Паротитис - упала пљувачних (паротидних) жлезда (искусква, лечење и савети)

био сам, прво у Др Суботића снимао ортопан они рекли да је са зубима све ок а потом и код свог зубара који је потврдио да није до зуба али ми је и рекао да је вероватно ово што се испоставило да јесте и да идем да преглед на Максилофацијалну клинику у Др Суботића 4 где су потврдили његове сумље, преписали антибиотик итд, даље све знаш,како је текло....

Знам.

Они те тамо испипају испод језика, по вилици и испод према врату и то је то.

Не кажем да нису у праву, али ако потраје потражио бих озбиљно мишљење других, на основу снимака, како сам описао.

Ај, буди упоран и немој да запостављаш.

Може да испадне озбиљан проблем, како сам већ писао.

.
 
Знам.

Они те тамо испипају испод језика, по вилици и испод према врату и то је то.

Не кажем да нису у праву, али ако потраје потражио бих озбиљно мишљење других, на основу снимака, како сам описао.

Ај, буди упоран и немој да запостављаш.

Може да испадне озбиљан проблем, како сам већ писао.

.
свакако пратим ситуацију, стање, иначе на максилофацијалној клинини од 4 прегледа била су три различита доктора скоро сваки пут, просто невероватно да клинику тог реномеа, све неки доктори асистенти неких професора, примариса ајде ок то али сваки пут други доктор буде на прегледу
 
свакако пратим ситуацију, стање, иначе на максилофацијалној клинини од 4 прегледа била су три различита доктора скоро сваки пут, просто невероватно да клинику тог реномеа, све неки доктори асистенти неких професора, примариса ајде ок то али сваки пут други доктор буде на прегледу

Необично.

Мене је увек прегледао један, додуше тамо сам дошао по препоруци иначе не бих ни дошао до њих (описао сам и то)...

Мисилим да нећеш погрешити ако тражиш "друго мишљење".

Не знам. Одлучи сам.

Вероватно је то све ОК, али када је моја кожа у питању хоћу све да знам.

ПС. такође имај у виду да нисам тако размишљао док се ствари нису баш искомпликовале.

.
 
па да али где, од кога

Рекао сам ти све што знам, Арс Медика су тада били закон. И то су ми у потпуно случајном, невезаном разговору потврдили и у Клиничком центру.

Све што је тада човек написао испоставило се тачно.

У сваком поремећају најбитнија је тачна дијагноза.

Тада лекари тачно знају шта треба да се ради.

Распитај се како је сада јер наши лекари који вреде буквално беже из Србије главом без обзира.

.
 
ово ми је рекла докторка (опште праксе) да се оток и подлици смање мада их има само ујутру и то мало

Pogledajte prilog 1886159
dok to pijes nemoj ni vitamine, ni alkohol, da ne zeznes stomak, cak i gastrorezistentne mozes sta znam da dobijes hemoroide, onda prestani da pijes, ali ako dobro podnosis, onda je u redu, samo nemoj da cirkas:
Key Considerations for Chymoral Usage
  • Alcohol Interaction: Consuming alcohol with Chymoral Forte or AP can lead to increased dizziness, stomach bleeding, and liver damage.
  • When to Take: It is best taken on an empty stomach (at least 30 minutes before food).
  • Side Effects: Potential side effects include nausea, vomiting, stomach pain, and diarrhea.
  • Contraindications: Do not use if you have severe kidney or liver disease, bleeding disorders, or peptic ulcers.
  • Medication Interactions: Consult a doctor if you are taking blood thinners (heparin, clopidogrel) or certain antibiotics.
    PACE Hospitals
    PACE Hospitals +5
 
