Quantcast

Парламентарни избори у Републици Србији 2020 године, очекивања, резултати и све везано за изборе.

Парламентарни избори 2020 године ће донети?

• Двотрећинску или квалификовану већину у Народној Скупштини Републике Србије коалицији око СНС-а.

glasova: 7 77,8%
  • Победу садашње опозиције, надполовичном или квалификованом већином.

glasova: 0 0,0%
  • Изборни резултати ће остати на нивоу садашњег односа "снага" у Народној Скупштини Републике Србије.

glasova: 2 22,2%

• Ukupno glasova
    9

Srboskizborim

Aktivan član
Poruka
1.221
Да парламентарних избора у Републици Србији, остала су нека четири месеца, ако узмемо да би се исти могли одржати у последњу недељу у месецу марту 2020 године. Неке политичке опције најављују бојкот избора, неки сваке суботе протествују на улици, неки преговарају о условима под којима се избори требају провести, неки, ово, неки оно, али неки очекују и двотрећинску квалификавану већину да могу у Народној Скупштини променити "застарели Устав" који истини за вољу и није толико "стар" колико се не поштује на разноразне начине.
Март 2020 године је "јако близу" која су очекивања?

Srboskizborim

Aktivan član
Poruka
1.221
Да парламентарних избора у Републици Србији, остала су нека четири месеца, ако узмемо да би се исти могли одржати у последњу недељу у месецу марту 2020 године. Неке политичке опције најављују бојкот избора, неки сваке суботе протествују на улици, неки преговарају о условима под којима се избори требају провести, неки, ово, неки оно, али неки очекују и двотрећинску квалификавану већину да могу у Народној Скупштини променити "застарели Устав" који истини за вољу и није толико "стар" колико се не поштује на разноразне начине.
Март 2020 године је "јако близу" која су очекивања?
Ја мислим двотрећинску квалификавану већину у Народној Скупштини Републике Србије коалицији око СНС-а. Посебно јер ће пола опозиција бојкотовати изборе.

Statler and Waldorf

Buduća legenda
Poruka
34.404
та тзв. Народна скупштина која се буде сазвала после лажних избора, остаће запамћена у повести Србије као ''Друга разбојничка скупштина'', након ''Прве разбојничке скупштине'' на којој је проглашена Република.

Srboskizborim

Aktivan član
Poruka
1.221
Лично мислим да ће. коалиција око СНС-а добити 67, чак и 70 одсто гласова, с тим да ће сам СНС добити 50 одсто гласова. Овако посвађана и поцепана опозиција, плус бојкот избора, нема никакве шансе. Значи апсолутна власт СНС-а до марта 2024 године, као последица избора 2020 године.

Alter_Ego_

Buduća legenda
Poruka
41.086
Лично мислим да ће. коалиција око СНС-а добити 67, чак и 70 одсто гласова, с тим да ће сам СНС добити 50 одсто гласова. Овако посвађана и поцепана опозиција, плус бојкот избора, нема никакве шансе. Значи апсолутна власт СНС-а до марта 2024 године, као последица избора 2020 године.
Sto je babi milo, to joj se i snilo.

Srboskizborim

Aktivan član
Poruka
1.221
SNS - 65%
SPS - 15%
PSG - 5%
SPAS - 5%
SRS - 5%
SD - 5%

Ostali će biti verovatno mnogo ispod cenzusa i njihove procente će preuzeti oni koji predju cenzus.

Izlaznost verovatno izmedju 2,5 - 2,7 miliona.
Уколико пола опозиције бојкотује изборе, тако ће бити, као што сте написали.

Straks92

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.751
Уколико пола опозиције бојкотује изборе, тако ће бити, као што сте написали.
Pa SZS je već proglasio bojkot a oni su ta polovina. Tu imaš četiri ključne stranke.