u kojem smislu primeren drugoj sredini?
šta je to nedopustivo što gradska dama nikako ne bi trebalo da radi, da je se slučajno ne bi dovelo u vezu sa brdom i planinom?
žena na selu itekako radi od do..ona je i više nego zaposlena i jedino što je u tom smislu razlikuje od ove druge jeste njen office (staja, svinjac, dvorište, kuhinja isl.)

Ovo dama si naucila od komunista?
 
pa tako vaspitana, hoce da se uda za coveka kome ce da kuva pere (i sedi na grbaci u stvari). meni kucna pomocnica nije trebala nego partner. i nista mi nije bilo seksualno u tome da mi pere noge ili riba wc.

jadnica sam rekao mozda pogresno, vise mislio sam nesrecnica, zao mi je nje, bila dobra dusa, i lepa mnogo lepa, nego stvarno pogresno vaspitana, htela bas da bude domacica, steta hebiga, da je bila samo malo vise punija sebe ozenio bih je. hebiga.

kako znas da sam je sutnuo uz takvo nekakvo obrazlozenje? poznajes mene ili nju?

nemam pojma,
sama činjenica da si ženu nazvao jadnicom iz nekog tako neopravdanog razloga čini mi se,
dala mi je za pravo da stanem na njenu stranu.
ono shvati više kao figurativno rečeno, zaboga.
 
obozavam devojke sa sela. bas te zdrave rumene ne puse ne piju rano legnu rano ustanu prirodno izgledaju :)
seljak odnosno seljanka je kulturna kategorija, nema veze sa prebivalistem ni poreklom.
a za kucne poslove i to prihvatanje, pa sta tek kazu za muskarca koji kuva i sve ostalo, svasta, papucar ili sta znam, ali to je smesno, nek radi ko sta voli. ja volim da kuvam i nakupujem za kucu i cistim kucu i perem ves i oko dece se rado bavim, eto, i to sa zadovoljstvom, kao sto neko gleda fudbal ili igra igrice meni je zadovoljstvo da napravim klopu i da je sve uredno po kuci sve ok. i mislim da je to normalno. zasto bih sedeo sa nogama na stolu i pio pivo dok zena usisava okolo mene? zar ne bih tek tada bio ja seljak?
a zašto bi žena koja ima i voli takvog muškarca odmah bila okarakterisana kao primitivna i zaostala?
moj pokojni otac nije bio ni primitivac ni seljak, niti je pijan dizao noge na stol, ali ne pamtim ga nešto kao vrednog i preterano angažovanog oko kućnih poslova..
moja majka je bila srećna žena.
 
50% veci kandidati za razvod nego parovi gde zena radi svoj posao, otkrivaju norveski naucnici.

dalje ovdi:

http://www.telegraph.co.uk/news/wor...k-are-more-likely-to-divorce-study-finds.html


pored podataka o razvodima, ranoj smrtnosti muskaraca, da je zena losiji roditelj od muskaraca, ovo mu dodje jos jedan shamar u lice feminizma.

Čim taj bašibozluk od novinara bude počeo ovu našu bedu od zemlje da uzima u usta, ja ću početi da ih smatram za ozbiljne.

Jeebote, kakv je to idiotizam. Tamo u toj zaostaloj evropskoj uniji nam citiraju primitivne i zastarele stvari... Pa ta evropa je 30 godina u kaskanju za Srbijom! Kod njih je još uvek dobro.
 
Ма све ће то доћи на своје... Ево сад отвориш новине, нема дана да нека од тих пи*ки космичких из холивуда нпр не кука зато што нема никог поред себе, и не трче сад да усвоје дете као последњу наду да ће их бар неко обићи у старости.. Све те што имају тај став "надркана сам може ми се" на крају дођу подвијеног репа, све то жари и пали до 30-те, 35-те, а шта после? Главни проблем жена је то што покушавају да се такмиче са нама, што имају комплекс од нас и онда се доказују као "ево и ми то можемо", а не капирају да иду саме себи на штету, и ко их је*е, кад им се лепо прича они те називају шовинистом, па усерите се онда у јаду ко вас је*е.
 
Čim taj bašibozluk od novinara bude počeo ovu našu bedu od zemlje da uzima u usta, ja ću početi da ih smatram za ozbiljne.

Jeebote, kakv je to idiotizam. Tamo u toj zaostaloj evropskoj uniji nam citiraju primitivne i zastarele stvari... Pa ta evropa je 30 godina u kaskanju za Srbijom! Kod njih je još uvek dobro.

ocigledno ne citas, novinari prenose vest, nisu vrsili studije.
citaj bolje il mi ne trashuj topik molim lepo
 
ma treba da te nabije u rudnik, u rov na ratiste, u fabriku, na gradiliste.
jel tako?
taj muskarac koji je spreman da crkne za porodicu ne zasluzuje tvoje pljuvacine.

a ko je istrazivao?
pa pise ti tamo curko.
ne spamuj mi topik.

Ako si tako narvozan i u rl - neces bas da imas drustva. Cak ni tih iz rudnika, sa ratista i gradilista...
 
Ako si tako narvozan i u rl - neces bas da imas drustva. Cak ni tih iz rudnika, sa ratista i gradilista...

ovo nije tema o mojoj drustvenosti niti o tvojoj ... sta vec.
pise ti ko je radio istrazivanje. jasno pise, cak i ja pisem da se radi o norveskim naucnicima.
odjebi sa licnim napadima, uopste, ne spamuj molim lepo. hoces da doprineses temi? citaj prvo.
ne znas engleski? ne ucestvuj.
 
ovo nije tema o mojoj drustvenosti niti o tvojoj ... sta vec.
pise ti ko je radio istrazivanje. jasno pise, cak i ja pisem da se radi o norveskim naucnicima.
odjebi sa licnim napadima, uopste, ne spamuj molim lepo. hoces da doprineses temi? citaj prvo.
ne znas engleski? ne ucestvuj.

Ovo nije bio licni napad, vec komentar da ti licno napadas.

To psovanje ostavi za sebe - ako vec ne umes normalno da se ophodis, a ti glumi da umes...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top