dok to pijes nemoj ni vitamine, ni alkohol, da ne zeznes stomak, cak i gastrorezistentne mozes sta znam da dobijes hemoroide, onda prestani da pijes, ali ako dobro podnosis, onda je u redu, samo nemoj da cirkas:
Key Considerations for Chymoral Usage
  • Alcohol Interaction: Consuming alcohol with Chymoral Forte or AP can lead to increased dizziness, stomach bleeding, and liver damage.
  • When to Take: It is best taken on an empty stomach (at least 30 minutes before food).
  • Side Effects: Potential side effects include nausea, vomiting, stomach pain, and diarrhea.
  • Contraindications: Do not use if you have severe kidney or liver disease, bleeding disorders, or peptic ulcers.
  • Medication Interactions: Consult a doctor if you are taking blood thinners (heparin, clopidogrel) or certain antibiotics.
    Pogledajte prilog 1887681PACE Hospitals +5
хвала на инфо јуче сам попио 2 чаше вискија пре тога нисам пио алкохол не памтим, нећу више мада не пијем тај форте пије обичан 2х по 2 таблете ујутру и увече сат времена пре оброка тако пише у упуству
 
хвала на инфо јуче сам попио 2 чаше вискија пре тога нисам пио алкохол не памтим, нећу више мада не пијем тај форте пије обичан 2х по 2 таблете ујутру и увече сат времена пре оброка тако пише у упуству
od samo 2 pica nista ti nije, ali vidis da pise ni lekovi protiv zgrusavanja, ni heparin, ni sta znam aspirin ili dune nekom da uzme baktrim ... i ocas posla syebe zeludac - najbolje nista ne uzimati na svoju ruku dodatno dok se piju tako neki lekovi, za koje vidimo da pise upozorenje

ili ako problem neki nastane, odmah sve prestati, a ti vec vidis da deluju na otok da se smanjuje, a antibiotike si ranije vec ispio
 
a ti vec vidis da deluju na otok da se smanjuje, a antibiotike si ranije vec ispio
Нисам имао неки велики оток али као неки мали да али више деловало на неки подлив сад тога нема, испићу кад се већ узео од 30 попио сам већ 12 није ваљда толико опасан чин иде без рецептга и пише да је "додатак исрани" томи рече комшиница докторка опште праксе да узмем, да антибиок сам завшио пре двадесетак дана
 
А јбт, стрпи се мало.

Помози организму да се избори, не зајебавај.

.
Сад скоро немам никакве тегобе а и у др Суботића рекоше да сам без оболења да не долазим више осим "по потреби" ово за овај chymoral узех да пијем да препоруку комшинице докторке, а и бићемо тек девети или десети у Евролиги а 90% сезоне смо били у топ 6 или у топ 8 :mrgreen: ако ће да ме убије једно швапско пиво нек' ме убије

Размишљам да довршим другу таблу а трећу да и не пијем chymorala или да испијем све до краја?! Дилема
 
Сад скоро немам никакве тегобе а и у др Суботића рекоше да сам без оболења да не долазим више осим "по потреби" ово за овај chymoral узех да пијем да препоруку комшинице докторке, а и бићемо тек девети или десети у Евролиги а 90% сезоне смо били у топ 6 или у топ 8 :mrgreen: ако ће да ме убије једно швапско пиво нек' ме убије

Размишљам да довршим другу таблу а трећу да и не пијем chymorala или да испијем све до краја?! Дилема

Попиј све до краја, како је лекар препоручио. То радиш због будућих генерација, да не дозволиш да се развију бактерије отпорне на антибиотике.

А оно јес, супер вам је сезона са најјачим "српским" тимом икада и бесомучним трпањем државних пара, девето или десето место у Евролиги.

У обе утакмице смо вас отресли ко слину и то без омраженог Жељка Обрадовића.

Једну анонимус Оцокољић, а другу перспективни Пењароја.

Према томе, пссссст.

.
 
то без омраженог Жељка Обрадовића.
човек није омражен уопште кукаквни Јанис имао скор 11-4 против њега, човек је најтрофејнији тренер европски свих свремена али и буцетски то је моје мишљење

што се тиче будућих генерација рекли су да нећу имати последице јер није уочена инфекција ни вирусна ни бактеријска (ја сумљам да је ово изазвао велики физички напор или лекови за притисак нити сам имао било какву температуру, јер имам повреду кичме па ми је кретање постало напорније можда је повезано, читао сам да може да буде од великог стреса или физичког напора а нисам ни млад, стижу и четрдесете...

 
човек није омражен уопште кукаквни Јанис имао скор 11-4 против њега, човек је најтрофејнији тренер европски свих свремена али и буцетски то је моје мишљење

Ма јесте, у ЕЛ је било до одве године 2:2, а ове, када вам је било оглаву, обе утакмице пораз. Анонимус Оцокољић и перспективни Пењароја.

Трофеје Весне Човић нико живи, осим вас не узима озбиљно.

што се тиче будућих генерација рекли су да нећу имати последице јер није уочена инфекција ни вирусна ни бактеријска (ја сумљам да је ово изазвао велики физички напор или лекови за притисак нити сам имао било какву температуру, јер имам повреду кичме па ми је кретање постало напорније можда је повезано, читао сам да може да буде од великог стреса или физичког напора а нисам ни млад, стижу и четрдесете...


Види овако, када ти лекар пропише да треба антибиотик користиш четири дана, а теби после два дана буде добро и не треба ти.

Треба да наставиш да би у следећа два дана антибиотик убио све бактерије које су те напале.

Ако после два дана престанеш, ти носиш и преносиш бактерије које су делимично преживеле напад антибиотика и изградиле у одређеној мери одбрамбени систем од антибиотика.

Ти их преносиш другима који могу такође, неправилним коришћењем антибиотика доприносе јачању отпорности бактерија на антибиотике.

У медицини је већ данас то огроман проблем.

Бактерије на које не делују антибиотици јер су изградиле одбрамбене системе.

.
 
Ако после два дана престанеш, ти носиш и преносиш бактерије које су делимично преживеле напад антибиотика и изградиле у одређеној мери одбрамбени систем од антибиотика.
антибиотик сам завршио крајем марта, наставићу овај лек свакако до краја свакако сад ме сврди брада тај део виице вероватно се подливи повлаче а отока видљивог одавно нема
 
У недељу кренуо бол на другој страни лица, тј вилице и образа и оток на горњим непцима, јавио сам се у лондд одмах ми је извађен умњак из горње вилице са десне стране образа, лица сада сам боље, поново пијем антибиотик (панклав) рекоше ми да имам још један умњак са друге ,леве стране који морам да вадим, заказао сам вађење надам се да је он главни узрок свих проблема што се тиче упале пљувачних жлезди рекоше да је то све прошло

IMG-20260422-WA0011.jpg
 
У недељу кренуо бол на другој страни лица, тј вилице и образа и оток на горњим непцима, јавио сам се у лондд одмах ми је извађен умњак из горње вилице са десне стране образа, лица сада сам боље, поново пијем антибиотик (панклав) рекоше ми да имам још један умњак са друге ,леве стране који морам да вадим, заказао сам вађење надам се да је он главни узрок свих проблема што се тиче упале пљувачних жлезди рекоше да је то све прошло

Pogledajte prilog 1890441

Ово шетање упале је баш необично.

Да можда урадиш у лабораторији брис из уста и грла, да није кандида или нека слична будалаштина. То може озбиљан хаос да направи.

Не кошта много...

ПС. моји савети и запажања нису стручно мишљење. Обични лаички предлози.

ППС. јбало те Панчево, седи кући и излечи се. Ја овде више о теби бринем него ти о себи...

.
 
Ово шетање упале је баш необично.
Упала са друге стране је одмах нестала чим је умњак извађен, они кажу да ће и ово нестати кад остране умњак други. трећи неће нићи а четвти је никао те не прави проблеме по њима видежу како ће се ствар одвијати, сачекаћу вађење зуба 7.5. па ћемо видети
 

Back
Top